Keresés

Részletes keresés

drbarta Creative Commons License 2009.12.21 0 0 46660

Domaine de Villeneuve Chateauneuf du Pape les Vieilles Vignes 2005

 

Illata közepesen intenzív, nem tolakodik, de nagyon összetett, benne piros bogyós gyümölcsök, érettek, de nem aszalt jellegű, megtámogatva nagyon finom dohányos-erdeigombás beütéssel. Szájban nagyon koncentrált, betölti a szájat, mégse akar lehengerelni, a nagy test ellenére van egy könnyed hangulata neki, savai eszményiek, kitöltik és vezetik a kortyot, soha nem élesek, soha nem uralkodnak, mégis folyamatosan tapinthatóak, nehéz szavakba foglalni, egyszerűen mesteri. Ugyanez elmondhatni a tanninról is, alapvetően sok van belőle mégse tűnik fel, bársonyos, soha nem húz, jelen van , remekül megfér a savak és az extrakt mellett.

Ittam már még lehengerlőbb, még koncntráltabb borokat, de ilyen szintű harmóniát, eleganciát még soha nem észleltem "nagyágyúnak" szánt vörösborok között.

9p

ps.és szó nincs arról, hogy a második pohárnál már csömör lenne, nagyon jól fogyasztható, várja az ember a 3. és 4. poharat is!

 

Tybald_ Creative Commons License 2009.12.20 0 0 46659

St. Andrea - A kutya fáját '07 v2.0: Két dologra emlékszem a borral kapcsolatban: Tetszett és nagyon gyorsan elfogyott, valamint amikor ittam megjegyeztem magamnak, hogy a stabil 5 pont vagy picit fölötte értékelést kell majd mellé írnom:)

 

Montes - Reserva Chardonnay '07: Jó értelemben vett technobor, aki szereti az érett sándornés jegyeket jó savakkal megtámasztva és közepes fával kiegészítve annak be fog jönni. 5pont

 

Il Casato - Montepulciano D'Abruzzo '08: Savanykás gyenge lőre, iható lett volna nehezebb napokon, de inlább ment a lefolyóba 0p (valami multis beszerzésből maradt, nem ajánlom!)

drbarta Creative Commons License 2009.12.15 0 0 46657

Tokaj Grand Tour Szeged

Nem jegyzeteltem, csak néhány benyomás:

Nekem is kicsit csalódás volt 1-2 beharangzott borász(és borainak:) tavolléte pl.Szepsy

Azért így is szenzációs volt

 

 

Bott-pince-nagyon szeretem a letisztult, sallangmentesen gyümölcsös stílusukat, vitális, lendületes, vibráló savvilágukat. A 08-as borok még nagyon fejlődésük elején vannak, lehet hiányzik belőlük az eddig megszokott maradékcukor kerekítő hatása. A Csontos mindenesetre így is a kedvencem volt száraz témakörben.

 

Kikelet-pince-nem sok tapasztalatom volt eddig velük, jópofa , jóhumorú páros, újszerűen élénk, üde gyümölcsösséggel megáldott borok, játékosak, elegánsak, nagyon finomak. A pult alóli aszú pedig rendelkezik azzal a bizonyos mesteri sav szerkezettel, amit csak néhány másik borban sikerült eddig észlelni.Fenséges.

Mindenképp felkeltették az érdeklődést.

 

Dorogi pince

Barta pince-mindkét pincénél volt szerencsém kissé szokatlan, rusztikusabb, porosabb-ásványosabb borokhoz, kicsit furcsa de nem rossz

 

Demeter Zoltán-A két birtokbor is rendben van, de azok azért annyira mélybenyomást nem tettek.Viszont a főbor 07-szenzációs formában volt, még sokkal jobban tetszett, mint nyáron, koncentrált, mégis könnyed, lehengerlő, mégis elegáns, és az a bizonyos lendületes, de soha nem éles, hosszú, hibátlanra csiszolt savak(a Kikelet-aszúban is ilyen volt)-mindenképp az est bora

 

Klasszikusabb stílusú aszúk közül a kedvencek

-Patricius 5 putt 2000-ez volt a kedvencem, komplexitásával és harmóniájával fog meg

-Disznókő 5 putt 2002-ez pedig a dinamikával, kicsit talán túl lendületes is

 

 

Mindenképp szenzációs kóstoló volt, jónéhány 8p(1-2 akár az feletti) körüli tétellel.

 

 

 

 

 

 

Tybald_ Creative Commons License 2009.12.14 0 0 46656

Tokajról jut eszembe: Bodrog-Borműhely alábbi borai közül van amit érdemes betárazni?

Lapis Furmint '08 (száraz)

Lapis Cuvée '07 (édes)

Dereszla Hárs '07 és '08 (száraz)

 

BZolinak ezúton is köszönet a pénteki programért!

Előzmény: Kabócás (46655)
Kabócás Creative Commons License 2009.12.12 0 0 46655
Ma volt Szegeden a TOKAJ GRAND TOUR borkóstoló.( http://tokajgrandtour.eu/ ) Aki ottvolt annak nem kell bemutatni. Színvonalas volt a borászok kitettek magukért. 11 pince volt jelen, 2 vagy 3 borral fejenként. Nekem az est csúcs-bora ismét a DEMETER-FŐBOR volt, nem lep meg a dolog. De nagyon tetszettek még ASZÚ kategóriában: Disznókő,Kikelet,Royal Tokaji. Szárazban a Bott pince Teleki és Csontos vitte a prímet! Nekem tetszett, gratula a Szervezőknek, csak így tovább...
paskomi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 46654
Köszi. szerintem az lesz a nyerő részemre!
Előzmény: csite (46653)
csite Creative Commons License 2009.12.08 0 0 46653
Üdv itt!

Megtudható a szűkebb szülőhelye a boroknak?
van itt egy termelőibb fórum is, ahol lehet szakmázni
Előzmény: paskomi (46651)
paskomi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 46651
Üdvözlet mindenkinek!
Hobbi borász vagyok dunántúlon egy kis faluban!

550 tőke családi ültetvény. Kékfrankos, bianca-ezerfürtű, cabernet franc, néró saját, + vásárolt szőlőből készítek bort. Időnként megfordulok területi borversenyeken.
Tetszik a topik. Főleg tapasztalat útján szerzem a tudást. Néhány szép tételem már volt, de a barátok és a család azonnal rákattan.
.


bandika Creative Commons License 2009.12.07 0 0 46650
Én is grat, pont tegnap láttam vele egy műsort a Paprika tévén, régebbi lehetett, mert többek között a 2004-es rosét kóstolták, nagyon szimpatikus, elkötelezett, szerény, de ambíciózus figurának tűnt, aki pontosan tudja, mit akar. Talán nem véletlen, hogy a kedvenc boraimat mind ilyen egyéniségek készítik...
Bortárs Creative Commons License 2009.12.05 0 0 46649
Szívből Gratulálok én is!
Hát igen, jó ideje érett a dolog. És Egerre is ráfér most az elismerés!
Előzmény: shiraz (46648)
shiraz Creative Commons License 2009.12.05 0 0 46648
gratula
lehet h még néhány xy előtt kellet volna megkapnia
Előzmény: elzee (46644)
elzee Creative Commons License 2009.12.04 0 0 46647
jaja, olvastam... :)
Előzmény: csite (46646)
csite Creative Commons License 2009.12.04 0 0 46646
az mti szerint, csak fehérborai vannak :D

Amúgy GRATULA neki!
Előzmény: elzee (46644)
drbarta Creative Commons License 2009.12.04 0 0 46645

Biztos lehet abból sokat is fogyasztani, lehet, hogy csak én vagyok papírkutya..:)

Előzmény: csite (46643)
elzee Creative Commons License 2009.12.04 0 0 46644
Lőrincz Gyuri lett az Év Borásza... gratulálok neki!
csite Creative Commons License 2009.12.04 0 0 46643
Az mán meg mitől jó bor, amiből nem lehet sokat fogyasztani? Nem arra való? :P
Előzmény: drbarta (46642)
drbarta Creative Commons License 2009.12.04 0 0 46642

 Kékfrankosok vakon

 

nSt.Andrea Ferenchegy Kékfrankos 2006

nA St.Andrea védjegye lesz lassan az illatban jelentkező avaros-zöldfűszeres émelyítő vonulat, szájban közepesen telt, dinamikus, savakra épülő szerkezet,szeretem az ilyet, mégha kicsit túl élénk is a sav, hosszú utóíz,egy kicsit fanyar tanninokkal szép bor,hamisítatlan egri kékfrankos, de van egy kis zöld jellege 5-6p

n

 

Ráspi Öreg tőkék Kékfrankos 2005

nÉdesebb karakterű illat, egy kis technocolossággal megbolondítva, amivel nehéz mit kezdeni, koncentrált korty, édesen fűszeres karakterrel, gyümölcsösség visszafogott, savai kissé lágynak tűnnek, nem adnak elég tartást a szerkezetnek, számomra kissé rövid 4p

nLeleplezés és visszakóstolás után, érezni véltem valamit a  Ráspi és Weninger borokban rendre előforduló fülledt-földes-sós vonulatból, de nem egyértelműen, zárkózott bor, ma este visszakóstolom

n

 

Kaló Imre Kékfrankos 2002

nÁradóan buja, túlérett, szilvalekváros illat, vastag , áradóan zamatos korty, tökéletesen harmonikus , a kortyot kitöltő savak, igazi nagy bor, amelyet nagyon jó fogyasztani, mégha egyáltalán nem is nézném kékfrankosnak 7-8p

n

 

Orsolya Kékfrankos 2006

nA pince többi vörösborában is fellelhető jellegzetes édesen és élénken fűszeres illattal nyit, koncentrált bor, szép szerkezetű savak, hosszú búcsú. Jellegében leginkább a St.Andreával mutat rokon jegyeket, annak hibái(túl élénk savak, zöldesség) nélkül, legfőbb hibája, hogy nehéz az előző bor után nagyot durrantani. 6.5p

 

 

Ráadás-a kékfrankos sor kielemzése után (ez már nem vakon)

Ascheri Barolo Sorano 2000

Nagyon intenzív, érett, mély és komplex illat, szájban lehengerlő, rendkívül összetett, és rétegzett, rusztikus-poros, véletlen se gyümölcsös ornamentika, textúráját a sok és érett tannin formálja,a végén robbanó savak, kilométeres utóíz. Drámai bor,letaglózó élmény, de nem igazán lehet belőle sokat fogyasztani 8p

csite Creative Commons License 2009.12.04 0 0 46641
Még alakul benne a bor. Egyelőre nem érződik a fa karakteresnek benne. Ja, és tölgybe került. Az akáchoz nem tudok érdemben hozzászólni. Kevés bor volt, ami tetszett eddig nekem, és akácban született. Túl sok karakteres aromát ad a borhoz, nem kiegészít, hanem vezet.
Előzmény: attila8563 (46640)
attila8563 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 46640

És jó volt a bor? Nem volt faíze?

Milyen fa a hordó? Az enyém akác.

Előzmény: csite (46639)
csite Creative Commons License 2009.12.03 0 0 46639
Én csak kimostam az enyémet, és beáztattam használat előtt pár napig. Nem kell túlspirázni a dolgot.
Előzmény: attila8563 (46638)
attila8563 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 46638
Üdv!
Új fahordót vettem, ha valaki tudja hogy mik a teendők vele, kérem segítsen!
Annyit olvastam hogy, áztatás, forrázás, jobb ha először must kerül bele.
Köszi!
Attila
winestone Creative Commons License 2009.12.01 0 0 46637
a
Előzmény: Lujza Schön (46633)
BZoltan Creative Commons License 2009.11.30 0 0 46636
Annak aki lemaradt a portfóliókóstolásról vagy aki sosem unja meg a kóstolókat:

December 11-én lesz a téli Zwack Open.

Részletek: itt
bandika Creative Commons License 2009.11.30 0 0 46635
A hétvégén a fizikailag és filozófialilag is Szentesi-közeli nadapi kistermelő, Bácsi Zoltán "Variszkusz" néven futó rajnaiját kóstolgattam a temelő társaságában, remek tétel, ásványos, telt, nagytestű, ropogós savakkal. Mutatta a még forrásban lévő 2009-es tételeit is, a fahordós különösen ígéretes. A közeljövőben tervezi a piacralépést.
bandika Creative Commons License 2009.11.27 0 0 46634
Kedves bortársak, nehezen leírható élményem volt a múlt hétvégén. Asszonytól szülinapi ajándékba, teljes meglepetésként kaptam egy titokban leszervezett pincelátogatást Szepsy Istvánhoz. (Egyszerűen felhívta a honlapon lévő telefonszámot, és ifj. Szepsyvel egyeztetve lecsapott az egyetlen szabad idei időpontra, ami a múlt szombat délután volt.) Előzetes jelzés alapján ifj. Szepsy állt volna kettőnk rendelkezésére délután 3 és 5-6 között. Mi éppen túl voltunk egy kellemes ebéden (Ős Kaján, Tolcsva), és azt hittük, fel vagyunk készülve arra, ami jön. Az első nagyon kellemes meglepetés az volt, hogy mégis maga a gazda várt minket délután háromkor a kúria előtt Mádon. Bár semmiféle ismeretség nem volt köztünk, és a borügyi hozzáállásunkról sem lehetett kiterjedt elképzelése (feleségem csak annyit jelzett, hogy szeretjük a borait), mégis nagyon szívélyesen fogadott. A kúria, a palackozott borok tárolóhelyisége és a kúriánál lévő kispince bemutatása után beszélgettünk még magáról a birtokról, a talajösszetételről, dűlök fekvéséről. Az érdeklődésünket (Alkonyi-féle könyvből kivett borvidéki térképpel érkeztem, kérdeztünk sokat) látva bevágott minket a terepjáróba, és sár meg csúszós útviszonyok dacára mentünk dűlőt nézni. A Szent Tamás 46-os furmint-ültetvényét néztük meg, meg a Királyban kóstoltunk még kinn lévő hárslevelűt (fantasztikusan tömény íze volt). A száraznak szedett szőlő szürete már október közepére befejeződött, az édesnek való 50%-a viszont még kint van, és jelen állapotában csak bánat van vele, ahogy a gazda mondja, mert bár botrytisesednek a szemek, a sok eső és a kevés napsütés miatt nem töppednek. Kint hagyják még, hátha jön néhány napnyi jó idő. A hársat elnézve, még talán bírja egy kicsit rothadás nélkül. A dűlők után alászálltunk a falu központjában lévő többszintes érlelőpincébe, ahol fantasztikus nemespenész és hordók, valamint kóstolt tételek hosszú sora várt minket. Száraz furmint tekintetében végigmentünk az Urbán és a Szt. Tamás utóbbi néhány évjáratán (emlékeim szerint mindkettőből a 2006-ostól voltam elájulva leginkább), kóstoltuk a birtokfurmintot is. Aztán jött az édes szamorodni 2006, hihetetlen mélységek, citrus, barack, birs, fantasztikus egyensúly! A 2006-os, majd 2003-as hatputtonyosra nincsenek szavaim. Azonkívül olyan csoda is történt velünk, hogy a gazda megosztotta velünk az egy gyűjtőtől visszakapott 1999-es eszenciáját! 450 g cukor 2,5-3 körüli alkohol, nem is bor ez. Ilyet életemben nem ittam, és nem is valószínű, hogy fogok. Döbbenetes volt.

 

A borokról nem is írnék többet, maga az élmény így együtt fantasztikus volt. Szepsy István végtelen szerénysége, kedvessége, nyílt, barátságos hozzáállása két vadidegenhez teljesen elvarázsolt. Nem sok hasonló figurával találkoztam életemben. (Ja, a kóstolóért „természetesen” nem fogadott el pénzt…másnap reggel azért bevásároltunk…)

Lujza Schön Creative Commons License 2009.11.27 0 0 46633
Sziasztok! Nem tud nekem valaki segíteni abban, hogy hol vásárolhatnék 1965-ös évjáratú bort?
Bortárs Creative Commons License 2009.11.27 0 0 46632
Nekem az a tapasztalatom, hogy a 2007-es borok, sokkal kerekebbek (gondolom, főként az alacsonyabb savak miatt), kedvesebbek, könnyebben fogyaszthatóak voltak, mint a 2006-osok, amik viszont talán kicsit még komolyabb alapanyagok voltak. Lehet a 2008-asok is mások. Lehet ezt nevezik évjárathatásnak?
Előzmény: drbarta (46630)
schgabri Creative Commons License 2009.11.27 0 0 46631

Sziasztok!

 

Az egyik főzős újságban akadtam egy hírdetésre, ami a Ravi borhűtő patront népszerűsítette. Mint lelkes amatőr, meglátogattam a honlapját, és nem tudom eldönteni, hogy tényleg olyan hasznos eszköz-e, mint amilyennek bemutatják, vagy csak egy újabb átverés. Szeretném, ha valaki - nálam sokkal hozzáértőbb - véleményezné a terméket, érdemes-e megvásárolni ajándéknak, vagy sem. (nem írom a webcímet, nehogy off-oljon a gazdi, de a google segítségével rá lehet lelni az oldalra)

drbarta Creative Commons License 2009.11.27 0 0 46630
Kétségtelenül úgy érzem, hogy komoly, potenciálisan 6-7p környéki alapanyag, bár én ezt nem igazán tudom hitelesen megítélni. Emlékeim szerint tavaly decemberben a 07-es Király és Csontos sokkal kerekebb, összecsiszolódottabb állapotban volt. Én úgy érzem, hogy a 08-as Bott-bor talán lassabban érő bor lesz és hogy fél évig jobb hozzá se nyúlni egy következő palackhoz.
Előzmény: shiraz (46629)
shiraz Creative Commons License 2009.11.26 0 0 46629
a nov 14-i kóstolón (egy nappal előbb kinyitva ) csodálatos volt a Bott-bor 08. levegő kell neki vagy idő még a palackban. :)
Előzmény: drbarta (46628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!