Keresés

Részletes keresés

Degeczi Creative Commons License 2003.11.25 0 0 7220
én is épp azt nem értem, miért nincs a médiában óbégatás, csak elvétve egy-két cikk havonta
pedig az ott dolgozók nagyrésze szintén ebben a státuszban van
Előzmény: MaZsola (7219)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.25 0 0 7219
Tessék óbégatni, mert a kényszervállalkozós adóamnesztia egy jó nagy baromság! Ráadásul ugye az APEH (nomeg minden második minisztérium) munkaviszonyra jellemző jogviszonyú emberkéket foglalkoztat cégeken kesztüli megbízásokban. Jó lenne, ha az FMM-ben végre megálmodnák a kényszervállalozás foglmának mibenlétét. A németeknek már sikerült.
muzsa Creative Commons License 2003.11.25 0 0 7218
ez ellen vajon mit lehet tenni, haló.
tényleg el tudtok képzelni effajta "boszorkányüldözést"?
Raul Creative Commons License 2003.11.24 0 0 7217
Kösz
Előzmény: Kata-flan (7216)
Kata-flan Creative Commons License 2003.11.24 0 0 7216
Ha van bevétele, kell.
Itt megtalálod, keresd az ún. többes jogviszonyosnál.
Előzmény: Raul (7215)
Raul Creative Commons License 2003.11.24 0 0 7215
Ha az evás egyéni vállalkozónak van főállása, akkor kell járulékokat fizetnie?
wizes Creative Commons License 2003.11.24 0 0 7214
EVA tv. XLIII. 3.par.(h.)
??
Magyartalan!
Nem értjük!
:(((
wizes.
Előzmény: wizes (7213)
wizes Creative Commons License 2003.11.24 0 0 7213

Értelmezési kérdés: egy cég tagjai meddig változhatnak 50%+50%-al-> -teljes eladás-, mikortól csak max. 50%-al. (Hogy EVA-s maradjon vagy legyen.) /Nem olvtam még az új tv-t, csak hirtelen felmerűlt a kérdés./
Mostani bejelentkezési határig , avagy 2003 dec. 31-ig.
Mindkettőben van logika. /Sőt van 3. változat is./
?
wizes.
wizes Creative Commons License 2003.11.24 0 0 7212

Értelmezési kérdés: EVA-s cég tagjai meddig változhatnak 50%+50%-al-> -teljes eladás-, mikortól csak max. 50%-al. (Hogy EVAS-s maradjon.) /Nem olvtam még a tv-t, csak csak hirtelen felmerűlt kérdés./
Mostani bejelentkezési határig , avagy 2003 dec. 31-ig.
Mindkettőben van logika. /Sőt van 3. változat is./
?
wizes.
Sophie.C Creative Commons License 2003.11.24 0 0 7211
Ha 2003. évben összesen több, mint 250e nem éves. Ha 2003 évben összesen több, mint 8 millió, nem éves.
Az áttérést meg negyedév végén kell megtenni, ha azzal a negyedévvel együtt év elejétől kezdve göngyölítetten több, mint 250e, vagy több, mint 8 millió.
Előzmény: kreativtucsok (7210)
kreativtucsok Creative Commons License 2003.11.24 0 0 7210
" Vagyis akinek (előjeltől függetlenül) 250 Eft-nél nagyobb összeg volt az ÁFA bevallásában az bizony nem lehet éves. "

ha hozzavesszuk a 8 mios szabalyt, akkor ez egy baromsag

s nem is ertem
az elszamolando ado +- nem lehet 250e?
melyik idoszakra?
folyamatosan figyelgessem, hgoy mikor melyik iranyba lepegetne at?

s ha tullepi? rogton at kell ternie? kovetkezo adoevben ter at? stb.

en meg nem vilagosodtam meg :-(

Előzmény: MaZsola (7207)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.24 0 0 7209
Engem az önellenőrzés esete érdekel. Mi van, ha helyesbítéssel haladom meg a 250 eFt-ot? Ha jól gondolom, az a tárgyév gyakoriságába már nem számít. Ez a szakasz Art 1/I/5-ből a 1/I/A/6-ba került, de a tartalma ugyanaz. Önellenőrzés rulez!
csögáz28 Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7208
Megint tekertek egyet rajta/+-250eft. elszámolandóÁfánál át kell térni negyedévesre/...remek.

gáz

Előzmény: MaZsola (7207)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7207
Más adóbevallási szaáblyokat (lásd pl. adóhatóság által megállapított SZJA) is csak 2004. adóévre kell alkalmazni, mert "(2) Az adózónak az e törvény hatálybalépését követően az azt megelőző időszakra teljesítendő adómegállapítási, bevallási, adófizetési, adóelőleg-fizetési, bizonylatkiállítási, adatszolgáltatási és adólevonási kötelezettségét a 2003. december 31. napján hatályos szabályok szerint kell teljesítenie." (Art. (új) 182.§. (2)) Az új ÁFA tv. nem keletkeztet új adóévet, de ettől függetlenól a szabály valóban 2004. során már alkalmazandó. Vagyis akinek (előjeltől függetlenül) 250 Eft-nél nagyobb összeg volt az ÁFA bevallásában az bizony nem lehet éves. Ehhez jön még a közösségi adószám és az önellenőrzés esete.

Kösz, hogy megvilágosodhattam.
MaZsolátok.

Előzmény: Törölt nick (7206)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7206
Üdv. Sophie.C

2004. májusig, az ÁFA tv. új kiadásáig az én olvasatomban két feltételt együtt kell vizsgálni az éves ÁFA benyújtóknak:
- az ÁFA tv. szerinti 8 milkás határt és
- az új ART szerinti +/- 250 eFt-os elszámolandó ÁFÁ-t.

De valóban, mi van, ha csak az egyik feltétel változik? Mint a nyuszi és a sapka:
- vagy az ÁFA tv. miatt büntetik, mert pl. elérte a 8 milkát, de nincs 250 eFt ÁFÁ-ja,
- vagy az ART miatt, mert ugyan nincs 8 milkás árbevétele, de elérte a 250 eFt ÁFÁ-t

Hali

Előzmény: Sophie.C (7204)
kreativtucsok Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7205
ugy tunik megint sikerult valamit kipecaznom...
s beletenyerelnem
hat csoda hogy en nem ertem, ha Ti sem ertitek :-)

szoval mi ez a 250e ?

Előzmény: Sophie.C (7204)
Sophie.C Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7204
Art 1. számú melléklet B.)
Most meg elővettem az ÁFA tv.-t. Abban meg továbbra is a 8 milliót kell figyelni.
Na tessék. Már aszittem értem. Most akkor mi van?
Előzmény: MaZsola (7203)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7203
Az ÁFA tv. 47.§.-a nem is változott. Pedig a gyakoriságot ott szabályozzák. Mieza250eFtizé? Írjátok meg, hogy hol olvastátok, hadd pofozom meg őket.
Előzmény: kreativtucsok (7199)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7202
Tudod, mzdude az idióta módon leképzett tonnányi egyetemista gyereket valahova fel kell venni. És ehhez a multik kapacitását kell növeltetni. Ez van, a többit beszéld meg az elmúlt 12 év kormányaival.
Előzmény: mzdude (7193)
kreativtucsok Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7201
legalabb mar megszoktuk :-)
kar lett volna valtoztatni
Előzmény: Sophie.C (7200)
Sophie.C Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7200
Ugyanúgy febr. 15.
Előzmény: kreativtucsok (7199)
kreativtucsok Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7199
"A törvényben negyedéves van."

? most mar tenyleg elolvasom, csak az a baj, hogy nehanyan megcsak el sem kezdenek rajta gondolkozni, hogy meg is nezzek

amit en olvastam az egy n.hu... de fogadok tobb szazan is elolvastak s nem tunt fol nekik

"De már jól kiolvastam, ez nem új szabály, csak átalakult."
Tehát általában negyedéves bevallást kell adni
Ha valaki az előző évben összesen többet kellett fizetnie, mint 1 millió, havi bevallást ad."

ez nem valtozott

" éves bevallást kell adni, ha az összesített adó + vagy - 250 eFt-nál nem több, és nincs közösségi adószámunk.:)"

latod, Te is font negyedevest irsz, itt meg eves
bevallas van
vegulis igy logikus
ezt azt hiszem nagyon elirtak (ujsagirok!) az origon egy osszefoglalas jelent meg a valtozasokrol, meg penteken , kivancsi lennek mi nem stimmel meg abbol ami ott kint volt....
aztan jon az ugyfel hgoy o ezt-azt olvasott, s en azt miert nem ugy tudom


"Hogy azt a nullahármast is nem tudták volna egy kicsit későbbre kérni! "

? mikorra kerik?
mondom meg nem olvastam az ujdonsagokat,
volt most eleg bajom a regivel is :-(
s meg lesz is, nem akarok nagoyn bekeverni a szabalyokba

Előzmény: Sophie.C (7198)
Sophie.C Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7198
A törvényben negyedéves van.

De már jól kiolvastam, ez nem új szabály, csak átalakult.

Tehát általában negyedéves bevallást kell adni
Ha valaki az előző évben összesen többet kellett fizetnie, mint 1 millió, havi bevallást ad.
És éves bevallást kell adni, ha az összesített adó + vagy - 250 eFt-nál nem több, és nincs közösségi adószámunk.:)
És akkor év közben figyelni kell, hogy állunk az értékhatár tekintetében, illetve hogy kaptunk-e közösségi adószámot, mert akkor át kell térni. Ugyanúgy, mint eddig.
A közösségi adószám mert azért kell, mert aki az eu-ba/-ból akar kereskedni, annak olyannak lenni kell, és még plussz adatlapot kell kitöltenie az áfabevallással együtt, de sejtésem szerint az nem lesz bonyolultabb, mint amilyen eddig volt, csak eddig tájékoztató adatnak hívták, május 1-től meg adatszolgáltatásnak fogják hívni, és külön papíron lesz.

Hogy azt a nullahármast is nem tudták volna egy kicsit későbbre kérni!

Előzmény: kreativtucsok (7197)
kreativtucsok Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7197
s Te erted ezt a 250e-res hatart?
vagy csak rosszul olvasom?

"havonkénti bavalló lesz az, akinek a targyevet megelozo evben elszamolando adoja eves szinten osszesitetten, elojeltol fuggetlenul nem haladta meg a 250e ft-ot" ??????

nem a tv-bol ideztem, hanem egy osszefoglalasbol a valtozasokrol, csak kivancsi vagyok, hgoy ok irtak e el, vagy a tv-ben is ez van? (azt meg nem tudtam megnezni)
attol fuggetlenul nem ertem az ertelmet

Előzmény: Sophie.C (7195)
Tilia Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7196
Köszi, mindenkinek! Egyszer már én is biztos voltam benne, hogy áfás számlát kell kibocsátani és a brutto adózik az EVA alatt, de az ügyfelem egyiket sem szeretné, és nagyon megzavart (mert állítólag az autókereskedők úgy tudják, hogy gk. eladáskor semmiféle adófizetési kötelezettség nem keletkezik). Szóval, köszi.
Sophie.C Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7195
Aki olvasta:
Jól értem: jövőre még március 20.-ig adunk sima SZJA bevallást, 2005.-ben pedig április 20.-ig? Vagy már jövőre is április 20?

És hála az égnek, az áfába tettek még egy 250.000 Ft-os értékhatárt is. Én eddig is folyton rettegtem, hogy valahol valami áfa gyakoriság miatt értékhatárról elfeledkeztem. Most lett még egy. Ki akarja ennyire, hogy én össze legyek tisztára zavarva?

Sophie.C Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7194
Most olvasgatom éppen, mi lesz jövőre.
Azt írja az újság, hogy mikrovállakozások nem fizetnek, a kisvállakozások meg 0,05 %-ot, az általános 2% adómértékkel szemben, és a járulék összegéből le lehet vonni az kutatás-fejlesztésre fordított összeget, amiről persze "pontosan" meg van mondva, hogy micsoda.
Aztán hogy mi lesz a befizetett pénzzel, azt nem tudom, de gondolom igényelni lehet majd támogatást a kutatási és technológiai innovációs alapból, aztán kap aki kap, nem kap aki nem kap, ahogy az már szokott lenni.
Előzmény: mzdude (7193)
mzdude Creative Commons License 2003.11.23 0 0 7193
Jövőre mi a lótüdő ez az innovációs járulék? Aki "innovál", az kap támogatást, a többiek meg fizetnek? Csak mert érdemi innovációt hazánkban néhány betelepült cégen kívül nem nagyon végez senki (sajnos), aki viszont igen, az a szürkeállomány miatt jött ide, nem a támogatásért. Vagyis ha jól képzelgek, a kicsik zsebéből ki a pénz, a kőgazdag multikéba meg be. Pompás.
MaZsola Creative Commons License 2003.11.22 0 0 7192
Ja, hogy már ma is EVAs cég??? Akkor 2003-ban még csak sima EVA-t fizet. Jövőre már fog ÁFÁt is fog fizetni (szegényke). Félreértettem a kérdést. És nem tudok gépelni. Nem vagyok én titkárnő!
Előzmény: Tilia (7189)
Ata samurai Creative Commons License 2003.11.22 0 0 7191
Sziasztok Topiclakók!
Pár hónapja olvasgatom a fórumotokat, sok jó információt kaptam Tőletek. Köszi mindenkinek.

Tilia!
Tudtommal a TE értékesítés normál bevételnek számít az EVA-ban. ÁFÁ-t nem kell arányosítani, mert az EVÁ-s nem alanya az ÁFÁ-nak.

Előzmény: Tilia (7189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!