Keresés

Részletes keresés

gyurmosz Creative Commons License 1999.09.29 0 0 88
Köszi szépen, várom türelmesen. Egyelőre én sem érek rá csinálni, de ha a hétvégén lesz időm és ha addig meglesz a cím, elkezdem. Közben rájöttem, hogy a frizírozásról lemondok (még sosem csináltam ilyet), maradok az egyszerű átszámozásnál.
Előzmény: DoubleBack (87)
DoubleBack Creative Commons License 1999.09.29 0 0 87
Hali mindenki !

gyurmosz !

Bocs hogy még nem küldtem a címet, de egy kicsit el voltam havazva. Igyekszem megszerezni.

DB

division by zero Creative Commons License 1999.09.28 0 0 86
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.28 0 0 85
Szoval, en is vettem Vasutbarat magazint. Nem is tudtam, hogy van ilyen. A lenyeg, olvastam benne a Fuggerth-fele szilirol. Sajnos, keves az info, mikor jon ki, mennyi lesz az ara, ilyenek...Ha az ar a Csorgo kozeleben lesz, mindenkeppen benevezek egyre.
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.28 0 0 84
Nekem még az eredeti van, nem tudom, hogy csinálták, de ugyanazzal a motorral és hajtással sokkal csöndesebbre sikerült a Szili. Persze a Csörgőhöz illik a hangos hajtás:-)
Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.27 0 0 83
A Szili-hajtasrol jutott eszembe: (ezt csak hallottam) amikor elkezdtek gyartani, akkor a Csorgo modositott hajtasat kapta meg. A listan irtak, hogy teljesen ujraterveztek es iden februartol mar igy kaphato.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.27 0 0 82
Azon gondolkodom, hogy a borzen veszek egy lepukkant 130-ast, es belefogok egy Gigant epitesebe... de elobb a csuklos Ikarust befejezem.
A sajat 130-asomat is probaltam eletszerubbe tenni, bar ez a kepeken nem igazan latszik. Par helyen kiegeszitettem az eredeti festest, kiemeltem az ablaktorloket, egyik oldalara epitettem visszapillantot, feketere festettem a legszurok koruli reszt, ilyen aprosagok is sokat dobnak rajta.
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.26 0 0 81
Én a Szergejeket nem láttam, de a Csörgők tetszettek (2117 és 2177). Az állomás szerintem is nagyon szép, ügyes munka. A DOMmodelst itthon sajnos nem terjesztik, bár állítólag a gyártónál lehet venni, de még sosem jöttem rá, hogy hol/hogyan (valszeg Szegeden). Ráadásul a boltokban nem veszik komolyan ezeket, vajh miért?
Az áruk eléggé borsos, szerintem 40000 Ft. körül lehet.
Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.26 0 0 80
A Veresegyhaz-modell szerintem nagyon jol sikerult, sok jo otletet lattam rajta. A kis lapos tetos epulet (alltalaban az elektromos gephaz) pl. sima nyomott teglamintas lapbol volt keszitve, es nagyon jol sikerult. A ket Szergej festese nem tetszett ( Bar mindenkeppen szebb, mint ha en csinaltam volna :-))) )
Megneztem a DOM modelles honlapot, a kepek tenyleg kicsik, de nagyon jol neznek ki a Bobok! Itthon nem aruljak oket? Ha igen, mennyi az aruk?
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.26 0 0 79
A mai Vasárnapi Hírekben megjelent egy cikk a vasútmodellkiállításról. Ebben elsősorban a veresegyházi állomás modelljéről van szó és egy kép is készült róla, melyen két M41-es látható személyvonattal és két M62-es kocsik nélkül.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.25 0 0 77
Mivel az epites bizonyos fazisaiban eleg sok szemet kepzodott, celszeruen ott dolgozom rajta :-))
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.25 0 0 76
Az én új asztalomnál az a baj, hogy csak 240cm hosszú. Hely nálam is lenne, de a családot erre is alig tudtam rábeszélni. Ha lesz időm, talán csinálok róla néhány képet.
At első asztalom kb. 220cm hosszú, de annnál nem baj, ugyanis egy hegyi mellékvonal, szóval kisebb állomás is elég.
Előzmény: Törölt nick (74)
division by zero Creative Commons License 1999.09.25 0 0 75
először nem értettem azt az óriási autót, aztán rájöttem, hogy valószínűleg garázsban van az asztalod...
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.25 0 0 74
Felbuzdulva otletemen, gyartottam meg par kepet. Ezek is vagatlanul, ahogy vannak, ugy fel lettek teve a tobbi melle. Igy mar 40 kep van fent :-) Kulon van par kep a teherkocsikrol (t betuvel kezdodo nevuek).
Az asztal egyebkent 2,75x1,15m-es. Nagyobb is elferne, de ezt sem tudom befejezni....mar vagy 1 eve dolgozgatom rajta. Van meg par dolog, ami nincs rajta a kepeken (egy rakat fa, nem a regi, hanem az uj fajtabol), BDt kocsi, Bhv kocsi, romos epulet, ilyesmik. A kepeket idovel sorba rendezem, kivagom a felesleges reszeket es szoveget is irok, egyenlore orulok hogy ezek vannak. Sajnos, a gep csak most hetvegen van nalam, igyekszem minel tobb dolgot fenykepezni vele.
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.25 0 0 73
Azt meghiszem. Asszem a tulaj egy magyar fickó. Csak az a probléma, hogy ha így akarsz venni egy mozdonyt, ráteszik a német pénztárcához mért hasznot, a postaköltséget oda, aztán vissza, még ki sem próbálhatod... Nem rossz dolog, de arról, hogy garancia van-e nem árt érdeklődni (ki tudja, tud-e vigyázni ilyesmire a postás:-)).
Előzmény: division by zero (71)
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.25 0 0 72
A kiállításon az egyik vitrinben voltak ilyen Bobok, és mondhatom, csodálatosak.
Előzmény: gyurmosz (68)
division by zero Creative Commons License 1999.09.25 0 0 71
Internetes modellbolt
Linkesítettem...
Nem rossz, csak jobb képeket is csinálhatnának róluk, talán ha Matiz kolléga besegítene az új digi kamerájával nekik... :)
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.25 0 0 70
Látom te is így látod a dolgokat. Hogy tetszett?
Előzmény: division by zero (69)
division by zero Creative Commons License 1999.09.25 0 0 69
:((
Előzmény: gyurmosz (68)
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.25 0 0 68
Elég nagy tragédia, hogy hazánkban, ahol készülnek, nem kaphatók ezek a modellek, pedig csúcsszuperek! SŐT: mikor érdeklődtem egy modellboltban, azt mondták , hogy "mi nem foglalkozunk ilyesmivel". No comment.
Előzmény: Törölt nick (66)
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.25 0 0 67
Csörgőfrizírozás: a gyári Csörgőmodell még szebbé tétele, nevezetesen a korlátok igazira cserélése, járólemezek és új létrák felszerelése, élethűbb homoktartályok, esetleg igazi rácsból készült szellőző, valamint igény szerinti koszolás stb.
Vasútbarát Magazin:
Megveheted a MÁV Nosztalgia Kft-nél, egyes modellboltokban, de mezei újságosnál is kapható. Ára 765 Ft.
Az INTERNETES modellbolt:
Gondoltam, hogy a Muki számíthat az érdeklődésre :-). A cím http://www.dom-models.de
V46: Szerintem hasonló ára lesz, mint a Szilinek, de megéri! Nekem van egy Szilim, tapasztalatból mondom, hogy minimális hibákat leszámítva csúcsminőségű munka. Miféle új hajtással fogják gyártani a Szilit?
Az alphaset hol kapható?
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.25 0 0 66
Tenyleg, hol az a cim, ahol meg lehet nezni oket?
division by zero Creative Commons License 1999.09.25 0 0 65
Engem a MUKI-val izgattál fel...
Előzmény: gyurmosz (63)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.25 0 0 64
Sikerult ratenni a mancsomat egy digitalis fenykepezogepre, felraktam par kepet a modelleimrol, egyenlore csak omlesztve, vagatlanul. Nem nagy szam, ha valakit erdekel, kattintson ide.
(copy-paste a masik topicbol :-)
Gyurmosz:
Igen, alphasetre gondoltam! Pontosabban le tudnad irni, mi is az a Csorgofrizirozas? Hol lehet megvenni a Vasutbarat magazint? A Deak-fele V46-ot lattam a kiallitason, kiralysag, de az ara mennyi lesz? Ha annyi, mint a szili, akkor kevesen engedhetik meg maguknak...A szilit gyartjak mar az uj hajtassal?
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.25 0 0 63
Lenne egy kérdésem:
Szegeden van a DOMmodels nevű cég(?), mely kiváló minőségben, bár kissé drágán gyárt magyar modelleket:
-M44 régi és új MÁV, régi és új GySEV festéssel, valamint 2 BHÉV változatban
-Muki mai és háború előtti változatban
-H0e C50-es (bordó)
Tudja valaki, hogy Magyarországon hol lehet ezeket megvenni (én ugyanis csak egy INTERNETES vasútmodellboltról tudok amin keresztül meg lehet szerezni)?
Egyébként a DEÁK féle V46-os hamrosan megjelenik (ha eddig nem "tette meg").
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.24 0 0 62
Az az! Pont ma olvastam, hogy így hívják. Ha megtennéd, hogy utánanézel, nagyon megköszönném!
Megjelent az új Vasútbarát Magazin, természetesen sok modellel. Aminek nagyon örülök, van benne Csörgőfrizírozás!!!
Előzmény: DoubleBack (61)
DoubleBack Creative Commons License 1999.09.24 0 0 61
Hali !

Gyurmosz, Matiz

Nem véletlenül az alfaset nevű dologra gondoltok ?
Még ma is lehet kapni, én még mindig használom is.
Ha érdekel esetleg utána tudok érdeklődni hol lehet kapni.

Méretben több féle van (4,8mm-től, dölt, stb)

DB

gyurmosz Creative Commons License 1999.09.23 0 0 60
Milyenek voltak ezek (méret, vastagság, szín, minőség)?
Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.21 0 0 59
Jujj, innen is kiveszett minden :-(((
A palyaszamokrol jut eszembe, regen amikor nyakokat keszitettunk, volt lekaparos sheet-unk. Elektronikai boltokban arultak, kulonfele betumeretekkel, az nem felel meg erre a celra?
DoubleBack Creative Commons License 1999.09.21 0 0 58
Hali mindenki !

Lészen egy kérdésem. Ti hogy oldjátok meg a hegyoldalak, lankák, alagútbejáratok "füvezését" ?

DB

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!