Keresés

Részletes keresés

TaXiN Creative Commons License 2006.05.23 0 0 10913
Ki volt az a ****** aki ide rakta ezt a topicot?
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.05.23 0 0 10912

Laci!

 

Te egész jó viszonyba vagy a mod.-okkal, nem beszélsz velük, hogy tegyék vissza abszolút politika mentes topicunkat a helyére? Ha nem teszik vissza, nekik kell szerencsétleneknek egyenként kimoderálni mindenkit, aki politizál, mert itten mi ugye azt nem szeretjük.

Vaaaagy... Nyissunk egy ugyanilyen topicot a Tech.-ben.. :D

 

Én

Előzmény: Némedi László __ (10894)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.05.23 0 0 10911

:)

 

Én

Előzmény: Gyöki II (10900)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.23 0 0 10910
Mivel ide lett rakva, azt hiszem búcsút intek a topiknak.
Cs_ Creative Commons License 2006.05.23 0 0 10909
Jó ez a topicnak, hogy átrakták ide a Polidilibe?
Hamburger2 Creative Commons License 2006.05.23 0 0 10908
Szia Dany!

No igen. Állítólag már én is kaptam sárga lapot. Többek szerint kettőt is, noha már egy után pirosnak kéne következnie! :)

Hamburger
Előzmény: gencsydani (10906)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.23 0 0 10907
Ez a topik mit keres itt?
gencsydani Creative Commons License 2006.05.23 0 0 10906

"Szeretett" vezetőim azon munkálkodtak éppen, hogy - az egyikük szavaival élve - megkapjam "az első sárga lap"-omat /és persze azt sem mulasztotta el hozzátenni, hogy "ugye tudja, mi következik a második sárga lap után?"/, de időközben úgy néz ki - lekopogom gyorsan - sikerült rövidre zárnom a témát...

Előzmény: Hamburger2 (10842)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.05.23 0 0 10905
Szervusztok!

Látszik, hogy megint dolgozok!:) Csak ilyenkor jutok el idáig és ennek köszönhetően ki is maradtam néhány szópárbajból. De ez utóbbi miatt nem bánkódom! :)

Tetszettek a honvédelmi naphoz kapcsolódó hozzászólások. Ebből - mint egy hasonló rendezvény szervezője - én is tanulok! Próbálunk odafigyelni majd ezekre a részletekre, bár hozzá kell tennem azonnal, hogy a lehetőségeink igen korlátozottak. Sokkal nagyobbnak terveztük a rendezvényünket, mint amilyen lesz, de talán megérthető azok után, hogy mibe is került az árvízvédelmi tevékenység az országnak és benne a seregnek!

Így a légierőt (sajnos) teljesen mellőznünk kell majd a 06.24-én Tatán megrendezésre kerülő nyílt napunkon, de azt azért talán sikerül elérnünk, hogy a MH talán "legösszfegyvernemibb" dandárjánál fellelhető valamennyi haditechnikai eszközt megtekinthesse a nagyérdemű.

A részletes program kiforrásban, de reményeim szerint a héten lefixálódik.

Üdv: Hamburger

Ui: Szia Gyöki! Figyelj, mert a segítségedet fogom kérni! :)
thehassan Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10904
Ha megvalósul, amin most dolgozunk, akkor én szeretném, ha jövőre ott lenne egy kis híradás is. Csak először legyünk túl rajta. Hadd ne mondjak most többet, ha nem lesz belőle semmi, akkor minek, ha meg lesz, akkor úgyis tudni fogtok róla.
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10903

és mi lenne, ha nem csak a szokásos látványos harcos dolgok mutatkoznának be, hanem a kisegítő szolgálatok is (így ráadásul a harcos állomány is tehermentesíthető, valamint a minisztériumban ülők is megmutathatják mit csinálnak).

Pl. én a térképész részleggel biztos szívesen ismerkednék (bár mintha már profitorientáltakká váltak volna félig), vagy a webes csapat (Gyöki :))

vagy hírszerzés, stb...   mindenhol lehet találni érdekes mozzanatokat (ha nem, akkor minek csinálják :))

Így ráadásul nem csak a vad tematika jöhetne át, hanem látszódna a Honvédség sokrétűsége.

thehassan Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10902
Ha nem tettem volna kedvencekbe a topicot, sose találtam volna ide újra...

Honvédelem napja: a tavalyi valahogy jobb volt, látványosabb. A dinamikus bemutatók (divatshow :), díszelgés, katonai közelharc, tömegoszlatás (különösen ez)) nagyon ütöttek tavaly. Idén ezek nem voltak, hiányoztak. Ilyenekre is szükség lenne a jövőben!
El tudnék képzelni pl. egy épületátvizsgálást, falak helyett kordonszalagokkal, rácsokkal. A nép körben álldogál, egy adag katona meg sárga szalagok között oson, és igyekszik meglepődni, amikor az ellen visszalő.
A műsorvezetőt be lehetne hozni VIP kíséréssel, géppuskás terepjárókkal, BTR-rel, akár naponta többször is.
Nem tudom, meg lehet-e oldani, hogy jó nagy kivetítőn valami izgalmas légierős kalandot lejátszani. Gondolok itt helikopteres lövészetre például. Azt megmutatni, amit a fülkéből előrefelé lát a hajózó. Jófajta kommentárral, izgalmas dumával, öt-hét percben. Repül így, aztán meg úgy, földközelben gyorsan, függeszkedik, meglátja az ellent, becserkészi, füstcsík, tűzgömb, nagyzenekar tust húz. A Gripen reklámvideoja jut eszembe most. OK, mocskos drága, de csak egyszer kell megcsinálni, utána jópárszor fel lehetne használni.
Ilyesmi. Szóval mindenképpen mozgós dolgok, mert a statikus részhez egyrészt nehéz odaférni, másrészt meg aki látott már ötször egy PKM-et, az hatodjára nem fog beállni a sorba.
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10901

elbízzuk magunkat! :))

pl nagyon megoldaná a gondokat, ha például a Némedi nevűeket kitüntetnék és magas jutalomba részesítenék :o)))

 

Az kevés, ha olvassák, az a kérdés milyen céllal. Ötletet keresnek a jobbításra, vagy névsort a leépítésre :))  :((

Előzmény: Gyöki II (10898)
Gyöki II Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10900
:-)
Előzmény: Blue_Sky_007 (10899)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10899
Olvassák a vezetők, vagy a Budakeszi útról kapják IP címmel összefoglalva? :-D
Előzmény: Gyöki II (10898)
Gyöki II Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10898
Nyugi! Ma is kaptam visszajelzést, hogy sokkal többen olvassák ezt a fórumot, mint ahányan írnak ide. Mondhatnám azt is, hogy megkapták a vezetőink. :-)
Előzmény: dr_kotasz0831 (10890)
Gyöki II Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10897
:-) Nyugi, ma is kaptam visszajelzést, hogy többen olvassák ezt a fórumot, mint ahányan írnak. Mondhatnám azt is, hogy megkapták a vezetőink. :-)
Előzmény: dr_kotasz0831 (10890)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10894
figyeljetek, mintha délelőtt még a technikai fórumban lettünk volna, most meg a polidilibe kerültünk!!! Ez elég rosszul hangzik!!
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10893

köszönet a moderátornak!

 

(több szót nem érdemes a dologra vesztegetni)

konyev Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10892
Légyszives nézd meg 10887-et. Köszönöm.
Előzmény: st_patrick (10891)
st_patrick Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10891

Ti meg egy nagypofáju, beképzelt majmok vagytok!

Ha a nagy pofa és a beképzeltség ott kezdődik hogy tudok ikes igét ragozni és tudom egyeztetni az alanyt az állítmánnyal akkor vállalom...

 

stp

Előzmény: Törölt nick (10851)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10890

Jaj! Miért nem azt mondod inkább, hogy el van intézve? ;) A hsz-em bekerül egy nagy sötét mappába, amit aztán iktatnak, a kerek irattartóba... ;)

 

Én

 

 

Előzmény: Gyöki II (10885)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10889
Sziasztok!
Van egy "meglátás"-om: DE, elöbb OFF!
Az előző választási ciklusban ugyi elérték a sorkatonai szolgálat megszünését. A teljes ezirányú változás csak azé nem lett teljes, mert fennakadt az OGY törvénymódosításán (egy része), és így függőben maradt a hadkieg (sorsa). Az újabb négy évi kormányzás azonban meghozza a koalíciónak ezt is, mondván: A haderő teljes mértékben professzionálissá vált, nincs szükség a hadkiegekre. (Legfeljebb lesz egy városokat, falvakat járó toborzó kamion. :-)) Bár most a létszámstoppot látva, az sem kell. ) Azt hiszem, ill. "látom" Fefe Barátunk által megsaccolt "hadkiegesek" sorsát: Rövid időn belül Ők is a létszámleépítés sorsára kerülnek. Az indokokat csak ismételni tudnám, már említettétek.
ON:
Öreg Csóka
Előzmény: Fefe952 (10888)
Fefe952 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10888
Taxxx és ven!
Érdekes kérdés a hadkiegek jelenlegi állapota. Valóban van védelmi igazgatási feladata, de nagyon adminisztratív. Gyakorlatilag egy emberke csinálta a többi feladata mellett. A védelmi bizottsági ülésen a pk jelenléte hát... inkább szimbolikusnak tartom.
A jelenlegi helyzetben még annyi sem.
Amúgy a kiegeknek lenne létjogosultságuk, ha arra használnák amire kellenének, ha bátran nyúlnának a szervezetéhez, ha lenne egy világos koncepció arra: mit kell tenni a MH-nak és ezen belül természetesen a kiegeknek.
A napokban újra kellett olvasnom a Hvt. Sajnos elborzadtam. Félelmetes, hogy mennyire összecsapott.
Amúgy 27 évet töltöttem el a kiegen. (előtte voltam csapatnál is)
Fefe
Fefe952 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10887
Kedves fórumozók (kivétel kisdianna)
Kérlek benneteket, ne vegyétek már fel a kesztyűt!
Még minősíteni sem érdemes. Úgyhogy duzzogjon magában. Mert ha válaszoltok, még elbízza magát.
Dr Földesi Ferenc nyugalmazott repülő alezredes
Előzmény: Törölt nick (10860)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10886
Sziasztok!

Javasoltam a Moderátornak Kiss Dianna törlését. "A lőtéri kutyának sem hiányzik!"

Üdv Néktek: Öreg Csóka
Gyöki II Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10885

:-)

Köszönöm az észrevételt, átadtam a szervezőknek, mint "civil" véleményt a következő évi tervezéséhez.

Előzmény: dr_kotasz0831 (10884)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10884

Szia Gyöki II!

 

Kimondottan építő jellegű meglátásaimat igyekeznék nem sértő hangnemben megtenni, amennyiben a tiszt úr, ezt megengedi. ;)

 

- Nem e lehetne e, hogy jövőre nem 1-1 db technikát kihozni, hanem akár 2-3 db ot, minden egyes tárgyból bemutatni? Azaz 3 db T-72, 3 db Minyó v. 17. stb. Így sokkal több gyermek vagy gyermek lelkű tud a tárgyak közelébe férkőzni.

 

- Esetleg megoldható e, hogy a speaker személyét egy kicsit orientálni a feladatra, azaz egy olyan eligazítást tartani, amiben kicsit jobban képbe kerül, mint a néni a színpadról. Persze ez szinte lehetetlen, de esetleg egy kicsit jobban képben levő személyre osztani ezt az egyébbként marha nehéz feladatot. A hölgy full civil volt igaz? Vagy nagyon messze áll a katonai terminológiától. Sajnos ez jött át. Jobban örült a zenekarnak, mint a közelharc bemutatónak. :)

 

- Valamit csinálni kéne az esővel is... :)

 

- Nem e lehetne e megtenni, hogy a helyszínen a Katonai Ruházati bolt nyit egy jól felkészült ajándék és egyenruha shopot az event ideje alatt. Azt vélelemezem, hogy a befolyt összeg egy jelentős, távolról is igen- igen jól látható összeg lenne. Valamint kapnánk egy csomó lelkes civilt, akinek van 1-1 MH-s derékszíjja, kitűzője, felvarrója, stb.

 

...Minden szentnek maga felé hajlik a keze:

 

- Hol volt a bolygó egyik legfontosabb szerve, a Magyar Tartalékosok Szövetsége? ;)

 

Ami sztem marha jó volt:

 

Végre megjelent a business sektor is, azaz Saolin Kung-Fu és a Krav-Maga bemutató member getting aktivitása, ami kimondottan érdekes és találó volt. Sztem ha kicsit jobban kihasználnátok a civil szférában rejlő lehetőségeket, akkor nagyon sok plusz látnivaló, érdekesség megjelenhetett volna.

 

stb. stb. stb. Nem akarok senkit untatni... :) "Ugyhogy egyebet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki..."

Én

 

 

 

 

Előzmény: Gyöki II (10882)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10883
Szia Földi !



AV = aknavető



Hétvégén én egy II. VH -ús harckocsi után kutattam a bakonyba, de csak egy USA bombázót találtam.


Előzmény: dr_kotasz0831 (10881)
Gyöki II Creative Commons License 2006.05.22 0 0 10882

dr_kotasz uram! Figyelek és persze közvetítek, ha nem nekem szól.

 

Diána és a többi hirtelen reagálású kolléga!

Ne személyeskedjünk, mocskolódjunk már...

Előzmény: dr_kotasz0831 (10870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!