Keresés

Részletes keresés

gyurmosz Creative Commons License 1999.09.07 0 0 33
Akarom mondani kapcsolót.
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.07 0 0 32
Azt hiszem kapcsolóz is és kereket is lehet kapni az LMK modellbörzéjén, de nem vennék rá mérget.
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 31
Nekem nem igen volt ilyen leakadási problémám...
Valamikor a 80-as évek elsőfelében új tipusú lett a kocsik csatoló szerkezete.
Lehet valahol ilyeneket kapni külön? néhány régi kocsin még ki kénne cserélnem...
Másik lehet-e olyan kereket vagy kerékpárokat kapni, amelyek fémből készültek (persze a belsejében van egy kis műanyag a szigeteléshez...)? újabb modellek már ilyenekkel érkeztek, azok sokkal jobb futásúak, mint a hagyományos műanyag kerekűek, kicserélném azokat is ha lehet...
eMM Creative Commons License 1999.09.07 0 0 30
Nekem anno tizenéve volt 1 TTs asztalom a kocsik állandóan leakadtak,nagyon bosszantó volt.
Ha a probléma még fenáll,nem csoda hogy nem terjed.

Én is beestem a Lurdy házban a modelleshez, háát,úgy akasztottam vissza az államat az árak láttán.
Nem kezdek el megint modellezni,marad a számítógép az olcsóbb! :-)))))

gyurmosz Creative Commons License 1999.09.07 0 0 29
Bocs, kétszer ment el.
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.07 0 0 28
Talán túl sok festéket tettél rá és a frissen festett felületeket nem tartottad vízszintesen a száradásig.
Egyébként a H0-ás Ikarus kapható sárga színben is :~)
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.07 0 0 27
Talán túl sok festéket tettél rá és a frissen festett felületeket nem tartottad vízszintesen a száradásig.
Egyébként a H0-ás Ikarus kapható sárga színben is :~)
division by zero Creative Commons License 1999.09.06 0 0 26
mEdvE!
kb 14 hozzászólással ezelött már írtam egy linket digitális vasútmodelezéssel kapcsolatban: Ezt
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.05 0 0 25
mEdvE Creative Commons License 1999.09.05 0 0 24
hi evribodi,

Meg kisgyerekkorombol maradt ram a rajongas a modellek irant (foleg vasut).
A multkor voltunk a pecsaban, volt ott egy modellkiallitasfele (illetve multkor=kb. fel-egy eve ;-])...
Mostani fo erdeklodesemnek megfeleloen leginkabb az erdekelt volna, hogy - a technika fejlodeset kihasznalva - olyan terepasztalokat lassak, amelyek szamitogeppel vannak vezerelve (szerintem ez ma mar nem olyan nagy kivansag...). Ennek ellenere mindossze egy ilyet lattam, aminek ket oka lehet:
1. tenyleg nincs ilyen (ezt nem hiszem)
2. akinek ilyen van az nem hozta ki a kiallitasra ;-]
Szoval a kerdesem: hol lehet errol a temarol informaciot talalni? Jelenleg nincs terepasztalom (sot, egyaltalan semmilyen modellem), es a kozeljovoben nem valoszinu, hogy osszejon (kicsi a lakas, meg sok a dolgom ;-]).
Ennek ellenere ha valaki hasznalhato informacioval tudna szolgalni, annak nagyon orulnek. Pl. milyen hardver kell ehhez, kb hogy mukodik meg ilyesmik.
udv,
medve

csutak Creative Commons License 1999.09.05 0 0 23
Hi All,
A szegedi bolt címe: Brüsszeli krt. 17.
Telefon: 62 / 487-787
Nyitva: H-P:10,00-18,00 ig; Szo. 9,30-13,00-ig
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.05 0 0 22
Gyartanak meg TT meretaranyt is, de szerintem mindent be lehet szerezni a modellboltokbol. Akar alkatreszeket is.
Vahren Creative Commons License 1999.09.04 0 0 21
Sziasztok!

Nekem van TT-m es H0 méretű is. Van itt Szegeden egy modellbolt, ott van bizomanyi is. Ott szereztem egy szep H0 PIKO BR01-t 6000-ert. A Roco meg hasonlo markas cuccok min. 20.000-be kerulnek, meg 30.000 folott.
A TT nem terjedt el valami miatt. De ahhoz is tudok meg szerezni dolgokat.
Csak itt. Pestet nem ismerem.
Neked a TT-hez mi van? Nekem egy gozmozdony, nem ugrik be a tipusa. Kicsi, 3tengelyes, szertartalyos. Ket regi (porosz) szemely es egy poggyaszkocsi, meg egy negy tengelyes huto es slussz. H0-t gyujtok inkabb.

Vahren

Som-Som Creative Commons License 1999.09.04 0 0 20
TT-st gyártanak még valahol?
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.04 0 0 19
Ha a snek még nem hajlottak el össze-vissza, akkor az áramellátást a sinek újraforrasztésával és a sinfejek letisztításával (sintisztító radír) lehet javítani. Az esztétikai problémákon pedig a legtöbb esetben segít egy szépen megcsinált ágyazat.
DoubleBack Creative Commons License 1999.09.04 0 0 18
Hali !
Hál istennek vannak még TT őrültek.

division by zero
milyen asztalban gondolkodnál ?
nekem van otthon egy 2*1 m-es, csak egy kicsit fel kéne újítani.
legfőképpen az a gondom, hogy síneim már nem igazán vannak, ha meg az égészet le akarnám cserélni, a kb 40-50e HUF-ba kerülne.
Nincs valamilyen megoldás arra, hogyan lehetne felújítani a síneket, váltókat?

DB

originalqszi Creative Commons License 1999.09.03 0 0 17
Hát ez az!!!!! egy szar szlovén mozdony 5000 fornyák:(((((
division by zero Creative Commons License 1999.09.03 0 0 16
kiszámoltam, a járműparkomat most kb 500 000-ből lehetne összehozni...
division by zero Creative Commons License 1999.09.03 0 0 15
régi szép idők, minden héten összespóroltam a kajapénzemből 1-2-3... kocsit.
Nekem a legidősebbek már 20 évesek!
originalqszi Creative Commons License 1999.09.03 0 0 14
JÓ DOLOG! Én is szerettem, de mint egyéb sem, ez sem vált szenvedélyemmé! Az NDK felbomlásával megszűnt az olcsó modellezés:(((( Az nem igaz, hogy milyen olcsó volt:-))) Sose felejtem el, az egyik kollégám TT őrült volt és a drezdai repülőtéren át, ahol a legvadabbak voltak a vámosok, 80, írd és mondd nyolcvan db mozdonyt hozott haza:DDDD Állati nagy balhé volt belőle, pedig tényleg magának hozta a fazon:DDDDDD
A berlini Storkover Str.-én volt egy gyár, ahol minden alkatrész kapható volt, szinte ingyér! És szépek voltak az NDK-s TT-k és jók is! Ami megvan még mindig müxik:-))))))
division by zero Creative Commons License 1999.09.03 0 0 13
én is TT, asztal még távoli jövőben, de ha csinálom akkor biztos digitális lesz: Digitális vasútmodellezés

Van valami modellbolt a Lurdy házban is, ott láttam TT-t is.

Amúgy a vasútbuzullás topicban nincs kikötve, hogy csak MÁV-ról lehet szó, szerintem bármi jöhet ami sínen megy, én úgy tapasztaltam vasút-örült ismeröseimnél, hogy hozzám hasonlóan, érdekli őket vasút -normál vagy keskeny nyomközű, villamos, Hév, metró, persze mindenkinek van valamilyen kedvenc területe. Sokan foglalkoznak valamilyen szinten modellezéssel is.

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.03 0 0 12
Na, amilyen lendülettel indult, olyannal fog eltűnni?
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.30 0 0 11
Gondjaim vannak. Van (inkább volt) egy Ikarus modellem, amit át szerettem volna festeni sárgára. Modell Master festékkel próbáltam, de iszonyúan megfolyt..... Hogy csináljam, hogy ne follyon meg?
Bakasz Creative Commons License 1999.08.29 0 0 10
Pécsett a Nagy Jenő utcában van a Hobby bolt. Amég modelleztem, mindent ott szereztem be, és ma is van szinte minden a modellvasutakhoz.
eMM Creative Commons License 1999.08.27 0 0 9
Részemről éljen a virtuális terepesztal,azaz a Railroad Tycon II!
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.27 0 0 8
Akkor elôször a boltok:
*Deák Modellsport (Fuggerth, használt H0 modellek, épületek), 1089 Bp, Kálvária tér 19. Javítás: 1084 Bp, Német u. 10. telefon: 210-3021
*Beleznay-fele bolt (sokféle alkatrész), Alkotás utca, Buda
*H0-KI Modell Bt. (H0, TT vasutmodellek, segédanyagok, festékek) 1067 Bp, Teréz krt. 7. Tel: (1) 351-2335
*Kisvasút játékbolt GMK (Fleischmann, FUGgERth vasutak) 1056 Bp, Váci u 71. Tel: 318-2407 (Belváros)
*Láng Művelődési Központ, 1139 Budapest, Rozsnyai u.3. (szombat délelőtti modellbörze, kötelezô program)
*Lokomotív vasútmodell bolt, 1063 Budapest, Szív u.38., Tel:332-1302 (eddig nem sok jó tapasztalatom van ezzel)
*Modell & Hobby Kft, Vasútmodell bolt (PIKO szaküzlet, kiegészítők) , 1134 Budapest, Váci út 47/b, Tel:329-0606 (ôk csinálták az Europarkban a kiállětást, mindent meghoznak-behoznak)
Ahol nem jártam még, de megvannak:
*Modell Kit 1001 Kft, Budapest, 1092 Erkel u. 6.
*TomCat 4025 Debrecen, Simonffy u.8/b. Tel.: 52/434-815
*Budapest, VIII. kerulet, Lehel utca. A Radai utcabol nyilik (Roco modellbolt, szinte csak uj mozdonyok, vagonok, stb)
*Budapest, József krt 55.(használt, de jó állapotban lévő modellek)
*Budapest, Közraktár utcáról befordulva a Lónyay u. felé, a Lónyay sarkátol kb. 10 méterre (????)

A Faller Car Systemrôl:
Nemrég vettem meg egy alap szettet, ami a következôkbôl áll: 1 járgány, aksitöltô, modell-gipsz, festék, útburkolati jelek, 10 m drót, szalagkorlát, elektromágnes (a modell megállětásához). Ez volt 11900 Ft.
Kicsit elběbelôdtem a gipsszel, aztán úgy döntöttem, inkább veszek gyári pályát, azzal szebben meg lehet oldani. 6db egyenes és 6db ěv volt 7000 Ft,
az egyenesek kb 180cm összesen, az ěvek kb. 50cm átmérôjü kört adnak ki. Az elôregyártott út papěr alapú, úgy néz ki, mint a régi NDK gyártmányú autópálya. Ha minden kész, erre jön rá az öntapadós fólia (tulajdonképpen ez az aszfalt. Erre lehet rámásolni a jeleket, elég könnyü vele szépen dolgozni. Ezeket felraktam a terepasztalra, leragasztottam, a vezetô-drótot is lefektettem, és kész.
Az én Start-set-emben egy MB városi busz volt, a következôket tudja:
kb. 4-6 órán keresztül gurul egy feltöltéssel, nagyon stabilan megy a vezetôszálon, 2-3mm-es rétegen keresztül is. Reed-relé be van épětve - ha egy elektromágnest teszel az útra az asztal alá, tápot is adsz neki, a busz megáll felette, ezzel alakěthatsz ki keresztezôdéseket.
Szerintem jó buli, csak az ára...minden további modell 10eFt körül - csak rendelésre - van. Sokan ezért lemondanak róla, lévén a terepasztalt ugye vasutaknak épětjük, és már azok sem a legolcsóbbak...
Ha valaki foglalkozott már vele, jó lenne, ha leěrná hogyan tudok a gipszbôl normális, szép utat épěteni....
Megint más kicsit: nem tudjátok, hogy a Keletibôl hova tüntek azok a nagy modellek?

malacka Creative Commons License 1999.08.27 0 0 7
Tisztelt Elvtársak!

Az lenne a javaslatom, ha már a topic Vasútmodellezés néven nyílódott, akkor szóljon csakis arról. A Vasútbuzulás... topic elsősorban MÁV, ne onnan kelljen kihámozni az egy-két vasútmodellezős hozzászólást.
A hajó, helikopter, teherlift stb. modellezők pedig nem nem bizos hogy a Vasútmodellezés címre buknak.
Matiz!
Boltok címeit nem lehetne közkincsé tenni itt?
Köszi.

Poedle B. Creative Commons License 1999.08.27 0 0 6
Hali Matiz!

Tulzas lenne azt allitani, hogy ismerem a Faller Car Systemet, lattam mar mukodes kozben es elegge megtetszett... Ha irnal rola, mik a tapasztalataid, elkepzelheto, hogy megvizsgalom kozelebbrol is a dolgot...

Bye

P.B.

DoubleBack Creative Commons License 1999.08.27 0 0 5
Hali mindenki !

Felőlem rendben van a mindenféle modellezés is, bár mint említettem, én inkább vasutazok.
Amiért nyitottam ezt a topicot, az az, hogy a a vasútbuzullás címűben én inkább csak a MÁV-ról. és vonalaliról olvastam.

Matiz
köszi a címeket, megkaptam

DB

Törölt nick Creative Commons License 1999.08.26 0 0 4
Ha a topicgazda is ugy gondolja, mehet, de en csak vasut temaban vagyok erdekelt - abban tudok segiteni. Na meg esetleg Faller Car Systemben. Ha valaki ismeri, jelentkezzen tapasztalatcserere!
MEZON Creative Commons License 1999.08.26 0 0 3
ha mar ugyis van vasutbuzulas, akkor ez igazan lehetne ezt a topicot az egyeb modellezesnek szentelni. mondjuk repulo, auto, hajo. Persze foleg r/c.
mitholmerre otletek, meg ilyesmi..
felteve, ha van valaki akit meg erdekel a tema.
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.26 0 0 2
Én is vasútbuzulok ezerrel, bármi gond van, kérdezz nyugodtan. Boltok címei mennek emilben.
disp_ Creative Commons License 1999.08.26 0 0 1
ajanlom figylmedbe a vasutbuzulas ezerrel topicot
DoubleBack Creative Commons License 1999.08.26 0 0 0
Csak hogy enyém legyen az első 0
DoubleBack Creative Commons License 1999.08.26 0 0 topiknyitó
Van otthon egy TT-s modellasztalom elég ramaty állapotban. Mostanában szeretném felujítani csak van egy kis bökkenő. A TT-s boltok jórészt megszüntek, ill. én nem tudok sehol sem.
Egyrészt aki tud valamerre, vagy van eladó holmija az írjon, másrészről pedig kíváncsi vagyok, hogy ki foglalkozik még modellezéssel, milyen szinten.
Ja még vmi: aki tud vezérléstechnikában segíteni az is írjon

Üdv
DB

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!