Keresés

Részletes keresés

Zolysys Creative Commons License 2013.11.19 0 0 94783
k robert Creative Commons License 2013.11.19 0 0 94782

Szia  

 

sajnos nem

Előzmény: Pet2 (94779)
ELŐRE! Creative Commons License 2013.11.18 -1 0 94781

Szia!

 

Természetesen a legtöbb más gyártmány is csatlakoztatható a rendszeredhez, csak megfeflelő papucsot kell vennet, pl ilyet: http://www.vasutmodell.com/h0-modellek-kiegeszitok/h0-sinrendszer-piko-tillig-trix/piko-valtok-kiegeszitok/piko-55293-osszekoto-papucs-kulonbozo-szelessegu-sinekhez-6-db-

 

Menj be egy boltba vagy telefonálj és ott megmondják a lehetőségeket.

 

 

off

mielőtt elfogadod a tanácsokat, Te is ellenőrizd le a guglin, mert van, hogy bár jóindulattal, de hibás tanácsot kapsz.

Előzmény: Daniboy79 (94780)
Daniboy79 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94780

Köszönöm mindenkinek a kielégítő válaszát.

A kisfiam 3 éves lesz,úgyhogy bőven lesz még időm a bővítésre.

Nem fogom elkapkodi a dolgot.

Igazából elsőként plusz síneket szeretnék beszerezni,hogy ne csak ez az ovál pálya legyen

aztán a többit majd szép apránként.

Pet2 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94779

Jó estét

 

Érdeklődnék hogy  a  roco Ersatzteilliste-nél a  mozdon kaszniba  bele tartoznak e  az áramszedők ill szélvédők, tető vezeték ill porcellánok, ill kapaszkodók?

A váz képe a kiegészítőkkel  külön tételszmánom de egy  külön tételszámmal az egész kaszni  bekeretezve.

Csak a csupasz kasznira vonatkozik vagy a kereten nelüli tételszámon lévő alkatrészekkel szállítják?

 

Köszönöm.

tomcat#01 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94778

Elég extra :-) 

Előzmény: Váltógyártó (94777)
Váltógyártó Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94777

TT-TTm íves átszelés.

 

Leopold Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94776

Az általános tapasztalat az, hogy a Vat...-portálon sokkal inkább hajlamosak átverni a vevőiket az eladók, míg egy ilyen fórumon, ahol a jóhírnév sokat számít a rengeteg személyes ismeretség miatt, itt jobb az arány. természetesen ha valaki itt friss nicken árul, van 3 beírása és egy freemailes címe, nem várhatsz tőle sokkal többet mint egy vat....-ástól.

 

Hozzáteszem, van némi átfedés az itteni üzletelők és a kereskedelmi portál árusai közt.:-)))

Előzmény: Hanzohattori (94775)
Hanzohattori Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94775

Sziasztok.

 

Nincs egyik portálon sem érdekeltségem, de az első két biznisznél itt tényleg nem azt kaptam amit megbeszéltünk, a vakeszon még olyan nem volt (igaz ott körültekintően vásárolok), itt meg az ismerősőm szerint korrekt emberek árulnak cuccokat:-(.

Előzmény: róbertke (94767)
jancsika50 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94774

PIKO BR244 mozdony van hozzá.

Előzmény: tomlindudek (94772)
jancsika50 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94773

Piko.

Előzmény: tomlindudek (94772)
tomlindudek Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94772

Milyen kezdőkészletet vettél?

 

Előzmény: jancsika50 (94771)
jancsika50 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94771

Üdvözlet!

Én is vásároltam egy kezdő készletet, igaz én az Unokának, és van kb. egy évem, hogy kibővítsem egy picit, hogy ne csak egy sima ovál pálya legyen, de elolvastam egy részét annak az oldalnak amit írtál és most egy kicsit elbizonytalanodtam.

De talán jól gondolom, hogy most is mint eleinknek sikerülhetett ötven évvel ez előtt, lehet valamilyen egyszerűbb terepasztalt összehozni így is, ráadásul retrót, amilyet én szeretnék, ugyan is ebben korban már saját magunk is játékosabbak leszünk és olyan játékkal szertnénk játszani, és azt megmutatni az ifjúságnak is amilyennel gyerek korunkban játszotta "tanácselnök" fia. Fiatalok számára biztosan vonzóbb a mai digitális technika mindenben, de szerintem az egyszerűbb dolgaknak is van értelme, szépsége.

Előzmény: Törölt nick (94768)
tomlindudek Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94770

Üdvözlök minden kedves fórumozót!

 

Daniboy79!

 

Hány éves a kisfiú?

 

Sínek:

 

Ezt a készletet csak a Piko A sínekkel lehet bővíteni. Ha szőnyegen, vagy padlón szeretnétek játszani, akkor ez a vágányzat könnyen szétcsúszik, ha véletlenül megrúgja valaki, másrészt kis kezekkel kissé nehézkes az összerakása. Nagy előnye a 2,5mm-es sínkorona magasság, amin a régebbi (pl. börzén vásárolt) modellek is jól futnak.

 

Ha nagyobb bővítést tervezel későbbre és a padló a fő játéktér, akkor én a ROCO ágyazatos síneket javaslom. Mindenhol kapható, könnyen összerakható, jobban tartja a geometriát a padlón rálépkedés után is.

 

Asztalra én a Fleischmann síneit választottam. Könyebb volt lecsavarozni, mint a Roco-t és szebb is, valamint a későbbi szerelvények felülről is szerelhetőek. 

 

Modellek:

 

Ha börzén veszel régi modelleket, azoknak a kerekeit érdemes lecserélni mostani Piko kerekekre. Tapasztalatból mondom,

hogy a 30 éves kocsik kerekei elég rozogák.

 

Új modelleknél a csatlakozók (kupplungok) mind szabványos rögzítéssel vannak bepattintva, így mindegyik lecserélhető a hagyományos kengyelesre (ami ebben a készletben is van). Ezek ívben is összekapcsolhatóak, egyes modern közelkapcsolók csak egyenes szakaszon hajlandóak összekapcsolni.

 

Nálunk most ez van:

 

Van egy egyszerű asztalka rögzített sínekkel. A kiegészítőket a gyerekek teszik fel, ha akarják. Tologathatnak rajta autókat is. Padlóra meghagytuk a Roco síneket. Ez azért jó, mert kreatívkodhatnak a gyerekek a pályaépítéssel, nincsenek korlátozva, lehet egyész nagy pályát is építeni (de azt ugye szét kell szedni). A Piko A síneket eltettem.

 

A modellek mind kengyeles kapcsolójúak. Vannak Régi Piko, új Piko, Fleischmann startszettes és egy Roco kocsi. A régi Piko kocsik lecserélt kerekekkel.

 

Üdv.

 

tomlindudek

 

 

Előzmény: Daniboy79 (94765)
Váltógyártó Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94769

Jogos! Azért azt fenntartom, hogy vatyerkán több a kókler!

Előzmény: róbertke (94767)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94768

Üdvözlet!

 

Kezdetnek:

 

http://booci.hu/index.php?p=index_hun.html

 

Remélem segítettem!

 

Üdv

e94

Előzmény: Daniboy79 (94765)
róbertke Creative Commons License 2013.11.17 0 0 94767

"Vatyerkán nagyon csúnya cuccokba is bele lehet szaladni, személyes tapasztalat! :-("  Ez azért nem annyira általános, nekem fordított tapasztalatom is van: Index Börzén istenített kereskedő jól átvert, Vatyerkán meg szinte műkincset vettem bagóért. :-))

Előzmény: Váltógyártó (94766)
Váltógyártó Creative Commons License 2013.11.16 0 0 94766

Szia!

 

A gyártók kínosan ügyelnek arra, hogy ha nem is lehetetlen, de azért nehéz legyen a különböző geometriákat összeilleszteni. Amíg szőnyegvasutaztok, addig javaslom, hogy PIKO síneket vásárolj. Amikor eljön az idő, hogy asztalt akarsz építeni (természetesen kizárólag a fiad kedvéért :-), akkor célszerű valami komolyabb minőségű sínrendszerre váltani. A PIKO-t meg eladod a következő apukának, aki a kisfiának vesz vasutat! :-)

 

A gördülőállománnyal már nem ilyen rossz a helyzet, ha a kuplung egyforma, akkor jó. Használt cuccokat is lehet venni, de inkább itt a börzén, mert aki rosszat árul, azt úgy is lef*kázzák! :-) Vatyerkán nagyon csúnya cuccokba is bele lehet szaladni, személyes tapasztalat! :-(

Előzmény: Daniboy79 (94765)
Daniboy79 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 94765

Üdv mindenkinek.

 

Most vagyok itt először ezen az oldalon és segítséget szeretnék kérni.

Vásároltam a kisfiamnak egy piko 57111-es kezdő szettet.

A kérdésem az lenne,ha bővíteni szeretném a síneket és a vagonokat,akkor csak piko gyártmányban gondolkodhatok vagy esetleg kompatibilis más gyártmányokkal is?

Válaszokat előre is köszönöm.

tomcat#01 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 94764
talpfa Creative Commons License 2013.11.15 0 0 94763

Sziasztok!

 

Tud valaki segíteni, hogy szedjem le ACME személykocsi kaszniját?

Az elméletet tudom. :)

Gyakorlati része érdekelne, hogy ne törjön le semmi, épségben tudjam szétszedni.

(A kép alapján 6 pöcök van oldalanként, ami a kasznit tartja.)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

RhB Creative Commons License 2013.11.15 0 0 94762

Egy újszülöttnek minden vicc új. :-))) A 80-as évek végén csődölt be, előbb a Herpa vette át, aztán pár év szünet (a 90-es évek elejétől) után jött a Bachmann.

Előzmény: Dolmi mackó (94760)
alsó madárfogás Creative Commons License 2013.11.14 0 0 94761

Igen. 

Előzmény: Dolmi mackó (94760)
Dolmi mackó Creative Commons License 2013.11.14 0 0 94760

A Liliput modelleket régen Ausztriában gyártották?

 

http://www.willhaben.at/iad/viewimage?adId=70512631

Váltógyártó Creative Commons License 2013.11.14 0 0 94759

Lemaradt:

Roco geometria, R5-R6 60°.

Előzmény: Váltógyártó (94758)
Váltógyártó Creative Commons License 2013.11.14 0 0 94758

Egyszer ez is jön!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.13 0 0 94757

Egyetlen dolgot kötöttem be: rákötöttem a tápot. A többi így jött.

Előzmény: csíkos-háTTú (94756)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2013.11.13 -1 0 94756

Nem tisztem védeni a kollégát, de, ha valami ennyire rapszódikusan működik  akkor nagy az esélye, hogy mégis Te kötöttél el valamit...

 

Egyébként DCC vezérléshez van sokkal egyszerűbb lehetőség is a sorompók vezérléséhez.

Ebben le van írva:

http://www.csikos-muhely.hu/dl/Z-Elektronik.pdf

 

Ezzel lehet megcsinálni:

http://www.csikos-muhely.hu/termekek/csm100fr_reles_vezerlo.html

 

Ez persze nem tud szervót direktben vezérelni, "csak" egy sima Viessmann-t - például - de kiindulási alapnak jó lehet.

Előzmény: Törölt nick (94755)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.13 0 0 94755

Ha előjött a jelző vezérlés. Tatombak kollégától vásároltam egy sorompó vezérlést, erről írnám le a tapasztalatomat. A vezérlés, szervók megérkeztek tőle, a bekötési rajz e-mailben jött. Annyira nem tartom magam amatőrnek, hogy betápot ne tudjak adni valaminek, tehát bekötöttem a rajz alapján az áramköröket, ami persze nem működött. Némi levélváltás során a következők derültek ki. A rajzon a bekötésnél az IR ledeknél valami fordítva volt rajzolva. A tápellását a rajz szerint AC - DC mindegy volt na valójában csak stabilizált egyenfeszültséggel működik - mint utólag emailben megtudtam ezt is. Az áramkört visszaküldtem, oda-vissza postát és a javítást is én fizettem, majd visszakaptam bekötve. Lényegében az áramkörnek mindegy, mi történik, teljesen ötletszerűen működik. Az elv szerint akkor kéne váltania, ha elmegy egy szerelvény. Gyakorlatilag még idáig nem jöttem rá, hogy mitől vált, felhők, nap állása, forint/euró árfolyam, mert néha vált, de teljességgel ötletszerű.

Ezután megkerestem tatombakot, hogy továbbra sem működik az áramkör, én azzal is kiegyeznék, hogy töredék áron vásárolja vissza a szerinte jó áramkört, de természetesen ebben nincs benne, még egy javítást ajánlott fel. Többet nem akarok rá költeni, buktam rajta nem kevés pénzt (nagyjából egy használt PIKO Taurus áránál járok).

 

Tehát röviden: nem ajánlom senkinek sem. Garancia nuku, a rajz vagy stimmel vagy nem de ha nem akkor a vásároló hibázott. Természetesen még számla sincs, egy üzletben legalább a számlával reklamálhatok, itt esélyem sem volt, buktam a teljes összeget!

 

tatombak Creative Commons License 2013.11.09 0 0 94754

Oké :)

Előzmény: G. Littleringwood (94753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!