Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.10 0 0 240
Szia Mindenki!

Matiz: ez sajna nem a progi hibaja, egyszeruen csak pontos, en is megijedtem eloszor, de utana szamoltam a BTTB vaganyadatoknak es kijott, hogy azok nem pontosak, itt ott fel milimeter es negyed fok szoghiba es annyi. De egyszerubb 228 mm-es egyenest gyartani mint pl 227.4 mm-est, bar pont nem ezzel van a baj, TTnel eleg sok ganyt hozott be a keresztvalto anno decimal, mer hogy nem fert be a 114 mm-s hosszra, aztan jott a 16 mm-s kiegeszito es onnan borult minden. Egy egyszeru pelda: TT valtohoz van 105 mm-es kiegeszito vagany, a valto egyenes aga 114 mm es 22.5 fokos, ezek alapjan elvileg a 1/4-es vaganynak 57 mm helyett 56.888-nak a kiegeszito vaganynak meg 104.87 mm-nek kene lennie. Es ez meg jol atgondolt dolog volt, az ives valtok es a DKW ezt teljesen boritotta. (egyszer teljesen vegigszamoltam). Szoval egy kicsit ra kell hagyni a progira!

Lajos: Ezek H0-sak? vagy TT?

B

Előzmény: Törölt nick (238)
Carpy Creative Commons License 1999.12.10 0 0 239
Egyutt 20.000? HO-s?
Előzmény: Szucs Lajos (237)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.10 0 0 238
Lajos!

Csere nem érdekel? Milyen szergejek, nincs képed róluk? Működőképesek?
Nekem a következők vannak (cserére): DR A4 ge (4 teng. gyorsvonati 1 oszt, világítás, gyári áll. dobozzal); E69 (zöld, szép áll. doboz nincs); DR poggyászkocsi (4 tg. gyári állapot, dobozzal), 2 tengelyes DR poggyászkocsi (zöld, "púpos", hibátlan, dobozzal). Természetesen mind H0.
Meg van még 3 kocsi, 2tengelyes tehervagonok, alkatrésznek.

A Winrailt sikerült letölteni, korrekt, működ. A német nyelv kicsit ismeretlen számomra, úgyhogy ötletszerűen kattintgatok :-) Megrajzoltam a pályám tervét, de ami a valóságban hézagmentesen összeér, az itt kicsit hézagos. Nem tökéletes valami. Ha az eredeti tervet rajzolom, akkor is vannak kis hézagok. Kár érte, jó kis progi lenne.

Előzmény: Szucs Lajos (237)
Szucs Lajos Creative Commons License 1999.12.10 0 0 237
Kinalat van:!!!!!!!!!!!!!!!!!
2 Db szergely
2 Db szlovak villany
1 Db 4 tengelyes tolato
Valtok sinek
Kikialtasi ar: 20000 HUF. :-)
Emilke: Gyorok Balazs gyoba@dpg.hu

Carpy Creative Commons License 1999.12.10 0 0 236
Allo vonatok megvilagitasa ugyeben volt egy korszakalkoto kiserletem: szereztem nehany oldallepcsos regi kettengelyes PIKO kocsit, es az egyikbe beletettem egy radioelemet es egy zseblampaizzot. Az osszekoto vezetekeket kivezettem a kocsi aljara, es ott csavargattam ossze, ha beesteledett. A dolog mukodott, bar az elemcsere meglehetosen problemas.
Szucs Lajos Creative Commons License 1999.12.10 0 0 235
En egy eve vettem egy nagy keszletet nagy megelegedesunkre meg mindig nagyon szepen fut.
Kicsi motor, jol megvalasztott attetel jellemzi.Vmaxrol 0-ra 5cm fut meg.At kellet a szigsineket epitenem mert kadarkas jelzo eseten atcsuszott az uj szakaszra. A kaszni nem a leg igenyesebb. a Lang borzen kinaltak 10000-ert SF szinezesu SD-40-es kasznit.(Leanyaztam). A kocsik is jo futokepesseguek. igaz a kapcsolok nem a legjobbak.
Kerunk palyatervet.:-))
Előzmény: monfondir (234)
monfondir Creative Commons License 1999.12.10 0 0 234
Tisztelt Asztaltársak!
Érdeklődöm, van-e valakinak tapasztalata a MEHANO gyártású H0 mozdonyokkal, kocsikkal kapcsolatban. Itt Pécsen viszonylag olcsón lehet kapni őket (8000Ft). Kutatok NOHAB és Szergej után. Ha tudtok valami infót, kérlek irjatok ide. Bár régen abbahagytam a modellezést a topic ill. NOHAB site újra kezdek mindent ( az asszony némi rosszalása ellenére ). Előre is thanx. Üdvözlettel: Zsolt
Szucs Lajos Creative Commons License 1999.12.09 0 0 233
Koszi!

En is megcsinaltam es feltettem a www.tar.hu/vasut/web/hev/tt/asztal.jpg
formedvenyt.(hogy kell leirni, hogy csak re keljen clickelni?)
tenyleg eleg nehez kiszedni. Ebbol jobb az XTrkCad
.
Mas: Tegnap neztem vasutromantikat az N3-on (sokadik ismetles). Marklinrol volt film ertheto karacsony elott.
De volt benne egy resz ami nagyon tetszett.
Igaz nem HO meretu volt.
De kerdezem barkitol mennyibe kerulhet egy minikamera a mozdonyba beszerelve es kepernyon latod merre jarsz. Gondolom a digitalis lenne mindeggyik mozdony akkor kulon szabalyzoval,monitorral mint a nyelvoktato studiokban egymastol elkulonitve lehetne iranyitani a vonatokat.Es persze kellene forgalmista-pista is aki "atlatja" az egeszet.
(Aztan felebredtem mert bilibe logott a kezem)
azert almodozni lehet.Mekkora a valoszinusege, hogy magyar ember(csoport) ilyet keszitsen?
Mik az anyagi vonzatai?
mi mennyibe kerul?

Előzmény: Törölt nick (232)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.09 0 0 232
Lajos! Az epitesi nagysagok szerinti alkonyvtarak tartalmazzak a elemkonyvtarak forrasat ASCII formatumban is, ezek a BDF file-ok, ezeket szabadon sokszorosithatod es modosithatod, az uj vagy valtoztatott konyvtarakat pedig a so genannte Bauteile-Compiler segitsegevel tudod BLB-ve ferditeni, es ezt lehet mint Bibliothek betolteni a WinRail-be! Jo szorakozast!

Matiz: A terven meterenkent vannak vonalak, egyebkent 4,5X2,5 es ez meg el is ferne otthon, mar az asszony is kezd beletorodni!

B

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.09 0 0 231
A WR-t feltettem ZIPelve a tar.hu/burmi-ba, (es vissza is szedtem ellenorzeskeppen) es jonak tunik.
Elnezest mindenkitol, akinek most ujra kell toltogetnie! Elegge amator HTMLkeszito vagyok.

Matiz: ez egyenlore maximum pairon letezik sajna, mihelyst belefogok, keszitek kepeket. Viszont erdekelnenek a TT-s dolgok! Tudsz egy listat adni?

Lenne egy kerdesem TTsekhez: milyen vaganyrendszerek vannak most? Gyart meg valaki ujat?
Es az mennyire teljes? (DKW, parhuzamos ivek, flexsin stb).

Koszi

B

Szucs Lajos Creative Commons License 1999.12.09 0 0 230
Latom mukodik az XTrkCad.
Kozben en is elokerestem volna az enyemet persze nem talalom. igy megcsinaltam winRaillal.
Ebben sokkal tobb kiegeszito van, de nem tudsz sajatot kesziteni.(vagy csak en?). Pl.:
csak fleischmann jelzoket talaltam (Fl-6013)
de nekem ez nem igazi. Van kulonallo jelzo is benne? igazan nem neztem at az osszes "bibliothekat"
Előzmény: Törölt nick (225)
luc72 Creative Commons License 1999.12.09 0 0 229
hello burmi hogy lehet letölteni az oldaladrol a winrailt mert nekem nem sikerült arj-vel. másik holl lehet képeket találni terepasztalokrol. most kezdeném el tervezni az asztalomat hely lenne 7*9 méter TT lesz. köszi
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.08 0 0 228
Az egyik kollegam megvallna par TT-s dologtol, ingyen vagy fillerekert, ha erdekel megkerdezem.
Nagyon klassz a terepasztal, fenykepek mikor lesznek rola? :-) Mekkora helyet igenyel?
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.08 0 0 227
Bocsika! Igen, lusta voltam tobb szintet rendesen megrajzolni, a mellekvonal a ketvaganyu fovonal fole emelkedik(mely eloszor bevagasban vezet kesobb pedig egy hegy ala megy be, ott lesznek a tarolo vagaonyok - kicsit nyomorek vonalvezetessel, de majd atrajzolom flexsinesre), szoval a mellekvonal megrajzolasa nincs befejezve, felmegy majd a hegyre, es ott vagy egy 2-3 vaganyos allomas lesz (sok tolato mozgassal), vagy egy teljes kor (mint a TT palyatervek aszem 17 sz. terven, ami ennek az egesznek az alapja, csak feltunningolva), vagy egy hurokvagany leszen.
Persze ez majd akkor lesz gyonyoru, ha kesz lesz, ugy nez ki vegre lesz ra helyem, de nem szeretnek TTrol atnyergelni H0-ra, mert mar a szivemhez nott, azonkivul majd a teljes repertoar megvan (BTTB) kocsiban ezenkivul lattam mar korfutohazat is TThez, meg ferditokorongot is, meg ez H0-ban egy kicsit sok helyet igenyelne.
Ja mar ez is megvan 1:1-es leptekben es ugy megszebb, mar latom, ahogy huz be NOHAB Ao Bo-s kocsikkal... (ne keltsetek fel!)
Udv
B
DoubleBack Creative Commons License 1999.12.08 0 0 226
Uhhhh !!

Gyönyörű !!

Ez mind csak egy síkban van, vagy vannak benne szintemelkedések is ?

DB

Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.08 0 0 225
nemtommitmenomanozokitt :-(
szoval terepasztal
B
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.08 0 0 224
Lajos! ReReplay ment!

Udv
itt a tervezett terepasztal meg az eredeti BTTB vaganyrendszerrel.

ahoy

B

gyurmosz Creative Commons License 1999.12.08 0 0 223
OK, akkor küldöm.
Előzmény: Beca (210)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.08 0 0 222
En az elso terepasztalomnal a vaganyzatot megrajzoltam a muegyetemi eveim alatt szervalt (2000Ft-s) A0-as Reiss (ne tessek roszra gondolni) rajzasztalomon 1:1-ben csomagolopapirra, majd szepen felragasztottam az alapra, es utana jatek volt a pontos sinfektetes (sot neha azon kellett kuszkodni, hogy az x sugaru piko sin tenyleg x sugaru ivet kovessen). Sot a fuvezes is egyszerubb volt mint deszkara.
Most ugye meg A0-as printer a cegnel ugyis csak porosodik...

Aki WR-t hasznal, kerdenem hogy menti ki kep (jpg, pcx, stb) formaban az tervet, mert en a www.sw4you.de-n talatam egy egesz jo hardcopy prg-t.

udv

B

Előzmény: Szucs Lajos (221)
Szucs Lajos Creative Commons License 1999.12.08 0 0 221
Ajanlom neked is az alantas helyet .
Igaz, hogy van sok tipus roco,fleischman, meg kato sinek is vannak, de nem problema a tervezes sem.
csinaltam sajat parametereket. Abbam kapcsolosintol kezdve a jelzos sin meg szetkapcsolo is keszitheto. En javareszt roco sineket hasznalok es meteres darabokkal.
Megterveztem szabvany sinekkel es lecsereltem flexire a rajzban. Mindjart mas lett a price erteke.(bar mindegy mit hoz ki).
Előzmény: Törölt nick (219)
Szucs Lajos Creative Commons License 1999.12.08 0 0 220
Reply ment.
L
(igen sokat beszelunk.):-)))

Most jottem ra a 3drailroad nem menti el az uj tervet. kinek van meg a nem demo.

Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.08 0 0 219
Az lenne az. Bescanneltem a Palyatervek-ből a síneket, és egyszerűen összeraktam, mint az igazit. Még nem fejeztem be, idő hiányában, de nemsokára eljutok oda is (remélem).
OFF:
A csörgőhöz most találtam meg egy fogaskerék-szettet, még anno én cseréltem ki újakra a régi kopottakat :-) azóta már volt egy másik is, de már azt is eladtam :-) ha érdekel a 3 kocsi, amit írtam, szólj. remélem bevált az áramszedő!
ON
Előzmény: Szucs Lajos (215)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.08 0 0 218
Lajos! Mail ment!

B

Előzmény: Szucs Lajos (216)
Szucs Lajos Creative Commons License 1999.12.08 0 0 217
Az XTrkCad letoltheto a
www.sillub.com
helyrol.
talalsz hozza help-et, example-t stb.
az otlet jo. En is expottal kiveszem bmp-be es majd felrakom
Előzmény: Törölt nick (208)
Szucs Lajos Creative Commons License 1999.12.08 0 0 216
Elkuldened emillel a Wr.arj-hez szukseges dolgot?
Előzmény: Törölt nick (202)
Szucs Lajos Creative Commons License 1999.12.08 0 0 215
Az a "ide" kattints alatt lathato FUGgERth-es emblemaval ellatott kep?
Előzmény: Törölt nick (214)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.08 0 0 214
Terv-összevetés: a honlapomon van a (félkész) tervrajz, és a képeken is látható. A legfontosabb szempontok, az a rendelkezésre álló hely, a meglévő modellek és a várható költségek voltak. A PIKO pályatervekből vettem az ötletet.
Szucs Lajos Creative Commons License 1999.12.08 0 0 213
most teszek fel a
www.tar.hu/vasut/hev/modellkat
konyvtarba kat. boritokat csinaljatok vele amit akartok.
Előzmény: joem (211)
joem Creative Commons License 1999.12.07 0 0 212
A 183. sz.hozzászólásban ígértem a WR-es pályatervemet. Most 2 napig nem leszek, de péntek este felteszem.
Katalógusokon kívül még rendelkezem néhány pályaterv füzettel: PIKO, Fleischmann, ROCO H0, ROCO N.
Elég nagy anyag, és ismerve a scannelési és honlapépítési sebességemet (b0cs, de van robot is)nemtom, mikor tudok feltenni. (eddig a katalógusképeket preferáltam)
Előzmény: Törölt nick (208)
joem Creative Commons License 1999.12.07 0 0 211
Naná, hogy érdekel!!!
Előzmény: Szucs Lajos (203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!