Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.03 0 0 785
Nem, hanem a Cate Blanchett féléről.
Előzmény: Galgadio (781)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.03 0 0 784
Hát a Honfoglalás-ból nem tudom ,hogy bárki/még egy magyar is/mennyit tud meg valóban a honfoglalásról ?! A zenén kívül egy rettentően elfuserált film ,történelmi hűség meg ....egyik "kedvencem" amikor a pogány magyarok /akik még 200 évvel később is gyilkolászták a papokat/ áhitattal halgatták a keresztény "pópát".Aztán hol voltak Árpád fiai ? Az egy szem Leventén kívül,ráadásul nem is tőle származtak az Árpád-ház uralkodó tagjai.Aztán a magyarok "előhada" a filmben az úzok.Eddig mindenhol a kabarokat jelölték meg ,mint csatlakozott népet, az úzok jóval később jelentek meg a magyar történelemben és korántsem ilyen barátságos szándékkal.Nehezen tudom elképzelni,hogy ennek a filmnek László Gyula volt a szakértője.Az ő működését max. a honfoglalókat fogadó székelyek-a kettős honfoglalás elmélete jelzi.
Előzmény: Motun (738)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.03 0 0 783
Sziasztok ... és Boldog új évet !


Bár nem olvastam végig még elölről a topicot talán tudnék ajánlani én is /egyelőre/ két könyvet : Turi Elemér : Viszontlátásra János ! a nem túl dizájnos cím Korponay János honvéd ezredes főszereplésével készült regényt takar,szerintem olvasható ,bár néha túl romantikus/igaz durva jelenetek is vannak benne/ nekem tetszett...a másik Beke György : Világos árnyékában ,közvetlenül a fegyverletétel után játszódó,a felgöngyölített erdélyi ellenállási mozgalmat is magában foglaló regény.Ez se rossz.
schimtzi Creative Commons License 2009.01.03 0 0 782
Helen Mirren nem azért kapott Oscart, hanem a II. Erzsébetért. :)
Előzmény: Galgadio (781)
Galgadio Creative Commons License 2009.01.03 0 0 781

a Helen Mirrenes, Jeremy Irons-os verzióról beszélsz?

Karácsonykor két részbe adta valamelyik csatorna.

Az első részt megnéztem, de annyira nem jött be.

Helen Mirren Oscar-díjat kapott I. Erzsébet alakításáért, de szerintem egy kicsit túljátszotta a szerepét.

Nekem legalábbis úgy tűnt, persze, lehet, hogy rendezői utasítás volt...

 

A második részt nem láttam, milyen volt?

Előzmény: Törölt nick (752)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.26 0 0 780
Moszkva akkoriban a Véagyimiri-Szuzdali fejedelemség egy kis jelentéktelen városa volt. Ezért nem tudom, hogy miért tért volna ki a felsorolásban rá.:)))) Akkoriban ha valaminek a bevételéről beszéltek, akkor a fejedelemség fővárosáról beszéltek, és nem sorolták fel az összes falut.:) Ez benne a baki.:)
Előzmény: Törölt nick (779)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.26 0 0 778
Folytatom a ,,nacionalista-filmeket."

Lett történelmi sorozat!

,,Riga őrei" (2008).

Most kezdtem el nézni, de kiváncsi vagyok rá. Majd kommentálom (most még a németek ellen készülnek):
http://www.loptopfilm.tv/22338-onlajjnstrazhi-rigi-rigas-sargi-2008.html
Motun Creative Commons License 2008.12.24 0 0 777
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden olvtársnak................
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.24 0 0 776
Nézem a filmet, két bakit találtam így, kapásból:
1.A svéd várban üveglapos ablakok vannak;
2. A mongol követ felsorolja, hogy Batu kán bevette Rjazanyt, Szuzdalt és... MOSZKVÁT.:)
Előzmény: Zicherman Istvan (775)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.24 0 0 775
Orosz-kazah-finn közös:

,,Alekszandr. A névai csata"

Hát, többre számítottam, de így sem rossz:
http://video.mail.ru/mail/eoglieogli/eoglicom/6.html
staubach Creative Commons License 2008.12.23 0 0 774
Szerintem nem mindegy egy film készítésénél,hogy ki és milyen szemszögből mutatja meg a cselekményt és környezetet.Ha pl. olyan egyszerűen mutanák be,és jellegtelen embereken,mint a Molnár L.Miklós féle A Híres Vadnyugat c. könyvben lévő fotókon látszik,senkit sem érdekelne. Egyébként nagyon jó könyv a témában szerintem...
Előzmény: Motun (751)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.23 0 0 773
Ukrán-orosz film (új):

,,Bogdan Zinovij Hmelnickij" (2008).

(Közepes):
http://www.loptopfilm.tv/20571-onlajjnbogdan-zinovijj-khmelnickijj-2008.html
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.23 0 0 772
,,Atentat. Őszi gyilkosság Münchenben."
Második, általam ajánlott film az OUN-UPA történetéből (az első vagy két évvel ezelőtt a ,,Vas század" volt).

Sztepan Bandera likvidálásáról egy film, az USA-ban élő ukrán nacionalisták szemszögéből. Propfilm, de mindenképpen érdekes.

http://www.loptopfilm.tv/8291-onlajjnatentat.-osennee-ubijjstvo-v.html
tibb Creative Commons License 2008.12.22 0 0 771
Azzal szerintem nem volt különösebb gond. Engem is az zavart rettenetesen, hogy a film forgatókönyve teljesen eltért az alapműtől, s így már nem tetszett. Ilyen konzervatív hülye vagyok, azt szeretném viszontlátni a vásznon, amit valaha olvastam. A Nagy Medve fiai is azért nem tetszett, mert gagyi és összecsapott változata volt az eredeti terjedelemes regénynek, mondhatnám csak nyomokban emlékeztetett rá. Liselotte Welskopf-Henrich is bepipult amikor látta, mit sikerült kihozniuk a filmeseknek a művéből. Persze erről nem Gojko Mitic tehetett. :-)
Előzmény: Törölt nick (766)
tibb Creative Commons License 2008.12.22 0 0 770
Ezt is meg kellene nézni, nekem eddig valahogy kimaradt, pedig a film zenéjét Georges Delerue komponálta, s nálam a jó filmzene már félig garantálja a sikert.
Előzmény: Theorista (768)
Theorista Creative Commons License 2008.12.22 0 0 768
Találtam trailert hozzá.

http://en.dtrailer.com/movies/watch/black-robe

1634-ben játszódik a történet.
Előzmény: Törölt nick (763)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.22 0 0 765
,,Nemtom mennyire volt jó történelmileg"

TE NEM OLVASTAD COOPERT????!!!!
*ál leesik*
Előzmény: Törölt nick (763)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.22 0 0 764
Indián filmek terén nálam még mindig a ,,Farkasokkal táncoló" és a ,,Bury My Heart at Wounded Knee".
Ha megmaradt volna a történet hűsége, akkor még talán az ,,Utolsó mogikánra" is azt mondanám, hogy jó, de így...

Gyermekkorom Gojko Mitich fílingben tellett, mindenhol őt rajzoltam. Azt hiszem már párszor meséltem, a sztorit: annyira ráállt már a kezem Gojkóra, hogy egyszer majdnem megszívtam. Rajzolnom kellett egy faliújságra egy úttörő jelvényt (benne Lenin-fejjel), a végén a fél iskola a kopasz és szakállas Gojko Mitich csodájára járt...
Galgadio Creative Commons License 2008.12.22 0 0 760

"Marlon Brando egy baromjó húzása volt 1973-ban hogy  az Oscar díjáért egy indián nőt küldött. "

 

Ja, az elég nagy port kavart fel anno.

Egyébként abban az évben kezdődtek el a lakoták (sziúk) polgárjogi mozgalmai az USA-ban.  A mai napig tartanak, mégha a magyar médiában ezekről a témákról semmit se hallani:-)

Előzmény: Törölt nick (757)
Theorista Creative Commons License 2008.12.22 0 0 756
Indiános filmből az egyik kedvencem a Black Robe. (Fekete Köpeny a vadak földjén) c. kanadai-európai film.

Jezsuita térítő misszióról szól, Quebecben, a Huronok földjén. Nagyon realisztikus, gyönyörűen fényképezett film. (1991-es)
Előzmény: tibb (753)
tibb Creative Commons License 2008.12.22 0 0 755

Na ja, kis pénz - kis foci, nagy pénz - nagy foci. :)

Jó kis 48-as magyar történelmi film volt még a "Feltámadott a tenger", csak Görgeyt ábrázolják benne Illyés Gyula nyomán, igazságtalanul, holmi hatalomvágyó karrierista kalandorként.

Előzmény: Motun (754)
Motun Creative Commons License 2008.12.22 0 0 754
1966. A Nagy Medve Fiai...........1976-77 ig a filmek.
Filmgyártásban 10-15 év sok idő.

A Pirx pilóta és a Star Wars is ég és a föld.....:))))))))))))))))))
Előzmény: tibb (753)
tibb Creative Commons License 2008.12.22 0 0 753
A 90-es években forgatott amcsi indiános filmek (Farkasokkal Táncoló, a két Geronimo film) azért jócskán überelik régi német vetélytársaikat. Minden tekintetben, nem csupán technikailag. Legfeljebb Gojko Mitic hiányzik belőlük, ő egy nagyon szimpatikus fickó.
Előzmény: Motun (751)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.22 0 0 752
Az első része még csak-csak, a második már kiverte a biztosítékot:)
Előzmény: Törölt nick (749)
Motun Creative Commons License 2008.12.22 0 0 751
Azt is meg kell nézni hogy ezek a filmek milyen körülmények közt (és időben) készültek.
Ha mindent figyelembe veszünk akkor azok jobb alkotásoknak mondhatók mint a most készült amerikai alkotások.
Magyar példa Rákóczi hadnagya vs Csínom Palkó.


Mielőtt valaki megint felhívná a figyelmemet (300 és a képregény dolog) tudom nem egy műfaj. De. Karakterek, jelmezek stb... tekintetében a Rákóczi hadnagya messze jobb mint a Csínom Palkó.
Tehát azt mondom az akkori indiános filmek minden mostani észrevett és kimondott hibáik ellenére is jobb alkotások mint a mostaniak amcsi alkotások. Igazság szerint azt lehet mondani h a slendriánságot és ostobaságot lefedik a technikával.

Előzmény: Galgadio (745)
sierra Creative Commons License 2008.12.22 0 0 750
Ezenkívül nem szemenlövés miatt vesztette el a csatát, ahogy a cikkíró feltételezi a hatsoros wikipédiahivatkozásból kiolvasva.
Előzmény: Törölt nick (746)
Theorista Creative Commons License 2008.12.22 0 0 748
Gojko Miticre gondoltam én is. Köszönöm a helyesbítést.
Előzmény: tibb (744)
tibb Creative Commons License 2008.12.22 0 0 747
Végül is ezek tkp. ifjúsági filmeknek készültek, talán igazságtalanok is vagyunk, ha a nagybetűs Történelmi Hűséget próbáljuk rajtuk számonkérni. Annyiban minden gyengeségük mellett is jelentősek, hogy ezek "indiánbarát" filmek voltak, míg a 60-as évek amerikai westernjei általában csupán a telepesek által leküzdendő természeti akadályként ábrázolták az indiánokat, vagy éppenséggel vérszomjas vadállatként.
Előzmény: Galgadio (745)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.22 0 0 746
Eddig hanyagolta a filmipar az 1066-os hastingsi csatát, de most három film is készül az Anglia trónjáért folyó ütközetről, ahol a legenda szerint Harold királyt nyílvesszővel lőtték szemen, és ezért vesztette el a csatát Hódító Vilmossal szemben. Az elsőt a brit Qwerty Films készíti, a rendező Michael Kuhn lesz, aki producerként jegyzi a The Duchess című kosztümös filmet is. A második verzión William Nicholson, a Gladiátor és az Elizabeth forgatókönyvírója dolgozik. A harmadik filmet Pamela Koffler, A fiúk nem sírnak producere készíti, 100 millió dolláros költségvetésből. Valószínűleg mindegyik szupermozi 1064-ben kezdődik, amikor Harold francia fogságba esett, és csak úgy engedték szabadon, ha Vilmos normandiai hercegre hagyja az angol trónt, de hazatérve Edgart tette meg örökösének

Nu, ebből a Radiátort és a Bözsét ismerve a Nicholson-féle elvi alapon már nem érdekel....
Galgadio Creative Commons License 2008.12.22 0 0 745
Az Osceola és a Tecumseh c. filmekben valamennyire azért törekedtek az alkotók némi történelmi hűségre, de  azért ezek elég harmatos próbálkozások voltak.
Előzmény: tibb (744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!