Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125407

"Berezeg a fúró" én úgy értelmeztem - " kalimpál a fúróhegy" 

 

Akár a tokmány akár a fúróhegy tökéletlensége okán. Vagy nem tudom hogy értette felhő hogy "berezeg".

Előzmény: Törölt nick (125406)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125406

Demé'nelehetne?

 

Mondjuk azt nem írta hogy hogyan rögzítette (rögzítette-e) a faanyagot. De ha kalimpál a fúróhegy, akkor amíg nem ér a vastag anyagba, van tere kalimpálni. Ha meg már mélyen van, akkor az anyag maga nem engedi. Én így képzeltem.

Előzmény: Paco155 (125403)
Pillanatragasz Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125405

Találtam vagyis kukáztam egy csavarozógépet szomszédnak is pont ilyen van elértem a töltőt  baromi erős gép . De mindig nem kéregethetem a töltőjét ezért vásárolnék hozzá. Tudtok véletlenül számomra elérhető helyen linket küldeni? 

Ezt a kábelhámozót is haza hoztam igaz més sose láttam ilyet , holnap kipróbálom.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125404

Egyedüli probléma, csak az lehet, hogy 5 nő a zsűri, akik nem biztos, hogy képesek túllátni a klasszik egységsugarukon.

Előzmény: Törölt nick (125391)
Paco155 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125403

"Lehet, hogy egy kicsit berezeg a fúró"

 

Szerintem igen.

 

 

Szerintem meg nem.   Legalábbis akkor a kilépő oldal felé tágulna a kúp, Ő meg a belépő oldalt írta le nagyobbnak.

Szerintem a kés oldala nem tökéletesen párhuzamos a fúrás tengelyével.

Előzmény: Törölt nick (125396)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125402

Sziasztok!

 

A napközben emlegetett vágástervező cuccok, akit érdekelnek az első tapasztalataim (kb sosem használtam még ilyen progit):

 

CutList - free progi, korábban linkeltem.

 

Ha a Solution search mode-ot Combination-re teszem, eltökörészik rendesen a számolgatással, és jó pár fura eredmény jön ki.

Ha viszont Cross vagy Rip cut-ra, akkor azonnal dobja - a számomra még szintén fura eredményeket.

Szóval nem értem sehogysem, hogy jön ki neki az hogy nekem azt a táblát úgy jó felvágni. Tökmindegy hogy "Fewest waste pieces", vagy "Best utilisation"-ra rakom, egy borzalom lesz az eredmény. Lehet valamit nem értelmezek jól a beállításokban....

 

Nekem kicsit körülményes az anyaglista szerkesztése.

Programozó nem sokat tökölt a felhasználó felület tervezésével, csomó infó lecsúszik, nem látszi, max abalkméretnél semmit nem méretez újra.

 

Nyomtatás: OK, azt nyomtatja amit kiszámolt, csak mondjuk nekem nem tetszik amit kiszámol :-)

 

Viszont: free, ezért a szándék miatt jár a köszönet a fejlesztőnek. 

 

CutList Plus Express - próbaverziós,

Elvileg darabszámkorlátos csak nem tudom mennyi a korlát. Nem is keresgéltem utána mert a teszteléskor nem ütköztem ilyenbe.

 

A free cutlisthez képest ez valami kurvajó. Letöltöttem, és kb 10 perc alatt meggyőzött. Akármilyen preferenciát állítottam, gyak. azonnal újrarajzolta a vágástervet.

Költségbecslés, anyaglista és természetesen vágásterv nyomtatás, könnyen használható felhasználói felület - nekem így elsőre csillagos ötös.

Annyi megjegyzendő: egész addig nem csinál semmit amíg nem stimmel az listában szereplő levágandó darabok anyaga és anyagvastagsága, és a "Raw materials"-ban megadott anyaglista (pl 18mm-es levágandó Baltic birch plywood" és az nyersanyaglistában 19mm-es van, nem csinál semmit. Szinkronba kell hozni.

 

 

És küldött egyik fórumtársunk privátban egy progit, de ezt már otthon fogom kipróbálni, haza kén' menni.

 

Pár printscreen mindkét progiról, az eredményekről (elvileg bárki megtekintheti, nemcsak google accountos):

https://drive.google.com/drive/folders/0BxqfhowG4BNbWld6c19paXl2aG8?usp=sharing

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125401

Igen, nem titkoltan kis vitatémának is szántam. Aljas vagyok? :)

 

És lehet, hogy mégis nevezek, lehet, hogy mindhárom kategóriában, ha véletlenül beüt az isteni szikra, de ez csakis valami nagy "troll" ötlet esetén lenne lehetséges. Át kell olvasni a kiírást, és utána nagyon sokáig nem csinálni semmit, úgyis 1 perc alatt megszületik, vagy nem.

 

Viccet félretéve. Nem vágtam le a 2-es pontot, ha lehajtod láthatod, csak a címsort másoltam be, és ott a hivatkozási link, akit érdekel, olvasson utána ott pontosan.

 

Jó ötleteket írtál hozzá!

Előzmény: Törölt nick (125391)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125400

Nokérem, máris nyerő pozícióból indulsz, ha ezt sikerül demonstrálnod.
Nem beszélve arról, hogy az igazi újrahasznosított raklap istentudja mennyi atomhulladékkal érintkezett, vagy mennyi szőkítettolajoshordó, csempészcigaretta és únióspénz szennyezte.

Előzmény: elemes (125389)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125399

Hát akkor ez ilyen, de amúgy nem kotyog a tengelyen a tárcsa.

 

Köszi a felajánlást, de te vagy a egyetlen borsodi rokon, szegről-végről :)))

 

Tépőzárat veszek az OBI-ban, meg úgyis el fogom tölteni ezt a pár napot a gép összeállításával.

Előzmény: Törölt nick (125396)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125398

Az nem! :)

Előzmény: GPS (125386)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125397

Ja, a :)))) lemaradt. Sorry, sietnem kellett a vonathoz.

Előzmény: Törölt nick (125385)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125396

"Lehet, hogy egy kicsit berezeg a fúró"

 

Szerintem igen.

 

"Meg elfelejtettem tépőzáras papírt venni hétvégére, várhatok jövő csütörtökig :("

 

Mondanám hogy nekem van egy plusz 300-as korongra való 19 centi széles tépőzáram (2m-t vettem), meg elég 300-as tépőzáras korongom is - de mindez Miskolcon.

Ha látsz esélyt hogy eljusson hozzád (pl borsodi rokony megy hozzád látogatóba) akkor írj rám privátban pl kinek adjam oda holnap/után). Küldök neked korongot és tépőzárat is.

 

Előzmény: feketefelhoo (125395)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125395

Határeset. Az az érdekes (bár inkább ez ilyen), hogy kúpos furatot csinál :) A  bemeneti oldalon mondjuk 19.04 - 05, a kimenőn pedig 18.90 - 95 az átmérő, és érezhetően szorosabb az illeszkedés, ha a kimenőn oldal felől teszem a tengelyre. Lehet, hogy egy kicsit berezeg a fúró, amíg nincs teljesen megvezetve ?

 

Amúgy szerintem jó lesz, a korong rögzítést még stabilabbra kell csinálnom. Meg elfelejtettem tépőzáras papírt venni hétvégére, várhatok jövő csütörtökig :(

Előzmény: Törölt nick (125392)
rferi Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125394

Használtad már ezt a Novatio habot?

Én használtam, és nem mertem ajánlani...

Ez gyakorlatilag ugyanaz, mint az Amway LOC See spray, ami elvileg ablaktisztító hab, de igazából MINDENRE alkalmas, eszméletlenül jól tisztít - kivéve az üveget. Olyan csíkos marad az ablaküveg, hogy öröm nézni.

Mi mindkettőt használtuk a szervizben a gépek tisztítására, én az amwayt napi szinten használom most is, mikroszkópok takarítására, de a furnérnak nekimenni ezekkel.....

Előzmény: kofic (125393)
kofic Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125393

Ha van otthon valami aktív habod azzal is ráfújhatsz, ilyenek pl. a kárpit tisztítók. 

De készülnek kifejezetten ilyen általános zsírtalanító és tisztító habok. 

http://www.novatio.com/en/product/multifoam

 

Ha semmi nem mozdítaná meg akkor egy pici helyen kipróbálhatod denszesszel vagy tiszta alkohollal. Ebben a fényezésben sok kárt már nem lehet tenni. Valami sprőd anyaggal még dörzsölheted is esetleg csiszoló filc vagy viles csiszoló használata is szóba jöhet. Az alkoholtól kicsit leszürkül, de valami jó vastag bútorápoló  ezt eltünteti. A kenhető paszták mindig jobbak mint a fújható társaik. 

Előzmény: 2824_2 (125296)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125392

No, 19-es lapos bevált?

Előzmény: feketefelhoo (125381)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125391

"Fontos megjegyzés! Ha a tisztelt nagyérdemű közül valaki valami rapklapújrahasznosítottszarral nevez, az a topicból ki lesz tiltva mindörökké!!!!"

 

Ha a szmájli véletlenül lemaradt, akkor ne olvasd tovább :-) Illetve de, mert ez jó kis vita tárgya lehet. Amúgy gondolom nem ilyen véresen gondolod a dolgot, de most közelítsük meg (próbáljuk meg) objektíven, bár elég nehéz:

 

" ...hogy elősegítse és népszerűsítse a meglévő értékek megőrzését, ezzel pedig a környezettudatosságot és a potenciális hulladék mennyiségének csökkentését ...

... Tevékenysége során az atomerőmű fokozott figyelmet fordít a tervszerű hulladékgazdálkodásra, amelynek eredményeként az ipari hulladékok több mint 90 százalékát újrahasznosítják."

 

Kezdjük azzal hogy a 2.-es pontot kicsit levágtad:

 

Bútor - és használati tárgy-készítés, funkcióváltás - meglévő, használt tárgyak/anyagok/bútorok felhasználásával 

 

 

Nagy kérdés ugye, hogy valaki amúgy is csinálna valamit, és max beküldi a pályázatra ott meg kiesik, mert hol a környezettudatosság a szélezetélen tölgyból (bútorlapból) készült gyerekágyban - a pályázati zsűri szemében?

 

Mondjuk az nyilván örök vita tárgya lesz, hogy mennyi a környezetterhelése ennek vagy annak a módszernek. Kiszámolta már valaki mennyibe kerül a környezetnek 1m2-nyi, mondjuk 18mm vastag felhasznált és beépített anyag (tehát már kész a bútor) tömörfa vs bútorlap témakörben? Valamikor volt erről itt vita és talán az jött ki hogy a bútorlappal nagyon környezettudatosak vagyunk, a tömörfával meg kb. "szemét gyilkosok".

 

Vagy raklapból csinálom amit beküldök. Itt azt mondom hulladék kerítéselem volt, a pályázatban meg ledokumentálom a raklapbontástól a felületkezelésig. Itt is és ott is jó leszek? :) Gyalulás/csiszolás után úgyse mondja meg senki mi volt gyerekkorában :) Nade ez megint: környezettudatos? Bútorlap kész van csak vágni kell. Raklapot meg vágni, gyalulni, csiszolni, táblásítani, ragasztani, felületkezelni - csupa plusz /paksi! :-)/ energia felhasználása.

 

Plusz az is nagy kérdés hogy a pályázat elbírálásánál mi kerül jobban súlyozásra: a DIY dolog maga, vagy annak a környezetkímélő kivitelezése.

 

Ha úgy csinálom mint Tom "Unplugged" Fidgen - de megtekerem a dolgot, és bútorlapból! Lehet akkor leszek a legnagyobb király. Az alapanyag és a kivitelezés is környezettudatos.

 

Végül: én magam a tömörfát szeretem, szóval egyet is érthetnék. De ez most talán nem erról szól ;-)

Előzmény: Törölt nick (125385)
409 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125390

"Ha a tisztelt nagyérdemű közül valaki valami rapklapújrahasznosítottszarral nevez, az a topicból ki lesz tiltva mindörökké!!!!"

 

 Az téged miért zavar?? Vagy csak lefelejtetted a hangulatjeleket? "Tréfás" elképzelés ez a kitiltósdi.

Előzmény: Törölt nick (125385)
elemes Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125389

a raklap speciel meglehetősen drága, ha alapanyagnak akarjuk használni.

10 vagy 15 cm széles, négyméteres colos deszka olcsóbb és több szabadságot ad.

Előzmény: Raidx (125387)
Paco155 Creative Commons License 2016.10.28 0 1 125388

"Ha a tisztelt nagyérdemű közül valaki valami rapklapújrahasznosítottszarral nevez, az a topicból ki lesz tiltva mindörökké!!!!"

 

Pedig hulladékhasznosításról van szó.   De egye fene. Ha kapok egy kis atomhulladékot tutira össze tudnék hozni valami nagy durranást. :P

Előzmény: Törölt nick (125385)
Raidx Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125387

"Ha a tisztelt nagyérdemű közül valaki valami rapklapújrahasznosítottszarral nevez'

 

Maximális egyertés!

Előzmény: Törölt nick (125385)
GPS Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125386

 

"...valaki valami rapklapújrahasznosítottszarral nevez, az a topicból ki lesz tiltva mindörökké!!!!

 

És aki hulladék lécekből raklapot gyárt - az is?

.

Előzmény: Törölt nick (125385)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125385

Nokérem, ontopic pályázati felhívás!

 

http://www.alkotoenergia.hu/

 

Mutasd meg a hobbidat!

Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. országos pályázatot hirdet DIY (Do It Yourself! – Csináld magad!) alkotók számára, amellyel célja, hogy elősegítse és népszerűsítse a meglévő értékek megőrzését, ezzel pedig a környezettudatosságot és a potenciális hulladék mennyiségének csökkentését.

 

3 kategória van:

1. Bútorfelújítás, bútorfestés

2. Bútor és használati tárgy készítése

3. Használati és egyéb kisebb tárgyak dekorálása, díszítése

 

A pályázatok beküldésének határideje: 2016. december 31.

 

Akit pontosabban érdekel, klattyoljon a fenti linkre.

 

Fontos megjegyzés! Ha a tisztelt nagyérdemű közül valaki valami rapklapújrahasznosítottszarral nevez, az a topicból ki lesz tiltva mindörökké!!!!

 

Elő a  kreatív szellemmel!!!!

jcsapo Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125384

Hogy most milyen az AutoCad 3D-s része nem tudom, 20 éve nem foglalkoztam vele, nem 3D-re találták ki. Annak idején modelleket lehetett készíteni, de tervezésre nem igen volt jó. Úgy tudom az Autodesk az Inventort szánta 3D-s tervező programnak.

Sajnos az olcsó 3D-s programokat nem ismerem, talán vannak akik tudnak ebben tanácsot adni.

Előzmény: elemes (125380)
Raidx Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125383

Úgy látom ez öntvény, ennek legjobb a grafitos kenés. Régen az ilyeneket eleve grafitos szürkeöntvényből készítették mert kenés nélkül is elmuzsikált.

Előzmény: Akbeta Akbeta (125382)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2016.10.28 0 1 125382

Hű, teszek egy próbát ezzel a grafitossal, ha nem jön be, akkor meg teflonspray.

Csinálok majd képeket, aztán kipofozás után is teszek fel.

Amúgy nem volt könnyű, de az asztala nagyon könnyen, szerelés nélkül levehető, persze rendesen nehéz.

Az öntvény váz még nehezebb, de egy berlingo hátuljába sikerült berakni fektetve 2 embernek némi fapalló segítségével.

A kivételt is 2-en oldottuk meg, szintén 2 raklaplécen talpára csúsztatva.

 

Ez a gép konkrétan a jófogáson találtam.

De megnéztem egy másikat is aznap, az meg a szerszámpiacon volt, illetve még minidg van:

http://szerszampiac.hu/faipar/faipari_gep/korfureszgep_300_as_kiskorosi

 

Nekem a másik volt jobb, bár sokkla messzebb kellett menni érte, de 79-es gyártmány (a fenti 67-es ha jól emlékszem) és 220-as 2 kW-os motorral (a fenti 380-as)

 

Ha lesz időm lövök pár képet és felteszem, addig is itt egy kép a hirdetésből. 

 

 

Előzmény: torony78 (125359)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125381

https://goo.gl/photos/FVgdKYfp1CMiLDFJ6

 

Pár felvétel a mai menetről

 

 

elemes Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125380

Autocadban 3d-ben is lehet tervezni.

 

Magánemberek szerintem igen ritkán fizetik ki az 5000 dollárt.

 

Vannak jó alternatív szofferek ingyér, például Freecad, az még ubuntun is fut és majdnem mindent tud, amit az autocad.

Csak .... kicsit labilisebb és van benne egy csomó bug. Viszont opensource, tehát lehet debugolni is :))))

 

Háztartási célra a google sketchup volt még jó, de azt a google eladta, a vevő pedig fizetőssé tette.

Előzmény: jcsapo (125378)
Raidx Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125379

A SketchUp fizetőse is tudja a 3d-t és szerintem olcsóbb mint egyx Autocad.

 

http://www.designshop.hu/sketchup/index.php   Sketchup Pro 2016 Üzleti Teljes licenc WIN HU - (min.1 éves verziókövetés kötelező): 235.458 Ft

 

 Drága az is!

Előzmény: elemes (125376)
jcsapo Creative Commons License 2016.10.28 0 0 125378

Annak idején én is AutoCad-al kezdtem. Jó program, de ha tervezel és 3D-ben megforgatod a modellt, sok minden érthetőbb lesz. Így én inkább arra buzdítanálak, hogy egy 3D-s programot tanulj meg.

Könyvekből, leírásokból és videókból a programok megtanulhatóak, csak az a probléma, hogy egy adott elemet sokféle módon elkészíthetünk és nem biztos, hogy a legpraktikusabb fog benned rögzülni. De ez ne riasszon el, az eredmény mindenképpen használható lesz.

Ezek a programok parametrikusak, ami annyit jelent, hogy az összekapcsolt méretek együtt változnak. Az egyik méretet megváltoztatod és rögtön látod a többi méreten a hatását, így számolgatni sem nagyon kell és rövid idő alatt beállítható a szükséges méret.

Előzmény: Törölt nick (125374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!