Keresés

Részletes keresés

wizes Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7326
Nincsen VBusterem.
A vírusoktól még a nevükben is írtódzom.
Pcillin+AGV.
wizes.
Előzmény: Tvnet_Sanya (7322)
MaZsola Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7325
Emberkék. Mostan mondta a TV, hogy leszen sok kamion az utakon, merthogy 2004-ben a matrica AFAja nem lesz levonhato. Szerintetek, ha december 29-en megveszem a 2004. evi matricat, akkor ugyi levonhatom az AFAjat meg 2003-ban, nem? De? Nemde?
MaZsola Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7324
Az OUAKA-t csak az átálláskor (május 31.)fizeted meg, igaz kapsz rá három évet, abban egyenlő részleteket kell megfizetned. Az OUAKA alapja:

+ korábbi eredménytartalék
+ mérleg szerinti eredmény
+ jóváhagyott osztalék
+ tartalék (egyszeres könyvvezetés esetén)
- tárgyi eszközök könyv szerinti értéke.
Előzmény: Gpeti (7309)
aamen Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7323
"Izgalmas geped lehet."

izgalmas lehet igy elni, hogy egy emil megjon, egy elszalad, egy megjon:)
mint amikor a bankban az ugyintezo keresi a szamlat, mutatja a kepernyon,hogy ott, delutan meg ott volt benne a bankszamla, de tenyleg, most meg, nincs.
eltunt. elveszett:))

Előzmény: Tvnet_Sanya (7322)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7322
Izgalmas geped lehet... Virnyakbustered van? :)) Esetleg nem tul regi a vindozod? Ez nem normalis mukodes.
Előzmény: wizes (7321)
wizes Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7321
Kijelzett: "1 mail"
Ránéznék, de nincs.
Erre értettem.
wizes.
Előzmény: Tvnet_Sanya (7319)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7320
oks. ujra küldtem:-)
Előzmény: wizes (7318)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7319
"Az előbb bepattant 1, de el is szállt!"

Hogy mi? =:O A level vagy gyun vagy nem. En meg olyat nem hallottam, hogy lejon egy e-mail aztan elmulik. :)) I

Előzmény: wizes (7318)
wizes Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7318
Az előbb bepattant 1, de el is szállt!
Ismételj.
Az emil cím jó.
Üdv.
wizes.
Előzmény: Törölt nick (7317)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7317
küldtem mélt az itteni címedre:-)
Előzmény: wizes (7316)
wizes Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7316
Alakula.
De nagyon kevés.
Valami "Kártérítési" HATÁROZAT is kéne. (MAJD!!??)
Abban valamelyest rendelkeznek.
Adócsalást az egyik legnehezebb elkövetni!
Indúljunk ki: mekkora összeg?
Meg miért is ne?
wizes.
Előzmény: Törölt nick (7314)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7315
Próbáltam nyomozni több helyen is (CD jogtárban, neten több helyen, de valszeg rossz helyen keresem, mert nem nagyon találok semmit... azt találtam meg, mamikor bérjellegő kártérítést fizet egy munkaadó, de az egészen más ügy és ott nyilván mindenféle adó és járulék bejátszik.
Előzmény: wizes (7313)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7314
mondjuk, hogy én kapom... nem, de mondjuk.
Szóval arról van szó, hogy egy cég szeretne adni valakinek elbocsátáskor pénzt, de lehetőleg meg szeretné spórolni aközterheket. Ezért azt gondolta ki, hog ynem vagyoni kártérítés címén fizeti ki az illetőnek. (hogy mi a károkozás, azt majd kifundálja, de akármi is lehet.) És most jön a kérdés... Tuti, hogy ebből nem lesz hátránya az illetőnek...? Nehiogy a végén rásüssenek mindenféle hátralékot, meg büntit, meg adócsalást stb...
KÖszi előre is.
Előzmény: wizes (7313)
wizes Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7313
Hát azért ennél sokkal több info kell.
Van párfajta kártérítés.
Te fizeted, Te kapod?
Stb.
wizes.
Előzmény: Törölt nick (7312)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7312
Szeretnelek Titeket megkerdezni, hogy jol tudodm-e, hogy nem anyagi
karterites cimen kifizetett osszeg utan nem kell sem afa-t sem szjaT
fizetni. (es persze semmilyen jarulekot sem)

Mire kell figyelni, milyen bukktatoi lehetnek ennek a jogcimnek?
Koszonom

Elm Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7311
yaszs,

egy biztos: iden januartol mar -12 es +60 honap a hatarido. Azelott volt -6 es +48, amit kerelemre lehetett hosszabbittatni meg -6 ill. +12 honappal. Egyszoval, ha elobb vesztek, akkor meg egy evetek van, hogy eladjatok a regit. Ha ebbe a 12 honapba meg belefer a hasznalatbaveteli is, akkor az jo, egyebkent nem tudom. Ezt talan az apeh ugyfelszolgalatan kerdezd meg telefonon (tehat hogy az adasveteli szamit ebben az esetben vagy a majdani hasznalatbaveteli) - persze, ha az itteni szakertok nem tudjak megmondani a frankot.

Epp ezert adot fizetni biztos nem kell, hiszen azt akkor kene, ha eladtad a lakast, de meg nem vettetek ujat. Adot akkor kell befizetni, ha a legkozelebbi ADOBEVALLASIG nem koltod lakascelra. Tehat ha jovo marciusig megvan a lakhatasi is, akkor biztosan nem kell. Ha az nincs, de az adasveteli mar megvan ugye, es azt elfogadja az apeh, akkor szinten nem kell - ezt nem tudom.

Ha iden adjatok el a regit, ES az apeh nem fogadja csak el az adasvetelit, akkor valszeg be kell fizetni az adot (most latom csak hogy nyarra jon a lakhatsi.)

Ha jovore adod el, akkor tuti nem kell adot fizetni, mert az utan csak a 2005-os adobevallasban kell szamot adni, addig meg ha jol ertem valszeg sikerul nyelbeutni lakhatasistol ezt az uj epitesu dologot...

Előzmény: yaszs (7310)
yaszs Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7310
Sziasztok,

Nem olvastam végig részletesen a fórumot, lehet hogy már volt ilyenről szó, de nem biztos, hogy pont ilyen formában.
Új építésű lakást veszünk melynek vételára 2XFt, a lakásra a szerződést megkötöttük, befizettünk 0.2X foglalót, a földhivatali érkezetés novemberben megtörtént, a vételár többi részét jövőre kell kifizetnünk. Az új lakás vételárát 0.9X önrész és 1.1X lakáshitel felhasználásával fizetnénk ki. Az önrész a jelenlegi lakásunk eladásából származna, amelyet kb. 1.1X értékben szeretnénk eladni. Utánaolvastam a jogszabályoknak a neten, de tele vagyunk kérdőjelekkel.
Ha a lakás eladásából származó jövedelmet lakáscélra fordítjuk, akkor ugyebár nem kell utána adózni, ez eddig teljesen tiszta. Ez még akkor is működik, ha vétel max. 6 (esetleg 12?) hónappal az eladás előtt történik, mint a mi esetünkben is. Viszont, ha jól értettem, az új lakás vásárlása csak akkor minősül lakáscélú vásárlásnak, ha a használatbavételi engedély megvan, ez azonban csak jövő nyáron esedékes.
A kérdéseim a következők lennének:
1. Ha az idén eladjuk a lakást, kell-e adót fizetni utána, vagy elég az adásvételivel igazolni, hogy másik lakás veszünk az árából? (az adóbevalláskor számlánk még nem lesz a befizetésről, és használatbavételi engedély sem)
2. Ha jövőre adjuk el, meddig kell eladni, hogy ne kelljen adót fizetni utána?

Remélem, nem túl hülyék a kérdések.
Előre is köszi a segítséget!
yaszs

Gpeti Creative Commons License 2003.12.01 0 0 7309
MaZsola, köszönöm a választ.
Lassan tisztul a kép. Az én esetemben azért nem olyan bonyolult a dolog. Szerintem tudom majd csinálni. Úgy tervezem, hogy a könyvelőmet addig foglalkoztatom rendszeresen, amíg el nem készül az idei bevallásokkal és beszámolókkal. Utána vagy magam, vagy egyedi megbízás alapján vagy ő, vagy más fogja csinálni. Majd meglátjuk.

Mégegyszer, csak hogy biztosan jól értettem: az OUAKA-t csak egyszer kell megfizetnem, az átálláskor. Utána már csak a 15%-ot kell utalgatnom?

Képzeljétek, most akartam hívni az én drágámat, hogy hogyan is állok ÁFA és eredményügyileg. Mint kiderült, EVA tanfolyamon van, mert már más is jelezte felé ilyen igényét. Hiába, haladni kell a korral...

Előzmény: MaZsola (7308)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.30 0 0 7308
No. Akkor lássuk:

1. Bátran rúgd ki a könyvelődet. A helyedben azonban olcsóbb és okosabb könyvelőhöz fordulnék. A könyvelési díjon nyertmegtakarítást vesd össze a kockázatokkal. Én megmondhatom Neked, hogy utállom a biztosítókat, mégis van Casco az autómon.

2.
Ha bevételi nyilvántartást választassz, akkor az osztalék utáni adót kiváltó adó (továbbiakban: OUAKA) megfizetésével lerendezed a pénztáradat. Ezzel tehát 2004-ben már nem kell törődnöd. Koncentrálj a bevételeidre, a többi már a törvény hatályán kívül van. (Pl. Ha nincs pénztárad, így sikkasztani sem tucc...)

3.
Az általad úgy utált könyvelőd nyilvántartásaiból láccik, hogy mennyi lesz kb. az OUAKA alapja. Ebből lehet a célszerűséget is levezetni.

4.
Lényegében jól gondolod, bár ez a törvényben egy kicsit másként van. Kevered az ÁFA alanyiság megszűnése miatti arányosítást és a OUAKA megfizetését. Sebaj. Ezt még úgyis a könyvelődnek kell lerendeznie 2003-ra.

5.
Az eladott tárgyi eszköz dettó úgy adózik, mint a többi bevételed.

6.
Valóban. Ha EVAs vagy, nem célszerű a cégre vásárolhgatni a dolgokat. Főleg nem egy személygépkocsit.

Előzmény: Gpeti (7277)
MaZsola Creative Commons License 2003.11.30 0 0 7307
Drága Gpeti és Zolikám!

Valóban Donkihóte műdjára próbálom hirdetni az igét, azonban Peti kiokosítására nem elég egy ilyen fórum. Ha ezt nem ismeri fel Peti, az Ő baja, mindenesetre migyárt válaszolok, aztán ezzel le is zárhatjuk a témát.

Előzmény: Törölt nick (7290)
Mollly Creative Commons License 2003.11.30 0 0 7306
Csak arról, ami őt érinti. A járulékokról kell tájékoztassam, meg például erről az áfáról.
Előzmény: Tilia (7304)
Mollly Creative Commons License 2003.11.30 0 0 7305
Hát, volt olyan ügyfelem, akit kifejezetten rábszéltem az EVA-ra, és idén magam is áttérek. Az összes többi nyilvántartás egyébként van, TB, munkaügy, kötelezettségek és követelések nyilvántartása, csak az effektív könyvelés egyszerűbb azzal, hogy csak a bevételeket kell nyilvántartani. Arról nem beszélve, ha az ügyfél hitelt akar fölvenni, a bank minden túrót kér tőle, amihez a bevételek nyilvántartása nem elég. Szép, szép az EVA, de ha bármit akar az ügyfél, ugyanúgy kell vezessük a könyveit, mint eddig. Adózási szempontból viszont mindenképpen megéri.
Előzmény: Tvnet_Sanya (7296)
Tilia Creative Commons License 2003.11.30 0 0 7304
Szakmai... hmmm... nem is tudom minek nevezzem ügyben érdeklődnék.

Ti szoktatok az ügyfeleiteknek rövid kivonatot készíteni a törvényi változásokról? (Mert én szoktam - de szerintem sosem olvassák el.) Az új lakásba költözés sokkal jobban leterhel és sokkal jobban elhúzódik, mint ahogy terveztem, így ha lehet, az idén kihagynám. De van néhány fontos változás, amit mindenképp közölni kéne velük (pl. áfa |250eFt| és 8 mFt együtt stb.).

Tilia Creative Commons License 2003.11.30 0 0 7303
Kedves Gpeti!

Teljesen igazad van. Sajnálatos, hogy nem jössz ki a könyvelőddel, de ez a legjobb házaknál is előfordul. :-)

Viszont, szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy ne az EVA-s időszak alatt fordulj tanácsért szakértőhöz, hanem most! Ugyanis túl sok "buta" kérdést teszel fel, és mi nem írhatjuk be ide a tv. teljes szövegét.

Értem, hogy a könyvelőd nincs a segítségedre (nem először találkozom ilyennel), talán, mert nem szeretne jövőre kevesebbet keresni... (Én támogatom azokat az ügyfeleimet, akik bevételi EVA-ra akarnak áttérni, mert a szellemi szolgáltatást, ügynöki tevékenységet végzőknek ez nagy-nagy könnyebbség.) Ha most elrontod a belépődet az EVA-ba, nem lesznek örömteliek a benne eltöltött évek. És még azt tanácsolnám, hogy ha úgy döntesz, hogy óradíjas tanácsot kérsz valakitől, és meg leszel elégedve vele, az évvégi bevallásodat is vidd hozzá (természetesen, ha nem kér túl sokat), mert így évközben is számíthatsz majd a támogatására.

Végül: szeretném, ha nem értenél félre, én nem vállalok ilyesmit. Nem ezért írtam a fentieket.

Előzmény: Gpeti (7300)
aamen Creative Commons License 2003.11.29 0 0 7302
"Érdemes év végére leürítenem a bankszámlámat (3 éves tárgyi eszközök beszerzésvel)? "

Peti, olvasd el az EVA torvenyt, beturol beture, nem csak ugy kutyafuttaban, hanem szepen, lassan, ertelmezve.
ha megvolt, gyere vissza ide a topicba, es valaszold meg a fenti kerdest.
aztan ha valaki EVA-bol kerdez, adhatsz neki tanacsot...

Előzmény: Gpeti (7300)
aamen Creative Commons License 2003.11.29 0 0 7301
"A bankszámlát meg úgy használom, mintha a sajátom lenne."

ne felejtsd el a kamatokat is beszorozni 0,15-tel...

Előzmény: Gpeti (7300)
Gpeti Creative Commons License 2003.11.29 0 0 7300
A tárgyi eszközeim nem nagyon érdekelnek, mert alig vannak, illetve eladom/leselejtezem őket még mint eva-s. Visszatérni eszem ágában sincs, bár attól félek, meg fogják szüntetni vagy szigorítani. Alkalmazottam nincsen, magam sem vagyok alkalmazott, van rendes főállásom tisztességes fizetéssel. Még mindig úgy gondolom, hogy azt az évi 4-5 számlát be tudom írni egy nyilvántartásba, aztán negyedévente megszorzom 0.15-el. A bankszámlát meg úgy használom, mintha a sajátom lenne. Ha a könyvelő fel tud ajánlani egy _tisztességes_ díjat, akkor nem bánom, csinálja, de havi 20-at nem akarok kidobálni az ablakon.

Érdemes év végére leürítenem a bankszámlámat (3 éves tárgyi eszközök beszerzésvel)?

Egyébként szerintetek az eva-t a szolgáltató kisiparosoknak találták ki? Egy frászt, maguknak, hogy a tanácsadói díjakat könnyen zsebre tudják tenni. SZVSZ.

Előzmény: kreativtucsok (7298)
Tilia Creative Commons License 2003.11.29 0 0 7299
Ha a saját cégemről lenne szó, és szolgáltató lennék, és fennállna a lehetőségem a bevételi nyilvántartás választására, én biztos választanám. Ezen kívül a bér- és munkaügyi nyilvántartások, bejelentések és bevallások azonban továbbra is maradnak - ugye?.

Ha ez is tök jól megy Neked Gpeti, akkor nyugodtan szakadj el a könyvelődtől!

kreativtucsok Creative Commons License 2003.11.29 0 0 7298
az o dolga
mi figyelmeztettuk!

A jobb adótanácsadóknák, 10 000 Ft+Áfa/óra a díj.
És az időt stpopperrel mérik.

az a baj, meg soha nem jutott eszembe stopperrel merni ha valakinek segitek, :-(
szja bevallasokat is gratisz szoktam, ha egyaltalan elvallalom....(csak ismerosnek s aki amugy is a "korben" van)
de most hogy igy mondod.... :-)

ugyved ismeroseim jutnak errol mindig eszembe, akik az ugyfeltol telefonalnak, mert nem jut nekik arra sem, s meg akkor is szamlaznak oradijat a telefonalasert ha en hivtam oket....

en igy nem szeretnek "mukodni"!!! :-(

Előzmény: bgly (7297)
bgly Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7297
A jobb adótanácsadóknák, 10 000 Ft+Áfa/óra a díj.
És az időt stpopperrel mérik.
A rosszaknál ennél kevesebb, de az APEH 200 000 Ft-ig terjedő bírsággal büntet.

Bagoly

Előzmény: Gpeti (7294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!