Keresés

Részletes keresés

Raidx Creative Commons License 2016.09.07 0 0 122006

Még csak ötletelés szinten volt téma. De úgy néz ki tervezés már nam is lessz belőle.

Előzmény: Paco155 (121957)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 122005

Első a biztonság ez alap nálam is. Azért is kérdezősködök ennyit mielőtt valaminek nekiállok amit még nem csináltam, meg azért is szoktam mindent 1kicsit túlméretezni meg erősebb anyagból csinálni, hogy még véletlen se legyen gond. 

A hengercsiszoló elszívó nélkül nem a legjobb. Ezt Repülőgépépítő már anno elmondta többx is....... zárt térben csak elszívóval.

Én is elszívóval fogom üzemeltetni mert nem szeretnék megdögleni a portól. :) Már 1sima kis excentercsiszoló elszívó nélkül olyan port képes csinálni egy 10-12nm-es helyiségben, hogy csak na. Akkor mire lenne képes 1ekkora hengercsiszoló?! :))

Előzmény: Törölt nick (121999)
halaloszto Creative Commons License 2016.09.07 0 0 122004

"az orosszal szinte nem tudok akkorát lökni, hogy lassuljon," - csak közben kicsit hunyorítanak a lámpák a házban :D

Előzmény: Törölt nick (121991)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 122003

Egyébként Pest megye..... Ceglédbercel.

De meló miatt sok járok Pestre.

Előzmény: joevagyok68 (121998)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 122002

Megmondom őszintén, nem tudom. Nincsenek jó tapasztalataim a Straus gépekkel, ezért óvakodom tőlük. Volt ilyen is-olyan is...... mindig csak a nyűg volt vele. Bár körfűrésszel még nem találkoztam Strausban. 

Találj ki 1árat, küldjél képeket aztán meglátjuk......

Előzmény: joevagyok68 (121998)
rferi Creative Commons License 2016.09.07 0 0 122001

Parkettások a lakkot szedik le a 40-es papírral, és nem arról híres, hogy minduntalan eltömődik.

De neked nem lesz lakkod, nem tömődni fog, hanem kopni. Szerintem nem lesz vészes.

Előzmény: traktoros82 (121996)
halaloszto Creative Commons License 2016.09.07 0 0 122000

nézd, nem ajánlhattunk, mert nem tudjuk korban illesz-e hozzá, meg azt sem milyenek a füleid. 

Előzmény: elemes (121988)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121999

Szia

 

Csak úgy lesz használva, ha biztonságos :)

Mivel én is szeretnék minél tovább 10 ujjal dolgozni, ezért eszembe nem jut kevésbé biztonságos cuccot használni, akkor inkább veszek rendes gépet :)

De vétek lenne nem felhasználni valamire. Olyanon már agyaltam én is, amit te csinálsz, csak félek, hogy hatalmas port csinálna, attól meg hülyét kapok már így is :D

Előzmény: traktoros82 (121995)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121998

Nem tudom szabad-e ilyet, meg merre laksz..

DE

nem érdekelne inkább egy jóárasított asztali körfűrész! Csak a helyet foglalja..(pont tegnap jutott eszembe, hogy felrakom jófogásra)

A márkája straus

Olyan einhell-parkside-workzone féle, csak NINCS lába (csak egy "doboz") és nincsenek kiegészítő asztalok hozzá..

Viszont - most emlékezetből írom- 2000 W a motor, van vagy 75 mm a vágásmagasság és dönthető..

"Csak" asztalt/lábat kell neki csinálni..  :-)

Mondjuk a steller már kuka (eleve elég vacak volt ), viszont megvan az "ék" hozzá, meg a rávaló plexi védő cucc. Valamelyik tekerentyű "nyele" letört, de van benne helyette egy hosszú csavar, meg tán a porelszívás is le lett bontva egy kicsit...mert eldugult állandóan..

Ha kell majd lövök képeket..

Előzmény: traktoros82 (121994)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121997

Ahogy látom nem 1dül építgetek :))

Nálad mi fog készülni? Vagy nem gép lesz?

Előzmény: Törölt nick (121993)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121996

Ezt nem tudom, remélem így lesz. :) Csak kérdés milyen gyorsan tömődne el......

Nem persze, mázsaszám azért nem. Mondjuk ha mindent sorra veszek amiket csinálni kellene akkor azért összejön 1nagyobb adag...... de az amúgy sem 1x lenne csinálva, tekintve, hogy mással is kell foglalkozni. A legnagyobb project most hirtelen ha meglenne a megfelelő felszerelés akkor az előszobaszekrény lenne. De annak is ha most nekiállnék is min.3-4hónapig tartana mire elkészülne még rendes felszereléssel is.

 

Igen, ez sem rossz ötlet, hogy kivehetőre csinálni a hengert mert akkor talán nem kell nagyot módosítani az eredeti elképzelésen.

Előzmény: rferi (121992)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121995

Azért én ezt szeretném elkerülni. Még megvan minden ujjam..... és örülnék neki, ha meg is maradna. :)

Kapta már el az ujjamat anno a kocsi hűtőventillátora....... hát nagyon nem kellemes. Arról nem is szólva, hogy mennyi ideig nem tud az ember rendesen dolgozni.

Mindenképpen stabilnak és biztonságosan üzemeltethetőnek kell lennie. Végül ezért nem is játszik a dönthető asztal sem.

Előzmény: Törölt nick (121991)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121994

Nyilván nem lehet elvárni 1ilyen géptől, hogy azt tudja amit az ipariak. De nekem végül is nem is arra kell. Szinte csak fenyővel dolgozom -legalábbis 1enlőe.

Ha már nálad -vagyis az új tulajánál- bizonyított akkor annyira rossz nem lehet. :)

Nálam mondjuk egész nap nem hinném, hogy menne....... már csak a hely szűke miatt sem. A raktárba azért mégsem állok neki dolgozni.

 

Ha valaminek nekiállok lépésenként csinálom. 

Előzmény: Törölt nick (121987)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121993

És akkor megnézzük ma őt is.

 

Tegnap befutottak Bari- hathatós közreműködésével a csapágyaim, porvédett 6004 2RS gurigák. 350Ft/db, szóval nem japán Koyo :) de erre szerintem tökéletes lesz. Ha meg szétperegnek 10 üzemóra után akkor legfeljebb kap jobbat. Tegnap még a Baritól kölcsönkapott állítható forstnerrel próbálkoztam csapágyfészket rakni, 3. állításra sikerült jó szoros - "just press-fit" - likat produkálni. Ma meg őt avatom fel, beszámolok hogy hogyan teljesített. Hátha másnak is szüksége lesz ilyenre. Innen van egyébként.

 

Most már kezdek izgulni ... ha megjönnek a tengelyek is, nem lesz több kifogásom hogy nekikezdjek az építésnek ...

Előzmény: Törölt nick (121948)
rferi Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121992

Negyvenes papírral olyan szinten darálja majd az anyagot, hogy jó lesz neked. Egy gyalugép termelékenységét nem fogja elérni, de nem is akarsz mázsaszám gyalulni - gondolom.

Próbáld meg olyan konstrukcióra csinálni a gépet, hogy a csiszolóhenger cserélhető legyen, és akkor nem kell bele két henger egyszerre, kisebb lesz, nem forog a használatlan henger balesetveszélyt okozva, stb. stb.

Lesz két (több) hengered, klf papírokkal, és csak cserélgeted benne.

Előzmény: traktoros82 (121985)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121991

Ez kb olyan, mint nálam:

van egy dewalt 190-es tárcsával rendelkezőm, ritkafogú gyári lap (jó állapotú), s van egy orosz, 200-as 80 fogas olcsó modeco lappal, igaz ez sokat nem volt használva.

 

Én úgy gondoltam, hogy fenyőt vágva az orosz lesz a gyengébb, a sok fog miatt meg pláne, de nem, nagyon nem. A dewalt tolásra is hallhatóan lassul, az orosszal szinte nem tudok akkorát lökni, hogy lassuljon, félelmetes erő van benne, de indításkor üt is egy szépet.

Csak orosz balesetveszélyes, nincs tárcsavédő rajta és nehéz, nagyon nehéz, ill. pontatlan, aluváz van sok helyen és egyszerűen mozog anyagában, alultervezték :) Viszont van terv vele csak el kéne odáig jutnom.

Előzmény: traktoros82 (121978)
rferi Creative Commons License 2016.09.07 0 1 121990

Szerintem a dönthetőségre most nem kéne a kollégának annyira ráizgulnia!

Én kb 92 óta használom a kézi körfűrészemet asztalba építve. Dönthető, ha akarom.

Nos eddig talán kétszer akartam, amiből egyszer nem kellett volna, azt a jobb kezem hüvelykujjának hegye bánta. Na megmaradt mindenem, csak jól szétcsapta a leeső darab az ujjam hegyét, időbe tellett, mire rendbejött.

 

Szóval nagyon ritkán kell dönteni, vagy megoldható másképp is.

Majd, ha sokmindent megcsinált már, és sokszor hiányzott, akkor majd egy második generációs gépet szerez, vagy csinál, és kész.

 

szerintem.

Raidx Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121989

Itt már egy fórumtárs egyébként épített elég profi körfűrészt de swajnos a dönthetőség hiányzik: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140776440&t=9104263

elemes Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121988

pardon?

Előzmény: joevagyok68 (121964)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121987

"És ezek a gépek jók?"

"azóta megírta, hogy nagyon szépen teljesít"

 

Konkrétan ezt írta, mikor eladás után pár nappal rákérdeztem hogy kipróbálta-e/elégedett-e a gyaluval (tavaly dec.):

 

"Igen, már be is dobtuk a mély vízbe a gépet. Eddig kb 2 napot ment, de szinte folyamatosan.
maximálisan elégedett vagyok vele. Olyan felületet hagy maga után, hogy szinte csiszolni sem kell. De ez is betudható a gyári késeknek, és a gyári élezésnek.Összességében nem csalódtam benne. "

 

Nyilván nem lehet összehasonlítani egy többmázsás, fél méter széles, öntöttvas vázas vastagolóval. De árban sem :) Szerintem barkácscélra tökéletes.

Előzmény: traktoros82 (121985)
pajaci Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121986

40-es papír van az asztali korongcsiszolómon, polírozott felületet ad.

Előzmény: Törölt nick (121984)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121985

Oké, meggyőztél. :))))

 

A vasanyag meg jó lesz majd máshoz. :) A hengcsisz. váza már készen van, ahhoz már nem igen kell sok, max. 1-1 darabját kiveszem és "hosszabbra" cserélem mert most 1kicsit még újra kell gondolni a 2henger miatt. 

1 henger kész van, még 1et kell csinálni akkor a durvábbhoz. De majd még megkérdem Repülőgépépítőt is....... mi a véleménye, kiválthatja-e a vastagolót. 

 

Ettől tartok én is, hogy hamar eltömődne és csak kínlódás lenne. Bár ha "vastagolásra" nem is lenne jó, akkor mehet rá 1köztes szemcseszerkezetű és akkor lehet csiszolni 2lépésben. Akkor a finomabb van 1kicsit "kímélve". Csak kérdés, hogy ezért meg érdemes-e vele foglalkozni..... :)

 

És ezek a gépek jók?

Anno mintha olyasmit olvastam volna itt, hogy ezektől jobb óvakodni mert sok mindenre nem jók. Én mondjuk leginkább fenyő deszkákból dolgozom, de mondjuk sikerült már abból is olyat venni, hogy volt közte olyan görbe, hogy amikor felállítottam eldőlt magától. :)

Na azóta mondjuk nem engedem a csávónak, hogy ő válogasson nekem. :))

Előzmény: Törölt nick (121984)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121984

"De lehet neked van igazad és azt kéne csinálni, hogy 1rendes körfűrész külön és hozzá az asztal......oszt jóva"

 

Szerintem most igazam van :) Ahogy másoknak is.

 

Ami meg megvan vasanyag azt felhasználod a hengercsiszolódhoz. Ha már hengercsiszoló ... kérdezted hogy kiválthatja-e a vastagológyalut. Ha nagyon szoros értelemben nézzük, ez is "vastagol" tehát a válasz igen. De nem tudom egy 60-as papír hengercsiszolásnál pl milyen felületet ad. Gyalultat tuti nem. Plusz nem tudom mennyit enne meg a csiszolóanyagból, mire eltávolítasz mondjuk 1 cm-nyi anyagot X lépésben. Viszont: 60 centi széles vastagolója sem sok embernek van ... szóval van előnye is.

 

De ha már elkezdted és a hengerek kész vannak, akkor nem kérdés hogy építsd meg. Max ha kiderül hogy a vastagolást értelmes módon nem tudja kiváltani, akkor veszel egy óccsó vastagolót. Nekem volt ilyen. Anno akcióban volt 68 környékén. Megvettem, aztán sokat nem használtam mert lett egy kombi is időközben ezért aladtam egy itteni fórumtársnak. Ő azóta megírta, hogy nagyon szépen teljesít, és mégis 305 mm széles vastagolód van. Lehet hogy használtan ki tudsz fogni 45-50 környékén. 

Előzmény: traktoros82 (121976)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121983

Időnként ha van időm, szoktam nézelődni...... de általában ami tetszett volna arra sokat kellett volna költeni + és/vagy még a motor is cserés mert 380V-os volt rajta. Megfelelő teljesítményű villanymotort meg jó árban nehéz kifogni.

 

Lehet, tényleg jobb megoldás 1normális kézi......hozzá meg 1asztal.

Előzmény: Raidx (121981)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121982

Igen, ez a megoldás valóban kuka. Nehezebb anyagnál se a biztonság nem lenne meg, se a kívánt minőség. Arról valóban nem is beszélve hogy az asztallap súlya + a vágandó anyag súlya...... felborulna az egész. Bebetonozni meg nem akarnám. :)

Előzmény: Törölt nick (121979)
Raidx Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121981

Nem kis munka jóra megcsinálni és nem is lessz olcsóbb mint ha egy kézi fűrészt építene be. Ráadásul az kétéltű is mert ha kell gyorsan kikapható az asztalból. A drehás is meg kéri majd a tengely árát. A motor is pénzbe kerül. Ha spórolni akar jófogás és vatera. Sokszor lehet jókat kifogni.

Előzmény: Törölt nick (121972)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121980

Jogos, a vezető hornyokat nem lehetne kialakítani. A hőmérséklet nagyjából állandó a műhelyben 18-20fok körül van.

Ha nagyon nagy kánikula van akkor mondjuk kicsit megugrik.

 

Igen, méretben én is 1x1m gondoltam...... nagyobb nem is igen férne el.

Előzmény: 409 (121977)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121979

Valami hasonló elvet kell majd követned:

 

https://youtu.be/Toq9p2QLrOk?t=149

 

Nade úgy, hogy dönteni is tudd, ne csak emelni. Én nem biztos hogy nekivágnék ennek az iránynak. Főleg súlyos asztallap esetén. Tehát az emelőmechanika+annak a döntése a lappal együtt .. nemtom. Húzósnak tűnik ... Plusz tényleg azt képzeld el, hogy egy 45 fokban megdöntött asztallapon egy súlyosabb anyagot hogy fogsz biztonságosan végigtolni. Kb így fog kinézni:

 

 

 

 

 

Előzmény: traktoros82 (121973)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121978

Igen, nagyjából ezek a cuccok ott kezdődnek. Min.1600W.

A múltkor segítettem összerakni 1konyhaszekrényt, ott volt szerencsém látni egy ha jól emlékszem 1000 vagy talán 1200W-os B&D körfűrészt ami a munkalap vágásnál ha kicsit erősebben tolták majdnem megállt. :)

Arról meg már nem is beszéljünk, hogy a majdnem 300e konyhaszekrény milyen volt. :)))

Előzmény: GPS (121975)
409 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121977

"4-5 lemez környékére gondoltam megfelelő merevítéssel."

 

Merevíteni alul tudod. Jó esélyjel meg fogsz lepődni 10-15°C hőmérséklet változáskor*..... Vezető hornyokat hogyan csinálsz bele? A stellert is erre kell felszerelned. Fémlemezből szerintem minimum 12mm-es kell. Ahhoz meg kellően erős és nehéz váz, hogy fel se boruljon.

 

* itt azért kérdés, hogy mekkora asztalról van szó. Az én elképzeléseim szerint, ha már épít az ember, legyen legalább 1x1méteres.

Előzmény: traktoros82 (121973)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!