Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122622

Nézegettem elég sokat, de oda jutottam, hogy még mindig gyorsabb csak a lécet lefogni, mellé fogni egy vezetőt és gyorsan átvágni kézivel.

Egy max 5cm-s lécnél nem látom értelmét küzdeni géppel, amikor pár tolás után kézivel is szét van vágva, kézifűrész meg rögtön az orrom előtt pihen, gépet le kell emelni, 220-ba tolni, elővenni a vezetőt amit meg is kell csinálni pontosra...

 

Szóval én egyszerűbbnek látom. Vagy saccra levág kézivel és halál pontosra végét levágom asztalin. Evvel ugyan vesztek 3-5mm fát, de garantáltan pontos lesz és ez a pár mm nem igen számít.

 

Ettől függetlenül ilyesmit fogok csinálni csak nyitható típusban, hogy kezelhetőbb legyen:

 

Már csak a csapolások miatt is, ha hosszú léc asztalin nem tudom lefogni, így meg megy.

Esetleg két részesre, egyol oldalt körfűrész, ,másik oldalt maró :D Ha már anyagot használok fel legyen mindenre jó :D

Előzmény: Raidx (122619)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122621

Nem is értem miért mondod :D

 

Volt már olyan 2 méteres lécvágásom, hogy feléig toltam, nem húztam ki, hanem leállítottam a gépet, felemeltem a lécet és ahol elvágtam összeért a két rész, nem tudtam szétfeszíteni :D Leállítva azért lett, mert görcs volt benne, nem akartam kísérletezni, hogy no kilövöd vagy nem lövöd... :D Persze nem elején nézi meg az ember, hogy lesz-e gond vagy sem :D

 

Ha egy részletben tolja, akkor mindenképp lassan, de én se erőltetném a dolgot, bár volt, hogy 5cm-s lécet vágtam ketté és nem volt gond, de lassan, nem igazán szerette a gépezet.

Előzmény: LyPapa (122620)
LyPapa Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122620

Az a 68mm két részletben értendő - én legalábbis úgy csinálnám. Egy 68mm 'mély' vágást egyetlen fogással áttolni rendkívül balesetveszélyes, bármi apró befeszülés a forgó lappal való birkózást eredményezhet, az pedig kíméletlenül durva meccs :(

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: gergem (122612)
Raidx Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122619

Tegnap láttam filmeket hol a kézi körfűrészt tuningolták. A leg egyszerűbb megoldás egy vezető léc (mint a fejes vonalzó) felfogatása és az mellett már egyenes a vágás. Másik megoldás: Egy U cstorna belmagassága a fűrészedhez igazodik. Szélessége igény szerint. Ezen keresztbe egy másik amibe a fűrészt tologatod. De láttam olyan megoldást is amivel a gérvágó is kiváltható lehet. De táblák darabolásához is vannak használható ötletek.

 

Itt is érdemes bogarászni: https://www.youtube.com/watch?v=bcFEgBn4gMw 

Előzmény: Törölt nick (122618)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122618

Szia

 

Gerendák csapolását én kézifűrésszel csinálnám, mint a darabolást is lehet azzal.

Én előbb vágok keresztben léceket kézivel, mint szórakozzam a kézi körfűrésszel, amivel nem tudok annyira pontosan vágni és körülményesebb is a használata. Lehet csak kell hozzá csinálni rövid "asztalt, vezetőt", de lehet csak én vagyok béna hozzá, inkább kézi, nem sokkal lassabb, tény hogy fárasztóbb. Erre találták ki a gérvágót, de az nincs nekem, kisebb daraboknál pedig ott az asztali.

 

Szélek lecsapását akár lehet asztali körfűrésszel is, ha bedöntöd 45 fokra, kézi gyaluval (figyelni kell itt viszont nagyon), kézi körfűrésszel.

Asztali fűrész sokkal sokoldalúbb, mint bármi más. Nem akartam, de most hogy van nem tudnék nélküle dolgozni :) Nagyon erőltették nekem is, nem akartam, de belátom, hogy igazuk volt.

Marót sokkal nehezebb használni, mint ahogy tűnik, nekem legalábbis sokszor megbillen és már nem lesz olyan szép. Igaz, sokat nem használom. Úgy persze jó, ha 2 gerendát egymás mellé teszel, felfekszik mind a kettőre és úgy tolod hol egyik oldalt, hol másik oldalt (garantált egyenes gerenda kell, ami nem biztos, hogy van :D). Lehet csapolni is maróval, de ahhoz megint érdemes vmi segédletet csinálni :)

 

Japóknál láttam olyan megoldást, hogy lécekhez csináltak egy vezetőt, ami mentén vágott, garantált 90 fokba sikerült, gyönyörű csapot csinált. Egyszerűen ráhúzta a lécre, megszorította és mentén vágott.

 

Minden géphez gyakorlat kell, még akkor is ha full könnyűnek tűnik a használata.

 

 

Előzmény: gergem (122609)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122617

"Mihez kell ilyen mélység? "

 

Pl ha előbb-utóbb asztalba akarod építeni. És előbb-utóbb akarni fogod. Igazából első körben úgyis a kézi szerszámokat veszed meg. Fűrész, véső, kalapács, stb.

Aztán a korlát projekt mit kívánhat: csiszolást, és te írtad hogy éllekerekítést. Csiszolni lehet kézzel, éllekerekíteni (szépen) már kevésbé . Majd eldöntöd hogy melyik élvez prioritást. De ha ha az anyagiak nem engednek túl sok repkedést, én kezdésnek egy olcsóbb excentert és egy olcsóbb felsőmarót vennék a helyedben:

 

http://www.megatool.hu/faipari_gepek_293/felsomaro_146/einhell_1100w_felsomaro_th_ro_1100_e_15241

 

http://www.megatool.hu/faipari_gepek_293/excentercsiszolok_269/fsx200_metabo_excentercsiszolo_914

 

A kettő 32 ropi, plusz veszel hozzá csiszolókorongokat és marófejeket. 55mm mélység, ez már sok mindenre elég. 6 és 8mm marófejek (utóbbiból szép választék van már). És a vágáson kívül gépesítettél mindent a korlát projekthez. És ha kinőtted a marót, jobbra vágysz -> sokat nem buktál a projekten. De azért az Einhell sem egyszer használatos cucc lesz. Illetve: elgondolkodnék a használt vételen, ha még úgysem tudod mennyire fogod szeretni. Úgy még kevesebbet buksz, ha félretolod. De szerintem nem fogod :-) Igen meg lehet szeretni ezt a fanyűvést.

 

Ha korlátot 12-es gerendából fogod csinálni, akkor nem nagyon van (kézi) körfűrészből olyan, legalábbis barkácskategóriában amivel egy menetben át tudnád nyesni. Így igen, logikusan vagy forgatod, vagy eleve kihagyod a gépet és egy jó kézifűrésszel esel neki. Ha Miskolc környéki lennél, mondanám hogy írj rám és gyere el kipróbálni a Stanley-t, amit írtam. Meglepődnél milyen könnyű vele vágni :) 

Előzmény: gergem (122612)
halaloszto Creative Commons License 2016.09.17 0 1 122616

Szia,

 

a 42mm tényleg nem sok, de a 22 az jó. a furat alatt marad anyag benne. jó élessel fúrva simán elvágod a lamellát és kész. lehet én is minit tennék, csak az meg nem igazán tartós, pláne egy nagy ajtón.

 

igen, a szélesség olyan hogy 3mm luftot szántak két oldalt. csak azonnal megbuksz, mert ha kettő egymás mellett van, oda már nem akarsz 6mm luftot. szóval egy 80as kétszárnyú szekrény az 3+394+3+394+3=979mm széles. de ha több szekrény van egymás mellett, akkor még cifrább. számolni kell és kész, előre!

 

Vajk

Előzmény: Vityaboy76 (122615)
Vityaboy76 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122615

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy dolgozott-e már valaki nyitott lamellás classen bútor ajtókkal, amiket a Praktikerben (illetve máshol is) árulnak?Milyen kivetőpántot javasoltok használni? Normál, vagy mini?

 

A keretet kb. 42 mm széles, 22 mm vastag léc alkotja. Félek, hogy ha a normál kivetőpántnak fúrt fészek (35 mm) nagyon meggyengítené a keret (esetleg kiszakad a széle) illetve azt se tudom, hogy a lamellák milyen mélyen ülnek a keretben.

 

Másik kérdés:

 

Ezeket az ajtókat olyan méretekben gyártják, hogy szélességük a szélességük mindig 4mm-re végződik (pl.: 294 mm, 394 mm, 444 mm stb.) Ez azért van, hogy a korpusz méret meghatározása könnyebb legyen? Tehát pl. egy 394 mm széles ajtóhoz, 400 mm széles legyen a korpusz?

 

A válaszokat előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122614

Nem hinném

Előzmény: Törölt nick (122611)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122613

Amikor építkeztem az egyik utolsó 6m*10*10-es fenyő gerenda ami a tetőcsúcson fut végig nálam is meg volt csavarodva. Az egyik végét fixen lerögzítettem a másik végére meg egy kb 2 m-es acélcsövet rögzítettem erőkarnak. Ezzel vissza tudtam csavarni a gerendát, a lábammal tartottam a csövet, közben nagy szögekkel rögzítettem. A gerenda jó lett, de nekem a derekam az kiment az erőlködéstől, kórház lett a vége.

 

 

Előzmény: elemes (122577)
gergem Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122612

+1 kérdés: http://www.makita.hu/index.php?pg=productdetails&lib=productGeneral&id=M5802 - mondjuk ilyen körfűrészre gondoltál? (Ez árban még bele is férhet kb.)

Ill. ez 68mm mélyen vág max, ha egy 12x12-es gerendát vágok, akkor azt jól sejtem, hogy két részletben muszáj, ugye? Vagy akkor már megvan a járat és kézifűrésszel érdemes?

 

A marón gondolkodom még. Azt írtátok többen, hogy a 35mm mélységet gyorsan kinövöm, jobb a 60mm. Mihez kell ilyen mélység? Mármint nem kötözködésképpen, tényleg érdekel, mert nekem a 3,5cm így tudatlanul bőven elégnek tűnik.

Előzmény: Törölt nick (122608)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122611

Létezik 9oomm-res fém oldalú fiokvasalatrendszer?

kukucs33 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122610

Ijesztő.

Tényleg, nekem is leginkább az orosz mindentudó (fűrész, gyalu, eszterga) gép jutott eszembe róla. Az is kb. ennyire pontos és biztonságos. Faternak van (mármint az orosz), láttam, tapasztaltam. Mentségére legyen mondva, akkoriban csak az volt.

Előzmény: Kamelot (122595)
gergem Creative Commons License 2016.09.17 0 0 122609

Köszönöm a leírtakat! Az eredeti hsz-omban leírtam mit szeretnék (itt), gyakorlatilag egy viszonylag egyszerű projekt, pilot projektként. Arra kaptam is választ (itt) pár tippel, hogy milyen eszközöket ajánlanak. Részben egyetértetek egymással, részben nem :). Ami nem baj, mert gondolom itt is többféleképpen el lehet érni az üdvösséget :)).

 

Ami új nekem abban, amit írtál, az a körfűrész, amit a lécek kiegyenesítésére javasolsz. Ez jó ötletnek tűnik, bár még utána kell néznem, hogy értsem is, amit írtál :) (mi az a nút?) Ez egyébként még az egyik kérdés pont, amire nem kaptam korábban választ. Lehet rossz helyen vettem a léceket eddig, de tényleg nem voltak egyenesek, nem tudom, hogyan lehetne ezt feloldani.

 

Valamilyen marót mindenképp szeretnék, mert az éleket le szeretném kerekíteni. Ezért találtam meg direkt a múltkor linket élmarót is, ami ide azt hiszem jó volna, de természetesen nem egyenértékű egy felsőmaróval.

 

A csiszolónál szalagcsiszolót gondoltam eredetileg, de aztán valakai (lehet épp te?:) ) javasolta az excentert helyette. De az ráér igazából, egyelőre azt szeretném kipróbálni, hogy hogyan tudok mondjuk egy nagyon egyszerű alapcsapolást összerakni, meg derékszögű elemeket készíteni és összeilleszteni, stb. Mondjuk egy nagyon primitív játékasztal lehet jó erre a célra (négy láb, lábak közt egy-egy léc és a tetejére vmi lap, amit még nem tudom hogyan illesztek rá)

Előzmény: Törölt nick (122608)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122608

A helyedben a marót elfelejteném, felesleges, én is megvagyok igazából nélküle, alig veszem elő, kézben nem szeretem annyira, mert súlyos és kicsi helyem van egyelőre az asztalon, nem kényelmes a használata. Asztalban jobb lesz csapolásokhoz :)

Körfűrész viszont kell, elég neked is vmi használt, csak jó legyen :D

Ha másra nem is deszkák egyenes szabására, amihez 2 dolog kell, 90 fokba állított tárcsa, 2 szorító mondjuk egy 1 méteres zártszelvénnyel (ha gyenge vagy nem jó a párhuzamvezető). nornyozásra is jó a körfűrész, ha végig nútos kell.

 

Vésőből nekem 1 1cm-s van össz, nem éreztem eddig hiányát a többinek (de ez tervezés és munka kérdése) :)

 

Van egy dremel mm40-em, most már excenter, avval gyorsabb a csiszolás, dremellel meg finomra csiszolom. Eddig csavarozóm se volt, egy dewalt fúróval csavartam mindent be, óvatosan, figyelni kellett, de megoldható volt.

 

 

Nagyvonalakban ezek vannak használatban nálam:

jó kézifűrész

fareszelő (1db van nekem)

1 asztali körfűrész

1 véső optimális méretben

sok-sok-sok szorító

ceruza meg papír :D

csiszoló (akár kézi, akár gépi)

1 dekopírt használok nagy lapokhoz vagy kézi körfűrészt, dekopír könnyebb volt eddig, körfűrész gyorsabb és pontosabb, de nekem még körülményesebb

fúrógép kell mindenképp :) 2-3-4-6 fúrókkal, csavarbehajtó fejekkel, süllyesztéshez meg 13-as fúró mondjuk, fémfúró vagy a tipikus süllyesztőfej.

faragasztó

csavar, sok-sok millió csavar

gyalu (akár kézi is jó, de abból vegyél stanley-t, nekem s3 van, nagyon jó, 3000-el volt több, mint egy sima fa, de az fabatkát sem ér)

 

Kb ezeket használom sokat.

 

Garázsajtót asztali fűrész nélkül csináltam, szinte csak kézi szerszámokkal, ha akkor lett volna asztali fűrész más minőségbe készült volna el. Ahhoz kellet flex is.

 

Jah és sokat bakiztam, nem terveztem rendesen, ezt kell leginkább megtanulni, többet számít mint a jó szerszám :D Szerintem. Hiába jó a szerszám, ha rossz helyen vágok :D

 

 

Spejzpolcnál már léceket asztalival leszabtam, csapolást kézi fűrésszel csináltam, pici vésés, reszelő, fúró, ragasztó volt használva meg kalapács, szorítók, ennyi. Jah meg polcokhoz dekopír és a dremellel csiszoltam, akkor nem volt excenter.

Ill. boccs, tipliző is, de az pontos jelöléssel kiváltható, de csak akkor, ha pontosak a lécek, azaz visszaköszön az asztali fűrész :)

 

Dremelt nem adnám el már semmi pénzért, nagyon erős, jó kínai papírral, nagyon szépen teszi a dolgát, vágni is lehet vele ha kell, jó gép. 22-t simán megért, azóta 2x ennyiért árulják :D

Excenter jó ha van, gyorsabb a csiszolás vele, de elején nem létszükséglet. Igazából kézzel is lehet csiszolni csak fárasztó és sokáig tart :D

Előzmény: gergem (122591)
generátoros Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122607

a 189.000ft-ért persze egy jó kombi gyalú azért nem rossz vétel lenne. DE  ilyen rátehető lemezasztalos fűrészfeltéttel egy komoly gyártó nem jön elő szerintem.  a hosszlyuk fúrót kézi előtolásal vagy kézbentartott anyaggal  bemutatni szintén nem megnyerő.  ezek után miért kellene feltételezni, hogy ez egy jó vétel.

generátoros Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122606

ezért élnek meg a keleti túristákra szakosodott gyártók és kereskedők. hiába vagyunk európa közepén a bérek keleten vannak.  mit is beszélek? lassan éhbérért dolguzunk. ha alkalmazottak vagyunk és nincs 10 diplománk. van ,egy másik történetem is az esernyősön kivül.  csak fonetikusan írom, mária hilfer strasszé-n lehetet kapni 30-35 éve sok mindent , köztük egy bizonyos autó rádiót.   hozták haza az atyámfiai és rögvest szereltették is be a ladába trabantba dáciába, kinek mi volt.  némelyik annyira eszetlen volt , hogy még azt is megkérdezte  , betudom-e szerelni.   na szóval ekkora az isten  kertje.  A bajok akkor kezdődtek amikor néhány hónap után be-beszartak ezek a direkt kapugaranciás cuccok igen nekünk keleti túristáknak gyártott 1 márkás rádiók, ugyanúgy  mint az esernyő. a büszke magyarja még 3000-ért árulta is ami akkor jó vételnek számítot tekíntve , hogy nyugaton vett cucc volt.   akkor még kevesen tudták hogy kínai vacak volt.  aztán ez megismétlődött a 90-es évek elején is akkor már nagyobbacska üzletek  árulták 5000ft áron. a garanciát úgy intézték , hogy ki kellett vinni valami városszéli aluminium csarnokba és egy konténerbe dobták minden vizsgálat és kérdezés nélkül. a meglepő az volt, hogy rögtön fizették is vissza az 5-öst. talán eltudjátok képzelni mekkora haszon volt rajta.     szóval  a vacakságnak tűnő gépekről mindíg ez jut eszembe.  Tudniillik ha valaki megveszi 189 000-ért ezt a gépet , mi a fenét tud csinálni amikor rájön arra hogy milyen vackot vett.   A gyártó biztos talpon marad mert majd kitalál másik öszvért és avval is piacra lép és amig lószar van veréb is van jelszóval gazdagon megél.

Előzmény: pali923 (122602)
Kamelot Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122605

A videós az egy mutáns. A praktis képen lehet látni a vastagoló asztalt oldalról.

Előzmény: halaloszto (122597)
generátoros Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122604

na figyúztam és megláttam, de akkor sem nyerte el a tetszésem bár ez a klón nem tudom mennyi ft.  és ha megtudom akkor se m vennék ilyent.    bár ki tudja.  

Előzmény: Kamelot (122600)
Kamelot Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122603

01:50 hülyeség 0:40 -től figyuzzál.

Előzmény: Kamelot (122600)
pali923 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122602

Ja, azt nem tettem hozzá, hogy a sógorok gépeivel lehet dolgozni, akár pontosan is. Viszont sokan nem tudjuk megfizetni, sajnos.

Előzmény: generátoros (122599)
generátoros Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122601

nem tudom ígaz-e a történet, de közre adom.   Volt idő amikor minden üzletben esernyőket adtak bizonyos vásárlási érték felett szinte mindenhol mo-on.  Fanyelű és aránylag jól is használható nem gagyi kategória.  nekem még mindíg van 3 db.   Az a hír járta akkoriban ,hogy egy magyar faszi 1ft-os darabáron kínából hozta be állítólag egy teherhajónyi mennyiségben és 10 ft-ért adta nagytételben.  Igaz nem igaz a nagy boltok buktak rá és vették mint a cukrot.  A faszikámnak meg volt egy jó napja 10-100 milliót keresett vele állítólag 25 évvel ezelőtt.

Kamelot Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122600

Lehet hogy a bor az segít. 01:50 -től figyuzzál és látod hogy hogy kerül le a körfűrész asztal. Az egy levehető cucc.

Előzmény: generátoros (122598)
generátoros Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122599

Szerintem  jól beszélsz:   Csak a hammer vagy felder ilyen öszvér, keleti túrázoknak szánt vackokat nem csinál.

Előzmény: pali923 (122596)
generátoros Creative Commons License 2016.09.16 0 1 122598

ez lehet, hogy klón de akkor mutálódott.  az eredetin hol vagyis hogyan kell elképzelni azt a sárga betétet?   és hogy növekedett egybe a fűrészasztal a gyalú asztalával.   komolyan mondom inni kéne pár pohár bort , hogy tísztán lássak.

Előzmény: Kamelot (122595)
halaloszto Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122597

aha!

sokminden kiderült.

 - van a fűrészhez steller és szögvezető is.

 - az egyengetőhöz is van steller, de nem lehet mellette tolni az anyagot.

 - egyengetni sem lehet úgy, hogy rendesen az asztalon feküdjön az anyag

 

a vastagolást nem mutatták. lehet nincs is alul vastagolója? vagy csak a videóban levőnek nincs?

Előzmény: Kamelot (122595)
pali923 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122596

Az átkos pártállam idején létezett egy mindentudó orosz barkácsgép, amire akkor - jobb híján - sokan vágyakoztak. Ma már mindenki úgy emlegeti, hogy rettenetes volt vele dolgozni. 

Valamiért ez jutott eszembe a videó láttán. Ugyanezeket tudja Felder vagy Hammer néven néhány másik gép. Igaz, azok kicsit nagyobbak, és alsó hangon is vagy tízszer ennyibe kerülnek. Szerintem ez mindent elmond ennek a gépnek a tudásáról és minőségéről, így ránézésre is.

Előzmény: Kamelot (122595)
Kamelot Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122595

Itt egy klón.

 

 

generátoros Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122594

egyengetőhöz előtolás? Most mi van, bevagyok rúgva?  

Előzmény: halaloszto (122592)
generátoros Creative Commons License 2016.09.16 0 0 122593

ez egy elég érdekes gép.   legalább is a fotó alapján.   Hosszlyukfúró???   Körfűrész????   Nekem ez kicsit értelmezhetetlen.    Biztos bennem van a hiba.   Vajon milyen vagyis mekkora távolság van a fűrésztárcsa és az asztal széle között.   Fűrészelésnél a hosszlyuk fúrónak mondott asztal emelkedik vajon annyira mint a gyalu asztal, és ez mennyi mm-re van a tárcsától.?   fotó alapján ez egy vicc kategoria is lehetne.  Bocsi de lehet én vagyok dilettáns.

Előzmény: Kamelot (122590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!