Keresés

Részletes keresés

tuzer Creative Commons License 2011.12.15 0 0 74675

A Gripenre nem volt semmi szükség, az UH-1 egy tűzoltás középtávra ami szerintem nagymértékű minőségi és mennyiségi fejlődés...

 

Feltéve, hogy ezek a gépek és a rendszer bírja a 10 éves állást a betonon, a kannibalizációt, a szerelő és pilótaállomány fluktuációját. Meg igencsak érdekes lesz majd a TÉNYLEGES repült óraszám is.

 

 

Előzmény: piratvitorla (74672)
Kavics78 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 74674

Na ja! De az nem is dobja el a kanalat ha 3000m feletti magassagokban kell repulni!

 

Ezek a gepek meg min. egyidosek velem!!!!!!!!!!

 

Dubajinyaralo meg audiszaga van ennek a dolognak nagyon!

Előzmény: Big-B (74671)
piratvitorla Creative Commons License 2011.12.15 0 0 74673

Vajon a brazilok miért nem azt vették meg az egyidőben megrendelt Mi-35 mellé??? Cougart vettek és én is azt vagy Blackhawkot vettem volna...

A környékünkön aki 171-est vett mindenki csak azért, hogy letudja a ruszki államadósságot (csehek, horvátok).

 

üdv

Zoli

Előzmény: Big-B (74671)
piratvitorla Creative Commons License 2011.12.15 0 0 74672

Ez így van, csakhogy a helikopter program leginkább a szárazföld miatt van...

 

Ha ügyesen csinálnák ezzel a képességgel be lehet szállni mentőzni, a rendőrökhöz, akatasztrófavédelembe stb. Csak ez jelentkezzen is a költségek elosztásánál!

 

A Gripen programot és az UH-1N-ét szerintem nem is lehet egy lapon emlegetni. A Gripenre nem volt semmi szükség, az UH-1 egy tűzoltás középtávra ami szerintem nagymértékű minőségi és mennyiségi fejlődés...

 

Egyébként még senki se tudja mennyit is kéne fizetni: ez csak a csomag értéke

üdv

Zoli

Előzmény: kovacsgyula44 (74666)
Big-B Creative Commons License 2011.12.15 0 0 74671

Most néztem, egy új Mil Mi-171 16 millió dollár, és ez csak a vas.

Előzmény: Törölt nick (74667)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 74670

Ja. Mondják, hogy az öreg indián tapasztalatát bizonyos fontos helyekre egy istennek se lehet bedugni.

Előzmény: tuzer (74669)
tuzer Creative Commons License 2011.12.15 0 0 74669

Na ja. Erre mondják:

Indiánnak van tapasztalat.

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (74666)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.15 0 0 74668

Van nekünk ellenségünk? Én 1977-ben sorkatonaként azt találtam mondani, hogy minket nem azért nem támad meg senki mert olyan erős a hadseregünk hanem mert a kutyának sem kellünk. Maradtam is 2 évig hv. :-)

Előzmény: Törölt nick (74667)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.15 0 0 74667

Csak halkan kérdezem meg:

 

Mire kell ez nekünk?

Összefügg ez a hadkötelesek összeírásával, a katasztrófavédelmi gyakorlatokkal?

Miért a vacak amerikait vesszük meg, miért nem az oroszt (olcsóbb, megbízhatóbb és még amerika is azt veszi)?

Ebben az erőforrásszegény időszakban mi kényszerít arra, hogy ennyi rengeteg pénzt költsünk haditechnikára?

Ki ellen és ki érdekében történik mindez? /erre talán válasz lehet az elhelyezkedésünk, az EU az egyik oldal és ??? a másik oldal/ CSAK NEM?!

Előzmény: HPéter27 (74643)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 74666

Korrekt a jetfly összefoglalója. Nekem az a gondom, hogy megismétlődni látszik a Gripen szindróma. Egy olyan ország, amelynek a 2012-es költségvetésébe 4.473 Md forint - a költségvetés 2%-a - van tervezve összesen fejlesztésekre, megint évtizedekre leköti teljes fejlesztési kapacitását, de inkább annak többszörösét a légierőre, közben folyamatosan szárazföldi feladatai vannak, a szárazföldiek modernizálására így továbbra sem jut semmi.

Előzmény: blue-dragonfly (74658)
Plieur Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74665
Előzmény: Plieur (74664)
Plieur Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74664

Akkor majd legközelebb nem az 5 csillagosba mennek hanem a 4 csillagosba, reptérre meg van egyéb módszer, a szögesdrót/üvegcserép megfelel fémgyűjtők ellen:)

Az emlegetett felhozatal egy része inkább pszichó jellegű, megnyugtatóan hat?:)

 

Előzmény: M.Zoli (74663)
M.Zoli Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74663

Udv.

 

11/26 Mumbay Taj Mahal hotel.

 

5 csillagos hotelokban mai napig szokvanyos dolog ( kovetkezmenykent ) a bombakereses, femdetektorok, fegyveres ( gepkarabely ) jarorok, geppuskafeszek ( homokzsak, alcahalo ). Ugyanez reptereken. Szogesdrot, nyarsak, bebetonozott uvegcserep - eleve altalanos felszerelesnek szamit. A fekvorendoroket ( forgalomlassitok ) nem igazan erdemes emliteni, az a helyi soforoket kulonosebben nem hatja meg, ezert rakjak sok helyre tizesevel.

 

Udv.

Előzmény: Plieur (74625)
piratvitorla Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74662

Szia

Valamelyik "okos könyv" azt írta:

 

Igaz, hogy M.o. nem tengerparton van, de csapataink térnyerése következtében előfordulhat a helikopter alegységeink tengermelléki alkalmazása.  :)

 

(próbáltam többé-kevésbe szó szerint idézni)

 

Zoli

Előzmény: Törölt nick (74661)
piratvitorla Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74659

Szia

A 2 milla/óra kb stimmel...

a kezdő pilótáknak kb a fele jön az NFTC-ről, a többi jelenleg pl. fedélzeti technikusból lett másod.

 

Az UH-1-es cikkehez egy adalék: az afganisztáni terepet az UH-1 nem nagyon bírja (a Blackhawk se), a 17-es viszont igen.

Ennek oka szerintem leginkább a nagyobb teljesítménytartalék ami a hegyvidéken és a melegben kiemelten fontos...

Tehát ezért se repkednek UH-1-gyel az afgánok. Az irakiak viszont kaptak - ha jól tudom egyhajtóműves D-ket vagy H-kat...

 

üdv

Zoli

Előzmény: blue-dragonfly (74658)
blue-dragonfly Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74658

Hali,


Ezzel nem tudok mit kedeni, mert nem tudom, hogy most, hogy mukodik a teljesen kezdo pilota kikepzese a Magyar Honvedsegen belul, azaz csak azt tudom, hogy reszt veszunk az NFTC programban, de ott a sugarhajtasu felkeszites a cel. Nem tudom, hogy mennyire valos az itt leirt szam a koltsegekre, bar a helikopter fogyasztasanak nyilvanos adatait ismerve es azt egy repult orara kivetitve nekem a 4 millio forint per kikepzes nekem nagyon alacsonynak tunik... talan ket ora meg egy kicsi kijo belole, de valoszinuleg tevedek.

 

Itt volt egy ket matekolas a MI17esekkel kapcsolatban:

 

http://htka.hu/2011/01/14/2-3-magyar-mi-17-kerulhet-modernizalasra-afganisztani-feladatokra/

 

Itt pedig egy eleg korrekt osszefoglalo az UH1es dologgal kapcsolatban:

 

http://www.jetfly.hu/rovatok/repules/katonai/tipusok/haztuznezoben/

 

Udv

 

dragonfly

Előzmény: piratvitorla (74657)
piratvitorla Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74657

Szia 

 

"Egy teljesen kezdő pilóta kiképzése magyar viszonyok közt kb. 3 hónapig tart és 4.000.000.- Ft-ba kerül, mely összegnek a tetemes részét a képzés során felhasznált üzemanyag adja. "

 

Jó lesz az 3 évnek és kb 40 millió forintnak is! Egy csökkentett kiképzésű másodpilótának (a gépparancsnoki kiképzés ennek többszöröse).

 

És a nagyobbik részét a gép repidejének költsége adja. Ha pl. 500 millió egy nagyjavítás ami 1000 órát ad egy gépnek akkor 500 ezer Ft csak nagyjavításból leosztott költség repült óranként! És ez csak a nagyjavítás! (a Mi-24 még drágább és ezek csak kb. adatok, hogy a nagyságrendet érzékeltessem)

 

üdv

Zoli

 

 

Előzmény: HPéter27 (74637)
blue-dragonfly Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74656

Hali,


A HPeti altal berakott blog bejegyzesben levo DSCA-s press release. http://www.dsca.osd.mil/PressReleases/36-b/2011/Hungary_11-43.pdf 

 

Udv

 

dragonfly

Előzmény: Yoshi (74654)
blue-dragonfly Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74655

Hali,

 

vannak orszagok (nem sok) ahhonnet be lehet lepni a seregbe es a honositas is felgyorsul, ha katonakent szolgalsz. Europabol nem tudok olyan orszagrol, ahonnet egyenesen az ami seregbe lephetne be egy kulfoldi. Abban az esetben ha mar van egy zoldkartyad, akkor az onkent vallalt katonai szolgalat (Pl. NG) nagyon sokat jelent az allampolgarsagi kerelmed elbiralasbana. Ne felejtsuk el, hogy a zoldkartya meg nem jelent allampolgarsagot, azaz az elbiralas soran akar ki is utasithatnak es akkor mehetsz a levesbe.

 

udv

 

dragonfly

Előzmény: vad05 (74517)
Yoshi Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74654

melyik linkelt hírt? :)

Előzmény: blue-dragonfly (74653)
blue-dragonfly Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74653

Hali,

 

En megneznem, hogy mire kell a kongresszusi ertesitest csinalni es hogy az mit jelent. Minden mas csak s**r kavaras. Lehet felhozni arakat meg modelleket, de celszeru mindent a maga kategoriajaban kezelni. Ami irasoka a Magyar sajtoban lattam, az inkabb csak a... csak a malnaszor keveresi celokat szolgalta. Pihi, kellemes unnepeket mindenkinek, terjunk vissza ra majd a jovoevben. Ha csak ezt a linkelt hirt elolvassa valaki, akkor mar tisztabban lat:) persze ugy meg nem annyira izgalmas a dolog...

 

udv

 

dragonfly

Előzmény: Yoshi (74647)
Yoshi Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74652

vegyük sorba:

megbízó esetén megéri egy fasisztoid európa? mert ha nem kell locsolni a megbízót hetente, akkor tudja, hogy ha valami, az nem...

 

megbízó nélkül pedig én tartom azt az álláspontot, hogy végül normalizálódik a helyzet (az odáig vezető út kicsit kevésbé lesz sima a mérföldkövek miatt, persze)

Előzmény: a karaván halad... (74650)
Yoshi Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74651

na, mondom megint, ennél te cinikusabb vagy....

 

(egy pillantig is felmerült, hogy nem lesz zsebrepacsi? naaaa :))

 

 

(tényleg, ki is írta a  szerb magyrverést németeknél? lett valami fejlemény, folyomány?)

Előzmény: a karaván halad... (74649)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74650

Ahhoz, hogy radikalizálódni fog az ellenoldal is. Előbb feljön a széljobb (lásd, Olaszországban már lelőtt egy neonáci pár bevándorlót). Végeredményben pedig a társadalom lesz kénytelen meglépni és retorziókat alkalmazni.

Ez valamivel több, mint az elrontott munkamorálú emberek.

Szerintem...

Előzmény: Yoshi (74648)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74649

,,minden izélgetés nélkül, te más miatt durcáskodtál :)"

 

Igazad van, én a típuson durcáskodtam, mert félrenéztem. Sőt, örültem az ,,ajándéknak".

De ahogy most nézem, ez egy újabb zsebrejáték lesz. :/

Előzmény: Yoshi (74647)
Yoshi Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74648

oké, szaporodni fog a számuk, meg pofátlanabbak lesznek

 

egyén szintjén ez nagyon szar lesz, deeee....

 

mit is érnek el vele a "megbízók" vagy ha csak l'art megy a dolgo, akkor az aktuális és jövőbeli elkövetők? azon túl, hogy sok lesz az aggódó és rosszkedvű jómunkásember?

Előzmény: a karaván halad... (74620)
Yoshi Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74647

minden izélgetés nélkül, te más miatt durcáskodtál :)

 

 

én se pro, se kontra nem merek véleményt nyílvánítani az ügyben, egy dolgot mernék csak állítani: igazán önthetne valaki tiszta vizet a bilibe, mert ami adat van, az bizonytalan, félrevezető, hiányos, ráadásul erősen az érződik, hogy baromira nincs átgondolva az egész - persze, lehet, hogy nem úgy van, csak a nagyközönség orrára nem kötik, mert mi köze ahhoz a publikumnak, hogy mire kívánják használni a gépeket, milyen feltöltöttségű szervezetben, stbstbstb)

 

Előzmény: a karaván halad... (74646)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74646

Mégis csak nekem volt igazam amikor annó itt durcáskodtam az UH-k miatt...

Előzmény: HPéter27 (74643)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 74645

Itt tényleg már csak egy kérdés marad, hányasa van matekból Hendének és államtitkárainak együtt.A nyuggereknek rendezett termékbemutatókon sem ennyire nyilvánvaló az átverés.

Előzmény: Törölt nick (74644)
HPéter27 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 74643

ezzel talán nem kockáztatok

Leselejtezett katonai helikopterek ingyen - illetve 426 millió dollárért

A Honvédelmi Minisztérium szeptember 19-én közölte, hogy 30 UH-1N-es helikoptert kap hamarosan a magyar honvédség az Egyesült Államok hadseregétől. Tájékoztatásuk szerint az amerikai haderő összesen 89 helikoptert von ki a hadrendjéből, ezeket ingyen vagy kedvezményes áron[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: indiscriminating power (74640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!