Keresés

Részletes keresés

divehard Creative Commons License 2006.03.06 0 0 14234
Nagyon szimpatikusak a hozzászólásaid. Öröm nekem ezeket olvasni. Ezt most komolyan írom. Klassz ember vagy.
Előzmény: Éva7030 (14232)
divehard Creative Commons License 2006.03.06 0 0 14233
Sziasztok!

Ha már idáig korrekt voltam mindenkivel, akkor ezen a szokásomon továbbra sem kívánok változatani., tehát:

Ma kaptam egy értesítést a toursoperátorunktól, hogy a Hurgahadában Makadi Palace-ban a temperált vizű medence javítását még nem fejezték be az arabok.

További hasznos infó: A tenger vize 24 fokos (olyan , mint nálunk nyáron a Balaton)

A levegő hőmérséklete ma 32 fok volt.

A medencékben a vizet nem fűtik csak télen, de akkor sem megy 22 fok fölé. A temperálás nem 30 -40 fokos vizet jelent. Ugyanúgy , mint itthon az uszodákban, ott is csak 22 fokig fűtik fel, ha kell. Nyáron bezzeg nem hűtik a medencékben lévő vizet és olyan , mint ha meleg h...-ban úszkálna amber.

Ahol én lakom itt van a Thermal Hotel (itt a mélyből feltörő vizet hűtik le 22 fokosra) Megkérdeztem a logikáját a 22 fokos víznek. Szakemberek azt mondják, hogy az ettől melegebb vízben nem lehet úszni, csak űcsörögni, meg a lábunkat áztatni:-)
Én ehez nem értek (különben még nagyon sok dologhoz sem) én csupán a ma hallottakat akartam közkinccsé tenni.
Üdv

Éva7030 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 14232
JÓ pihenést és repülést stb. :-))))!!!!
Előzmény: Tökmag01 (14229)
Éva7030 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 14231

Szia Magnes2!

 

Mi 22-én megyünk a Grand Makadiba!!Jó olvasni hogy neked nagyon bejött!!!!Képeken nekem is nagyon szimpi!!

Üdv:Éva

magnes2 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 14230

 

Szia Nita!

 

Mi tavaly ősszel voltunk a Grand Makadiban. Gyönyörű szálloda, az ellátás is szuper. A tengerpartja azonban nem homokos. Kisgyerekeseknek ajánlom Sharm el Naga meglátogatását, ami egy természetvédelmi terület, belépődíjat kell fizetni, nincs is olyan messze a szállodától (nekünk Petrovszki Kati intézte), busszal visznek el és nem drága. Homokos part, kristálytiszta, lassan mélyülő víz. Homokvárat is lehet építeni.... 

Előzmény: Nita7 (14221)
Tökmag01 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 14229

Sziasztok:)

 

El sem hiszem hogy holnapután indulunk..:)) Azért a frász kerülgetett hétvégén a szakadó hótól, de így még nagyobb lesz a hatás..:)

 

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget amit kaptunk Tőletek, ha visszajöttünk jövök beszámolóval. Addig is kitartás mindenkinek.

 

Éva7030 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 14228

Szia Orsi!

Klasszak a képek:-)))))

Ha van egy kis időd beszámolózni az nagyon jó lenne.Már nem is csak az infók miatt hanem mert jó olvasgatni itthon a télben :-((

Mennyire van kint a világ végén?Buszok a szállodábol Hurghadába járnak be úgy olvastam.A szobákka ,ellátással,programokkal minden ok. volt?

Picúrral nem volt gond?(hasmenés stb.)Nekünk 21 hónapos a fiunk de nem mertem bevállalni!Ez lesz az első (hosszabb)távollétünk tőle...Vígasztalom magam azzal hogy imádja a nagyszülőket és nekünk is jó lesz 2 év után kettesben egy picit :-))))

Előzmény: Tubiorsi (14201)
Éva7030 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 14227

Szia Nita!

Én Divehardékkal rendeztem az utat !Manóról biztos megismerünk benneteket!Indulás előtt majd még pontosítunk esetleg:-)))

Remélem a medi felújítása addigra végetér.....de a meleg ,a tenger és az utazás kárpótol majd(remélem)akkor is ha még dolgoznak rajta...

Már alig várom hogy induljunk...

Üdv:Éva

Előzmény: Nita7 (14224)
Tubiorsi Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14226

Betöltök egy oldalt, mert mindig elfelejtek valamit. :-)))

 

A Grand Resort kb 30 perc buszút végig a kietlen pusztában. Tehát séta kizárva. De minden páros órában visz ingyen busz. Majd elküldöm a papírt róla.

Beengedni beengednek, mi is oda vittük fürödni a gyereket. Nekik működik a medi fűtés.

Nem tudom, hogy lesz-e a GM vagy MP-ben fűtés, eléggé eltérően nyilatkozott mindenki róla.

Esetleg megadhatom a kinti idegenvezetők tel számát,  hátha tudják.

 

Ja a főépületbe ne kérjetek szobát, elég zajos és messze van mindentől

Itt találsz térképet, és sok fotót a szállodáról.

 

Üdv  Tubiorsi

Előzmény: Nita7 (14222)
Tubiorsi Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14225

Nita

 

Köszi az érdeklődést, sajna még nem az igazi. Ma voltunk a gyerekkel az ügyeleten, mert nagyon csúnyán megfázott. Eléggé köhög, meg folyik az ormánya.

Nagyon vigyázzatok a gyerekkel, mert mi is ott rontottuk el, hogy vastagabb naci volt rajta, a hozzávaló felsővel, meg rövidújjú body. Na amikor leszálltunk a gépről rögtön megizzadt egy kicsit, és amikor a buszon levetkőztettem a klima megfújta.

 

Üdv  Tubiorsi

Nita7 Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14224
Szia Éva,
Mi a Medinával megyünk, és majd arról ismersz meg minket, hogy egy tündéri aranyos és nagyon izgága, dús fekete hajú kiscsákó lesz velünk. Gondolom, másnem a szállodában találkozunk. Remélem addigra lesz fütött medencénk. Főleg a gyerek miatt kellene. Nem tudom ilyenkor ez szükséges-e még?! Esetleg, valaki a fórumozók közül tudna, nekem erre választ adni?
Már nagyon-nagyon várom az utazást, és kicsit izgulok is, mert még sosem voltam Egyiptomban.
Nita
Előzmény: Éva7030 (14177)
Tubiorsi Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14223

Szia Nita

 

Hát cipőben be lehet menni, de szerintem csak akkor ha viszed kézben. Sajna bár viszonylag lassan mélyül, végig vannak a homokban gámblik. Kicsit jobbra a Makadi Palace előtt (ott még nincs se napernyő, se semmi) valamivel jobb a helyzet, de ott sem tökéletes. Nem kifejezetten kisgyerekeknek való a part. A napernyőknél is tele van kagylókkal a homok. Bár ott nem olyan veszélyes, az én fiam is mezitláb rohangászott benne.

Íme néhány kép:

Itt látszik a homokosabb rész

 

Üdv  Tubiorsi

Előzmény: Nita7 (14221)
Nita7 Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14222
Ja még annyit szeretnék kérdezni, hogy a Grand Resort, mennyire van a Grand Makaditól, gyalogosan át lehet sétálni gyerekkel? Simán beengedtek benneteket?
Nita
Előzmény: Tubiorsi (14192)
Nita7 Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14221
Szia Orsi,
Köszi az infokat és a képeket is, nagyon szépek. Egyedül a stranddal nem vagyok túlságosan megbékélve. Be lehet ott menni kisgyerekkel a vizbe? Remélem már meggyógyultatok.
Köszi,
Nita
Előzmény: Tubiorsi (14201)
blackzorro Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14220

Üdv NLQ...

Probálok felmászni ismét a fedélzetre.. :)

Előzmény: NLQ (14219)
NLQ Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14219
Szasz Zorro! udv ujra a fedelzeten!
Előzmény: blackzorro (14211)
EruS Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14218

Hehe,tényleg,köszi:)))))))

 

Úgy láttam,vízhőmérséklet alapján akár holnap indulhatunk:P

 

Előzmény: szendem (14215)
szendem Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14217

Hello Laci!

 

Na látod, ezt nem tudtam :-))

 

PuMa

Előzmény: gyingyi (14216)
gyingyi Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14216
Szia Márti!

Egy nap alatt sokat változhat az ember! (gondolatban) :-D

Gyingyi ®
Előzmény: szendem (14215)
szendem Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14215

Szia Erus!

 

Pont ezt a linket küldtem neked (14202), amire azt mondtad, nem ilyenre gondoltál   :-)))

Előzmény: EruS (14214)
EruS Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14214

Ez az.Pont ilyenre gondoltam.

Köszönöm szépen!:))))

 

E.

Előzmény: the crow (14212)
divehard Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14213
Off
Nagy Nóra jelentkezett nálunk és érdeklődött valami iránt, és erre a topicra hivatkozott, de rossz e-mail címet adott meg!!
Kérem jelentkezzen, újból.
the crow Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14212

Minden meteorológiai adat (hőmérséklet, víz, szél...):

 

http://www.weatheronline.co.uk/afriwas.htm

Előzmény: EruS (14210)
blackzorro Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14211

Üdv Mindenkinek..

 

Amint látom nem változott itt semmi, mióta itt jártam..

Tele van kedves és Egyiptom imádó emberekkel..

De az üdülés árak nem igazán kivánkoznak lefelé menni.. 

EruS Creative Commons License 2006.03.05 0 0 14210

Mindkettőtöknek köszönöm az infókat.

Én azt képzeltem,hogy létezik egy weboldal,ahol ugyanúgy,mint a levegő hőmérsékletét,meg lehet nézni a tenger aktuális hőmérsékletét is.

És ha van,ti biztos tudjátok,hogy merre.Hát ez nem jött be.:(

De majd jövök ide,és nézem,miket írnak a hazatérők.

Addig is veszek valami 100faktoros krémet,mert az utolsó egyiptomi nyaralásunk első napján megégtem,és végigszenvedtem az egész hetet.

 

urlika1 Creative Commons License 2006.03.04 0 0 14209
Szeretettel üdvözlök Mindenkit!

Többször olvasgattam a véleményeket, bizony időnként összeszorult szívvel, mert sajnos több elégedetlenségről olvastam mint örömről!

Én idősebb korosztályhoz tartozom, mi a Balatont sem láttuk fiatal korunkban. Nem azért mert nem lettünk volna kiváncsiak rá, hanem még vonatjegyre sem tellett. (Bátrabbjai ezt megoldották autóstoppal, én a gyávábbakat képviselem.)

Szerencsére a jósorom úgyhozta, hogy pár éve megengedhetem magamnak, hogy elutazzam egy-egy országba. Talán ezért is élvezem minden utamat?!
Pedig Krétán jártam úgy, hogy egy szemétlerakat mellett volt a szálloda és az erkély is arra nézett. Nem mondom, megérkezésemkor mondtam, hogy "nahát" de balra nézve a csodálatosan szép kék tengert láttam. Attól fogva nem is érdekelt a lerakat.

Tavaly augusztusban Hurghadán töltöttem csodálatos napokat. Én a Medinánál fizettem be, és a Grand Makadiban laktam.
Azóta is egyszerüen szerelmese vagyok a szállodának! Több kiránduláson is részt vettem. Voltam Luxorban, ( 50 fok volt árnyékban) Kairóban, merültem is, stb.
Az idegenvezetőnk kedves, szolgálatkész fiatal hölgy volt, aki történelmi tudásával is elbűvölt bennünket.
Nekem hasmenés problémám nem volt, igaz megnéztem miből mit és mennyit fogyasztok. :-))) Többieknek volt problémájuk. Szegény idegenvezető rohangált gyógyszerért, és hozta a rászorulóknak.

Szóval amit kérni szeretnék az utazóktól!
Eleve örüljenek a lehetőségnek, hogy el tudnak jutni tengerpartra nyaralni. Igyekezzenek mindennek a jó oldalát észrevenni.
Még valami! Ne szégyeljük, megköszönni azoknak az embereknek " banki ügyintézőnek, nővérkének, idegenvezetőnek stb", hogy fáradoztak értünk!:-))))

Urlika



divehard Creative Commons License 2006.03.04 0 0 14208
Igen, én is így látok nagyon sok dolgot.

Ha én elmegyek nyaralni, akkor én ki akarok kapcsolódni. Nem engedem magam felhergelni és én sem cseszegetek senkit, mert akkor az nekem is rossz.

"Meg sem próbáltuk rosszul érezni magunkat :)))"
Ez egy nagy igazságod.

Szociológiai probláma -szerintem- most ez ma Magyarországon. Nem tudnunk már szinte semminek sem örülni. Viiszük a depresziónkat magunkkal a nyaralásunkra is. Látom, hallom az utasoktól, hogy ők mennyire feszültek. Feszültek, idegesek annak ellenére, hogy nyaralni mennek.
Ezért szoktam mondani, hogy az egy hetes nyaralás túl kevés egy embenek.
A z indulás előtti készülőrés kikészíti az utasok nagy részét. Amikor meg már kint vagyunk, akkor az ötödik napon már az jut eszünkbe, hogy: a fenébe holnapután már utazunk haza. De hamar lerepült azidő. Pedig nem repült el hamar, csak kevés volt.
Ez az írásom is eléggé szomorú, ezért én erröl a témáról többet nem is írok.

Inkább örüljünk annak, hogy mostanában igen sok honfitársunk utazika csodálatos Egyiptomba. Tele vannak a repülőgépek. Az utasok többsége jól érzi magát, kérlek hidd el.
Tudod milyen jó érzés, ha hazajön egy utas és ír nekünk egy e-mailt, hogy milyen jó volt kint? Küld képeket, élménybeszámolót. Ez ad erőt a további munkánkhoz. Nagyon örülünk , együtt tudunk örülni az utassal, mert tudjuk milyen nagyszerű dolog utazni.
Előzmény: magnoona (14206)
magnoona Creative Commons License 2006.03.04 0 0 14207
Szia Tubiorsi!!!

Jaj de szépek ezek a képek!!! A búvárosak is, de főleg a szállodáról!!!
Írsz nekem is egy részletes infót, hogy mi újság arra felé? Kaptál magyar tájékoztatót is?

Köszi szépen előre is!

Szia!
MG
Előzmény: Tubiorsi (14201)
magnoona Creative Commons License 2006.03.04 0 0 14206
Szia!

Na jó rég írtam...
Egyet értek, hogy aki emberekkel dolgozik, az aztán megtapasztal mindent. A minap beszélgettem egy -micsoda véletlen:)- bankos lánnyal, aki nem rég van a szakmában. Ő mesélte, hogy az ügyfelek 75%-a nem is embert lát a pult mögött. Ez azért elég szomorú nem?
Egy idegenvezető ismerősöm is hasonlóképpen érzi. Jön a vendég, és rajta tölti ki az itthoni elnyomását... Vagy ha probléma van, mert az irodák elronottak vmit, azért is ő a hibás.
De ne is menjünk messzire, csak a legközelebbi kórházba. Szegény nővéreknek is épp ilyen. Mikor az orvos, vagy az állam dönt áremelésről, vagy valamilyen rendszerváltoztatásról, hát kinek kell a beteg elé állnia?? A nővérkének. És persze a beteg nem az állammal üvöltözik, meg rúgatja ki de rögtön, hanem a nővérkét... :((
Nem tudnánk emberségesebbek, türelmesebbek lenni egymással?
Én megértem, hogy a rohanó világunkban mindenki feszült, és alárendeltnek érzi magát, de emberek vagyunk!!! Miért kell megdöglenie a szomszéd tehenének is?
(Mi talán ezért menekülünk arab országokba, mert ott minden más? :)) Nyugalom és béke... Pedig nem kéne menekülni, csak kicsit megértőbbnek, és türelmesebbnek kéne lennünk. -na ezért most biztos kapok a pofámra :))- )
Amúgy ki lehet próbálni, hogy milyen érzés a másikkal emberségesnek lenni, és segíteni annak, akinek kell... -csak az egyik lábát törjük el, és adjunk neki mankót...-
Én speciel, mindig jobban érzem magam, és energiát kapok. Energiát a folytatáshoz. Attól jobb, ha valakit fenyegetünk, meg elküldjük az anyjába? Nem hiszem...
Idegenvezető ismerősöm azt is mondta, hogy sajnos a vendégek egy bizonyos rétege nem jólérezni akarja, hanem direkt hergeli magát és a többi utast valamilyen problémákkal. Ez szerintem így nem jó. Számtalanszor voltam utas, de eszembe nem jutott a legrosszabb szoba miatt problémázni. És amiatt sem problémáztam, hogy az idegenvezető kirakott minket a szálloda előtt, és hagyta, hogy nyelvtudás híján, egyedül jelentkezzünk be édesanyámmal a hotelbe. -1 konkrét iroda :)- Persze nem vagyunk elveszett kislányok szerencsére, és kézzel lábbal megértettettük magunkat. Meg sem próbáltuk rosszul érezni magunkat :)))

Csak ennyit akartam hozzáfűzni, remélem senki lelkivilágát nem sértettem meg.

Üdv mindenkinek!
MG
Előzmény: divehard (14196)
divehard Creative Commons License 2006.03.04 0 0 14205
Tehetnék fel ezekből az oldalunkra, hogy mások is láthassák ezeket a fotókat?

Bocs,de mindenkitől kunyerálok.
Teszem mindezt , azért, hogy az utasaink pontos képet kaphassanak arról hogy hová utaznak.
Jó az új kép arra is, hogy a szálloda választásnál megkönnyítjuk az utas dolgát.
Ha nem engeded meg akkor persze nincs harag és természetesen nem tesszük fel a honlapunkra.
Előzmény: Tubiorsi (14201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!