Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122199

Pedig nem lett volna hülyeség, ha az összes OSB-t lefested fehérre diszperzittel, teddivel.

Én is mostanában ezzel vacakolok, csak még nincs felrakva a plafonra, így könnyebb két bakon lekenni, mint fej felett.

Előzmény: feketefelhoo (122198)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122198

Nem szeretnék mázolni. A tetőteret már kimázoltam, elég volt pár évre

Előzmény: Törölt nick (122197)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122197

Mázold be fehérre a tetőt. Amit linkeltél csak asztal fölött jó, direkt az asztalt megvilágítani úgy, hogy lehetőleg máshová ne világoljon. Ez a lámpa általános világításnak nem jó, de falon se. Ha ráteszed valami konzolszerűre és kihúzható az asztal fölé, úgy már jó, de csak oda.

Előzmény: feketefelhoo (122195)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122196

Nem beszéltél hülyeséget.

Iskoláknál az íróasztal magassága a lényegi pont. De van még valami, az egy dolog, hogy a műszer mit mutat, mert lehet 150lux egy fekete padlón mérve és lehet 150lux egy fehéren is, mégis sokkal világosabb lesz a fehér helyen, mint a siralomházasban. Az elgurult sasszeg megtalálásában is.

Előzmény: rferi (122191)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122195

Itten van a műhely panorámája :

 

 

Balra a polc aljára ilyen hosszúkás lámpatestet gondoltam és ez lehet, hogy jó lenne a jobb oldalra a gépek fölé is (?)

 

http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/13060

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122194

Kezd szépből k..vaszép lenni, gratula :)

 

Eddig még csak olvasgattam erről a politúrozásról ... hát nem egy csiszolomlekenemcsiszolomlekenemviszlát eljárás. Tényleg jó combos meló.

 

Az "utókezelése" ennek hogy van? Ha szépen végigjátssza az ember a folyamatot, akkor évente-kétévente-Xévente elég pl. az utolsó polírozó lépés?

Előzmény: Törölt nick (122189)
rferi Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122193

Na, akkor ugye nem beszéltem hülyeségeket?

Előzmény: GPS (122192)
GPS Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122192

 

Na, most kérdeztem meg azt az embert (lakókocsi-szomszédom) aki történetesen pont ebbél (is) él - vagyis többek közt az ilyen-olyan épületek megvilágítási szintjét is méri és állít ki róla hatósági tanúsítványt.

 

No kérem ő azt mondta, hogy pl. irodákban vagy más normál munkahelyen, régebben a padlótól 1 méter magasan kellett mérni a luxot.

Ma ez már úgy változott, hogy a mindenkori munkafelületen (pl. egy irodában az íróasztalok szintjén, de pl. egy bárpultnál a bárpult magasságában) - attól függetlenül, hogy milyen magas az a munkafelület a talajtól.

 

Ezeken a helyeken jelenleg a minimum megvilágítás 500 lux - a munkafelületen.

 

Talajszintem ma már kizárólag csak a közlekedő-helységekben, folyosókban ilyesmikben mérnek (azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ott mennyi kell legyen).

 

Ugyanakkor a szokványostól eltérő munkahelyeken (pl. finom-elektronikai, vagy finommechanikai melóknál) az 1000 lux a szokványos minimum - de ezt helyileg is szabályozzák szakma-specifikusan.

.

Előzmény: rferi (122191)
rferi Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122191

Egy luxmérő tényleg jó ahhoz, hogy az ember valami alapokat felállítson magának.

Ha abból indulunk ki, hogy egy irodaházban a lépcsőházban a fordulóban a talajon 150 luxnyi megvilágítás a minimális előírás, hogy orra ne essen senki, akkor én azt mondanám, hogy a műhelyben is legalább ennyinek illene lenni a padlón ott, ahol járkálunk, azért, hogy ha leesik valami szerszám, vagy odatekeredik valami drót, orra ne bukjunk benne.

Ezzel kábé be is lőttük a szórt fényű világítás mértékét.

De a munkadarabon, főleg a munkaasztalon, ahol a mindenféle trükkös és finom mívű munkákat végezzük, már kéne 800-1000 lux megvilágítás.

 

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (122187)
rferi Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122190

Szerintem a habkőporozástól be fog szürkülni

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122189

Így néz ki a felület az első kitöltőréteg (sellak+habkőpor) után.  

traktoros82 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122188

Innen lekerülnek az biztos.

Igen, fogok. :) 3-4éve vettem telket és lassan kezdeni kell vele valamit. Most a télen beköttetem a villanyt aztán jövőre mehet majd tovább. 1enlőre csak ólak lesznek ott is mint a másik helyen, oda nem gondoltam még ledes világításra. Bár ki tudja. 

 

Na igen, nem lenne rossz..... csak kérdés, hogy ezek a 10e ft-os műszerek mennyit érnek.......

Előzmény: Törölt nick (122187)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122187

Sejtettem. Azokat tokkal vonóval kihajítani, a tanyára is ledet rakj. A trafós fénycsőnek iszonyat alapzaja van, szó szerint idegtépő.

 

A ledeknek egyrészt röhejes a fogyasztásuk, másrészt tényleg jók, praktikusak, (mint pl. városban az agyváltós bringa a töketlen bringatárolók miatt) és nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem törnek ha levered, leesik. A 3w-os még alig melegszik, de a 10w-os azért egy picit igen. Láttam a másik topicban, hogy drótozni fogsz :) Jó lenne egy megvilágításmérőt (luxmetert) is beszerezni, nekem sincs, csak a szverdlovszk, de az nem az igazi, a digit fényképező se túl jó a célra. A telefonokhoz is van program, de ahhoz olyan telefon is kéne, az meg nincs és persze, hogy a nyüves tabletemet se lehet erre a célra felhasználni, mert abban sem igazán működik jól, csak úgy-ahogy :(

Előzmény: traktoros82 (122186)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122186

Oké, akkor ezek is számításban maradnak ha ennyire "törhetetlenek".  Az egész világítási rendszert újra akarom majd csinálni (remélhetőleg most a télen) és ezzel 1ütt jár a világítótestek cseréje és bővítése is. Nem csak azért mert kevés és rossz minőségű a világítás, hanem mert ezeknek az üzemeltetése sem a leggazdaságosabb.

 

Igen, a régi trafósak vannak. Ezeket innen-onnan épületbontásokból szedegettem össze. Nem azt mondom, hogy rosszak mert ha a többi fel lenne téve akkor biztos jobb fényt adnának...... de lehet, hogy hangosabbak lennének mint a köszörű. :)

 

Előzmény: Törölt nick (122185)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122185

"Elek a logó bigyók ilyen tartósak?"

 

A műanyagopálbúrás led lámpákat képtelenség eltörni, műhelybe valók. Kábé annyira világítanak körbe mint a rendes lámpák. A búrát még szorítóval se tudtam összereccsenteni, bevált.

 

"Nekem 1ik gépem köré sincs lámpa szerelve........ 1enlőre. Csak ez ugye így elég veszéyles, mert ugye a köszörű pl. sarokban van. Ha este használom akkor mivel előtte állok eléggé vakon dolgozok. "

 

Na ezért nem elég a szobaközepi pont emiatt. Bármit csinálsz, árnyékolsz, de kell 1 középső is, hogy megtaláld a többit.

 

"Egyébként meg neonok vannak. 1csöves kicsike a satupadnál (mondjuk ez 1kicsit kevéske, utólag nagyobbat raknék) a plafonon meg 4csöves armatúrák."

Az a 4 csöves szerintem pont az amit írtam. Rühellem. De az se mindegy milyen teljesítményű az egycsövesed és milyen messze van az asztallaptól. A fénycsöveid szerintem trafósak és villognak. Elektronikus gyújtóssal sokkal jobb a fényük, nincs hangjuk sem.

Tescóba vegyél próbára egy 3, 5,5, 10,5w-os opálbúrás ledet tesztelgetni. becsavarod a rendes foglalatba és kész, azonnal van fénye nem úgy mint a cfl-nek és a hidegre se allergiásak.

Előzmény: traktoros82 (122184)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122184

A műhelyben a belmagasság olyan 230-240 körül van, a házban viszont ua mint neked, 260-265 körüli. A plafon, sőt a falak is mindenhol fehérre vannak festve és ablak is van, műhelyben 3 falon is van ablak + a nagy ajtó. Ha mondjuk azt kinyitom elég világos lesz minden, lámpa nem kell napközben.

A szemem egész jó még köszi :) a látásommal még nincs baj. Legalábbis tudtommal. Csak a neont nem nagyon szereti ha sokat vagyok bent 1idő után elkezd égni, viszketni stb.....

 

Elek a logó bigyók ilyen tartósak? Én eddig azért nem mertem venni mert nagyon lelóg aztán ha valami nekiütődik -ami elég valószínű nálam- akkor annyi is neki.

Nekem 1ik gépem köré sincs lámpa szerelve........ 1enlőre. Csak ez ugye így elég veszéyles, mert ugye a köszörű pl. sarokban van. Ha este használom akkor mivel előtte állok eléggé vakon dolgozok. 

Egyébként meg neonok vannak. 1csöves kicsike a satupadnál (mondjuk ez 1kicsit kevéske, utólag nagyobbat raknék) a plafonon meg 4csöves armatúrák. A tanyára úgy is kell majd világítást csinálni...... oda gondoltam kivinni a neonokat, a műhelyben pedig újratervezni az egész világítás témát. 

Ezek a kis reflektorok amiket Repülőgépépítő használ, tetszenek.......

Előzmény: Törölt nick (122183)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122183

Milyen a műhelyed? (fal, belmag, ablak) Milyen a szemed?

Tevős-vevős balesetveszélyes helyen szórt fénynek kell lennie, és ne verje ki a szemedet sem. Ezért alap a fehérre festett plafon amit meg kell világítani lehetőleg fénycsővel, azonos színhőmérsékletűekkel. DE az a fajta aminek tükrös fényvetője van, és álmennyezetekbe is előszeretettel rakosgatták az rohadtul nem jó, mert az nem fogja a plafont beborítani neked, és sötétet fogsz érezni, mint amikor spotlámpát raknak a nagyszoba közepére.

 

Nagyon tudom ajánlani a melegfehér opálbúrás led lámpák lelógatását is, csak úgy kopaszon. Ha véletlenül hozzáversz egy gerendát, semmi baja nem lesz, csak belibben, de a büdös életbe nem fog eltörni, és elég jól bevilágolja a plafont is.

A minap vettem egy eglo rondo 252562-őt igaz szobába. A 260-as belmag miatt persze teljesen le kell rövidíteni a drótját, de a 25cm-es búrás tökéletes lett. Istenkirály szórt fényt produkál a nagy mattbúra, abszolút nincsenek éles árnyékok, bevilágítja a plafont nem úgy mint az ufólámpa és még a légy se tud beledögleni (nem úgy mint az ufólámpába) Ugyanaz a 10,5w-os ledizzó van benne, mégis egészen más a fényérzet.

 

De meg kell világítani mindig a műhelyasztalt egy állítós munkalámpával, a dekopírt ugye egy éles árnyékot adóval stb.

 

A lidlis dekopíromnak gyárilag azért el.aszott a lámpája, mert a géptesthez van csavarozva és úgy beleng mint a hinta. Ez szar marketingmegoldás, le is szereltem, és egy masinától független lámpával világolok.

Előzmény: traktoros82 (122182)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122182

Ezek a reflektorok mennyire bántják a szemet? Csak mert a világítás nálam is örök gond. :(

A hagyományos égők nem adnak elég fényt..... a neon meg kicsinálja a szememet. 

Ez a kis kapcsolható irányfényes lámpa nagyon jó...... ezt kipróbálom gép fölé.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (122181)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2016.09.10 0 0 122181

A műhelybe nekem 2 db neoncsöves armatúrák voltak összesen 6 db csővel (2*3 csöves), a másik részen egy energiatakarékos kompakt fénycső . Ez utóbbi egy kisebb részt világít meg a mennyezet közepéről lógva, elég jó fényt ad, de kell neki kb 1 perc mire bemelegszik és teljes fényerővel ég. A műhely nagyobbik részén lévő 2 db neoncsöves armatúra elég kevés fényt adott, ezért oda vásároltam 4 db 20W-os hidegfényű led reflektort és így szereltem fel a neonok mellé. 

 

A 4 reflektor nagyon jól kiegészíti a neoncsövek fényét, tökéletes nappali világosság lett a műhelyben ezáltal. 

 

A kis szalagfűrészre egy 3 ledes elemes, kapcsolós irányfény lámpát raktam fel ami közvetlenül a vágási részt világítja meg. Évente 1 garnitúra elemet használ el nálam, így szuper takarékos. 

A nagy szalagfűrészre egy fúszerbolti 1 neoncsöves lámpát raktam, ez a gép teljes asztalát megvilágítja.  Ez a felső kerék dobozának alján van. Ez szintén csak akkor van bekapcsolva ha fűrészelek a géppel. 

Több világításra nincs is szükségem bent a műhelyben mert így már nappali világosság van. A ledes refrektorok nagyon jó választás lett, főleg, hogy nem egy nagyot vettem, hanem 4 db kisebb, 20W-ost így a műhelyt árnyékmentesen tudom bevilágítani. Videó készítéshez és fényképezéshez is bőségesen elég a fény. 

Gondolkodom azon is, hogy a nagy neon armatúrákat is lecserélem majd ledes refrektorokra, de azokból már csak melegfényűt vennék oda, mert a meglévő reflektrok hidegfényűek, és nekem túl sok is már a hideg fény, jobb lenne kevert fényt csinálnom. 

Előzmény: feketefelhoo (122180)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.09.09 0 0 122180

Kérdeznék : milyen világítást lenne érdemes szerelnem a műhelybe ? Szerintem kéne :

 

- egy a plafonra, általános világításnak

- egy az asztal fölé

- meg egy a gépek oldalára (?)

 

Azt hittem van fotóm a műhelyről, hogy lássátok mi merre van, de nem lelek. Majd holnap pótolom

feketefelhoo Creative Commons License 2016.09.09 0 0 122179

Oldalanként 5 oszlop volt, amiből 2-2 darabot kivettem. Ezekből 1-1 darabot középen a szelemenekhez csavaroztam átmenőkkel erősítésként. Persze előtte kikértem az építész cimborám véleményét. A bejárati oldalhoz közelebb eső egyik oszlop látszik a 2. képen, a hátsó 2-2 oszlopot elrejtettem a fürdő, illetve a tároló falában. Nem haladok túl kapkodósan : 2009 szeptemberében kezdtem a melót a tetőablakok beépítésével :)

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (122178)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2016.09.09 0 0 122178

Ez jó lett. Tényleg elég csúnya látvány volt a régi állapot, főleg az a rengeteg fedélszék oszlop. Nem lehetett egyszerű megoldani. Gratulálok. 

Előzmény: feketefelhoo (122122)
pajaci Creative Commons License 2016.09.09 0 0 122177

Vettem sok alu cuccot, kibírtam fizetni. Nem tudom hogy olcsó vagy drága, ami kellett megvettem.

Előzmény: traktoros82 (122176)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 122176

Ezek szerint Te jártál már náluk. Milyenek az áraik?

Előzmény: pajaci (122173)
pajaci Creative Commons License 2016.09.09 0 0 122175

Fajin! Mik a méretei?

Előzmény: Törölt nick (122174)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.09 0 1 122174

Egy kis helyzetjelentés. 

Tüzesítés után így néz ki az asztal. Ami most a teteje az valójában az alja.

Ma nekiálltam polítúrozni. Jó meló. Nem kell utánna gyurni menni. :)

pajaci Creative Commons License 2016.09.09 0 0 122173

Mindszenti körút és Matkói út kereszteződése nagyjából. Mind a két utcáról belehet menni, több cég van ott egy rakáson.

Előzmény: traktoros82 (122172)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 122172

....és melyik utca? Mert nekem a maps össze vissza csinálja a dolgokat.....

Kecskemét nincs messze és ha tényleg ennyi minden van nála és vág darabokat is az nagyon jó..... főleg ha emelett még jóárasítva is van.

 

Előzmény: pajaci (122171)
pajaci Creative Commons License 2016.09.09 0 0 122171
Előzmény: stolaz (122169)
GPS Creative Commons License 2016.09.09 0 0 122170

 

Hol székel ez a "szinesfémes"?

 

Szerintem hátul, a mellékhelységben. Remélhetőleg, legalábbis.

.

Előzmény: stolaz (122169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!