Keresés

Részletes keresés

wizes Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7076
Helloka!
Nem én akarok kötni!!!
Azonfelűl igaz: el akar adni.
De pl. mindíg elmondtam a negatívumokat előszőr, s megkérdeztem érdekli-e még?
Ha igen, akko hajcsbele.
Aszem így korrekt.
wizes.
Ja és az adózást nem befolyásolja az apróbetűs és a zárójeles rész!
w.
Előzmény: kreativtucsok (7068)
wizes Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7075
Helloka! Nem én akarok kötni!!!
Azonfelűl igaz: el akar adni.
De pl. mindíg elmondtam a negatívumokat előszőr, s megkérdeztem érdekli még?
Ha igen akko hajcsbele.
Aszem így korrekt.
wizes.
Előzmény: kreativtucsok (7068)
tropik Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7074
Informatika/szoftverfejlesztés, a kezdeti beruházásoka leszámítva nem sok a költség.
Ezért döntöttem az EVA melett.
Előzmény: wizes (7073)
wizes Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7073
Az sem mindegy, mekkora költséghányaddal melózól.
wizes.
Előzmény: tropik (7072)
tropik Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7072
Tehát 10mFt nettó esetén:
+12 500 000 BRUTTÓ
- 1 875 000 EVA
- 125 000 IPA (Ha a bruttó után kell perkálni, de vegyük a roszabb esetet)
- 340 200 TB+EHO (60000 után)
- BANK+KÖNYVELŐ
=====================================
~10 000 000

Áll a dolog?
Azért fontos ez mert mérlegelnem kell hogy mennyi bizonytalanért szakítsak a biztossal...

Tropik

Előzmény: MaZsola (7071)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7071
X = bank, könyvelő, TB, ahol
TB = Y (=a bejelentett járulékalap)*41,5% + 3.450 Ft/hó EHO.
Ja, és az adókat kerekítve kell megfizetni...
MaZsola Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7070
+10.000.000 bevétel
- 1.500.000 EVA
- 100.000 IPA
- X működési költségek (bank, könyvelő)
================================================
8.400.000 amiből vond le még X-et.
Előzmény: tropik (7069)
tropik Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7069
Sziasztok!

A kérdésem a következő: (a könyvelőmet is megkérdezhetném csak ő annyit beszél mellé :))
Most másodállásról szeretnék főállású vállalkozóra váltani és jövöre EVA-ra váltani.
Éves nettó 10mFt bevétel esetén, valamivel a minimálbér felé bejelentve mennyi pénzt viszek haza? (EVA és főállás esetén, helyi adókat nem számítva)

Bocs a gagyi kérdését és előre is köszi a válasz!

Tropik

kreativtucsok Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7068
s nemszamit mint mond az ugynok, o el akar adni egy biztositast,
kerd el az ajanlatot, s olvasd el az aprobbnal aprobb betuket, a zarojeles szoveget is, mert konnyen lehet hogy felrevezet, - ha nem is akaratbol, hanem tudatlansagbol
volt mar ilyenbol jo par cegnek gondja, amikor elkezdtek felgongyolni a biztositok ugyfeleit, s a kedvezmenyek jogosulatlan igenybevetelei, vagy a jarulekok meg nem fizetese nagyon kellemetlen kovetkezmenyekkel tud jarni...
Előzmény: wizes (7067)
wizes Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7067
Köci az egyetértést!
Biztos vóttam.
KTV. nélkül csak hablaty.
Valaha biztosítóztam is.
Üdv.
wizes.
Előzmény: Törölt nick (7066)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7066
Így van. A konkrét biztosítási kötvény az érdekes, azért is grízes, mert 2 éve az Aegon-nal szórakoztak pont ilyen téren.
Előzmény: wizes (7065)
wizes Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7065
Itt tanálod:

http://www.pm.gov.hu/Dokumentumok/adougyek/hatalyosadotorv/szjatv2003.htm

és a végefelé a 7.sz. melléklet.

Változatlanul azt mondom:
csak a konkrét biztosítás ismeretében lehet egyértelműen válaszolni!
wizes.

Előzmény: KovácsAnita (7058)
bakibaby Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7064
Akkor valaszolnek masfel honappal ezelott feltett
kerdesemre (hatha valakit erdekel meg egyaltalan) : kb 5.25 millio Ft az uj hatar.
Ez pedig (ujra ) erdekes kerdest vet fel, hogy ki az
akinek egyaltalan tobb marad a boritekban... (?)

bb

Előzmény: bakibaby (6665)
wizes Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7063
Nagyon bekevertél!!
Arra válaszolgatsz amit nem kérdeztek!
wizes.

Előzmény: Törölt nick (7062)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7062
Na akkor.

Van egyszer az szja tv 1.sz.melléklet 6.6 pontja. Adómentes a biztosító szolgáltatása ha életbiztosítás esetén legalább 10, nyugdíjbiztosítás esetén legalább 3 év a futamidő. Ebből az a kérdés, hogy a kifizetésből mely összeg számít szolgáltatásnak.

További kérdés, hogy a 69.§ (5) c)-be tartozik-e, mint természetbeni juttatás. Ha van nevesítve biztosított (nem összekeverendő a kedveményezettel), akkor nem az.

A teljes konstrukció megítéléséhez szükséges áttanulmányozni a 7.sz. mellékletet, amely az adómentes élet, és nyugdíjbiztosítását határozza meg. Másfél oldal, nem illesztem be. Nagyvonalakban: ha magánszemélyként szerződve adókedvezményre jogosít, akkor kifizetőként kötve adómentes.

Nem munkaválló javára nem szabad kötni, mert azt pedig a 28.§ (1) egyéb jövedelemnek tekinti. (összevont adóalap alá tartozik, sávos szja fizetendő)

Előzmény: wizes (7059)
wizes Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7061
Csak most láttam meg, és igazad van.
A variációk száma kimeríthetetlen.
Konkrét esetre (a biztosítás ismeretében) lehet csak konkrétan válaszolni.
wizes.
Előzmény: kreativtucsok (7060)
kreativtucsok Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7060
biztosan azert nem kaptal valaszt, mert nem olyan egyszeru a dolog, hgoy egy-ket szoval el lehessen intezni
igen, nem mindegy ki a kedvezmenyezett, s az sem mindegy milyen a biztositas (eleresre fizeto megtakaritas+kockazati, vagy csak kockazati)
s ettol fugnek az adovonzatok is.
meg kell nezni a munkaltato oldalarol a tao tv-t
es meg kell nezni a munkavallalo oldalarol az szja-t
addig is, mig valaki ezeket osszeszedi Neked legyel picit turelmes plz

Előzmény: KovácsAnita (7058)
wizes Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7059
Nem mindegy, hogy vegyes biztosítás-e vagy tiszta kockázati, és ezek részeinek ki a kedvezményezettje!!!!!!!
Ha vegyes akkor sem mindegy, hogy a kiegészítők meghaladják-e a 10%-ot. s így tovább.
Nem frocliból írom, hanem igenis életszerű!
Kérdésedre így 1 ből a válasz:
Ha mindenre kedvezményezett a munkáltató akkor semmi adóvonzata nincs a munkavállaló részére.
Ha a kockázati része a munkavállalóé akkor sem.
A tőkefelhalmozó rész szabja meg.
Természetbeni juttatásnak számit akkor.
wizes.
Előzmény: KovácsAnita (7058)
KovácsAnita Creative Commons License 2003.11.06 0 0 7058
Már nem látszik az eredeti kérdésem ezért újra felhozom. Fontos lenne hogy választ kapjak. Előre is köszi:
Meg tudná valaki mondani hogy ha a munkáltató köt életbiztosítást a munkavállalójára és a munkavállaló a kedvezményezett akkor ez után hogyan adózik a munkavállaló? Számít az egyáltalán hogy ki a kedvezményezett? És a munkáltatót milyen költségek terhelik? TB és társai? Anita
Előzmény: KovácsAnita (7013)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.11.05 0 0 7057
"A "sárga papír""...

Az a bejelentes a biztositottakrol nyomtatvany. Azt hiszem 04-es a szama..

Előzmény: zsanna (7055)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.05 0 0 7056
Nekem most sárga van. Időnként rózsaszínes az árnyalat.
Előzmény: zsanna (7055)
zsanna Creative Commons License 2003.11.05 0 0 7055
A "sárga papír"-on a lila színűt kell érteni?? (Mármint az OEP bejelentőt?)
Előzmény: kreativtucsok (7047)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.05 0 0 7054
Drága Tilia! Valamit elnézhettél, mert ahhoz, hogy kettős könyvvitelben, 2003. év beszámolójában az előző év osztalékát vegyem fel, ahhoz eredménytartalékot kell igénybe venni. Szóval gondold újra...
Előzmény: Tilia (7053)
Tilia Creative Commons License 2003.11.05 0 0 7053
A lényeg, hogy az áttérés után is mindaddig a már meglévő nyereséget kell az osztalékadózás szerint felvenni, amíg el nem fogy. Csak utána lehet az EVA alatti nyereségből osztalékadó nélkül kivenni.
Előzmény: MaZsola (7050)
gyermekeim Creative Commons License 2003.11.05 0 0 7052
Ingatlanadózás ügyében kellene tanács, mégpedig, ha eladtam egy lakást,és a szerződésben felsorolták a l8 m2-es gépkocsibeállót is ,de az nem volt külön adás-vétel tárgya, akkor 5 évvel ezelőtti állapotok szerint jogos-e 1.6oo.ooo Ft-os értékmeghatározása.Ezt tudniillik levonták az eladott és vett ingatlan értékkülönbözetéből, igy adóalap lett.
Ha valaki ért ehhez, írjon ide, majd megkeresem e-mailben Kösz.
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.11.05 0 0 7051
Ha a munkaszerzodes ellenere nincs bejelentve az gaz. Annak _nagyon komoly jogi kovetkezmenyei lehetnek. Az is igaz, hogy egy munkaszerzodes meg nem egyelo azzal a tennyel, hogy valaki be van jelentve, igy tehat marad a "bejelentes a biztositottakrol" es evet koveto nyenyi adatszolgaltatas.
Előzmény: Televana (7049)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.04 0 0 7050
Válaszolok, mert a többiek lesüketültek, vagymi, úgyhogy ezért én kérek elnézést...

Konkrét előírás hiányában az EVA-s Kft. korábbi eredménytartalékával az égvilágon semmi nem történik, mindaddig, amíg az osztalékfizetéshez nem nyúltok bele (de ezt ugye miért is tennétek?) Más kérdés, hogy EVA alatt nagy levegőket tudtok venni és végre le tudjátok rendezni apránként a múlt sarát. Ha ilyen szándékotok nincsen, akkor örüljetek, mert kár kényszeresen keresni az adófizetést, az előbb-utóbb úgyis megtalál magátol...

MaZsolátok.

Előzmény: Veszpremi (7042)
Televana Creative Commons License 2003.11.04 0 0 7049
A kettő között tuti az összefüggés? Láttam én már...
Ha kirúgják az illetőt pár hónap múlva, munkaszerződést összetépik, nyoma nem marad és nem is volt bejelentve, akkor gáz van.
Asszem, marad a Bejelentőlap szemrevételezése.
Előzmény: Tvnet_Sanya (7048)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.11.04 0 0 7048
Kerd meg a vallkozas vezetojet, hogy mutassa meg azt a "bejelentes a biztositottakrol" nevu nyomtatvanyt, amelyet a felveteledet koveto 8 napon belul benyujtott a vallakozas. Egyebkent ha van munkaszerzodesed, akkor be vagy jelentve. Ha nincsen - es csak hitegetnek vele, hogy lesz - akkor nem vagy. A munkaszerzodesbol a kezedben kell lennie egy peldanynak.
Előzmény: Televana (7046)
kreativtucsok Creative Commons License 2003.11.04 0 0 7047
ha nem akarod hgoy megtudjak, akkor nehez...
esetleg a legfeltunesmentesebb, ha a magannyugdijpenztaradat hivod fel (ha van) hogy vallanak-e es fizetnek-e utanad valamit
ha igen, akkor nagy valoszinuseggel be vagy jelentve a tbhez is
mas lehetoseget kapasbol nem latok...
ha erdeklodnel megis a munkaugyon, akkor a tb-igazolvanyodba mondjuk kellene lennie egy bejegyzesnek, (de ezt nem kapod vissza)aztan meg a berlapodon is kellene lennie adatnak hgoy levontak/befizetendo utanad a jarulek, kovetelnek toled hgoy ird rendesen a jelenleti ivet, a szabadsagolasnak papirnyomai is vannak
a sarga papirt is kerhetned, de lehet, hogy flopyn jelentenek...utalva kapod a fizetesed, berjegyzek is van, meg ev elejen igazolasok, meg adobevallas...stb.
hasonlo jeleket kellene keresni, de igazabol ha nagyon nem akar bejelenteni, akkor ezek is mind megoldhatok
de a "bejelentes" gyakorlatilag talan csak az evente egyszer leadando Nyenyivel igazolhato.
a tobbi hamisithato kijatszhato, a sarga bejelentot pedig ki tudja hgoy feldolgozzak e
esetleg probalj tp-t igenyelni :-)
ha kapsz akkor igen, ha nem akkor nem

Előzmény: Televana (7046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!