Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29183


Az enyém leginkább ehhez hasonlít, legalábbis amit hirtelen ki tudtam keresni. Alu sínek persze nincsenek benne, és az asztalban sem, csak párhuzamos hornyokon átmenő csavarok. Szorítónak majdnem ugyanilyet alkalmaztam, 220 Ft-ért vettem az Auchanban nyeregcső szorítókat, nálam az fogja a vezető csúszólapjait is.
A leszorítást többféle módon meg lehet oldani, a görgős már nagyon gépész módszer lehet, én még nem is láttam. Leginkább talán a fatherboard (ha jól írom fejből) változat terjedt el, de láttam már pl. "gyökérkefés" megoldást is, én eddig még nem láttam hiányát, de ártani nem árt.
Előzmény: Törölt nick (29182)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29182
A keresőbe beírtam hogy router table és az így kidobott asztalokon néhányon volt leszórító görgő a vezetőn. Ezek fontossak vagy a használat adja hogy szükségessé válnak-e? A vezetőt miből csináltad? Láttam a neten fábol és aluminiumból készültet is.
Előzmény: Törölt nick (29175)
Bubi504 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29181
Akkor tisztázzunk valamit. Kinzo maróból is több van.

a.) Itt van pl ez : http://www.vatera.hu/kinzo_felsomaro_156616031.html

Ehhez kapható Trend befogó.

b.) Azt itt van ez : http://cgi.ebay.de/Kinzo-Oberfr%E4se-1.200-W-Fr%E4ser-Fr%E4smaschine_W0QQitemZ120486524937QQcmdZViewItemQQimsxZ20091030?IMSfp=TL091030181004r630

Ennek van 1800w-os változata is ami ugyanígy néz ki, és ilyenem van, és ezzel azonos a sárga amit belinkeltél.
Ránézésre a két gép (mármint az a.) és b.) befogása is egyezik, nem valószínű, hogy variáltak volna (mert minek).
Milyen Kinzo-d van, ami seegeres ?
Előzmény: garfieldka* (29146)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29180
Én sem rossz szándékkal irtam a válaszomat elismertem hogy ez valóban nyelvtani hiba, de erről nem szeretnék vitázni mert ez a forum nem erről szól, de köszönöm  az építő gondolatokat az asztallal kapcsolatban.
Előzmény: Törölt nick (29170)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29179
Gyártottál olyan fa fogaskerekeket is?
Előzmény: Bubi504 (29176)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29178
De majd nemSoká jön Dáriusz, és elmondja, hogy kell apait-anyait beleadva asztalt építeni.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29177
Na jó, nem csak Krőzusnak telik rá, Csekonics is ki tudja köhögni.
Előzmény: Törölt nick (29175)
Bubi504 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29176
Én még 20 alatt vettem a kisebbik Boscht, ennyit simán megért, igazából semmi gondja. Van egy kinzo-m is, amit épp most alakítottam át asztali használatra úgy, hogy megszabadítottam a talpától és a függőleges száraitól is, ezzel kiküszöböltem a hibáit (remélem). Csináltam neki egy emelőszerkezetet a woodgears.ca-n látható lift alapján, így semmi lötyögése nincs.
Előzmény: Törölt nick (29154)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29175
Na nézz már oda, a lényeget meg nem veszem észre a mellékes miatt, és ez az igazi hiba!
Most nem ugrik be, milyen görgőkről van szó, olyan nekem nincs, vezetőt persze készítettem, olyan "húzogathatóst", elszívónyílással, sokkal egyszerűbb megcsinálni, mint esetleg elsőre gondolná az ember. Azzal szerintem nem érdemes vesződni, hogy a vezető mozgatása feltétlenül párhuzamos legyen, csak akkor, ha "T"-sínt is akarsz beépíteni a merőleges marásokhoz, de az meg kiváltható egy derékszögű tolólappal.
Előzmény: Törölt nick (29167)
Bubi504 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29174
Hol vetted a 1/2-es befogót ? A kinzo 1800-asa és ez a sárga gép pontosan ugyanaz !
Előzmény: garfieldka* (29151)
Kamelot Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29173
Jót akartam vettem magamnak. Ja azt meg kikérem magamnak hogy Krőzus lennék.:-)))
Előzmény: Törölt nick (29170)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29172
Na, Vajk se pocsékolta a vigyorijeleket, de ő se néz le, hidd el!
Előzmény: Törölt nick (29168)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29171
Ez a "haemming távolság" nagyon érdekesen hangzik!
Csak tőmondatokban, légyszi: mi az?
Előzmény: halaloszto (29169)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29170
Valamit VÉLETLENÜL kétszer leírni az nem ugyanaz, mint a nyelvtani hibának minősülő szóismétlés, persze attól még hiba, elismerem.
De egy nem túl nehéz szót ennyire ordenáré módon helytelenül írni: tényleg ne haragudj, de képtelen voltam megállni, hogy ne szóljalak meg érte.
Éppen pár napja említettem, hogy nem szeretem telerakni "emókkal" a hozzászólásaimat, ide ezek szerint mégis kellett volna, hogy lásd: nem fensőbbséges ledorongolás az, hogy felhívom egy súlyos hibára a figyelmedet.
Ha ilyen lenne a stílusom, az előző hozzászólással sem fárasztottam volna magamat, merthogy azt segítségnek szántam.
Talán túl sokat olvasol más fórumokat, ahol inkább a harc a módi, mint az egyetértés, ezért értékelted úgy a megjegyzésemet, ahogy.

A lényeg akkor is: ha jót akarsz, és nem vagy Krőzus, építs magadnak asztalt!
Előzmény: Törölt nick (29168)
halaloszto Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29169
necsinaldmar.
- nem is biztos hogy qwert billenyuzete van
- a p es a b tok egyformak, csak el vannak forgatva. lehet hogy meglokodott az uzenet es elfordult
- lehet hogy fejjel lefele gepel
- csak ket bit a haemming tavolsaguk, lehet hogy ket veletlen bithiba (najo, negy) tortent

vajk
Előzmény: Törölt nick (29164)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29168

igen igen helyes írási hibát vétettem, nem félre nyomás volt, de nem értem miért kell cinikusnak lenni. De ezt nem értem: "Már ha nem nem stíluseszköznek szántad."

Mi nem nem? Ez a mondat ebben a fomában értelmezhetetlen,  a szó ismétlés talán stíluseszköz? Mindenki hibázhat. De engem nem ez a téma érdekel. :)

Előzmény: Törölt nick (29164)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29167
Szia! Szerintem én is ezt az utat fogom járni, hogy a munka lapot is magam készítem és kihagyom a gyári alapot belöle. Te építettél rá görgöget vonalzót stb-t?
Előzmény: Törölt nick (29163)
Kamelot Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29166
Nekem régebben sima MDF asztallapom volt kb 2 évente kellet lecserélni. A maró talpánál ha lehet el kell vékonyítani hogy kevesebb legyen az emelési veszteség.
Előzmény: Törölt nick (29161)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29165
Köszi a választ, szerintem akkor a gyári asztalt elvetem, amugy is csak arra kellett volna hogy pontos legyen a munka lap , szekrényt mindenképpen szerettem volna hozzá (alá) építeni így majd a munka lap is házi kivitelű lessz.
Előzmény: Kamelot (29162)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29164
Ja, EGYÉBKÉNT a "p" betű elég messze van a "b"-től, nehéz ennyire mellényúlni.
Már ha nem nem stíluseszköznek szántad - nem annak tűnt.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29163
Bár a kérdés nem nekem szólt, elmondom, miért döntöttem házi készítésű asztal mellett.
Első körben az én elképzelésem is az volt, hogy venni egy olcsó gyári asztalt, és a jó dolgokat megtartva körbeépíteni egy masszívabb szerkezettel. De amikor megnéztem közelebbről egy-két típust, arra jutottam, hogy teljesen fölösleges rá pénzt kiadni. Először is, ha kezdetnek veszel egy kisebb marót, de később komolyabb teljesítményűre váltanál, könnyen lehet, hogy a nagyobb gép talpa el sem férne benne. Másodszor, ezeknek az olcsó változatoknak olyan gyengék és gyatrán megmunkáltak a fontos alkatrészei, hogy ennél jobbat tudsz otthon készíteni, már ha van egy kis érzéked ilyesmihez. Harmadrészt, szerintem nehezebb két eltérő struktúrát jól összeházasítani, mint egy egységes dolgot megépíteni.
Ja, és ha nem szállsz el a tervezéssel, olcsóbban kihozod az egészet, mint maga a gyári asztal.
Én egyébként az asztallapot laminált bútorlapból készítettem, persze keretre építve, borításként parketta szaküzletben ingyen beszerzett laminált táblát használtam, ebből van a betét is, és az egészet keményfa léccel szegtem körbe.
Előzmény: Törölt nick (29161)
Kamelot Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29162
Majd rájössz Te is hogy az egykaptafára készült gépekre mindegy hogy ki ragasztja fel a cimkét. A minőség egyforma.
Előzmény: Törölt nick (29160)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29161

Házi készítésüt szeretnék maró asztalként. Eddig az volt a terv, hogy egy ilyen lemezes asztal köré építem fel magát a maró "szekrényt" ugy mond ez a gyári lemez asztal csak a munka lapot adta volna beépítve.

Egyéppként házi készítésünél mit javasolsz munka lapnak, hogy azzal pontossan lehessen dolgozni?

Előzmény: Kamelot (29157)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29160
Szia nem jó véleményt várok, de te egy másik márka tapasztalatid osztottad meg, de lehet hogy félre értettem és ez minden lemes asztalra igaz? Mármint hogy nem a legjobbak, persze ebben az ár kategoriában.
Előzmény: Kamelot (29156)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29159
Tényleg, az Arzenállal is találkoztam keresgélés közben, de ott nem érdeklődtem, úgy véltem, hogy náluk nemigen lehet olyan "kedvező konstrukcióban" megvenni, ha egyáltalán van, mint amazok egyikénél.
Előzmény: Kamelot (29142)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29158
A győri cégre csak utalást találtam, konkrét elérhetőséget nem, a Pest megyei alighanem a Lang kft., náluk már nincs ez a típus, 2-300E Ft-os gépeket kínáltak volna helyette, a pécsieket is felhívtam, ott sem biztattak.
Ezzel tulajdonképpen megkönnyebbülést hoztak, mert nagyon vágytam rá, meg is vettem volna, de a közeljövőben lesz pár olyan kiadásunk, ami ezzel együtt már veszélyes mértékben leapasztotta volna a tartalékainkat.
Mivel ebben az árban ezzel egyenértékű gépet nem találtam, majd úgy fél-egy év múlva veszem elő újra ezt a témát, akkor talán szélesebb körben is nézelődhetek, addig meg elleszek a meglévővel, ahogy eddig is.
Azt viszont nem értem, hogy egy gép gyártását megszüntetik anélkül, hogy árban és tudásban nagyjából megfelelő új típussal váltanák fel. Vagy erre a kategóriára nem volt kereslet? Ez annál is inkább érdekes, mert a német-osztrák ebay oldalak is tele vannak Einhell-Güde színvonalú gépekkel, tehát ott is van igény olcsó gépekre, na de az ottani átlagember egy ilyen TK 150-es árát könnyedén kiköhögi, biztos nem minden barkácsoló elégszik meg olyan nívótlan izékkel.
Előzmény: Soká (29127)
Kamelot Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29157
Szerintem ezek a gyári kiegészítők aránytalanul drágák. A csapozósablonon kívül minden sablont magad készíts el. Bár a csapozóra is van házi lehetőség.
Maróasztal vagy sajátkészítés vagy komolyabb bolti. Én 80000 vettem egy Bernardo-t. Ez stabil nem pontatlan. Az sk készítés meg rajtad múlik. Ezek a lemezesek nem érik meg az árukat.
Sablon és egyéb kiegészítőkről a Shopnotes ujságban van bőven info.
Előzmény: Törölt nick (29155)
Kamelot Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29156
29144 hsz vagy jó véleményre vársz az asztalról?
Előzmény: Törölt nick (29154)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29155

Gyári kiegészítöknél olyanokra gondolok mint pl a Boschnál, hogy pl fecskefarkú csak maró sablon, különböző sablonok másolok, amit késöbb be lehet szerezni. Jó lenne a 12 es befogó mert főleg profilokat szeretnék marni. ???

 Felsőmaró asztalban milyent javasolsz? Bosch zöld 1200 ről mi a vélemény? Bár tudom hogy csak 8mm a befogása.

Előzmény: Kamelot (29144)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29154

Nehéz kérdés. Jó lenne a 12es szárú mert főleg profilokat szeretnék marni, 30 ezres kategoriában továbbra sem látok megfelelőt. Ha 8 ast vennék akkor valószinűleg a Bosch 1200es mellet döntenék de csak kérdőjeleim vannak :(

 

A másik pedig a Güde maró asztal??? Vélemény?

Előzmény: Soká (29125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!