Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.10 0 0 3517
Azt nem tudom, hogy a VT 137 Gützold-e vagy sem... A BR 50? Én még nem láttam, de lehet, hogy volt, vagy lesz...
Előzmény: _ Liar _ (3515)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.10 0 0 3516
_Liar_!
Ugyan már...
Előzmény: _ Liar _ (3514)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.10 0 0 3515
VT137 "gützold" ... az már 36 éve jött ki nem?

ha ilyet árulnak akkor még reménykedhetek egy BR50-esbe?

Előzmény: Törölt nick (3513)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3514
Helló mindenki!

Matiz: kösz hogy korrigáltad az áraimat. Nekem nincs BR55-öm, viszont van helyette kettő 41-esem.
Az se rossz gép :). 130-as masina tényleg szép darab, nekem is tetszik, de ennyire amennyire neked....
szerinted mennyit ér egy dodozos E44?

tillig1120 : megkaptam a képeket.....gondolkozom

csíkostáTTú : ügye nem haragszol a cetli miatt?

Üdvözlet... Liar

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3513
Nem mindig kell rendelni Pista bácsitól, vannak állandóan kapható darabok is, habár a VT137-est djt 122 nagy bánatára már elvitték tőle, de másnál még van.

Én is osztom a véleményed: inkább kevesebbet, de jót. Csak nekem a "nagyobb" téma miatt a leendő asztalomon elveszne csak 3 gép... Ezért van több, és még hiányom is van - mozdony, meg pénz...
Csak ez a három mozdonyod van? Nem mondod!

Előzmény: Törölt nick (3511)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3512
A Guetzold H0 120-asara mar Pista ba is 36 ezret josolt! A boltban mennyi lehet...
Viszont Pista ba is rakott mar ki 4-tengelyes, aminek csunyan logott az alja, hianyzott utkozoje, doboz ohne es tobbet kert erte, mint mas. Szoval...nincs mas, ki kell fogni, vagy alkudni kell a szep modellert.
Előzmény: Törölt nick (3510)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3511
Ha rendelsz tole, ujat hoz. Azzal egy darabig biztosan nem lesz gond :-) En megmaradok a 3 kedvenc tipusomnal, 132, 110 es a 120-as. Kevesebb, de jo minosegu gep.

felig OFF:
Januar ota rendszeresen nezem a szamlalokat, hogy a keptaramban levo albumokat mennyien latogattak. Erdekes teny, hogy a modellvasutas kepeket egy honap alatt tobb, mint 100-an neztek meg (januar 2-an: 551, ma este: 1172) a tobbi album korantsem ennyire nepszeru (pl. nagyvasuti kepek januar 2: 58 ma este: 175)....Ebbol mereszeltem azt a kovetkeztetest levonni, hogy a modellezes sokakat erdekel, es igenis van ra kereslet. Ez a statisztika eleg reszletes, es a szamlalok allapotat igyekszem nem befolyasolni, nem toltok le kepeket onnan; es mas temakorok is vannak a keptarban - van osszehasonlitasi alap. A Vasut&Modell weblapja is eleg gyer latogatottsaggal indult januarban. 69-en neztek meg. Ezzel szemben, 123-an neztek meg az elmult 9 nap alatt, elseje ota! Koszonjuk, remeljuk erdemes volt :-))
ON

udv

Előzmény: Király E. (3509)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3510
Király E.
Én olyat nem írtam, hogy a többiek csak silány dolgokat árulnak. Vettem már vagonokat, mozdonyt is a börzén mástól. Most kibeszélem Pista bácsit, remélem nem fog haragudni... A kb. 200DM árú Tillig BR 120-at - Szergej, vagy Tajgatrommel - nekem nem egészen 26000 pénzért adta. A boltokban kb. 30-at kérnek érte... Sajnos nem olcsó a mi hobbink. A Börzére meg azért kell minél sűrűbben járni, mert, ha szerencséd van, nagyon szép dolgokat tudsz venni, nagyon jutányos áron. ( Nem mindenki üzleti célból megy...)

Matiz!
Nekem már 4-én meg volt az újság be-bee!
Bocs! Szóval jókor volta jó helyen, JSB a csomagtartóból szedte elő.
csíkosháTTú

Előzmény: Király E. (3509)
Király E. Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3509
Szia
Mozdonyt még én sem vettem tőle, mert szerintem egy kicsit drágán árul.Igaz azt mondja hogy nála azért magasabbak az árak, mert amit elad az mind új, vagy kijavitott, ellenőrzött darab , és lehet hogy olcsóbban is megkapod másnál de akkor még sok pénzt kell áldoznod alkatrészre is.Ez is igaz de azért az sem felel meg a valóságnak hogy a többiek csak silány dolgokat árulnak.Rengeteg szép dolgot vettem már a börzén sokszor Pista bácsi árainak töredékéért és teljesen hibátlanokat,dobozzal,de ezzel nem akarok senkit untatni...
Előzmény: Törölt nick (3507)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3508
Hali!

Szerintem erdemes tole mozdonyt rendelni. A BRAWA 132-est olcsobban hozta, mintha az Erkel utcaban vettem volna, es gyorsabb is. Lasd meg: egy honapja varok, hogy a 7db megrendelt valto beerkezzen! Jo, mi???

udv

ui:a cimlapot meg tegnap este gyorsan feltettem az oldalra, ezt kell keresni :-)

Előzmény: Törölt nick (3507)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3507
Kivánok!
Pista bácsi tényleg nem nagyon csípheti az ilyen napokat, de szerintem belátta, hogy ebből nagyobb forgalma van(?).Én legalábbis eddig egy DDR-es "Szergejt" vettem tőle csak, - szívtam ugyan a fogam, de nem bántam meg - amúgy csak alkatrészeket vásárolok tőle, de rendszeresen. A régi mozdonyaim kezdenek kopni...
Előzmény: Király E. (3506)
Király E. Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3506
Szia
Akkor ez új infó számomra mert eddig tényleg havonta volt ,és Pista bácsi emlitette, hogy nem igazán szereti az alkatrészes napokat, mert sok a munka vele.Köszi a kiegészitést.helló Ernő
Előzmény: Törölt nick (3505)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3505
Szia Király E.!
Bocs, de ki kell javítsalak: Csikós Pista bácsi MINDEN MÁSODIK HÉTEN TART ALKATRÉSZES NAPOT!
Ő mondta...
csíkosháTTú
Előzmény: Király E. (3503)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3504
Szia monfondir!
Most olvastam el figyelmesen, miket keresel.
Én ugyan TT-zem, de láttam két H0 BR 86-t, az egyik egy gyönyörű Fleischman, gyári dobozban, a másik egy PIKO, használt, de láthatóan kitűnő állapotú modell. Az árakat sajna nem kérdeztem. Viszont van rendszeresen BR 55, ami PIKO, valami elfekvő készletből lehetnek, mert bontatlan gyári csomagolásak, az áruk úgy 8-10 ezer pénz lehet.
csíkosháTTú
Előzmény: monfondir (3492)
Király E. Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3503

hello mindenkinek
A börzén minden hónap első szombatja az alkatrészes nap Csikós úrnál, akkor csak nagyon kevés mozdonyt és vagonokat hoz eladásra. Vigyázzatok ha az első szombat elmarad /ünnep stb./akkor nem rakja át a következő hétre , hanem marad a következő hónap.Br 55-ös ügyben:a PIKO kilenc verzióban gyártotta:svéd,belga/ez a kettő a legritkább/csehszlovák,SNCF,FS Italia,DB,NS,DR,és porosz G8.Ez a kettő legutóbbi a leggyakoribb,mert úgy emlékszem hogy csak ezeket rakták készletbe.Sziasztok
Előzmény: Törölt nick (3497)
tillig1120 Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3502
sziasztok!

Liarnak elkudtem a kepet!

vsteve -nek is valaszok mindjart!
sziasztok!

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3501
Kiegészítés: a legutóbbi Börze - április 7. - alkatrészes nap volt, legalábbis Csikós Pista bácsinál, ő tartja magát a két hetes turnushoz.
Előzmény: Törölt nick (3500)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3500
Morfondir! A kocsik kozul a szemelykocsi megvan, en het vegen megyek fel a borzere. Alkatreszek minden masodik szombaton(? erre en sem emlekszem pontosan) vannak, de csak a Csikosnal, a tobbiek nem biztos, hogy ehhez tartjak magukat! Elore meg kell rendelni az alkatreszt, akkor lesz biztosan ott! Egyebkent ugye nem biztos, hogy pont ahhoz a modellhez pont akkor lesz ott alkatresz.
Előzmény: monfondir (3498)
Fecus Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3499
Sziasztok!

Egy kérdés ami nem égető, nem sürgős és nem tudom szakmailag szépen leírni. Az M5-ösön a 90. km-nél a MOL kútnál kanyarodik egy sín, azt hiszem az autópálya alá. Azon láttam a múltkor egy dízelt, mint az M40 de hosszú orral, ami olyan személykocsikat húzott amilyeneket még nem láttam. Úgy tűnt csak kéttengelyesek a kocsik. Használnak még olyat nálunk vagy filmet forgattak?

Köszi,
Fecus

monfondir Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3498
Szia Matiz!
Köszönöm neked is az infót. Egy 55-ös nekem is van, egy old timer teher kithez tartozik. Zöld színű de szerintem nem a porosz version. Egy feketét ajánlottak de ezek után inkább a bőrzére taralékolok. Ha jól emlékszem minden második hét alkatrész bőrze is. Ilyenkor is van kinnt mozdony anyag?
Üdv :Zsolt
ui: Matiz! A kocsikkal kapcsolatban küldtem levelet. Ha meg vannak még, és tudod májusig tartani őket akkor a bőrzén esetleg találkozhatnánk, mint anno a BR130-nál.
Előzmény: Törölt nick (3497)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3497
Hali!

Ez nem ilyen egyszeru azert :)
E44/BR244 4500 es 6000Ft kozott, a legregebbi os-kivitel dragabb ennel. BR52-es mar van 5000-tol, de BR01-es legalabb 8000 a jo allapotu. Az 55-os nagyon elterjedt, minden PIKO-snak van legalabb egy :) (nekem is volt) igy alacsony aron, 4000 korul megkaphatod. Az 55-osnek 3 fele valtozatat gyartottak, a legszebb a porosz G8-as, ez talan ritkabb kicsit es dragabb is. Remelem tudtam valamit segiteni.

udv!

Előzmény: monfondir (3494)
Mopi Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3496
A TV-ben lesz egy műsor: (idemásolom)
A következő Oázis témája:
A játék
2001. április 11. szerda, este 8 órakor az M1-en.

Szörényi Szabolcs (Illés együttes) is lesz benne a terepasztalával.

monfondir Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3495
Boccs! gyor=gyors őn=én
Előzmény: monfondir (3494)
monfondir Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3494
Szia!
Köszönöm a gyor infót! Még pár kérdés:)) !
Az összes BR ennyibe kerül? Milyen állapotban voltak? Persze nem a Fleiscmann-t kérdezem, sajna az nem az én fizetési kategoriám :(. Minden bőrzére kimész?
Májusban remélem őn is fel tudok menni Budapestre a bőrzére. Üdv: Zsolt
Előzmény: _ Liar _ (3493)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3493
helló!

PIKO BR-k 8000-9000 Ft
Fleishmann 45000Ft

E499 8000Ft
E44 volt de csak mint alkatrész... 3000Ft

Előzmény: monfondir (3492)
monfondir Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3492
Sziasztok!
Ha volt valaki a Bőrzén mostanság, kérem segítsen, milyen árban fut a BR01,55,66,86,E44.
Előre is köszi a segítséget!
Üdv: Zsolt
crash__override Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3491
Szia!

A Lávánál (Láng Vasútmodellező és Modulépítő Egyesület) most fog készülni egy kis dokumentum a modulszabványról, szerintem várdd meg azt.

Ha viszont sürgős, akkor annál valamivel hamarabb lesz eleérhető ugyanez a weblapunkon, mihelyst lesz idom elkesziteni. (Az anyag már megvan, csak szkennelni kell. Ido nincs, mert gőzerővel készülünk a Gyermekvasúton megrendezendő kiállításra.)

Előzmény: maczko (3484)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3490
Hali!

_Liar_:
Hat, akkor nem csak nem nezegetsz figyelmesen, de nem is olvasol figyelmesen :-))
Ossze lehet kotni a kettot, van osszekoto sin, meg a 2.1 es 2.5-os sinrendszerhez is kulon van megfelelo heveder. De megint csak ismetelni tudom magam, mert ha visszaolvasol, latni fogod, hogy errol is volt mar szo (meg arrol is, hogy uj terepasztalt epitek, es azon uj, I profilu ROCO LINE sinek lesznek).

udv

Előzmény: _ Liar _ (3489)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3489
helló!

minden képedet megnéztem.... lehet hogy nem vettem észre.
mond a két fajtát szinkronba lehet hozni?

Előzmény: Törölt nick (3488)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.08 0 0 3488
Hali!

A hetvegen hanyagoltam a netet es a szamitogepet....
A Vasut&Modell lapjara holnap (hetfo-kedd) felkerul par dolog, egyebkent tenyleg kint van a lap!!! A Byg Modell meg el, a Fustiben is ott voltak a kiallitason (ifjabbiktol erdeklodtem, hogyan lehet a betonlapokat modellezni). A Mozartstrasse-hoz osszeraktam a 3-ik epuletet is, par ora kellett hozza ..... ha minden jol megy, holnap az utolsot is osszerakhatom. Kepeket majd jovo het vegen teszek fel rola.

_Liar_: melyik kepeket nezted, mar az I profilu sinekrol is van fent! (Uj terepasztal albumban). A 130-hoz pedig, azert van rola sok kep, mert ez a tipus a(z egyik) kedvencem.

udv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!