Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7289
megszabadul az ember a fölösleges, gyakorlatilag ingyenélő alkalmazottaktól

szabadulj meg

Előzmény: Törölt nick (7288)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7288
Szerintem viszont Neked van igazad, egy éve amikor az EVA-t bevezették én is áttértem erre a "szakember" minden nyögdécselése ellenére és nem bántam meg; azóta látom hogy hogy áll a cég, magam tudom intézni a dolgaimat, fel tudtam számolni a túlzott adminisztrációt, nyilvántartást, nem kell állandóan számlákra vadásznom, számlákat gyüjtögetnem.
Ma már szerencsére kaphatóak a piacon azok a segédanyagok melyek egy laikus számára is átláthatóvá és egyszerüen kezelhetővé teszik az adminisztrációt, megszabadul az ember a fölösleges, gyakorlatilag ingyenélő alkalmazottaktól.
Szerintem ez a jövő útja.
Előzmény: Gpeti (7277)
Gpeti Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7287
Egyébként meg a kamatról számlát adnak, tehát bevételnek számít.
Előzmény: Gpeti (7286)
Gpeti Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7286
Most te viccelsz velem? Egy bankszámla kamata, mint bevétel. Ha-ha-ha. Nem kevés pénzt szoktam tartani a bankszámlánkon, de az a kamat csak aprópénz.

csotrog, természetesen elolvastam ezeket a különszámokat. Rosszul írtam, nem mellékletek, különszámok. De maradt néhány kérdés, hogy jól értelmeztem -e a dolgokat, ezért kérdeztem volna itt. És közben rájöttem arra is, hogy a könyvelőm rossz irányba terel engem, ezért repülnie kell.

Biztatásotok ellenére képesnek érzem magam arra, hogy a kezembe vegyem a könyvelésem.

Előzmény: Lotti01 (7285)
Lotti01 Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7285
Arra is gondoltál, hogy mivel Te teljesen kezdő vagy ebben, mi számít egyáltalán bevételnek?
Mert ugye aki benne van az jól tudja, hogy nem csak a záru ill. szolgáltatásból származó bevételed van.
Gondolok itt a bankszámlád utáni kamatra......
Hm???????
Előzmény: Gpeti (7283)
csotrog Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7284
Teljesen igazad van!
Aki nem az ügyfelének akar jót, azt ki kell rugni!!!

Ahhoz azonban, hogy kérdezni tudj a könyvelőd(k)től, vedd meg - pár ezer forintból megúszod - a HVG Adó+Tb különszámát, a Helyi adókról, a Gazdasági társaságokról és a Számvitelről szóló jogszabályi gyüjteményeket, olvasd el , aztán beszélhetünk róla, hogy pontosan mi is érdekel, a saját pénzmaradványoddal kapcsolatban.
A többi tv-i kötelezettségeidet ráér később is tanulmányozgatni ... (ha eddig nem volt rá érdeklődésed)

Az újságok mellékleteiben általában reklámok vannak, azok nem a törvényi szabályozás adta lehetőségeket taglalják...
Ne ott keresgélj, ha magadnak akarsz könyvelni...

Előzmény: Gpeti (7283)
Gpeti Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7283
Tudjátok mit, nem is kérdeztem semmit. Közben akadt más, aki szívesen segít. Ha megnézitek a hozzászólásaimat, láthatjátok, hogy én is ezt teszem. Segítem annak, akinek tudok. És ha ebből élnék, akkor már össze is jött volna néhány munka így fórumon keresztül.
Továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy azt a könyvelőt, aki magának akar jót, nem nekem, azt igenis ki kell rúgni. Mert itt erről van szó.
Előzmény: Hogyisvanez (7282)
Hogyisvanez Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7282
"és a számítástechnikai fórumokban sem az a jellemző, hogy 10kHuf/óra + kiszállási díjért segítenek..."

Ez igaz, de ott ilyen nyitással még nem láttam kérdést elővezetni. Fórum szinten segíteni pedig annak lehet, aki valamennyire ért a dolgokhoz. Ha meg ekkora ász valaki, hogy majd ő maga... szíve joga, de ilyen indítás után ne csodálkozzon, ha ellenérzéseket vált ki.

Előzmény: Törölt nick (7280)
Hogyisvanez Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7281
"Akkor kirúghatom a könyvelőt, magam, intézném a dolgaimat, ezzel eleve százezreket spórolnék."

Úgy látom, ez a legfontosabb szempont!

Ezek után mire számítasz itt?

A sz@rrágás és ingyenélés iskolapéldája!!!

Előzmény: Gpeti (7277)
Gpeti Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7279
Hát, ez is egy vélemény. De én csak kérdeztem, pont olyanokat, amire sem a könyvelőmtől, sem akármilyen újságmellékletből nem kaptam választ. Az EVA nem arra való, hogy maga csinálja az ember?
Előzmény: Szakbarbár (7278)
Szakbarbár Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7278
Ha ilyeneket kérdezel, akkor olyan szinten nem értesz az egészhez, hogy nem tudom, mihez kezdenél könyvelő nélkül.
Egyébként meg komolyan gondoltad, hogy egy „kirúgnám a könyvelőt és százezereket spórolnék” indítás után bárki válaszolni fog neked? Több, mint felháborító, hogy valaki, akinek az alapszintű evás ismeretei hiányoznak (ez látszik a kérdésekből), a könyvelője kirúgása után (akár jogos, akár nem) más könyvelők segítségét akarja ingyen használni.
Előzmény: Gpeti (7277)
Gpeti Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7277
Sziasztok,

Lehetne pár kérdésem az EVA-val kapcsolatban?
Egy kkt-m van, jövő évtől megfelelek az eva alanyiság feltételeinek. Nekem mindenképpen jó lenne, mert sok bevételhez (évente 3-4 alkalom) kevés kiadás társul. Szóval kánaán lenne, de nem értek mindent.

1. A könyvelőm győzköd, hogy maradjak meg a kettős könyvvezetés mellett, mert az milyen jó. Én inkább a bevételi nyilvántartást választanám. Akkor kirúghatom a könyvelőt, magam, intézném a dolgaimat, ezzel eleve százezreket spórolnék. Van valami valós hátránya, ha egyébként nem kavarós a cég, nincsenek veszteségeim, eddig minden évben fizettünk námi osztalékot.

2. Az idei évről még fizetek osztalékot, és utána is marad még a cég számláján némi pénz. Elkölthetem-e én azt jövőre, vagy csak az eva-s jövedelmem erejéig lehetnek költségeim? Ezt a pénzt végig görgetnem kell magammal? Célszerű leüríteni a kasszát az átlépés elött?

3. Azt nem értem, hogy hogy is van ez az osztalék. Sokan mondják, hogy csak kifizetem a 15%-ot, aztán a többi pénzt egyszerűen zsebre teszem. De valahol meg olvastam, hogy osztalák gyanánt is kifizethetem, ilyenkor kell fizetni 20% osztalékadót kiváltó adót. De miért tennám én ezt, amikor azt is mondhatom, hogy sok volt a kiadásom, azért nincs pénz. Mi a gyakorlat? Úgy képzelem, hogy azért minden évben fizetek egy kis osztalékot, kb annyit, mint amit eddig is szoktam, a többit meg költségekre hivatkozva teszem zsebre.

4. Ha jól veszem ki a dolgokat, akkor a még nem nullára írt tárgyi eszközök után az el nem amortizált rész ÁFA-ját vissza kell fizetnem. Igaz ez? Gondolom, személygépkocsira ez nem igaz, mivel ott nem volt ÁFA visszaigénylés a vásárláskor. Tehát most év végén nem érdemes eszetlenül kiköltekeznem magamat számítógépvásárlással?

5. Mi van akkor, ha a tárgyi eszközeimet eladom eva altt? Ha bevételi nyilvántartást vezetek, akkor az eladási ár után fizetek 15%-ot, ha kettős könyvvitelt, akkor meg az eladási ár-a könyv szerinti érték különbsége után? (Most konkrétan az autóimról beszélek)

6. Mi van az eva alatt a tárgyi eszközök beszerzésével? Bevételi nyilvántartás esetén nem is vehetek tárgyi eszközt? Konkrétan megint az autó érdekelne. Ha eladom a régit, az újat nem is érdemes cégnévre venni, mert így is-úgy is saját zsebből veszem?

Kicsit sok kérdés ez egyszerre, de lécci válaszoljatok.

Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7276
"..cégem ügyvezetője szokta összekeverni a céges, és a magán bankkártyát."

Tipuseset. :/

Előzmény: Törölt nick (7275)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7275
ez nem egy jo gyakorlat es a
kedves konyveloje miert nem koppint a nozzijara ?

Nekem egy kifejezetten nem kis cégem ügyvezetője szokta összekeverni a céges, és a magán bankkártyát. Néha külföldön ráadásul.

Előzmény: kreativtucsok (7273)
Tilia Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7274
Sajnos, én hiába szólok, azt hiszik, az emberek, hogy úgyis az övék... Ráadásul ügyvédi iroda...

Az a bajom, hogy nincs a számlatükörben osztalék nevű számla. :-)) Régebben, TaO-s cégnél ezt a bérfeladással rendeztem, de már a számlatükör is más, és évek óta egy cégem sem fizet osztalékot. Egyelőre a 368-ra teszem ezeket az összegeket, de arra gondoltam, hogy az eredménytartalékban nyitok majd egy alszámlát az évvégi elszámoláshoz.

kreativtucsok Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7273
a tag elszamolasra felvett penze szlara
tennem,....ha nincs rola cegre szolo szla
aztan majd vagy elszamol vele, vagy levonod a juttatasaibol
ha nem, akkor tagi kolcson lesz majd elobb utobb :-)

de az EVA azt jelentene, hogy fel lehet rugni minden
szamviteli es penzkezelesi fegyelmet azzal, hgoy
a magandolgait is azon a szlan intezi el?

ez nem egy jo gyakorlat es a
kedves konyveloje miert nem koppint a nozzijara ?

Előzmény: Tilia (7269)
aamen Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7272
"És milyen számlára könyvelek majd év végén, amikor kiveszi a adózott pénzét?"
hat, az evas cegbol kivenni penzt, az olyan osztalekfele dolog lehet.
leadozott osztalekfele...

Előzmény: Tilia (7269)
aamen Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7271
"Emlékezetem szerint az EVA-snak csak bevételi nyilvántartást kell vezetnie,"

kelleni nem is kell neki mast vezetnie, de szabad.
peldaul kettost, ha van hozza kedve.

Előzmény: bgly (7270)
bgly Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7270
Emlékezetem szerint az EVA-snak csak bevételi nyilvántartást kell vezetnie, mit akarsz még ezen felül könyvelni?

Lekönyveled a kibocsátott számlákat, meg hogy mikor fizették, és vége.

Bagoly

Előzmény: Tilia (7269)
Tilia Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7269
S.O.S.! :-)

Nem igazán találok megfelelő főkönyvi számlát... Ti hova könyvelitek az EVA-s cég bankszámláján megmutatkozó magánrészre történt (ergo bizonylat nélküli) kártyás vásárlásokat? És milyen számlára könyvelek majd év végén, amikor kiveszi a adózott pénzét?

Elm Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7268
Nana, inkabb egy sima "erre gondoltam en is", minthogy felreertsen valaki valamit... :o)
Előzmény: MaZsola (7265)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7267
Szerintem a kérdések zöme némi oktatást a kérdések pedig pontosítást igényelnek. Keress fel egy szagembert.
Előzmény: lo_li_ka (7266)
lo_li_ka Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7266
sziasztok!

nagyon sokan írtak már ebbe a topicba és elég nehéz lenne végigolvasnom az egészet így hát kérdezek! és ha már kérdeztek ilyet akkor ne haragudjatok.

tehát be vagyok jelentve a munkahelyemen rendesen fizetem a rengeteg adót, és szeretnék közben másodállású vállakozó lenni:
- mit kell fizessek nekem adóba? (SZJA TB stb ilynekere gondolok) ha igen akkor mennyit?
- hogyan tudom kivenni a pénzem?
- és ha adok egy ÁFÁS számlát akkor hogyan működik a befizetése az áfának (éves szinten)
- ha pedig én vásárolok akkor hogyan mgy a visszaigénylés

bocsi hogy ennyit írtam! remélem tudotk válaszolni
loli!

MaZsola Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7265
Jajajajajajajajajajaja. Keblemre Elmem!
Előzmény: Elm (7264)
Elm Creative Commons License 2003.11.27 0 0 7264
En ugyan nem ertek hozza, csak kibicelek, de Mazsola szvsz nem a reszmunkaidore meg ilyenekre celzott, hanem inkabb arra, hogy a jovairas X Ft eves jovedelmig jar teljesen (9000), egy Y Ft folott nem jar egyaltalan (0), DE a ketto kozott aranyason csokken... tehat nem csak a ket szelsoertekt veheti fel, hanem 9000-ig akarmennyit, jovedelemtol fuggoen... vagy rosszul tudom?
(bocs hogy nem tudom a jovedelemhatarokat, de ugyis valtozott most gondolom)
Előzmény: solymi papa (7257)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.11.26 0 0 7263
:)))
Előzmény: aamen (7262)
aamen Creative Commons License 2003.11.26 0 0 7262
"Ahol nincsen ujratermelodes ott nem eletszeru az adoztatas ui. nincsen mibol. Ilyen a szgk. is. :)"

hat, ha csak azon mulik, azt a szgk-t talan csak el lehetne arverezni, abszolut eletszeruen, ha eccer nem fizeted pld. a sulyadot:)

Előzmény: Tvnet_Sanya (7260)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.11.26 0 0 7261
"Ha azt mondanák, hogy kérem, ez az autó nem szennyezi a levegőt, nem kell utána mondjuk fogyasztási adót/regisztrációs díjat fizetni, az állam minimális összegtől esne el, viszont jövőbe mutató, modern szellemiséget tükröző gesztust tenne."

Mennyire messze van ez a sulyadotol? Ettol fuggetlenul szimpatikus az allaspontod. Egy ilyesfele gondolkodasmoddal mukodo jogalkotas sajnos mifelenk nem jarja. Ha ilyesmit folvetnel a parlamentben, masnap a MOL igazgatotanacsa bergyilkost kuldene rad. :)

Előzmény: mzdude (7256)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.11.26 0 0 7260
"az adok egy reszet szoktak jovedelemadonak nevezni. de azert csak-csak vannak masfajta adok is:)"

A mas esetekben az allamigazgatas elegedjek meg az illetekekkel (amelyet amugy is beszed). En csak abban latok relaciot, ha az ujratermelodott vagyoni joszag adozik. Ahol nincsen ujratermelodes ott nem eletszeru az adoztatas ui. nincsen mibol. Ilyen a szgk. is. :)

Előzmény: aamen (7254)
metro-vezeto Creative Commons License 2003.11.26 0 0 7259
Csak a vérünket szívják!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!