Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2014.10.19 0 0 2661

Egy sima piros bili, meg egy "T", meg egy könyök, meg fél méter cső, max. egy 10-es.

Előzmény: CoIie (2660)
CoIie Creative Commons License 2014.10.19 0 0 2660

Igen, akár újat is tehetnék fel, 35-45e HUF az ára, tehát elég drága.

Csak előtte biztosan tudni kellene, hogy tényleg az a megoldás.

Előzmény: c-stahl (2658)
CoIie Creative Commons License 2014.10.19 0 0 2659

Nem, az tökéletes.

Előzmény: sjohn (2657)
c-stahl Creative Commons License 2014.10.19 0 0 2658

Én a tág.tartályra gyanakszom.

Én is találkoztam, saját kazánommal ilyennel.

Felraktam a csőhálózatra (nem a kazánon belül) egy tág.tartályt.

Megoldódott a probléma.

 

Én nem kisérleteztem a gyári tartállyal, mert a kiszereléséhez le kellene venni a kazánt (víz, gáz, kémény), illetve a gyári tág.tartályra vmi horribilis összeget mondtak. Ennyit meg nekem nem ér meg.

 

Előzmény: CoIie (2654)
sjohn Creative Commons License 2014.10.19 0 0 2657

A tágulási szelepe nem ereszt?

Előzmény: CoIie (2656)
CoIie Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2656

Köszönöm, sajnos ezeken a lépéseken túlvagyok, a hiba megmaradt; felmegy a nyomás, csepeg a víz. Ha lehül, a nyomás < 0,5 bar, nem indul el.

 

Beleírtam a válaszaim:

Engedd ki a rendszerből a nyomást! Megvolt

Mérd meg mekkora nyomás van a tágulásiban! Vagy szinte 0 vagy amit előtte beállítottam. Lassan leereszt ugyan, de felfújva sem OK ugyanabban a percben.

Ha a szelepen víz jön, tegyél fel egy újat! Nem jött víz. Miből tegyek fel újat?

Ha csak a levegő ment el belőle, akkor pumpáld fel 0,9-1,1 Bar-ra! Megvolt

Töltsd fel a rendszert 1,2-1-5 Bar-ra! Megvolt

Légtelenítsd, kapcsold be! Megvolt

Előzmény: sjohn (2655)
sjohn Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2655

Engedd ki a rendszerből a nyomást!

Mérd meg mekkora nyomás van a tágulásiban!

Ha a szelepen víz jön, tegyél fel egy újat!

Ha csak a levegő ment el belőle, akkor pumpáld fel 0,9-1,1 Bar-ra!

Töltsd fel a rendszert 1,2-1-5 Bar-ra!

Légtelenítsd, kapcsold be!

Előzmény: CoIie (2654)
CoIie Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2654

Sziasztok!

 

Több mindent megpróbáltam már (miután 2 éve a szerelő az első hiba jelentkezéskor nem javította ténylegesen meg a kazánt csak próbálgatta), de most nem igazán értem mi lehet a megoldás.

 

Saunier Duval Renova Star F24 a készülék. Az elvízkövesedett biztonsági szelepet cseréltem ill. a régi is működik megpucolva (a szerelő csak ezt cserélte). Ugyanígy cseréltem a nyomásérzékelőt, most a tényleges nyomást mutatja, az elődje vagy 1 barral kevesebbet csúcsban.

A hiba igazi oka lehet a kiegyenlítő tartály. De nem pontosan értem, hogyan 'hibázik'.

 

Maga a probléma az egyik 'szokásos', azaz a hideg vizet pótolni kell a fűtés beindításához (0,5bar min.), azonban fűtés közben a nyomás elég gyorsan felmegy 2-3 barra, ami után leereszti a felesleges vizet (most már akkor, amikor villog az új nyomásmérő kiakadva). A vízhőfok 45-55° körüli ilyenkor.

A víz nyomása mellett kinyitott kiegyenlítő tartály légszelep kiengedi a levegőt, de víz nem jelenik meg végül (tehát nem a membrán lyukas, hanem esetleg máshol). Azonban 'szokásosan' már 1-2 hét alatt leereszt, mondjuk 1barról. Ha újra felfújom (víz a kazánból leeresztve), akkor sem változik érdemben a helyzet, tehát levegővel feltöltve a kiegyenlítő tartályt, vizzel feltöltve a rendszert, bekapcsolás után pár perc múlva a nyomás folyamatosan nő, a szelep csöpög egy darabig. Kis teljesítményen elevickél egészen napokig, de időnként tölteni kell. A nyomás tehát a min. és max. között vándorol a vízhőfoktól függően (de persze hol töltünk bele, hol ő maga ereszt le).

 

A kiegyenlítő tartályt még nem vettem ki, hogy jobban megnézzem, de szinte úgy viselkedik, mintha a vízrész el lenne dugulva, vagy mintha nem lenne benne levegő (autópumpával 10 pumpálással 1,5 barra megy fel, szerintem elég magasra, mert a kocsin csak 0,1bar 10 db. pumpálás! De lehet, hogy nem hasonlítható össze egyszerűen.)

 

Ezt nem értem, ha van benne levegő, közvetlen a felfújás után mindenképp, akkor miért emelkedhet meg ilyen drasztikusan a nyomás fűtéskor?

 

Jön a hüvös idő, jó lenne tudni a megoldást, így több év után! :)

Előre is köszönöm a választ!

nixon70 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2653
Előzmény: enorm (2652)
enorm Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2652

Üdv a Hozzáértőknek!

Véleményt kérek, hogy érdemes-e kicserélni 23-24 éves ZC18-as cirkókészüléket, várhatok-e gazdaságosabb működést egy újabb készüléktől. Kb. 200 ezret tudnék egy új vásárlására fordítani, tehát kondenzációs nem jöhet számításba.

Előre is köszönöm, üdv.

enorm

steve196 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 2651

Szia!

Már a víz megnyitásakor is kisebb lánggal indul ilyenkor (és úgy is marad), mint amikor "hibátlan" időszaka van. Amikor jó a kazán, nagyobb lánggal indul, majd visszaszabályoz amennyire kell. Nem jövök rá mi lehet a baja. Piros NTC kicserélve. A HMV NTC szokott ilyet okozni vajon?

3 vezetékes áramláskapcsolója van.

Esetleg panelhiba, vagy gázarmatúra?

Találkoztatok már hasonlóval?

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2650

a hibajelből ítélve túlmelegszik a primer köre.

Előzmény: steve196 (2649)
steve196 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2649

Sziasztok!
Van egy kb 8 éves Junkers Euroline turbós kazánom. A hibajelenség: bekapcsolás után pár napig minden ok, aztán egyszer csak a használati melegvíz hűvösebb lesz, és csak a 45-ös led világít. A fűtéskörbe nem dolgozik bele. Mintha a gázszelep kevesebb gázt adna... Ki/bekapcsolás után pár napig megint jó. Mi lehet a gond? Vezérlőpanel? Hogyan javítható szerintetek?
Köszönettel:

Steve
 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 2648

Nekem is ugyanezt mondták, bár nekem más típusú kazánom van.

A szerelő kicserélte aztán semmi, kb. ő is ennyit értett hozzá.

A 4. szerelő jött rá, hogy oldalt van egy kapcsoló, talán mágneskapcsoló, ami kiengedett és ezért aludt el.

Laikusként ilyen pongyolán tudtam csak megfogalmazni.

Szóval, ha a fórumtárs által mondott dolgok rendben vannak, akkor valami hasonló irányban is elindulhastz.

Előzmény: zebulónia (2646)
einohyl Creative Commons License 2014.08.30 0 0 2647

 vagy a fúvóka/odavezető cső van eldugulva, vagy a termoelem halt meg !!

Előzmény: zebulónia (2646)
zebulónia Creative Commons License 2014.08.29 0 0 2646

Üdv.!

Kérdezni szeretném, hogy Junkers ZW20 as cirkón az őrláng 1-2 másodpec után elaszik. Hol keressem a hibát???

Kara_kán Creative Commons License 2014.08.02 0 0 2645

Köszönöm, ezt kipróbálom, hátha segít.

Előzmény: sjohn (2644)
sjohn Creative Commons License 2014.08.01 0 0 2644

Az elején van egy vízmennyiség szabályzó, ami gondolom a 40 év alatt berohadt.

Ha azt kicseréled, akkor tudod szabályozni az átfolyó víz mennyiségét és ha azt teljesen elzárod, akkor folyik át a legkevesebb víz, cserébe viszont hamarabb begyújt.

Előzmény: Kara_kán (2643)
Kara_kán Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2643

Értem én, csak ugye az ideális érték beállításáról lenne szó.

Előzmény: sjohn (2642)
sjohn Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2642

A membrán víznyomás hatására nyitja a gázszelepet, ha az ideálisnál kisebb a nyomás nem nyit.

Előzmény: Kara_kán (2641)
Kara_kán Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2641

Erre valaki?

Gyurco78 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2640

Eddig nekem nincs vele rossz tapasztalatom, el még nem romlott - csak egyszer majdnem :), 4 szezonon van túl, bár már 6 éves.

Tényleg olyan jó a melegvíz komfortja, egyenletesen tartja a hőmérsékletet, nincsenek "hőhullámok".

A hatásfokáról nem sokat tudok, nekem 1000m3 az éves gázfogyasztásom egy földszinti 47m2-es szigeteletlen lakásban, szerintem elfogadható, de azért előfordul olyan, hogy a minimál teljesítménye is túl nagy.

 

Előzmény: nntamass (2639)
nntamass Creative Commons License 2014.07.08 0 0 2639

Olvastam több fórumban is, hogy SD Themafast-od van. Én most készülök ilyet venni.

Tényleg annyira jó a HMV komfortja, ahogy ígérik? Nyitás után nyilván a csőből ki kell folynia a bent lévő hideg(ebb) víznek, de utána azonnal van meleg?

 

A tartály folyamatosan töltődik? Miután kifolyt az első 4 liter, utána sem lehet érezni hőmérséklet változást? Ugyanaz a hőmérsékletű víz jön továbbra is?

 

Mi a helyzet egy zuhany vizezés, zuhany elzár, szappanozás, utána újra megnyitott csap esetén? Az újranyitásnál az eredeti hőmérséklet jön? Vagy itt is van azért az átfolyósaknál jellemző jéghideg-forró-langyos-lassan beáll ciklus?

 

Hatásfokról mit tudsz? Katalógusban csak annyit láttam, hogy 91,5%, de mi van mikor teljesen leveszi a teljesítményét 4kW-ra? Valamelyik topicban olvastam, hogy ilyenkor sokkal roszabb a hatásfoka, más meg azt mondta, hogy mitől lenne roszabb. Tudsz erre valamit mondani?

 

Előre is köszönöm az infókat!

Előzmény: Gyurco78 (2619)
antalijozsef Creative Commons License 2014.05.24 0 0 2638

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Régi, nyitott rendszerű fűtéshez milyen (kéményes, kombi) gázkazánt vásároljak? A FÉG CK-24HE kazánról mi a véleményetek, állítólag ez nyitott rendszerben is beköthető.

Palási Creative Commons License 2014.05.14 0 0 2637

Mielőtt mustrára mégy jelezd a tulajnak/eladónak / közvetítőnek, hogy a fűtésrendszert üzemelés közben szeretnéd látni. Van aki veszi a lapot, van aki hülyén néz ilyen kívánság hallatán.

 én speciel kb. négyszer megnéztem egy lakást a vétel előtt mégis csőbehúztak.  Szivárgott egy helyen a vízvezeték és a ravasz eladó a lakásszemlélők elmenetele után azonnal elzárta a főcsapot, amikor gyüttek pedig kinyította. Ezernyi trükk az átverésre. Jó az a ki szivárgás nem volt kardinális na de mégis  ... 

 nálam 18 egyéb szempont a vétel mellett szólt. Na de a  vétel után egy héttel tapasztaltam a nagy tócsát a konyhában.

Előzmény: Faraus (2635)
cat5409 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2636

pár perc múlva (szinte azonnal) kellene melegednie - tedd be ide, ez a topik jobban forog:      http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9054448

Előzmény: Faraus (2635)
Faraus Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2635

Hello!

 

Lakásvásárlás előtt meg szerettem volna nézni, hogy a lakásban rendesen működik-e a fűtés.

Gázcirkó van,  meleg víz jött a csapokból, de a radiátorokba nem jutott meleg víz, sőt a cirkóból kijövő csövön sem éreztem semmilyen melegedést.

A lakást kb 1,5 éve nem lakják.

A szobában volt a termosztát (csak egyszerű csavargatós, ami kb a szobahőmérsékletnél ~18 fok kattant egyet)

Beállítottam 25 fokra és vártam, hogy melegedjen... kb 20 percet vártam.

A szobai radiátorban valami nagyon gyenge melegedést éreztem.

Típusjelzést sajnos nem tudok, nem láttam rajta.

 

Lehetséges, hogy ennyi idő alatt nem tud felmelegedni a radiátor?

 

Bocs, ha néha erősen laikusként fogalmaztam..:-)

 

Köszönöm:

Zsolt

 

a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2634

Jobban megnéztem és sajnos nem a kóc mellett szivárog. A cirkó oldalárol az utolsó csatlakozó anyán van egy hajszálrepedés, amiből gyöngyözik ki lassan cseppenként a víz.  Kíváncsi leszek hol találok hozzá.

Előzmény: nixon70 (2632)
bohrer Creative Commons License 2014.05.11 0 0 2633

Tudja -e valaki mi lehet az oka annak hogy a Vaillant WuW242/3 kombicirkó ( turbós )

amikor fűtésnél indulna kétszer háromszor elkezdi a begyujtási folyamatokat, pár másodpercre elindul az előszellőztetés , majd vagy sikerül másodjára begyujtania, vagy kigyullad a piros hiba led, és hiba törlésig nem is indul el.

 

Melegvízcsap megynyitásnál viszont azonnal  begyujt és ha 20 percig zuhanyzom akkor sem kapcsol ki.

nixon70 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2632

Ha van hozzá affinitásod(nameg kócod,szerszámod),meg tudod csinálni sk.

A menetet érdesítsd fel mindenképpen fűrészlappal(kaparás)

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (2631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!