Keresés

Részletes keresés

Túlélőblog Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74826

Ők is kapatak valakitől parancsot. A Nemzeti Gárda meg inkább a hadsereghez tartozik. Inkább úgy nézett az ki, mint egy nagy ötlet tesztelése. Sikeresen le is zajlott a dolog, pár öregasszony akadékoskodott, azokat megverték.

 

Az új törvény viszont sokkal komolyabb dolgokra ad hatáskört, amire az felhatalmaz ahhoz képest a New Orleans-i akció említésre se méltó. :-(

Előzmény: Plieur (74824)
tuzer Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74825

Ki hal meg, vazze, a küldő?

Előzmény: Plieur (74823)
Plieur Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74824

Jó, ez igaz, de New Orleans a hatósági hülyeség egyik mintaesete volt. :)

Előzmény: Túlélőblog (74821)
Plieur Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74823

Ugyanabba a ......kétszer belelépni, azok után amik történtek?

Előzmény: tuzer (74822)
tuzer Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74822

A te hadtörténeti ismereteid fényében?

Előzmény: Plieur (74819)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74821

Tüntetőknek? :-( Az Államokban most hoztak egy olyan törvényt, hogy a katonaság letartóztathat bárkit, bizonyítékok, ügyvéd és eljárás nélkül, bármennyi ideig, bárhová elviehetik. Ha ez meg történik Amerikában, akkor miért pont Magyarországon ne törtéhnetne meg? Vagy gondolj New Orleansra, ahol a Nemzeti Gárdát és a rendőrséget arra vetették be, hogy lefegyverezzék a törvénytisztelő embereket, hogy ne védhessék meg magukat a fosztogatók ellen.

Előzmény: Plieur (74819)
HPéter27 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74820

Plieur Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74819

Ugyan már minek/kinek lehetne "nekihajtani" egy olyan sereget amelyknél hk/tüzérség minimális ( PC fogalmaztam...:)), légierő épp hogy?

Előzmény: Kuruc71 (74815)
kószák egyike Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74818

Hű de sötét vízió! Remélem nem lesz igazad! Én optimista vagyok...

Előzmény: Kuruc71 (74815)
kószák egyike Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74817

Meg gondolom az is kurvára zavaró mikor az embernek nem saját zsebből kell kiegészítenie a felszerelést...

 

Mert azt tapasztalom mostanában, hogy kezd egységes lenni a felszerelés... egyes szűk körökben, de csak azért mert a srácok vagy összebeszélnek és egy helyen veszik, vagy igyekszik az ember olyat venni amilyen a többieknek már van, saját zsebből.

Előzmény: Python24 (74813)
kószák egyike Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74816

J Dagain

 

Ideje volt, hogy a tanfolyam végre kapjon egy kis sajtó nyilvánosságot! Hogy tudják az emberek van ilyen!

 

Sajnálom, hogy leszerelsz! Viszont megértelek és nem csodálkozom rajta.

 

A civil tanfolyam jó ötlet, sok sikert hozzá!!

 

Vad05

 

Látod itt az élő példa, igaz nem külföldre megy, de a cégtől el. Vesztünk vele, jó szakember, kevesebbek leszünk.

Előzmény: J Dagain (74802)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74815

"Lesz még gondja ebből a hazai fegyveres testületeknek és akkor más területről nem is beszélek.

Félek, hogy drágán megfizetjük a szakember kiáramlás árát..."

 

 

Ahoz ami ratok var ahoz nem kell szakember ! AZ arat viszont valoban meg kell majd fizetnetek. Nem a politikai vezetoiteknek hanem nektek. A lerongyolodot es erkolcsileg technikailag is leamortizalodott "honvedseget" bizony neki fogjak hajtani "valaminek" Mar csak azert mert ugye baj az mindig volt es lesz. A vezetes viszont alibire mentsegre fog hajtani es igy a " XXI szazadnak megfelelo korszeru honvedseget" kenytelen lesz bevetni.

 

Sajna az "eredmeny" garantalt. A tulelok viszont majd hallhatjak azt ahogy a politikusaink majd mossak kezeiket hogy ok mindent megtettek de minden maskeppen lett volna ha a honvedek becsulettel harcoltak volna es nem ugy mit ahogyan tettek.

 

 

Viszont kerdeznem ( bar tudom koltoi a kerdes ) hogy azoknak csaladjaival mi lesz kiket majd a falhoz csapnak ( mert hogy talan ez irja le legjobban azt ahogy majd es akik ellen kizavarjak oket ) ???

 

 

 

Elnezest a borongos soraimert de kivulallokent talan kicsit objektivebben vagy csak maskent latva mint onnan belulrol az latszik hogy durva dolgok vannak mar a kuszobon es feszitik az ajtot rendesen.

 

Vigyazzatok magatokra es egymasra.

 

 

 

 

Előzmény: kószák egyike (74814)
kószák egyike Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74814

vad05

 

"Nem ítélem el FR-ot, de nem is magasztalnám túl."

 

Én az elítéléstől nagyon messze vagyok! Magasztalni sem magasztalom, de vitathatalan, hogy az utána jövők sokat köszönhetnek neki.

 

Nem is hoztam volna szóba, bár a berakott cikk kapcsán beugrott a neve, Gyula bátyánk említette.

 

"Az én értékrendemben sokszor ugyanakkora - vagy nagyobb - bátorság kell maradni, mint menni."

 

Ez nem kétséges, hogy így van. 

 

A cikket a jelenség miatt raktam be, sajnos ez most komoly hullám. Lesz még gondja ebből a hazai fegyveres testületeknek és akkor más területről nem is beszélek.

Félek, hogy drágán megfizetjük a szakember kiáramlás árát...

 

 

 

 

Előzmény: vad05 (74779)
Python24 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74813

Milyen zavaró is az,ha a katonák egységes,jó minőségű felszerelést viselnek!!:(

 

Bezzeg a magyar honvvédek,ott aztán van sokszínűség!!

Előzmény: zsitvica (74812)
zsitvica Creative Commons License 2011.12.22 0 0 74812
J Dagain Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74811

A stúdióban Orosz Zoltán vezérőrnagy, a honvédség helyettes vezérkari főnöke.

 

http://mno.hu/rajatszas/a-pokol-ot-hete-1039055

HPéter27 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74810
Előzmény: Big-B (74808)
Big-B Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74809

Költői volt a kérdés, még szép hogy nem.

Big-B Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74808

Csak hogy tisztában legyek a dologgal: az 5. dandár nem az ex-tapolcai 5. dandárt jelöli ugye?

Előzmény: J Dagain (74805)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74807

Az ,,Elite Challenge"-t rendkivul jo otletnek tartom. Mar kommunikaltam az adott temakorben. Ha nyaron is lesz, akkor mindenkeppen indulok rajta. Ha masert nem - felmerem jelenlegi allapotomat es kapacitasomat.

Nagyszeru lehetoseg, szerintem, es ,,militans orult" barataim kozott is terjeszteni fogom hiret!

Plieur Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74806

A Recondo iskola sem egyik napról a másikra szerezte meg a presztizsét, a Ranger sem, tehát ez el fog tartani egy ideig.

Előzmény: J Dagain (74805)
J Dagain Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74805

 "Ha a  jelentkezők különböző fegyvernemekből jönnek, különféle szolgálati helyekről, stb ( és más-más lehetőségek vannak időben és helyi adottságokban a fizikai fejlesztésre/szinten tartásra),  lehetne beprogramozni 1 plusz hetet szintrehozásra, kiképzési hely megismerésére, akadály leküzdés begyakorlására?"

 

 Van olyan dandárparancsnok aki ennek a jelentőségét megértette. Mind Sándor tábornok úr a 25. dandár és Bőröndi tábornok úr is tartatott 0. heti felkészítést az alakulatuknál. Az 5. Dandárnál először történt ilyen. Hamburger sokat segített abban ,hogy ez le legyen vezetve. A 0. hétre 17 fő jelentkezett a hét végén 6 embert engedtünk tovább a rohamlövészre. Ebből négyen végig csinálták, egy pedig meg is kapta a felvarrót! A létjogosultsága beigazolódott az előválogatásnak és felkészítésnek. Kérdés ,hogy a jövőben mire mennek vele.

 

http://www.haon.hu/hajduhadhaz/rohamlovesz-felkeszito-tanfolyam-hajduhadhazon/1786349

 

 

Előzmény: Plieur (74804)
Plieur Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74804

Nos, vannak akik tudják értékelni és értik mit is jelent amit látnak, van akik nem, ez mindíg is igy volt és mindíg is így lesz, ezért szerintem kár volt letiltani. A szenvedésről csak annyit hogy ilyen esetekben már nem is annyira a fizikai képességek győznek, hanem a szellemiek ( lehet nevezni makacsságnak, stb-stb, izlés szerint:)).

Viszont ami tetszett: megvolt az adagolás, azaz a levezetőknek megvolt az érzékük mit és hogyan, mennyit.  Pontosítva: nem valami nagy szám egy embert gyorsan kikészíteni folytonos fizikai és mentális stresszel, az igazi hozzáértés azt a tempót és mennyiséget bevinni ami épp odaillik, ami azt hozza ki ami kell az alanyból. Tudták úgy adagolni hogy teljesítve legyen egy nagyon magas követelmény szint.

Még valami. Ha a  jelentkezők különböző fegyvernemekből jönnek, különféle szolgálati helyekről, stb ( és más-más lehetőségek vannak időben és helyi adottságokban a fizikai fejlesztésre/szinten tartásra),  lehetne beprogramozni 1 plusz hetet szintrehozásra, kiképzési hely megismerésére, akadály leküzdés begyakorlására?

Előzmény: J Dagain (74802)
Python24 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74803

Szia!!

 

Gratulálok a filmhez,volt egy-két ismerős arc az instruktorok és a résztvevők között is.

 

Küldj légyszi valamilyen elérhetőséget,a mail-em publikus.

 

Üdv!

Előzmény: J Dagain (74802)
J Dagain Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74802

Üdv Fórumozók!

 

 A teljes film elérhető már a rohamlövész oldalon!

 

A hozzászólások nem engedélyezése pedig érthető egy olyan országban ahol a lelátóról mindenki okosabb mint a pályán. Valahogy soha nem a focisták fikázzák a focistákat, hanem dagadt, sőrvedelő, űvöltöző senkik a pálya széléről. Ezek a katonák pedig nem érdemlik azt ,hogy az internet sötét bugyraiból fikázzák őket névtelenül. 

A film sajnos nem tudja vissza adni a lényeget. Több mint 550 óra kiképzést nem lehet belesüríteni 50 percbe. Nem adja vissza a film a szenvedést sem. Csak a számok beszélnek önmagukért. 10 tanfolyam 57 végzős. Anno amikor itt tudósítottam arról ,hogy elvégeztem még nem is sejtettem ,hogy egy nap visszakerülhetek instruktorként. Egészen más élmény volt a másik oldalról. Ahogy mondtam ,leszerelek. Civilben pedig a tanfolyam atyjával megcsináljuk ennek a tanfolyamnak az első hetét. Elite Challenge a neve.

 

http://elite-challenge.rohamlovesz.hu/

 

Üdv!

 

John Doe, J Dagain voltam. Most már tényleg utoljára!

Előzmény: Plieur (74797)
Plieur Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74801

Végre egy pozitív jel:)

Ugyanis nézegetve a videót akadt pár ismerős elem:), de ilyen adagban ömlesztve nem volt szerencsém hozzá :)

 

Előzmény: vad05 (74800)
vad05 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 74800

Utánakérdeztem a kérdésednek. A vélemények többsége szerint a RL-kbe a tanfolyam során nem csak a kisalegységek vezetéséhez szükséges alapismereteket "égetik bele" "kicsit" alaposabban, mint mondjuk egy tiszthelyettes, vagy tisztképző intézményben, de a megpróbéltatások és próbák során olyan pozitív tartást kapnak, amely végigkíséri őket egész pályafutásuk során. Több parancsnok is megerősítette, hogy ezek a katonák mindig keresik a kihívást, minden helyzetben lehet rájuk számolni. Kiválóan helytállnak a minden misszióban, főleg olyankor, amikor éles helyzetek adódnak. Sajnos még a MH-n belüli megbecsülésük sem az igazi, bár a fiatalabb generáció körében azért van reputációjuk. Úgy gondolom, hogy a RL - tanfolyam a magyar katonai nevelés (!) egyik csúcspontja jelenleg.

Előzmény: Plieur (74795)
Plieur Creative Commons License 2011.12.20 0 0 74799

Kár lenne, mert aki ezt meg tudja csinálni, arra vigyázni kellene.

Előzmény: HPéter27 (74798)
HPéter27 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 74798

:-DDDD

Bocs . Nem vagyok katona ezért nem tudom mivel jár a tanfolyam elvégzése. Gondolom mivel abszurdisztánban vagyunk ezért semmivel sem.

Előzmény: Plieur (74797)
Plieur Creative Commons License 2011.12.20 0 0 74797

Köszönöm ( "Hoszzászólás kikapcsolva":)).

Elegáns megoldás, mindíg tanul az ember.

 

Előzmény: HPéter27 (74796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!