Keresés

Részletes keresés

nickback38 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158454

Nekem meg ez:

 

"-Te, hogy néz ki egy ilyen szextáns?"
"-Tudja a fa...om. Keresgessünk!"

 

"- Gagyi "csoport", leszakadt farzseb márkákkal. "Madarat tolláról" alapon ciki."

 

És ha holnap Abdullah sejk befektetési szándékkal megveszi pl. az Apple-t, akkor onnantól kezdve
ciki lesz az iPhone? Mert mondjuk Abdullah sejknek vannak szeméttelepei is, a nők jogairól meg

kicsit másképp gondolkodik, mint az európai kultúrkör? Nem nagyon látom, hogy a Volvo elvesztette

volna a rajongóit, csak mert megvették a kínaiak, akiknek szintén vannak meredek dolgaik...

 

"- Szegényes paletta, ha se búvár, se űrhajós, sem pilóta nem vagy
( ráadásul a búvár ugyanúgy néz ki, mint a pilóta, vagy az űrhajós, csak más színekkel kb. )."

 

Az Oris-hoz képest az Omega termékpalettája is szegényes, az Invicta-hoz képest meg egyik

sincs sehol. A Ferrari választéka is szegényes mondjuk a Renault-hoz képest. Ez alapján

kik a nyerők?

 

"- Az áraikkal sem vagyok kibékülve"

 

Én sem. A Fortis-nak sikerült bekerülnie az "űrhajós bizniszbe", ami a nagyérdemű körében eléggé

népszerűvé teszi - az emberiség nagy kalandja...bla bla bla - és ők bizony tolerálják. Az Omega is

sokat profitált ebből az Apollo program kapcsán. Ehhez hasonlót az Oris nem tud felmutatni -  a

marketing hatalma.

De ha Te fej-fej mellettinek látod a presztizst, ezen nem fogunk összeveszni, legyen úgy.


"- A szabadalmaztatott koronazár-tömítés dolog azért kellett, mert a régi problémás volt, úgy emlékszem."

 

Ahogy az Omega Co-Axial sem akart egyből szuperálni, aztán a jelek szerint csak sikerült gatyába rázni.

Mindezek ellenére stabilan megmaradt a második helyen. Beauty is in the eye of the beholder - akit szeretünk,

az mindig szép...

 

"- A Zeno egy huszadrangú tokozó."

 

Ha lerakok eléd pl. egy Certina-t egy Zeno mellé, milyen különbségeket fogsz találni, ami alapján megáll a kijelentésed? Úgy gondolom, hogy ezt a kört a Steinhart-nál - akinél azért a Zeno fajsúlyosabb versenyző - már megfutottuk. Nem

emlékszem, hogy lett volna ellenvetésed, amikor APT fórumtárs gyakorlati tapasztalatai alapján leírta azt, amit.

Oris-Fortis-Zeno - egyikkel sem lesz több baj, mint a másikkal, ha megkapja a megfelelő karbantartást.

 

"Fortis és Zeno az Orishoz képest: Hányadék honlapok."

 

Szerintem is, de azért még mindkét márka él és virul, mert a törzsközönségük nem annyira igényes, mint

mondjuk Te, vagy én...

 

 

Amit a kérdésre válaszul leírtam, az azt tükrözi, ahogy az én ismereteim szerint a piac besorolja a három

márkát. Mert úgy éreztem, erre vonatkozott a kérdés. Ha az lett volna a kérdés, hogy a három közül melyiktől

vegyen órát, akkor meg az Orist ajánlottam volna, hasonló indokokkal, mint amit Te is leírtál róla az első post-odban.

Viszont a Fortis árát leszámítva nekem nincsenek akkora averzióim a másik két versenyzővel kapcsolatosan...

Előzmény: Wreck Diver (158451)
tomlindudek Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158453

Ha tetszik és nincs leharcolva, akár jó is lehet. A bőrszíj kuka. Szerviz 30.000.- felett. Tokpolír, ha kell 15.000.- felett. + bőrszíj + állapottól függően csat polír. Kb. így számolhatsz. 

 

Üdv. 

Előzmény: mx320 (158450)
tomlindudek Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158452

Sziasztok!

 

fortisnak a magyar honlapját érdemes nézni. Az jobb, mint a gyári. 😉

 

a gyár hozzáállása az internethez érthetetlen. 

 

üdv. 

Előzmény: Wreck Diver (158451)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158451

Erről ez jutott eszembe:

"- Oszikám, gyere ki, mert rád hívjuk az erősítést.
- Ha kijönnek, mind a ketten meghalunk!!
- Te meg én, vagy Lali meg te…?"   :DDD


Tehát Fortis az Orishoz képest:
- Gagyi "csoport", leszakadt farzseb márkákkal. "Madarat tolláról" alapon ciki.
- Szegényes paletta, ha se búvár, se űrhajós, sem pilóta nem vagy
( ráadásul a búvár ugyanúgy néz ki, mint a pilóta, vagy az űrhajós, csak más színekkel kb. ).
- Az áraikkal sem vagyok kibékülve
- A szabadalmaztatott koronazár-tömítés dolog azért kellett, mert a régi problémás volt, úgy emlékszem.

Fortis és Oris a Zeno-hoz képest:
- A Zeno egy huszadrangú tokozó.

Fortis és Zeno az Orishoz képest: Hányadék honlapok.
A Fortis is elég ovis, de a zeno konkrétan tré: http://www.zeno-watch.ch/en/brand/home.html

De ez persze az én magánvéleményem, amit klasszikus vagy western pisztoly párbajban
és puszta kézzel hajlandó vagyok megvédeni, jogi úton viszont nem. :DD

Előzmény: nickback38 (158449)
mx320 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158450

Jónak/határesetnek/olcsónak/drágának számít ez?:Revue Airspeed XXL,eredeti bőrszíjjal 170e,plusz fémszíj 20e.

nickback38 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158449

Hol látsz szignifikáns különbséget?

Előzmény: Wreck Diver (158448)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158448

Ezzel tisztelettel nem értek egyet.

Az Oris egy újra saját szerkezetekkel is operáló márka,
amelyik a svájciak kvarcválsággal szembeni egyik ballépéséből ( kisebb gyárak kizárása a horgony-gátszerkezet gyártásból )
is sikert tudott kovácsolni, és a Neuchatel-i obszervatórium által hitelesített kronométert gyártani tré pecek-gátszerkezettel.

Emellett független márka, ami a feltámasztásakor is képes volt egyedi tokformákkal
és megoldásokkal előrukkolni ahelyett, hogy elkészítette volna az ezerharmadik Rolex klónt. 

A Fortis hasonlóan érdekes múlttal bír, a Harwood féle kapcsolattól az ébresztős, gmt-s kronográfjáig.
De az űrhajózós, repülős marketing ellenére azért csak sikerült a rossz szájízű Gevril csoportba beszorulnia,
a Versace, Ferragamo, Hush Puppies, Louis Erard, Just Cavalli, és hasonló izlésficamok közé. :)

Tehát maximum fej-fej melletti az a presztizs. Bár az én saját sorrendemben egyértelműen az Oris az élen.
A Zeno-t meg hagynám is valahol ott  Steinhart, hajdan volt Robert és hasonló remek ár-érték arányú órák környékén.

Előzmény: nickback38 (158447)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.19 0 1 158447

A ZENO-t vmivel az Oris alá tenném. A Fortis presztizse magasabb mindkettőnél, de minőségben nincs különbség a másik kettőhöz képest. Én így látom...

Előzmény: mx320 (158446)
mx320 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158446

Köszi.A ZENO-ket hová helyezzem el?Vagy pl a Fortis-t?Ezek nekem régebben nem mondtak semmit.Guglin olvasgatok a történeteikről,de messze van míg végigrágom magam a többségen.

Előzmény: nickback38 (158437)
kovcshu Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158445

Kedves APT!

 

Nem veszem rossz néven, sőt örülök, hogy segítenek nekem! Nem vettem a lapot elsőre de akkor innentől áttérek arra a topicra! 

Előzmény: APT (158444)
APT Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158444

A topictárs arra célzott a linkkel, hogy van erre a célra egy külön fórum, ezeket a kérdéseket ott szoktuk kitárgyalni - ha nem veszed rossz néven, ezek után ott is válaszolnék rá:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9161338

 

Előzmény: kovcshu (158443)
kovcshu Creative Commons License 2015.08.19 0 0 158443

Kedves ATP!

 

Ma reggel néztem az órát, és 15 percet késik. 3 nap alatt az 5 perc késést 15 re hozta fel :)

Valami nagy gubanc van a dologban. Egyébként a szemre állítással nem állt még meg.

Hermle ingáján nem tudok könnyíteni sem (hogyan lehetne? ha kell teszek fel képet az ingájáról).

Rövifíteni ugy tudok ha utána esztergálok a végére egy átmérőt és menetet vágok rá (M3, ha jól emlékszem mivel csinálnom kellett hozzá anyát, mivel nem volt hozzá.) 

A JANTAR-nál szintén az a gondom hogy ha az inga hossza a baj nem tudom feljebb tenni. Ha jól rémlik majdnem teljesen felső állásban van az ingalencse.

Erről is tehetek fel képet ha szükséges. De csak délután tudom lefotózni illetve feltölteni mivel dolgozok.

kovcshu Creative Commons License 2015.08.18 0 0 158442

Kedves Ronin!

 

Ez a részlet amit betett nekem az nem a horgony beállítását taglalja hanem a hangolást, tehát a hangrudak kalapáccsal való kapcsolatát. Ezzel szerencsére nincs problémám. Közben APT levele is megérkezett nagy örömömre így szerdától szabadságom alatt lesz időm babrálni a ketyerével és lesz türelmem beállítani. Remélem sikerrel járok. Ha igen akkor azon felbuzdulva beállítom a Hermlét is.

Előzmény: ronin s8 (158440)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 158441

Azt hiszem elég jó kis cserét csináltál...;)

Előzmény: fastrobi (158439)
ronin s8 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 158440
Előzmény: kovcshu (158438)
fastrobi Creative Commons License 2015.08.18 0 0 158439

Nekem is volt egy 7750-el szerelt Subaqua Noma órám! A legapróbb részletig gyönyörűen kidolgozott jó minőségű volt. Aztán elcseréltem értékeggyeztetéssel egy Doxa sub 1200t-re, de amíg nálam volt majd két évig semmi gondom nem volt vele.

Előzmény: spyder999 (158435)
kovcshu Creative Commons License 2015.08.18 0 0 158438

Üdvözlök minden kedves Fórumtársat!

 

Napok óta böngészem a fórumot de nem találtam benne olyan irányú választ mint amire nekem szükségem lenne. Írtam már APT fórumtársnak is de még nem kaptam tőle választ, így gondoltam bedobom a közösbe a kérdésemet.

 

Hogyan kell falióránál a horgony tengelyét beállítani a gátkerékhez képest? Mennyire "lógjon" bele az emelő-ill. nyugvófelülete a horgonynak? Orosz Jantar falióráról lenne szó első sorban 2 hengeres fejű csavar meglazításával tudom állítani a "belógást". Jelenleg tisztítás után vagyok. Szépen jár már több mint 2 napja de még mindig késik vagy 5 percet és már az inga lencséjét nem tudom feljebb vinni.

 

Hasonló problémát tapasztaltam egy Hermle falióránál is de ez kétsúlyos típus. Ő is szintén 5-10 percen belül késik. Ez is nemrég esett át egy tisztításon, mondván biztosan azért késik (mert előtte is késett), de nem javult meg, feltételezem mivel az is ilyen csavaros állítható megoldás így ott sincs tökéletesen beállítva a horgony-gátkerék kapcsolat.

 

Várom a segítséget :)

 

 

nickback38 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158437

Nem, toronymagasan a középkategória tetején van.

Előzmény: mx320 (158433)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158436

Pontosabban rugó stiftekkel,de könnyebben szerelhető,mint az átlag rugós stift.

Előzmény: spyder999 (158435)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158435

Nálam is járt már egyik barátom mechanikus(kézi húzós)órája,és teljesen korrekt minőségileg,még a hidak is szépen vannak finishelve.(kékítve és díszítve)

A fém csatt is szépen van rögzítve a tokfülekhez,két oldalról gomb benyomásával oldható,nem rugós,vagy csavaros stiftekkel.

Szóval tényleg láttam már én is korrekt dolgokat tőlük...

Előzmény: fastrobi (158430)
mx320 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158434

Amit szeretnék tudni hogyan működik:Kijön egy óra ajánlott fogyáron,de webes felület tele van stockprice-al,ami van hogy 30-40%a az eredeti bolti árnak.

mx320 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158433

Ők hová sorolhatóak?Középkategóra-alsószegmense?

Előzmény: nickback38 (158431)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158432
nickback38 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158431

A hír nem túl friss, de jó - újabb saját caliber-t készített az Oris :

 

http://www.oris.ch/en/news/2015/709

fastrobi Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158430

Nekem is,pedig utánanézve az Invicta azért gyártott jó órákat,sőt most is gyárt csak az a sok szemét ami szintén Invicta néven fut ezt könnyen felejteti.

Előzmény: spyder999 (158425)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158429

OFF

 

Útleírások. Azért az idézőjelek, mert :

egyrészt nem túl felkapott a téma - nem is túl gyakoriak a könyvek -, illetve mivel szinte alig van magyarul, idegen

nyelven kell abszolválnom a tartalmat, de egy bizonyos kornál - cc. az 1800-as évek közepe/utolsó harmada - régebbi könyveket sem angolul sem németül nem tudok "érdemben elolvasni" - az az utániakat is csak elég nehezen és lassan,

az I. vh körül kezd javulni a helyzet. Nem érdekel a Föld minden része, nem veszek meg olyan könyvet, amit nem a "megfelelő" nyelven íródott, vagy a kora miatt nem tudom elolvasni és bizonyos keretek között nem érdekel az állapot sem.

Ha fórumközeli hasonlattal próbálnák élni, olyan ez, mintha vki pl. stopperórákat gyűjtene, de csak olyanokat, amiket maga is meg tud javítani, karban tud tartani. Lehet benne annyi/olyan óra, ami vmilyen szempontrendszert akár még

"elégséges mértékben" le is fed, de nem lesz teljes a kép...

 

 

Előzmény: spyder999 (158428)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158428

Érdekes,hogy zárójelbe teszed a "gyűjteményem"-et.

Lehet te sem érzed ezt igazán gyűjtésnek?

Nem lehet,hogy csak könyveket halmozol fel,hogy a tudásod gyarapítsd velük,és valójában az okoz neked örömet?

 

 

Előzmény: nickback38 (158424)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158427

Az ő szegmensében az tud megmaradni a piacon, aki több lábon áll. Többféle igényt tud kiszolgálni, ha meg az egyik

vonal befuccsol, van még jópár másik...

Előzmény: mx320 (158419)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158426

Most már kíváncsivá tettél,milyen téma alapján gyűjtesz?

Előzmény: nickback38 (158424)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158425

Nekem az Invictáról,mindig a hátizsákok jutnak eszembe.

Jó 20-on évvel ezelőtt,a menőknek volt olyan a szakközépben..

 

 

Előzmény: fastrobi (158423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!