Keresés

Részletes keresés

bluesnick Creative Commons License 2010.08.02 0 0 134
Mi volt ez, mert nekem azt írta ki a "jutyúb", hogy ez a videó eltávolításra került az általános szerződési feltételek megszegése miatt...?
Előzmény: mosiah (131)
0330 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 133
Kösz.
Előzmény: mosiah (131)
0330 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 132
Szuper.
Előzmény: mosiah (131)
mosiah Creative Commons License 2010.02.10 0 0 131
Mice Elf Agin Creative Commons License 2010.02.08 0 0 130

ok, ezek szerint rosszul emlékeztem :) bocs

Előzmény: bluesnick (129)
bluesnick Creative Commons License 2010.02.08 0 0 129
A Feelin´Alright? eredeti Traffic, lévén Dave Mason kompozíció, de a Feelin´ Good feldolgozás, bizonyos Leslie Bricusse és Anthony Newley szerezték úgy a ´930-as vagy 40-es években. Többen előadták a Traffic előtt, pl. Nina Simone vagy Lena Horne, sőt John Coltrane is! Újabban Michael Bublé vagy Joe Bonamassa tartják műsoron. A Syrius természetesen a Traffic féle változatot vette alapul.
Előzmény: Mice Elf Agin (126)
bootlegger Creative Commons License 2010.02.08 0 0 128

Így van, részemről is TISZTELET, igen, csupa nagybetűvel, mert ezt nem volt semmi így és ebben a formában előadni...a pontatlanságok is természetesek ilyenkor, hallható voltr próbán és előadáson egyaránt, hogy Zappa-számokban sokkal otthonosabban mozognak már...

 

Feelin' alright volt az, na...:)

Előzmény: Mice Elf Agin (126)
kozakz Creative Commons License 2010.02.08 0 0 127
ha jól rémlik a Feelin' Allright volt.
Előzmény: Mice Elf Agin (126)
Mice Elf Agin Creative Commons License 2010.02.08 0 0 126

Nem a Feelin' Alright, hanem a Feelin' Good volt (mindkettő Traffic eredetileg és mindkettőt játszotta a Syrius...)

 

Nagyon jó este volt, némelyik Syrius-szám döbbenetesen jól szólalt meg (főleg a Crooked Man!) - voltak ugyan pontatlanságok is és közel sem volt még annyira együtt a zenekar, mint a Syrius 72-73-ban (vagy akár ahogyan a Zappákat játszák már), de mindez érthető, ez csak az első koncert volt. Később biztosan mégjobb lesz. Óriási meló volt így összerakni ezt, hatalmas RESPECT érte!

 

 

Előzmény: bootlegger (124)
bootlegger Creative Commons License 2010.02.08 0 0 125

...ja és el ne felejtsük:

március 4. Colombus Hajó a következő időpont, ahol majd legközelebb hallani lehet őket...ahogy hallottam, más számok is terítékre (avagy inkább előadásra) kerülnek majd...;)

 

jó lesz...

Előzmény: kozakz (123)
bootlegger Creative Commons License 2010.02.08 0 0 124

Nagyot szólt ez, Kedves Emberek, akárhonnan is nézem, úgy, ahogy kell...

nekem talán egyedül a Hell (avagy Vampire, kinek hogy tetszik) volt egy kicsit szokatlan, de ez legyen az én bajom;)

FJ nem sokat tett hozzá, de azt legalább jól, és az I've Grown Tired-ben legalább azt énekelte, amit kellett...szemben Tomival, akinek néha tájképei sem voltak a szövegekről...

 

jó értelemben érdekes volt az Observations Of An Honest Man-t hallani, mert azt a Syrius sosem játszotta el élőben

 

setlist, szokásom szerint, szíves felhasználásra:)

 

Hamlet a sólyom

I've been this down before

Devil's Masquerade

Observations Of An Honest Man

I've Grown Tired

Waltz Of The Flowers

Tiszta Szívvel (Jackie-féle változat)

Strawberry Fields Forever

Hell

I'm A Man

Feelin' Alright

Crooked Man

Keep It Greasy (Zappa)

I'm The Slime (Zappa)

Trouble Every Day (Zappa)

Whipping Post (Allman Brothers/Zappa)

 

 

Előzmény: kozakz (123)
kozakz Creative Commons License 2010.02.07 0 0 123
kinek hogy tetszett a pénteki szeánsz?

Nekem határozottan tetszett. FJ persze megint nem sokat adott hozzá a történethez, de hát azt már megszoktuk :)

Előzmény: kozakz (118)
kozakz Creative Commons License 2010.01.14 0 0 122

olyat hallottam hogy teltház van már a ma esti bulira.

 

Előzmény: bluesnick (120)
bluesnick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 121

... és játszották a Directly From My Heart To You című Little Richard szerzeményt, a Mother of Invention előadása alapján... Ha már Zappa  

;-)

Előzmény: Mice Elf Agin (119)
bluesnick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 120

Columbus Jazzklub - 2010. január 14. 20 óra
Budapest, 1051, Vigadó tér 4-es kikötő

In memoriam Jackie Orszáczky

Szakcsi Lakatos Béla (zongora),
Egri János (basszusgitár),
Kőszegi Imre (dob),
Vendég: Török Ádám (fuvola),
Tátrai Tibor (gitár),
Charlie,
Deák Bill Gyula (ének)

Helyszíni CD árusítás!
A jazzklub 20.00 órától várja az érdeklôdôket.
A koncertek kb. 2x45 percesek.

www.syriusegyuttes.hu

Mice Elf Agin Creative Commons License 2010.01.13 0 0 119

ez az igazság: FZ emlékzenekar.

 

Syrius természetesen (sajnos) már soha többet nem lesz.

 

Amúgy játszotta a Syrius a Peaches en Regaliát is, van róla koncertfelvétel.

Előzmény: kozakz (118)
kozakz Creative Commons License 2010.01.13 0 0 118
ne legyen igazam de nekem ez az infom van

2010. február 05-én pedig a Gödörben lép fel a Frank Zappa emlékzenekar, amely erre az alkalomra 8 Syrius dalt fog betanulni és eljátszani. Állítólag leginkább az Ördög Állarcosbáljának anyagát csinálják meg. Tagadhatatlan a párhuzam Zappa munkássága és a Syrius közt. Sőt egyszer az 1973. VIII.27-i Syrius hajón el is játszották az Ugliest Part Of Your Body c. Zappa szerzeményt. Az esemény szomorú évforduló is, két éve ment el Jackie! >>
Előzmény: a lion (116)
syrius Creative Commons License 2010.01.13 0 0 117
Erről nekem is tudnom kéne:-)
Előzmény: a lion (116)
a lion Creative Commons License 2010.01.13 0 0 116
Február 5. Gödör Klub
SYRIUS koncert!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bluesnick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 115

Egy koncert, ahol Rá (is) emlékeznek:

http://www.port.hu/pls/co/event.event_page?i_event_id=1346376&i_event_area_id=11&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_country_id=44

 

kozakz Creative Commons License 2009.12.09 0 0 114
Ez egy szép dolog szerintem.

Előzmény: bluesnick (113)
bluesnick Creative Commons License 2009.12.07 0 0 113

Orszáczky-díjat alapított a Magyar Zeneszerzők Egyesülete.

Az Egyesület többségében komolyzenei területen alkotó tagjainak nyitottságát szándékozik reprezentálni ezzel a díjjal, amit a könnyűzenei téren tevékenykedő kollégák kaphatnak meg.

Évente egy 40. életévét még be nem töltött zeneszerző vagy szövegíró vagy szerzőpáros kaphatja meg a díjjal járó egyszázezer forint pénzjutalmat.

Az Orszáczky-díjat bármely, alkotói tevékenységének eredményeit elsősorban Magyarországon publikáló szerző megkaphatja a díj odaítélését megelőző esztendőben bemutatott munkája alapján.

A díjra a kiírás feltételeinek megfelelő szerző maga is benyújthatja pályaművét, ill. javasolhatja azt bármely zenei intézmény vagy szervezet.

A pályamű beküldendő a Magyar Zeneszerzők Egyesülete címére (1014 Budapest, Szentháromság tér 6.) első alkalommal 2010. január 31-ig.

Bővebben: http://www.hungaropus.com/

0330 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 112
De jó!
Előzmény: syrius (110)
shaddam Creative Commons License 2009.08.19 0 0 111
Interjú

Az ausztrál Aztec Music oldalára (aztecmusic.net) felkerült a Beramiada a 'new titles added' szekcióban. Ha minden igaz, ez azt jelenti, hogy közeledik az album újrakiadása CD-n. Vagy legalábbis van esély rá.
syrius Creative Commons License 2009.04.20 0 0 110

Kiváló alkalom, hogy felélesszük a topicot:

 

Jackie és Tina DVD. Részletek itt.

 

 

syrius Creative Commons License 2009.04.04 0 0 109
Azt a... Majd 40 évet fiatalodtam:-) Tényleg kár, hogy Pataki már lemaradt (pedig kiváncsi lettem volna neki mennyire ment az angol:-). Azért ha ez előkerült, lehet, hogy felbukkan mááás is.
Előzmény: Dick17 (107)
0330 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 108
Szuper.
Előzmény: Dick17 (107)
Dick17 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 107

Egy 1971-es ausztráliai interjú:

http://www.youtube.com/watch?v=gZ2QYKkl3z0 

Kár, hogy nincs meg végig...

Dick17 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 106
Köszönöm az írást A_Lion!
Előzmény: a lion (105)
a lion Creative Commons License 2009.02.03 0 0 105
A Börzsönyi Helikonban megjelent születésnapi cikkemmel szeretnék tisztelegni:

Egy szomorú születésnap okán…
Eltévedt cikk? Műfajok keveredése? Vajon hogyan kerülhet egy irodalmi lapba egy zenei irányultságú anyag? Igazából csak azért, mert Jackie munkássága maga a költészet.
Csapongó gondolataim füzérével szeretnék neki a mennyei zenészek birodalmába küldeni egy jókívánságot, miközben ő egy felhő szélén csücsül piccolo basszusgitárjával, és hamiskásan hunyorog le ránk, fentről figyeli, hogy mi is történik idelent, s kis szarkasztikus mosolyával lekacsintva gondolja magában: jól van ez így, gyerekek...
Amikor a nyári koncertforgatagban megint itthon járt Orszáczky „Jackie” Miklós, még nem tudtuk, hogy a hatvanadik születésnapján, a Művészetek Palotájában nélküle fogjuk őt ünnepelni. Annyit tudtunk, hogy beteg, évek óta küszködik a kórral, de olyan kitartással, energiával dolgozott, hogy ebből szinte semmit sem lehetett észrevenni. Április negyedikén este zsúfolásig telt a MüPa nagy koncertterme, értetlen arcok, szomorú és kíváncsi szemek fürkészték a színpadot, vajon tényleg nem fog előlépni Jackie a színfalak mögül? A nagy orgonát, a színpad felett egy hatalmas, mozinyi vetítővászon takarta, s rajta kaján kis félmosollyal ott figyelt az arcképe, a jól ismert sztk-keretes szemüveggel, alatta a felirat: Orszáczky „Jackie” Miklós - 1948-2008
Nyíló szemű kölyökkorom óta ismerem őt, zenéjével fogott meg, mintegy tizenöt évesen. Leléptem otthonról egy este, hogy élőben is meghallgathassam őt, nem csak az osztálytársam papájának csirkebeles magnójáról. Syrius Hajó! Olyan misztikusan csengett, hogy szinte borzongva vártam a napot, hogy végre élőben is meghallhatom ezt a zenei csemegét, ezt a kis világcsodáját. Ott voltam, átéltem, majd nem is maradt el az atyai pofon, mikor késő, öreg este hazaóvakodtam. Aznap jegyeztem el magam örökre a progresszív zenével, a minőségi rockkal, a koncertek világával. Talán, hogy koncertfotós lett belőlem, áttételesen Jackie-nek köszönhetem. Aztán ő elment Ausztráliába. Zseniális zenészként hagyta el az országot, emelt fővel, és még zseniálisabb zenésszé vált a távoli világban. Mikor elkezdett újra hazajárogatni, újra koncertezni itthon, alig volt olyan alkalom, hogy ne lettem volna jelen, s igyekeztem is mindig fényképezni őt. Lassacskán egy cinkos haverság alakult ki közöttünk, régi emlékeket idézgettünk, rádióműsort készítettem vele, interjúkat, cikkeket írtam róla, melyekhez a képeimet is csatoltam.
Az 1948. május 8-án született Jackie a Syrius együttes basszusgitáros-énekeseként vált a magyar rock történet kultikus-legendás hősévé, munkásságának azonban egy másik fő vonása is van: az a muzsikus volt, aki soha nem az emlékeiből élt. Kísérletező zenészként hihetetlen sokrétűvé vált zenei világa. A rock, a jazz, a fúziós zene, a soul, a funky és a rhythm & blues mind-mind megtalálhatók zenei repertoárjában. Az utóbbi időben a Sydney Operaház zenészeivel készült egy nagyszabású koncertre. Zeneszerzőként, hangszerelőként, zenekarvezetőként dolgozott, számos fiatal tehetséget nevelt ki zenekarában. Ausztráliában is komoly rangra emelkedett zenei tudása, emberiessége, zenész egyénisége.
Amikor nyáron, a Szigeten, a születésnapomon játszott, a koncertet két nőnek ajánlotta; feleségének, énekesnőjének, munkatársának, a briliáns tehetségű Tina Harrodnak (ő is aznap született) és nekem, a régi ismerősnek. Megható volt. Torkomban a gombóccal fotóztam végig – egyedüliként – a koncertet. Ajándékoztam utána neki egy CD-t, melyen sok-sok képe volt, és egy levélke neki, összefoglalva az elmúlt évek néhány emlékének felidézését. Megveregettem a vállát, és kérdeztem, hogy mikor látunk megint? Ő szerényen – kis huncut mosollyal a szája szegletében – csak annyit mondott: „Áprilisban eljövök és megnézem, hogy nyílnak-e már a virágok, és nőnek-e még a fák.” Megöleltük egymást, és ki-ki ment a dolga után. Másnap tudtam meg, hogy mennyire beteg. Akkor láttam utoljára.
Tavalyi koncertturnéján készített képeimből válogattam ide egy kis csokorra valót, nézegessétek, és emlékezzetek erre a nagyszerű muzsikusra, a szerény és bölcs emberre. Ezeket a képeket (ezzel tudtam már csak hozzájárulni a koncerthez) vetítették a „búcsúkoncert” alatt a kivetítőn, álljanak most itt emlékére. Béke Veled drága barátom!

Szöveg és képek: S. Varga Ilona – A Lion fotó
a lion Creative Commons License 2009.02.03 0 0 104
Egy éve, hogy.......
Pengess az egekben, Barátom!
Itt még velünk voltál!
Dick17 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 103

Jackie Orszáczky és Tina Harrod DVD

Jackie Orszáczky, a Syrius egykori basszusgitárosa élete utolsó koncertjeinek egyikét az A38 Hajón adta. E koncert felvételeiből állította össze e DVD-t az A38 Hajó stábja, a több mint kétórás koncertet interjúrészletekkel, fotókkal és részletes életrajzzal téve teljessé. A DVD a napokban jelent meg, s az A38-on már kapható.

www.a38.hu

bootlegger Creative Commons License 2009.01.21 0 0 102
helyileg elég távol, időben meg már elmúlt....
élőben játszottak a Beramiada-ról...fene egye meg, hogy olyan messze és nem itt a müpában...
Előzmény: Dick17 (101)
Dick17 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 101
A TRIBUTE TO JACKIE ORSZACZKY

A tribute to Jackie Orszaczky - Grandmaster of Soul - will be held on December 6 and 7, 2008, from 8pm, at The Studio, Sydney Opera House.

Renowned bass guitarist Jackie Orszaczky was one of the Australia's most influential band leaders and a regular fixture on Sydney's live music scene for 30 years until his death in February 2008.

"Orszaczky was the hub around which the many-spoked wheel of the Sydney music scene revolved…I can't think of anyone in the entire country who touched so many different musicians in so many different ways." John Shand, Sydney Morning Herald
The concert starts with a traditional 9-piece band featuring Clayton Doley, organ, James Greening and Anthony Kable, trombone, Arnie Hanna and Scott Lieshman, guitar, Matt McMahon, piano, Mathew Ottignon, tenor sax, Hamish Stuart, drums, and Dave Symes, bass. Hungarian flautist Mishi Radhuly will also make a special guest appearance. Tina Harrod will then sing accompanied by a string quartet and backup vocals by Lilly Dior, Rebekah Jensen and Monique Morrell. The second half of the concert begins with all 17 performers onstage to celebrate Jackie's 40-year career.
On this journey through his musical life, Grandmaster of Soul visits a number of different recordings and projects throughout his career. Music from Jackie's first solo album "Beramiada", songs from the highly acclaimed album "Family Lore", the double album "Deep Down & Out", as well as tracks from "Deserted Downtown" and unreleased material he was working on before he died, will be performed in front of a large screen showing photos and video footage of Jackie in Hungary.
Forrás: www.orszaczky.com (kiemelések tőlem...)

syrius Creative Commons License 2009.01.12 0 0 100

Hova küldjem?:-)

Bár nekem csak a Filmmúzeumból felvett változat van meg, de egy DVD kópia is csak a logo-val lehet szegényebb.

Előzmény: Dick17 (99)
Dick17 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 99

Egy filmrészlet:
http://www.youtube.com/watch?v=igGUZjspjS4&feature=related

És ha valakinek meglenne DVD-n az egész film...
;-)
De jó lenne!

blzoli Creative Commons License 2008.08.08 0 0 98

Jackie Orszaczky - Jump Back Jack - 1987 - Artist Records

Eladó a Vaterán:  http://www.vatera.hu/jackie_orszaczky_jump_back_jack_lp_1987_84884075.html

 

Kiválló állapotú LP.

bootlegger Creative Commons License 2008.08.05 0 0 97
Bár már több hónapja volt, de azért még egyszer, pontosítva, a rend kedvéért...

In Memoriam Jackie Orszáczky
2008.04.04. MÜPA
------------------------------
Set 1:
Blueberry Hill
Love And Glory
Ask For Trouble
Loaded Gun
Sweet Soul Song
Coffee Coloured Rose
Stew
Crunchin' Through The Big Face
In The Dark
The Other Woman
------------------------------
Set 2:
Omega
Cutting Room Floor
Piece Of My Heart
Old Man Jones
Shacked Up In Paradise
Superman
Treatin' You
Paper Cup
Bethlehem
------------------------------
Ráduly - Szakcsi Duó
I've Been This Down Before
------------------------------
Strawberry Fields Forever
Devil's Masquerade
Dick17 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 96

Egy eddig ismeretlen LP Orszáczky Jackie-vel:

http://www.vatera.hu/jackie_orszaczky_bob_wolfgramm_aus_lp_83530111.html

Vaterázz: A legendás Syrius basszusgitárosaának egy kevéssé ismert, Ausztráliában a 70-es években felvett és kiadott lemeze. Bob Wolfgramm gitárossal ...
http://lowelltarling.com.au/music/bob.html 

http://lowelltarling.com.au/music/song_poems.html 

kozakz Creative Commons License 2008.07.13 0 0 95
Jackie Orszáczky-relikviák kerestetnek

Az idén februárban elhunyt Jackie Orszáczky az A38 Hajón tartotta utolsó magyarországi koncertjeinek egyikét. A koncertről annak idején tévéfelvétel készült, amiből az A38 Hajó DVD-t készít. E DVD anyagához keresünk egykori relikviákat, fotókat, hanganyagokat, archív mozgóképeket, koncertplakátokat, egyszóval emlékeket, amik dokumentálják a nagyszerű zenész hazai és ausztráliai pályafutását.

A DVD magját a kitűnő basszusgitáros-zeneszerző tavaly júliusi A38-as koncertje adja. Azt szeretnénk, ha a kiadvány méltó emléket állítana a Syrius egykori tagjának, akinek páratlanul gazdag pályafutását nem könnyű bemutatni. Ezért kérjük azok segítségét, akiknek birtokában vannak Orszáczky életével, zenéjével kapcsolatos relikviák és dokumetumok. Ha Ön rendelkezik ilyenekkel, kérjük, keresse Nováczki Évát a novaczki.eva@a38.hu email-címen vagy a 464 39 40-es telefonszámon.
Dick17 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 94

A Quarton sajna nem találtam meg ezt az előzetest. :-( A műsort még Jackie rakta össze és csak Szakcsi meg nem jelenése változtatta ott a 3. szám környékén. De az csupán egy csere lehetett.

93. hsz-ra: a Pychomania csupán mint zenei téma jelent meg a két számot összekötő részben, az nem volt énekelve.

Előzmény: eref (92)
bootlegger Creative Commons License 2008.04.09 0 0 93
Huhhh....akkor túlságosan kikapcsoltam a zenétől, de én a Psychomania-ra nem emlékszem...
Előzmény: Dick17 (91)
eref Creative Commons License 2008.04.09 0 0 92
A Quart-é valószínűleg előzetes, ami módosult a koncerten (pl. Sazkcsi késése miatt is volt számcsere). A ráadás úgy volt, ahogy leírtad.
Előzmény: Dick17 (91)
Dick17 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 91

A 89. és 90. hsz-ra:

hogy´ é van az, hogy a két lista még köszönő viszonyban sincs?

Egy biztos: a Syrius rész az I´ve Been This Down Before-ral kezdődött, utána jött a Strawberry Fields Forever/Psychomania/Devil´s Masquerade egyvelege...

eref Creative Commons License 2008.04.09 0 0 90
A Quarton ez jelent meg, nyilván ez se korrekt.

Tina Harrod: ének
David Symes: basszusgitár
Hamish Stewart: dob
Matthew McMahon: billentyűs hangszerek
James Greening: harsona
Anthony Kable: harsona
Juanita Tippens, Kristen Cornwell, Mahalia Barnes: vokál

Közreműködik:

Tátrai Tibor: gitár
Szakcsi Lakatos Béla: zongora
Ráduly Mihály: fuvola
Borbély Mihály: tenorszaxofon
Valamint a Sturcz Vonósnégyes


1. rész:
1. Blueberry Hill
2. Love and Glory
3. Loaded Gun
4. Sweet Soul Song
5. Coffee Coloured Rose
6. Stew
7. The Big Face
8. In The Dark
9. The Other Woman

2. rész:
1. Omega
2. Cutting Room Floor
3. Piece Of My Heart
4. Old Man Jones
5. Shacked Up In Paradise
6. Superman
7. Paper Cup
8. Bethlehem
9. Treatin' You
10. Devil's Masquerade
11. I've Been This Down Before
Előzmény: bootlegger (89)
bootlegger Creative Commons License 2008.04.08 0 0 89
Korántsem 100%...

Set 1:
01 Waltz Of The Flowers (GTK 1971 Archiv)
02 ?
03 ?
04 Ask For Trouble
05 Loaded Gun
06 One Step Forth...
07 (Who were you...)
08 Stew
09 Crunchin' Through
10 In The Dark
11 The Other Woman

Set 2:
01 Are You Sleeping (A38 2007 Archiv)
....
....
....

Ráadás:
01 Szakcsi - Ráduly Duó
02 I've Been This Down Before
-------
03 Strawberry Fields
04 Devil's Masquerade

A hiányzó részek/hiányosságok még kinyomozásra javításra várnak...
Előzmény: Dick17 (88)
Dick17 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 88

megelőztél persze!

S. Varga Ilona üzente:

In memoriam Orszáczky Jackie:
http://www.passzio.hu/modules.php?name=News

április 8., 15:56

Köszönjük!!!

Előzmény: a lion (87)
a lion Creative Commons License 2008.04.08 0 0 87
Egy kis megemlékezés:

http://www.passzio.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=14019 MüPa
eref Creative Commons License 2008.04.02 0 0 86
Tegnap a szentendrei Barlangban Borbély Misi adott egy kis előleget: eljátszották Ráduly Misi Tryptich c. darabját.
Dick17 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 85

Virág helyett hangszerükkel és mindenen átsugárzó muzsikájukkal búcsúztatják Orszáczky Jackiet a magyar rockzene kiválóságai.

A legendás Syrius egykori csapattársai – Tátrai Tibor és Ráduly Mihály –, a Rákfogó ma már Kossuth-díjas billentyűse, Szakcsi Lakatos Béla, az eMeRTON-díjas szaxofonos fenomén Borbély Mihály, a magának már sok műfajban elismerést szerzett Sturcz Kvartett is fellép az április 4-i emlékkoncerten. Az este éppoly átütő erejűnek ígérkezik, mint amilyen – egy 1970-es újságcikk tanúsága szerint – a sok emlékezetes ausztráliai fellépések egyike lehetett: „Kiütés magyar módra! A Syrius együttes megölte az Odyssey Fesztivál közönségét! Ez a zenekar úgy játszik, mint amikor egy robogó expressz hajszálpontosan megáll egy hatpennysen."

Forrás: www.mupa.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!