Keresés

Részletes keresés

Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.11.14 0 0 7152
"ahhoz tul kemeny papirra nyomtatjak"

Mar annyiszor megfogadtam, hogy elobb vegigolvasom es csak utana valaszolok a felvetesekre igy kikerulhetem hogy kirohogjenek. Most sem csinaltam azt, de latom egyre jar az agyunk. :))

Előzmény: aamen (7149)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.11.14 0 0 7151
"BSA ügyben pedig ki mit fog csinálni a levélkével???"

WC papirnak egy kicsit kemeny ugyhogy en kukazom. Azutan ha keresik rajtam akkor "nem kaptam meg es egyebkent is a jogszabalyi helyet keretik megmutatni a bevallasi kotelezettsegrol" mondatot gyakorlom addig is. :)

Előzmény: Hogyisvanez (7148)
Hogyisvanez Creative Commons License 2003.11.14 0 0 7150
:-DDDDDD
Előzmény: aamen (7149)
aamen Creative Commons License 2003.11.14 0 0 7149
"BSA ügyben pedig ki mit fog csinálni a levélkével???"

ahhoz tul kemeny papirra nyomtatjak.

Előzmény: Hogyisvanez (7148)
Hogyisvanez Creative Commons License 2003.11.14 0 0 7148
Tény, hogy elárasztanak minket mindenféle szóróanyaggal, eddig a kötelező tanfolyamra való invitálás volt a sláger.

BSA ügyben pedig ki mit fog csinálni a levélkével???

Előzmény: Lotti01 (7147)
Lotti01 Creative Commons License 2003.11.14 0 0 7147
Tegnap én is mérges voltam.
Valószínüleg ugyanezt a bevallásra való felhívást kaptam én is.
Bár az alján ott volt, hogy csak valamilyen stat. féléhez használják fel.
Mióta regisztráltattam magam, szinte naponta érkeznek levelek.
Előzmény: Hogyisvanez (7139)
aamen Creative Commons License 2003.11.14 0 0 7146
"BSA pedig nem hatóság. "

a k. bsa elkepzelese alapvetoen az lenne, vegyen mindenki egy vindozt, aztan aki nem vesz, akkor ok egy hatosag, pallosjoggal, es ennek megfeleloen jarnak el, mondhatni, aki nem vesz vindozt, a feje lecsapatik. valahogy ugy, mint az artisjus, az is kibulizta, hogy aki vesz egy ures cd-t, az mindjart ki is fizeti egy mp3 arat az artisjusnak, ippen csak jogot nem szerez arra, hogy azt az mp3-at meghalgassa:) node ezitt egy mellexal.
de a bsa nem kapott hatosagi jogositvanyokat. eddig.
aztan kitalaltak, hogy ha mar ok nem lehetnek hatosag, akkor majd ok fognak a birosagoknak szoftverjogi kerdesekben szakerteni, jol, aztan ha azt talaljak, hogy a juzer megvette a vindozt, akkor kap par pofontot, hogy el ne felejtse, hogy maskor is meg kell venni, ha nem vette meg, akkor a fejet lecsapatjak a biroval.
aztan parszor ezt beprobaltak, oszt tan egy-ket eve mexuletett a legfelsobb birosagnak a hatarozata, miszerint szoftverjogi kerdesekben barki szakerthet, kiveve a bsa, szegeny, mert hogy ok egy erdekelt fel, hiszen pont a szoftvergyartokat kepviselik. pech:)
aztan a t. bsa rajott, hogy ezek a birok, ezek osszesen ket forrasbol dolgoznak, ugymint, a rendorok elejuk cibaljak a delikvenst, mellekelik hozza a bizonyitekokat, a biro felcsapja a torvenyt, es kiolvassa belole, hogy hat ezert mi is jar.
ugyhogy a t. bsa eloszor megmotivalta a politikusokat, hogy hozzanak olyan torvenyt, hogy vindoznemvasarlasert fejlecsapas jarjon. sikerult, asszem magyarorszagon van osszesen ketto olyan buntett, aminek nincs vetsegi verzioja, a rablas meg a szerzoszomszedjanak a joga.
utana megmotivalta a rendoroket, hogy hat majd o beidomitja oket szerzoszomszedjogi ugyekben, aztan igy is tortent, minden rendor be van idomitva arra, hogy kompjuter licensz meg hologramos ize meg raragasztott nemtommi nelkul ippenolyan buntargy, mint egy veres kes, es ennek megfeleloen is kell eljarni vele. csak a veres kes megtalalasa utan nem kap senkitol proviziot, ellentetben a kompjuterrel.
no, itt tartunk most:)

Előzmény: Hogyisvanez (7144)
wizes Creative Commons License 2003.11.14 0 0 7145
Azé ezt kár volt na!
/Más topicba!/
wizes.
Előzmény: MaZsola (7141)
Hogyisvanez Creative Commons License 2003.11.13 0 0 7144
"Számomra egyértelmű, hogy a személyes adatainkat kiadta a PM a BSA-nak."

Ezek az adatok sajna ott díszelegnek a PM honlapján, merthogy nyilvánosak.
De hogy BSA-nál valaki pont ezt az okosságot bírta kitalálni?

"A kliensek dolgában csak a segítségnyújtást kérik, nyilván a könyvelésben szereplő vásárolt immateriális javak részletezésére gondolnak "

És ahhoz meg mi közük? A könyvelőt köti a titoktartás, BSA pedig nem hatóság.
Szvsz az egész kissé homályos és fenyegető megfogalmazás azt sugallja, mintha a könyvelőnek nem csak a pénzmosás gyanús eseteket kellene jelentenie, hanem az illegális szoftverhasználatot is.

Előzmény: kerub (7140)
Hogyisvanez Creative Commons License 2003.11.13 0 0 7143
Ezen akadtam fenn én is.
Cégadatokat akár cégvezető nevével is könnyűszerrel legálisan megszerezhetik. A könyvelők nyilvántartása pedig magánszemélyeket tartalmaz, akik nem feltétlenül vállalkozók. Lehet alkalmazott, akinek pl. nincs is saját számítógépe. Lehet, hogy nem is gyakorló könyvelő, de végzettségei folytán regisztráltatta magát jól jöhet még alapon.

BSA pedig ezidáig hangsúlyozottan nem ba...tta a magánszemélyeket.
Új korszak kezdete ez, vagy mi?

Előzmény: kerub (7142)
kerub Creative Commons License 2003.11.13 0 0 7142
Ezek a levelek nem cégnévre érkeznek, hanem a PM adattárában szereplő könyvelői igazolvány tulajdonosok nevére.
Előzmény: MaZsola (7141)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.13 0 0 7141
Arra nem gondoltál, hogy a 74.12-es tev.körrel rendelkező cégek, mint lekérdezhető cégjogi adatbázis, kb. 8-9 mp alatt létrehozható? A többi meg papír és boríték kérdése. Milyen PM? És zavar, hogy fenyegetőznek? EZt csinálják a Fradi pályán is. És? Talán ettől elbonták a Zsinagógát a Dohány utcában? NoWay.
Előzmény: kerub (7140)
kerub Creative Commons License 2003.11.13 0 0 7140
Számomra egyértelmű, hogy a személyes adatainkat kiadta a PM a BSA-nak.

Felmerül a kérdés, hogy jogszerű volt-e ez az adatszolgáltatás.

A következő kérdés, hogy most ha már a könyvelőkről és az ő cégeikről készül a bevallás/felmérés akkor ezt most a könyvelő software-ket készítő cégek kérték a BSA-tól.
PL Microsoft

A "jogi és pénzügyi kockázatok" emlegetése egy burkolt fenyegetés?

Az adatszolgáltató lap kitöltendő rovataiból az is kiderült, hogy a címzettekhez kapcsolható cégnévre így akarnak szert tenni.

A csali az tulajdonképpen egy BSA software tanúsítvány, ami már a cégnévre lesz kiállítva.

A kliensek dolgában csak a segítségnyújtást kérik, nyilván a könyvelésben szereplő vásárolt immateriális javak részletezésére gondolnak

Első kérdés, ami felmerül, hogy jogszerű-e ez az adatkiadás.

Előzmény: Hogyisvanez (7139)
Hogyisvanez Creative Commons License 2003.11.13 0 0 7139
Sziasztok!

Tudtok Ti valamilyen szoftverbevallási kötelezettségről????

A BSA a reg. mérlegképes könyvelői nyilvántartásból kiguberált címekre felszólítást és bevallási nyomtatványt küldözget. Felszólítja a könyvelőket, hogy "segítsék" ügyfeleik szabályos szoftvergazdálkodását

Tudtommal ezügyben nincsen "tégla" kötelezettség. Sőt bevallási kötelezettségről sem hallottam még.

Vélemény?

Hogyisvanez Creative Commons License 2003.11.13 0 0 7138
Sziasztok!

Tudtok Ti valamilyen szoftverbevallási kötelezettségről????

A BSA a reg. mérlegképes könyvelői nyilvántartásból kiguberált címekre felszólítást és bevallási nyomtatványt küldözget. Felszólítja a könyvelőket, hogy "segítség ügyfeleik szabályos szoftvergazdálkodását"

Tudtommal ezügyben nincsen "tégla" kötelezettség. Sőt bevallási kötelezettségről sem hallottam még.

Vélemény?

drs Creative Commons License 2003.11.13 0 0 7137
Sziasztok,

szeretnek nemi segitseget kerni, mivel nem ismerem a kovetkezokre vonatkozo jogszabalyokat.

szeretnek egy vallalkozast alapitani, amely egy angliai vallalkozason keresztul szolgaltatast nyujt kulfoldi vallalkozasoknak Magyarorszagon.

Kerdesem az lenne, hogy milyen tarsasagi format lehet bejegyezni itthon olyan modon, hogy annak tulajdonosa egeszeben vagy reszben egy angol illetosegu vallalkozas (ltd.) legyen.

koszonettel,

Dany

Tapicska forgalmista Creative Commons License 2003.11.13 0 0 7136
O.K. szerencsére kisebb cégeknél általában ez a jellemző. Köszi.
Előzmény: Törölt nick (7133)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.12 0 0 7133
Hali Tapicska forgalmista,
Szakbarbár hozzászólását annyiban kell pontosítanom, hogy m.adói járulékot a cégautóra csak akkor kell fizetni, ha a használója/használói a cégnél munkaviszonyban áll/nak! (Pl. tagi személyes közreműködés esetén nem)

Üdv.

Előzmény: Tapicska forgalmista (7131)
Tilia Creative Commons License 2003.11.12 0 0 7132
Igazad van, csak a volt egyszereseknek kell.
Előzmény: Tapicska forgalmista (7127)
Tapicska forgalmista Creative Commons License 2003.11.11 0 0 7131
Kínos, de eddig elkerülte a figyelmemet.
Köszi a segítséget.
Előzmény: Szakbarbár (7129)
Cheyenne Clay Creative Commons License 2003.11.11 0 0 7130
Köszönöm, a kapcsolt vállalkozások miatt gondoltam én is úgy, ahogy. Habár persze erre is van megfejtés (mindenre van megfejtés), de a szóban forgó cég nem tud EVÁ-s maradni, ez biztos.
Viszont a könyvvizsgálóval hitelesítendő mérleg tudomásom szerint sincs, hiszen kft.-ként nem léptünk ki a számviteli tv. alól az EVA ideje alatt se. Jól tudom?
Előzmény: Tilia (7126)
Szakbarbár Creative Commons License 2003.11.11 0 0 7129
A munkaadói járulékot 1999 óta kell fizetni a cégautó után is. A cégautó adó 25%-ának, vagyis az EHO-nak a 3%-át kell fizetni. Ez egy nagyon minimális kis összeg még a drága, új autóknál is, úgyhogy ha esetleg eddig nem fizettél, akkor lehet, hogy még önellenőrizni sem kell.
1991.évi IV. törvény 40. § (1) bekezdés – itt van, ha utána akarsz nézni.
Előzmény: Tapicska forgalmista (7128)
Tapicska forgalmista Creative Commons License 2003.11.11 0 0 7128
Segítsetek!
Cégautó adót fizető cég az EHO mellett munkaadói járulékot is fizet a cégautó után? Ha igen, mennyit és mióta?
Tapicska forgalmista Creative Commons License 2003.11.11 0 0 7127
Ha Kft., akkor nem lehet bevételi nyilvántartásos, nem kerül ki a Számviteli Törvény hatálya alól, Beszámolót készít, és le is adja a Cégbíróságnak. Ezért, ha visszatér az EVÁ-ból nem kell könyvvizsgálóval hitelesíttetni a mérleget.
Szerintem.
Előzmény: Tilia (7126)
Tilia Creative Commons License 2003.11.11 0 0 7126
Könyvvizsgálóval hitelesített nyitó mérleget kell majd készíttetni, amikor visszalépsz a TaO. alá.

Ha ennyi céged van, Neked nem is éri meg az EVA, ha benne maradsz mindegyikben. Kapcsolt vállalkozásoknak való számlázás esetén 30% az adó.

Szerintem biztos lesz egy rublika valamelyik adatbejelentőn, hogy kilépsz az EVA alól. És igen, ha nem változik, akkor négy évig nem lehet "visszajönni".

Előzmény: Cheyenne Clay (7119)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.11 0 0 7125
No problemo.
Előzmény: wizes (7124)
wizes Creative Commons License 2003.11.11 0 0 7124
SzJA-EVA lebaltázásod jogos.
Nem tom hun vóttam, mikó beírtam! ;-)
wizes.
Előzmény: Törölt nick (7123)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.11 0 0 7123
Így van. Az eva-ra vonatkozó be-, illetve kilépést a mostani törvénymódosítás kihirdetése napjával léptetik hatályba.
Előzmény: wizes (7122)
wizes Creative Commons License 2003.11.11 0 0 7122
"Evások és önálló tevékenységet végzők. Az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) szerint adózóknak már az idén decemberben sem kell újra kérvényezniük, ha jövőre is az evakörben szeretnének maradni."

http://www.vilaggazdasag.hu/index3.php?app=cikk&datum=2003-11-11&d=2003-11-11&r=5&c=41

wizes.

MaZsola Creative Commons License 2003.11.10 0 0 7121
Még mindig nem értem, hogy hogyan veszitek ki a profitot, hogy az adózásilag is optimális legyen. Inkább elcsaljátok?
Előzmény: Cheyenne Clay (7119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!