Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2016.09.06 0 0 121900

Ahogy srudolf mondja, önhordó akrilkád kell. Ezek Legkönnyebben ott elérhetők, ahol masszázskádakat csinálnak, mert a masszázskád alatt ott kell legyen a gépészet, ahhoz pedig oda kell férni, tehát nem felfalazható.

Mi annak idején a Baños 10 cégtől vettük a sajátunkat. Ezek most

BANOS 10 Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Irányítószám: 2000. Település: Szentendre Cím: Rózsa u. 8. Telefon: (26) 30 05 50 elérhetők. Amikor nekünk kellett a kád, spéci megoldás kellett, és bevittek a gyártó részlegbe is, ott egyeztettünk, legyártották nekünk, kihozták, drága sem volt, és nagyon meg voltam elégedve a minőségével.


Ajánlom őket.

Előzmény: Ragen (121886)
Computerguru Creative Commons License 2016.09.06 0 0 121899

Ha a másik oldal nem látszik, akkor a Kreg vagy Wolfcraft az egyik legjobb szerintem. Az a nagy előnye a tiplihez/dominóhoz képest, hogy nem kell szorítózni ragasztás után, mert a csavar összehúzza.

 

Nekem Wolfcraft van, tökéletesen precíznek nem nevezném. A gérvágó állomáshoz befúrtam vagy 200 lyukat és azt tapasztaltam, hogy hiába van leszorítózva a jig, a fúrónak van annyi holtjátéka, hogy nem mindig a pontos helyre fúr. Ki kell tapasztalni.

Előzmény: dudi6 (121889)
GPS Creative Commons License 2016.09.06 0 0 121898
Előzmény: Tschaby (121897)
Tschaby Creative Commons License 2016.09.06 0 0 121897

Uraim!

 

Tegnap számomra meglepő info ütött szemen.
Nem oly rég érdeklődtem itt a PBD40 tulajoktól, és akkor - ugyan nem ellenőriztem - de kb 100ezres árra emlékeztem.

Most meg szembe jött, hogy már 80ezeré' vihető?

esetleg valakinek ez új információ, vagy ez ennyi szokott lenni? Akkor miért emlékszem a 100-ra?

 

Végül is kb 90%-ig elhatároztam magam, hogy ilyen fúrót veszek. Csak most nem tudom, hogy le kell csapnom erre az ajánlatra, vagy ne kapkodjak annyira...

 

Pacman mennyiért vetted?

Mr.Gabson Creative Commons License 2016.09.06 0 0 121896

Otthoni körülmények között nehéz a ragasztót úgy felvinni a felületekre, hogy ne follyon le az oldalán. Nem baj ha lefolyik, de körülményes letakarítani. Vagy erre valami csodaszer? :-)

 

Soudal 46A gél állagú, Én rozsdamentes spakli-val kenem fel nem folyik könnyű vele dolgozni. 

Előzmény: Egy griff (121868)
409 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 121895

".."Bosch PKS 55 A" körfűrész megér használtan javított állapotban 3/4 év garival 20.000 Ft-t?"

 

27-ért van új........

 

 Mindenki maga tudja mire kell, de én biztosan nem vennék 190-esnél kisebb körfűrészt. Most persze azt mondod, sosem akarsz majd vastagabbat vágni mint amit ez tud, de ez csak a pillanatnyi állapot. Elsőre én is így gondoltam.  :)

Előzmény: dudi6 (121889)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 121894

Esetleg...

Bambusz !

És még "vagdosni", hevederezni ÉS lakkozni se kell..

 

http://www.bambusz.info/bambuszlap.html

Előzmény: Ragen (121886)
Egy griff Creative Commons License 2016.09.06 0 0 121893

egy padhoz szerintem a rejtettcsavar nem a legmegfelelőbb. Leginkább csapolás.

 

Szerintem a kolléga igen jól beszél! :-)

Előzmény: Törölt nick (121892)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 0 121892

Wolfcraft sablon jó, használtam párszor (ezt is meg a tiplizőt is). De nem padhoz, hanem pl ennél a gérvágószekrénynél, a korpuszelemek összekötésénél. Rejtetté akkor válnak ebben az esetben, amikor megkapja majd a takaróleceket, fiók-előlapokat, vagy amikor megkapta a vonalzós ütközőt. 

 

De ha valójában nem ez a fő kérdés, hanem hogy padhoz milyen kötés lenne jó ... nos ahogy alegtöbbünk itt, én sem vagyok szakember, de egy padhoz szerintem a rejtettcsavar nem a legmegfelelőbb. Leginkább csapolás.

Belinkelem - remélem nem haragszik meg érte - Egy griff kolléga produktumát, igen szép pad. Első képtől, ahol megosztotta velünk az "alkatrészlistát" is:

 

http://indafoto.hu/egy_griff/image/24026560-ce366083/user#nagyitas

 

Szinte csak (egyenes) csapolással dolgozott, a középső elemnél látok tiplis rögzítést a rajz alapján. És ha az első képtől visszalapozol, láthatod hogy a terheléses tesztet is jól viselte :D : Szóval pad: egyenes csapolásos kötés (bár a tipli is csapolás, ha jól tudom vendégcsapos (?) csapolás)

 

Bosch PKS 55 A - nekem van, nagyobb táblák felosztásához használtam, pl ennél a munkánál. Vagy a fenti gérvágó szekrény tábláinak felosztásánál. Amire nekem kell megfelel ... de azt neked kell eldöntened, hogy bevállalod-e a javított cuccost. Ha mindenáron ez a típus kellene, nekem nem érné meg. Akkor hozzápakolok 9eFt-ot és megvan újonnan.

 

ALDI/Lidl - hobbicélra egészen biztos jók, és vedd számításba: 3 év gari van rájuk. Nekem Parkside-ból csak akkus csavarozó meg egy élezőállomás van. De ahogy az itteni véleményeket olvasom. úgy általában pl a Parkside cuccokról, nagyon nem fürödhetsz be vele (a 3 év gari mellett különösen nem)

Előzmény: dudi6 (121889)
pajaci Creative Commons License 2016.09.06 0 0 121891

Jó az akác, csak legyen hozzá gép amivel megmunkálja.

Előzmény: Törölt nick (121890)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121890

Akác csónaklakkal lakkozva.

De olyan kád kéne, vastagabb akrilból, aminek van egy komoly fémváza. És megáll magára, nem kell aláépíteni, esetleg van egy polisztirén alja gyárilag. Vagy készitesz vázat és polisztirénból aljat.

 

Csinálsz egy karton sablont a kád ívéről és megméred, hogy mekkora hevederek férnek be.

Minden lécet külön lakkozol szerelés elött. Valamilyen mechanikus rögzítést kéne használni a lécezésnél.

Ha fel tudnál csavarozni egy 6mm -res rétegelt lemez csíkot a heveder külsejére (ami szélesebb mint a heveder), akkor belülről vékony facsavarokkal tudnál rögziteni a lemezen keresztűl. 

Ha készítessz egy trapéz keresztmetszetű burkolólécet, akkor könnyebb dolgod van, két páros léc közé ráfordítassz egy páratlant. Ezzel a módszerrel picit szélesebb léceket tudsz használni, amibe fog a facsavar.  

 

3 heveder elég, az alsó legyen jó vastag. A maszk egy darabból lenne.

Kéne hagyni lent 3-4 cm rést.  Szerelsz az alsó hevederre állítható fém lábakat (vagy az alsó hevederbe beszerelsz pár anyát - van olyan aminek külső famenete van) és csavarsz bele egy-egy 1o-es rozsamentes csavart, amit egy villás kulcsal tudsz állítani. A rés azért kell, hogy a maszk visszája is szellőzön. 

 

Egy eszes rögzítést kell készíteni a fémvázhoz. Pl. reteszeket szerelni a fülekre (csavar és anya egy, a vázhoz rögzített laposvason átvezetve), ezek becsúsznának a hevederekbe kiképezett furatokba.

Belövöd úgy a magasságot, hogy az állítható lábakból felemeled a maszkod a reteszekbe. És akkor a kádat nem is kell mozgatni. Ha baj van a szerelésekkel, leveszed a maszkot.  

Na hajrá:).

Előzmény: Ragen (121886)
dudi6 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121889

Sziasztok!

 

Hobbiból barkácsolok. Szeretnék láthatatlan kötéseket (főleg padokat készítek). Sok helyen a Kreg jig-t ajánlják hobbi célra. Ez a wolfcraft jó lehet (kb 12.000 Ft)? http://www.wolfcraft.com/en/products/p/screwing_tools/1_undercover_jig_set/s/p/index.html

Más kötés esetleg? Tiplis jobb lenne? Ha igen miért? Esetleg majd kisebb bútorokat is csinálnék, csakis saját részre.

 

Más: "Bosch PKS 55 A" körfűrész megér használtan javított állapotban 3/4 év garival 20.000 Ft-t? Vagy nézzek Lidl/Aldis körfűrészeket? Szintén hobbira lenne.

 

pajaci Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121888

Vörösfenyő.

Előzmény: Ragen (121886)
Paco155 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121887

1.) igen.

2.) bizonyos egzóták. Leginkább teak. De akár más is. Nagyban függ a használat módjától, és hogy mennyi vizet illetve párát kap.

Előzmény: Ragen (121886)
Ragen Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121886

Sarokkád beépítéssel kapcsolatban kérnék asztalos tanácsot :-)

Szóval egy íves sarokkád műanyag előlapja helyett arra gondoltam, hogy csinálnék egyet fából, kis lécekből. Pontosabban 2-3cm széles léceket felragasztanék, tűznék széles hevederekre hosszában. A kád ívét lekövetném egy fixen megépített fa vázzal mint tartószerkezettel. Ehhez 3-4 darabból összehoznám az ívet. A kád berakása után pedig erre a vázra csavaroznám/ragasztanám rá az előkészített lécezést...

1, kérdés: járható ez így?

2: milyen lécet tudok venni, ami a fürdőben is kibírja?

Egy griff Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121885

Ez nagyon jó ötlet, eszembe se jutott volna. A probléma ott kezdődik, hogy ugye nem függő a fal. Ott folytatódik, hogy valamikor régen ez két szoba közötti átjáró volt. Úgy lett megcsinálva, hogy a padlótól 1 méter magasságig élvédővel szépen megcsinálva a két sarok, e fölött pedig egy elég nagy ívben lekerekítve. A beépített szekrény így kapott 10-10 centis takarást, hogy ne látszódjon ez a lekerekítés sem. Amit látsz árnyékot a képen, az a lekerekített rész.

De ha minden igaz akkor még van éppen 2-3 cm-em, hogy az általad említett lécet beszabjam oda. Egyszóval jó ötlet, ez lesz megvalósítva! Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (121882)
Egy griff Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121884

GPS-nek is:

Van egy ezer éves kis jancsi kályhám. A műhelybe szoktam télen berakni. Pici a kályha, de úgy fel tudja fűteni a műhelyt, hogy szaunának is elmenne. Mivel közel áll hozzátok a műhely hangulata, designja is, ezért azt esetleg felajánlom ha jönnétek, garantálom ott is a meleg hangulatot. Esetleg ha túl nagy a forróság, akkor csillapítandó, hideg sör mindig akad itthon! :-))))) A szoba sajna foglalt, a legnagyobb fiam rezidenciája. :-)))

 

Előzmény: Törölt nick (121880)
Kamelot Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121883

HILTI WSC 55 KÖRFÜRÉSZ  ha valakinek aktuális a vásárlás, nagyon jó vásár.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121882

Húzd el a faltól 3-5cm (ha a hiba van 2 cm akkor 5-öt) az testet és szabj be egy feketére festett lécet, amit kb. 3 cm-re benyomsz a borítás alá. Akkor lesz ott egy sötét árnyék, ami valamennyire elcsalja a szemet (az egyik képeden látszik fent a saroknál ez az árnyék)

A műveletet nem egyszerű kivitelezni: megméred a hibát (a függőbe beállított testtel), ki kell húzd a testet teljesen, fel kell szereld  a léceket és visszanyomd a helyére a testet. 

 

Előzmény: Egy griff (121879)
GPS Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121881

 

Nagyon meleg hangulatú szoba, gratula....Az embernek kedve támad beköltözni oda.

 

Én is így látom - csak picit visszatartana az, hogy ha megjelennénk ott a bőröndjeinkkel, akkor a kolléga felesége netán megkérdezné, hogy "Mégis kik ezek az emberek?".

 

Nem biztos... de előfordulhat, hogy megkérdezné :-)))

 

 

Utoljára Pintér-miniszter tanácsolta, hogy üljünk be egy másik, idegen autóba.... de más lakásába költözésről még nem hallottam hogy lett volna kormányzati ajánlás.

Egyelőre, legalábbis.

.

Előzmény: Törölt nick (121880)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121880

Még hogy nem jól van fotózva ... amúgy az élzáráson sem találok sok kivetnivalót (nem mintha eedigi életemben 2m-nél több élt zártam volna :D ... azt is vasalóval)

 

Nagyon meleg hangulatú szoba, gratula, nekem tetszik az ízlésed! Az embernek kedve támad beköltözni oda.

Előzmény: Egy griff (121879)
Egy griff Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121879

Is-is! Nincs is teljesen a helyén, és sajna a fal sem az igazi. Régi, öreg 100 éves házikó, sajna itt-ott nem párhuzamos a párhuzamos, és nem derékszög a derékszög! :-) Mivel még folyamatban van az építése így még agyalok rajta, hogy hogyan is legyen befejezve. Ami biztos, hogy az ajtók közézáródóak lesznek, és lent a fiókok is, így egy teljesen sík felületet fogok kapni, de a fal és a bútor közötti rés még nem kristályosodott ki bennem, hogy hogyan is oldjam meg. A bútort tudom mozgatni kifele-befele, így valószínű az lesz a megoldás, hogy a fal síkja és a bútor széle közé "befaragok" egy toldást. Vagy az, hogy teljesen betolva a szekrényt, egy szegőléccel takarom el az eltérő hézagot. Még nem tudom melyik lesz a jó, majd kipróbálom ezt is, azt is és amelyik egy picit jobban néz ki az marad. :-)

Előzmény: halaloszto (121877)
GPS Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121878

 

Hát nem azért mondom, de ha nekem a felső asztallap aljára kéne szereljem ugyanezt (vagyis ha nem lennének oldalfalaim) akkor ugyanezt a mutatványt előadnám fejjel lefelé - szintén sarokvasakkal.

 

Sőt, még azt is lehet, hogy az eredetileg mozgó (keskenyebb) rész legyen a fixen felfogott és a szélesebb járjon ki-be. Rengeteg lehetőség van.

 

Ennek a 2x2 lukas kis sarokvasnak úgy el van találva a külső furat-helye, hogy a csúszka központ furatainak bármelyikébe be-popolva, pont 2 mm hézagot hagy a csúszka működésének.

 

Én nagyon kedvelem ezt a csúszka-fajtát - mert afféle "minőség-érzetet" ad az elkészült darabnak.
Ugyanezt nem tudom elmondani a klasszikus, görgős-csúszkáról - amit mindig is gagyinak tartottam (bár tudom, milliószámra használják szerte a világban)

.

Előzmény: Barnamedvébb (121875)
halaloszto Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121877

Nagyon klasz! És jól is van fotózva.

 

Még nincs betolva a helyére, vagy ennyire nem függő a fal?

 

 

Előzmény: Egy griff (121868)
Kamelot Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121876

Itt a leírás. Egy kevés munkával megcsinálható, a Makita maró megvan hozzá. Itt található R2,3-as maró 6-os szárral. Mi kell még? Kedv és idő.

 

 

Előzmény: Egy griff (121868)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121875

na, látod, erről beszéltem

 

a te megoldásod vasalata olcsóbb, mert van hová szerelni (balra lábra, jobbra kis oldalfalra) a síneket

 

amit én linkeltem, az meg felülről van lógatva, tehát jogos, ha - kérdésedre válaszolva - többet kell rá kiadni ;) 

 

Előzmény: GPS (121874)
GPS Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121874

 

Biztos ki lehet szedni - és azt ideálisan fel tudod használni mozgó-polcnak. Egy négyzetcenti anyagot sem kell vegyél.

Ránézésre a polc szélessége pont elég is erre - vagyis hogy legyen hely az egérnek.


(csak megjegyzem, hogy a mai napig terveznek-gyártanak-árulnak olyan "PC-asztalnak" nevezett trágyákat - amelyeknél a kihúzható polc alig több egy normál billentyűzet szélességénél.

Hogy egy ilyennél hova a jó anyukájuknak gondolták az egeret futtatni - az rejtély. De aki ilyet tervez, azt arra ítélném, hogy az elkövetkező x évben kizárólag csak ilyen asztalnál dolgozhasson)

 

Itt van pár kép arról az asztalról amit én csináltam. A mozgó-polc és az oldalak között mindössze 2,5...3 mm hézag van - ami tökéletesen elég is ha teljesen-kihúzható golyósoros csúszkát használsz.

 

Hát ha megoldás-ötletnek hasznosítsz valamit belőle.

 

 

Előzmény: cccsaba (121865)
Paco155 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121873

asszem 2 mm-es sugár az ideális.

Előzmény: Egy griff (121868)
cccsaba Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121872

Köszi az ötletet, vékony fűrészlapra nem is gondoltam.

Előzmény: Törölt nick (121866)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.09.05 0 0 121871

Uraim, hát ezt is kipróbáltam. ABS élvédő a szépen leszabatott bútorlapokon. Köszönöm a tanácsokat mindenkinek. Van még mit gyakorolnom, de elsőre nem is lett olyan rossz.

 

Apám! kifejezetten jó lett, mert ilyen darabokra kimondottan szívás ABS-ezni asztali maró nélkül, gratulálok! :)

 

Én csak egy-két asztallapot ABS-ztem, de hát ott vezetőgyűrű segítségével semmiség végigtolni a marót.

Előzmény: Egy griff (121868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!