Keresés

Részletes keresés

Tschaby Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128672

igen kaptam :)

még 1x kösz a figyelmeztetést.

Azért esett a kosárba, mert szóltál. Tényleg jól néz ki. Használni még nem használtam.

Előzmény: halaloszto (128670)
GPS Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128671

 

"ha már veszel valamilyen jó szerszámot, ami tulajdonképpen nem is fontos, hamarosan el sem tudod képzelni, hogy voltál meg eddig nélküle."

 

Én a központosítós-fúrókészlettel jártam így. A kezem rá nem teszem bútorgyártásra, amíg az nincs kikészítve.

 

Nem is értem hogyan tudtam eddig pl. a kivetőpántok és fiókcsúszkák marhanagy lukának a közepébe betalálni a bútorlapcsavarral.

 

(egyébként tudom: minden luk közepét előbb megpontoztam az acéltű-pontozómmal - úgy szemre, a közepére - és az vezette meg a csavar hegyét, hogy ne álljon csálén a feje betekerés után.

De ennek a pöcsölésnek vége, amióta van rá cél-eszközöm :-)

.

Előzmény: neduddgi(én) (128669)
halaloszto Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128670

pár hete volt a lidlben akció. ennyi pénzért kaptál két felfogót fúróval, és asszem 5 koronát...

Előzmény: minden foglalt már (128662)
neduddgi(én) Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128669

Ebben teljesen igazad van. Hogy finoman fogalmazzak: xarért xart sem érdemes adni. (Ld.: 650-es körkivágó.)

Ráadásul ha már veszel valamilyen jó szerszámot, ami tulajdonképpen nem is fontos, hamarosan el sem tudod képzelni, hogy voltál meg eddig nélküle. :o) Legalábbis én már többmindennel jártam így...

 

De mondjuk hacsak pár ágat kellene kérgeznem, lehet, hogy nem vennék tízezerért "talánezjó" vonókést, hanem fognék egy bozótvágót, vagy ha nincs, akkor egy erős, nagyméretű konyhakést, és azzal lehántolnám. (Mint ahogy így is csináltam, amíg rá nem bukkantam a zsibin a vonókéseimre.) Aztán vadásznék zsibin, neten, akárhol "biztoshogyjó" minőségűre, így aztán majd amikor az egész diófát kivágom, már lesz tökéletes célszerszámom... :o)

 

Előzmény: minden foglalt már (128663)
GPS Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128668

 

olyan kicsit Woodman casting feeling.  "Teltkarcsú" falusi pipik. 

 

Hááát, azért az első linkről tudnék választani legalább két olyan "kapirgáló, falusi csibét" - a girhesebbjéből :-)))

.

 

Előzmény: Törölt nick (128666)
kukucs33 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128667

Köszi, fiúk, mindenkinek a vonókéses véleményeket. 

A zsibi látogatás sajnos kívül esik a lehetőségeimen, viszont a gyári-új eszköz beszerzéséhez is kaptam pár olyan szempontot amik -a saját közelítésemet megerősítve- egy jobb (alkalmasint egyúttal drágább) darab irányába mozdítanak.

Egyelőre valóban csak néhány ág hántolása a cél, de a jövőre nézve még akármi is lehet (meg az a bizonyos diófa is igencsak koros már - lesznek még ágak, rönkök is talán :-) ), akkor meg inkább veszek egy jó eséllyel tartósabb szerszámot - a kapott paraméterek szerint.

Köszi mégegyszer!

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128666

A linkjeidet már rutinosan, csak körülnézés után nyitom meg .... Bár ezek még a sárga 12-es karikás képek :)

 

Bahhzeg .. olyan kicsit Woodman casting feeling.  "Teltkarcsú" falusi pipik.  

 

Nos nálam a pincében ...  más dolgok kelletik magukat :D

Előzmény: GPS (128664)
elemes Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128665

nem mindegy, hogy kupleráj a szobában, vagy  .... 

Előzmény: GPS (128664)
GPS Creative Commons License 2016.12.13 0 1 128664

 

"Ha most leszabadulnál, leginkább a "kupleráj" szó jutna eszedbe :)"

 

Kuplerááááj? Húúú, de izgi.

 

Ezek szerint valami ILYESMI van nálad? Vagy netán ILYESMI?  Vagy ILYEN ?

 

Naaa, mesélj, milyen?  :-))))

.

Előzmény: Törölt nick (128659)
minden foglalt már Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128663

Én kezdek ilyen nagyságrendben leszokni arról, hogy egy munkára / olcsót vegyek. Inkább egyszer megveszem a megfizethető jót, és ha legközelebb kell, akkor is teszi a dolgát. Meg akár a gyereknek is jó lesz, ha kell neki majd.

Előzmény: neduddgi(én) (128649)
minden foglalt már Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128662

Azt nem tudom, és így ránézésre nem is lehet megmondani, hogy annyival jobb-e, de hogy jobb, az tuti. Egy köszörűs mester egy szikrából megmondja, hogy melyik normális anyag (persze ehhez meg kell venni :) ), de én is zsibit javasolnék, persze attól, hogy régi, még nem feltétlenül jó, de szinte biztos, hogy jobb, mint a legolcsóbb, ami ma kapható.

 

Más, de hasonló: hétvégén két 26-os lyukat akartam fúrni fába, ehhez volt otthon körkivágóm. A deszka mögött téglának ütköztem, megszorult, elcsavarodott a közepén a talán 8-as fúrószár, a körkivágó részét meg többet nem tudtam normálisan a helyére fogatni. A fúrószár a közepén olyan anyagból volt, hogy egy téglára támasztva a végét simán kézzel, szinte erőlködés nélkül visszahajlítottam kvázi egyenesre.

 

Most bementem a szerszámboltba, kérdezem, van-e ilyen. Mutatja az eladó az extol-t, 690 Ft. Kérdeztem, hogy van-e komolyabb. Metabo-t vettem, igaz, több mint ötezer volt, de ránézésre 3-4szer olyan vastag anyagból van a körkivágó része, mint a bilivas verzióé...

 

Szóval szerintem olyanból, aminél számít az anyag és éle van (fúrószár, fűrészlap, vonókés satöbbi), nem érdemes spórolni.

Előzmény: kukucs33 (128648)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128661

"Kiprobaltam a workzone lapostipli marót. Sajnos kotyog. "

Mi/hol kotyog ?

Előzmény: 72pt (128192)
jcsapo Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128660

Poros környezetbe én biztosan nem tennék ilyen típusú lineáris vezetéket, szerintem könnyen eltömődik. Ha már vezeték, akkor inkább valami ilyen, pl. Rollon X-Rail. Ezt is rendszeresen tisztítani kell, de kevésbé érzékeny a szennyeződésekre.

Előzmény: feketefelhoo (128657)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128659

Ha most leszabadulnál, leginkább a "kupleráj" szó jutna eszedbe :)

 

De ma még melóznom kell holnaptól viszont szabin, hintaló után orbitális nagy rendrakás következik, műhelyszekrény folytatással, régi öreg szekrény likvidálásával, és az asztal alól a "hulladékfa" szanálásával. Megláttam stolaz műhelyét és elszégyelltem magam :D

Előzmény: feketefelhoo (128658)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128658

Kánaán

Előzmény: Törölt nick (128656)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128657

Skaccok

 

Megfigyeltem, hogy léteznek alacsony profilú lineáris csapágyak. Azon töprengek, hogy vajon a PTS10-t fel lehetne-e tuningolni egy ilyennel, illetve érdemes-e energiát fektetni bele. Mit gondoltok ?

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128656

Namost ... én még nem tudom hogy fogom szeretni :) De az a négyes elosztó az zseniálisan egyszerű, köszi a tippet!

 

Viszont .. előkerestem egy-két régi műhelyfotót, berajzoltam rajta az elképzelést:

Ez lenne első körben, 4 gépet elszívni.  A méretek: kb 4mx3m ez a műhelyrész, a maró mellett a 3 csiszológép lenne a jobb sarokban, oda kellene elvezetni az elszívást (a porszívósat. a nagy elszívót még nem tudom hova tüntetem el, sakkozni kell a hellyel rendesen)

 

De viszont ... van egy gérvágóm is, már kicsit "messzebb" a többitől, őt is jó lenne becsatlakoztatni:

 

Szóval ebben a felállásban már nem nézne túl jól ki a "4 gép, 4 külön csövezés". Mert így lenne ugye, ha központi lenne az egyes szakaszok elzárása. Így már sokkal barátibb az egy "főgerinc" és helyenként a leágazások.

 

Bari kolléga mesélte hogy ő "gépvezérelt" elszívást csinál majd a műhelyébe. Bekapcsolod az adott gépet, az az elzáró kinyit, összes többi bezár. Na ilyen lenne fasza, de erre az elektronikai "tudásomat" tekintve annyi az esélyem mint  háromlábú süninek a hatsávos autópályán. Nem sok :D

Előzmény: pali923 (128650)
Tschaby Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128655

Helyfüggő, de Pacman viszonyait nagyjából ismerjük a képei videói alapján.

Meg én is otthon gondolkodom. Kb olyan távok vannak nálam is mint Pacman-nél.

Én a 6*5m-en 10 helyre tettem villany aljzatot. Kettőt belógatva. Hogy ne kelljen 3-nál többet lépni, a röfihez.

Szóval én a lusta hozzáállással nem értem a központi elzáró ötletet :)

Előzmény: pali923 (128650)
Tschaby Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128654

Navazze, akkor megnézem pontosan az a Fuchs feliratot :)

Előzmény: rferi (128651)
rferi Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128653

Na, az a Fuchs, az a rókás!

Előzmény: Tschaby (128652)
Tschaby Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128652

A kérdés az én diódeszkáim kapcsán került elő, és pont a hétvégén éleztem a késeket.
Nekem, kb 3-4 évesen volt az első találkozásom a vonókéssel. Talicskán toltam, és beleestem.
Kivágott egy darabot a hüvelykujjamból ....

 

Ez a te olcsóbb verziódnak megfelelő formájú.
Van egy másik, ami meg a Stubai-hoz hasonlít, az enyémen valami Fuchs felirat van. Azt már hegesztették.

 

A Fuchs jobban élezhető, vastagabb.

A másik biztos könnyen csorbul, mert 2 helyen is ki kellett köszörülnöm. De engem ehhez érzelmi szálak fűznek ...

 

Szóval tudja a nyavaja. A próbakérgelésnél mind a kettővel szépen leszedtem a deszka szélét..

A gyerekeimet meg nem engedem a közelébe ...

Előzmény: kukucs33 (128648)
rferi Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128651

Alapvetően a kovácsoltak jobbak szoktak lenni, ahogy azokkal is jobban lehet dolgozni, aminek van gerince, mert az merevebb, nem hajlik el, mint a bilivas (volt olyanhoz is szerencsém).

Sajnos ebben is az van, hogy sokszor a nagypapa kése jobb, mint amit ma a boltban kapni.

Ha használtban találsz olyat, amibe egy róka van beütve logónak, na azt kapd fel és szaladj vele!

A rókás vonókés fogalom volt mindig is.

Aztán az is szempont lehet, hogy a szélesebb pengével nem tudsz kanyarítani, a keskenyebbel meg igen. Ha olyasmire is akarod használni, ami faragaás előtti nagyolás, esetleg kellhet ilyen is, olyan is.

 

Nekem az az olcsóbbik, képről nagyon lemezből alkotottnak tűnik, én azt kerülném (mármint a lemezből készülteket)

Előzmény: kukucs33 (128648)
pali923 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128650

Szerintem ez helyfüggő, mint ahogy mások is írták. Az én műhelyemben pl. nem tudnék 3-4 métert sétálni a másik géphez, mert nincs akkora. Nálam is teljesen jó lenne egy ilyen egyhelyben történő szívócső elosztás. Nagyobb műhelyben nem biztos, hogy ez a legjobb, de hát mindenki úgy szeret, ahogy neki jó. :))

Előzmény: Tschaby (128618)
neduddgi(én) Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128649

???

Pár dióág kéreghántásához teljesen jó a legolcsóbbik.

Persze, ha készítesz egy vonószéket, és innen kezdve magadnak faragod a szerszámnyeleket, meg széklábakat, esetleg egyéb vonókéssel faragható dolgokat a tornácoszloptól a fogpiszkálóig, akkor tényleg fontos a minőség.

 

 

Ha nem csak kérgezni akarsz, érdemes a zsibin is szétnézni! Nekem két vonókésem van, egy vastagabb-szélesebb-erősebb, és egy finomabb eszköz. Előbbi kéreghántáshoz, durvázáshoz, másik finomabb munkához való. A zsibin vettem őket, és ha jól emlékszem, a kettő együtt sem volt több 5000,- Ft-nál. A kérgező békebeli gyári termék, de jól élezhető, és tartja az élét. A másik kézi kovácsolásúnak tűnik, és nyugodtan lehetne vele a hölgyek lábát szőrteleníteni... :o) Nem vagyok benne biztos, hogy egy drága, márkás mai gyártmány észrevehetően többet tudna egy ilyen öreg eszköznél.

 

 

 

Előzmény: kukucs33 (128648)
kukucs33 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128648

Sziasztok Urak!

 

Komoly szakmai dilemma előtt állok: Kicsit megigazítottam a diófánkat hétvégén és leesett pár vastagabb (10-15 cm átmérő körül) ág is, amiket eltüzelés helyett inkább felhasználnék valami kisebb tárgyhoz a későbbiekben. Mivel itt korábban esett róla szó, hogy a diót érdemes meghámozva szárítani, hát körülnéztem vonókés után és azt láttam, hogy van 4e pénzért is, meg ~10e körül Stubai gyártmány, meg ki tudja még hányféle.

Megveszem én a Stubait is (egyrészt mert annak a nevét már hallottam, másrészt, hogy itt van a sarkon a melóhely mellett a bolt) ha ér annyival többet. De valóban tudhat annyival többet?

Ez a Stubai:

                

Ez meg a legolcsóbbik:

 

Képről, szemre nem látom az okosságot, de ha valaki segít megvilágosodni, akkor megköszönöm. Nem a mindenáron spórolás a cél, hanem, hogy fölöslegesen ne fizessek többet, de ha megéri, hadd szóljon! :-)

 

köszi,

Kukucs33

pajaci Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128647

A 8 éves szomszédgyerek átjön néha "segíteni". Az egyetlen gép aminek a közelébe merem engedni, az a vastagsági. Nem áll vele szembe, oldalról tökéletesen, hiba nélkül tudja etetni. (az apja is jön vele)

Ezek alapján feltételeztem, hogy egy felnőttnek se okoz nagy gondot, öt perc gyakorlás után :-)

Előzmény: Tschaby (128644)
Tschaby Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128646

Azért írtál hajnalban, mert még tartott a kezelés? :)

Vagy elhúzódott a műszak? :(

Előzmény: Törölt nick (128642)
Tschaby Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128645

Nekem van egy két tárcsás köszörűm Güde. Kb fúróélezésre tartom.

Az ér ?

Előzmény: masterflash (128635)
Tschaby Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128644

Mert az asztalosműhelyben profik dolgoznak. Ők nem tévesztenek :)

 

Ilyen 'vackokat' meg ne csatolj be. Ez nem kínai, ez hamisítvány :P

egyébként is ez szélesebb mint amilyen hosszú a miénk asztala ... így könnyű :)

ezek az orosz mérnökök !? ...

Előzmény: pajaci (128631)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 0 128643

Nekem eddig 2 Güde gépem volt, egy asztali lombfűrész, és egy vastagoló gyalu.

 

Az asztali lombfűrész igen szépen szolgált - 4 évig. Aztán elkezdte a köhögését, és ekkortájt találkoztam Bari kollégával aki hobbista viszonylatban ipari szinten nyúzott - egy Einhell -t. Ami ugyanúgy néz ki mint a Güde, csak - Einhell -> ilyen szín és matrica maradt a gyárban - :) És ugyanazzal a fő hibával - leszakadó kommutátor vezetékekkel, szintén köhögő motorral. Azt tegyük hozzá, hogy attól függően mennyi vezeték szakad le -> nagy fordulaton még használható  volt a gép. Csak nem mindig akarsz egy ilyennel max fordulaton dolgozni.

 

Vastagoló: mire eladtam áttoltam rajta vagy 5 deszkát (nemigen mértem fel mit jelent a csak vastagoló funkció), aztán vettem egy kombináltat. A Güde tulaja (itteni fórumtárs) akkor igen dicsérte, zúzta 2 napon keresztül. Azóta nem tudok róla semmit, remélem jó szolga még mindig.

Előzmény: masterflash (128635)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!