Keresés

Részletes keresés

Schenouda Creative Commons License 2016.08.04 0 5 11502

A kőfejtői jeleket nem rajzolhatta oda Vyse. Van amelyik jel bemegy egy másik kő mögé, Vyse nem szedhette szét a kamrát is, hogy tovább írja a jelet. Az ő idejében (1837-ben) nem ismerték Hufu Horusz-nevét, és az is ott van. Nevetséges az egész hamisítási história. Vagy mi fenének hamisítanának egy 4500 éves papiruszt, ezek nem bűnözők, sokat nem is érnének vele. Maguk az egyiptológusok közt is vannak viták a gízai piramisokkal vagy a Szfinxszel kapcsolatban.

 

Előzmény: Törölt nick (11501)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.04 -4 9 11501

A megtalált leírások vígan lehetnek hamisítványok... miért ilyen kevés van, miért csak most találták meg stb... engem egyáltalán nem győz meg a nemrég úgymond megtalált építésvezetői leírás... Ahogy sok minden el van tussolva történelmi titkok terén ugyanúgy, sok minden meg hamisítva kreálva van, hogy félrevezessenek... számos jelről derült már ki hogy kamuflázs... utólag véste oda tréfás kedvű vagy éppen sanda félrevezető szándékú ember... a kőfejtőinek tűnő jelek is kerülhettek sokkal később oda...

A tatarozás (ha netán valóban az volt) után nyilván azért nem firkálta tele Kheopsz a piramist saját jeleivel, mert szentként tisztelte az építményt és nem merészelte, az ősi szentek és istenek építményét meggyalázni... nagy valószínűséggel ezért... egyéb kérdés..? ;) XD

Előzmény: Schenouda (11500)
Schenouda Creative Commons License 2016.08.04 -1 5 11500

Kheopsz éppen tatarozhatta volna a Nagy Piramist, de a kőfejtői jelek a Királyi kamra fölötti elzárt részen vannak. Ma már még az olyan fantaszták sem, mint Hancock, Bauval és társaik sem mondják azt, hogy a jelek hamisítványok. Ez csupán Sitchin agyszüleménye volt. Annyira lerágott csont, hogy nem is érdemes beszélni róla. Több mint 15 éve megírtam a véleményemet itt, ez nem változott azóta sem:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=19935058&t=9000303

meg itt:

http://titkostortenelem.org/tortenelem/37-a-piramisbeli-hufu-farao-nevenek-meghamisitasarol-ki-volt-a-hamisito

Miért akarod mindenáron régibbnek tudni a Nagy Piramist, mint ami? Az építéséhez sem kellett idegen technológia. A mellette lévő piramis gyakorlatilag ugyanakkora, mint a Kheopsz, ráadásul a Khephrén piramisánál sokkal nagyobb köveket is használtak. Ráadásul itt régebben több példát is mutattam, hogy emberi leleménnyel ezektől sokkal hatalmasabb köveket is el lehet szállítani, nagyon egyszerű módszerekkel:

Hatvan ökör 600 tonnát húzott el:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=91306923&t=9000303

Carburi mérnök 2000 tonnás tömbje:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=91156977&t=9000303

Persze el tudok képzelni valami egyszerű gépezeteket is, amiket távoli őseink feltaláltak, majd miután hosszú ideig nem és elfeledtek. Illetve olyan módszereket, melyekkel ezek a hatalmads tömböket arrább tették.

Amúgy szerinted, hogy mozgatták ezeket a tömböket? Miért kell fejlett civilizáció a Kheopsz megépítéséhez? A Kheopsz jórészt 2-3 tonnás tömbökből épült, de a középkorban is sok építménynél használtak nagy tömböket, azoknál valahogy még sem mondják, hogy fejlett civilizáció műve lehet csak. Vajon miért? Kheopsznál a legnagyobb belső gránithasábok súlya is csak 60-70 tonna. Most ha beviszel egy házba egy athanort, akkor annak mi köze az építéséhez magához?

Egyébként a  Khephrén vagy a Mükerinosz piramisokban sincsenek felíratok, sem Szfinx előtti két templomban. Ha "elorozta" volna Kheopsz és Khephrén a piramist és a templomokat, mikor "tatarozta", nem kellett volna a saját dicsőségére telerajzoltatnia a falait? Nyilván az akkori "divat" szerint, fáraói utasításra a belső díszítés elmaradt. Viszont nemcsak a tehermentesító kamrákban, hanem a belső magköveken az alapnál is találtak kőfejtői jeleket, és az ún. hajóárkokban, Henutszen piramisán, a Dzsedefré által a Kheopsz mellé temetett hajók fedőgerendáin, a piramis mellett Halotti templomban is megtalálták Kheopsz nevét és feliratát egy töredéken, akár Kheopsz piramistól induló felvezető út oldalfalain, amely végig díszített volt, ahogy azt Hérodotosz élőben látta. Most meg az egyik építésvezető beszámolóját találták meg. Nem értem, mi kell még?

 

Előzmény: Törölt nick (11499)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.04 -5 9 11499

Az hogy egy kartus oda van téve, még nem mérvadó túlzottan, amit simán lehetett utólag, sőt szerintem bizonyosan utólag került oda, azaz a fáraó kisajátítani akarta a már akkor is ősi rejtélyes "isteni" építményt, nekem ez meggyőződésem. De ha logikusan végiggondoljuk, a fáraók személyi, sőt nem ritkán istenkultuszban működtek, el tudod képzelni, hogy az a fáraó építette (bár vannak kételyeim hogy ha az ókori egyiptomiak emberi erős "technológiájával" csinálták, akkor elég lett volna rá egy emberöltő, de mondjuk azt, hogy ugyanaz a dinasztia uralkodott, amikor elkezdték és amikor elkészült), nem tette volna tele hieroglifákkal, vésetekkel, freskókkal, mint minden mást az ókori egyiptomi építményeknél (kivéve ugyebár pl az Ozireion, ami szintén igen sanszos hogy nem az ókori egyiptomi kultúra építménye, hanem az előttük ott működő fejlett civilizációé, ami szerint atlantiszi). Tehát az hogy az égvilágon semmit, csak egy árva kartust, meg utólag odafirkált minimális súlytalan rajzot találtak számomra abszolút arra utal, hogy nem a fáraók építették a 3 nagy piramist. Egyik sem sírhely. Akkor mi? Valamilyen technológiai eszközök, egy technológiai komplexum része és sokkal valószínűbbnek tartom, hogy az ókori ill. késő őskori egyiptomi civilizációt jóval megelőző fejlett ismeretlen (szerintem atlantiszi) nép élt ott egy időben és ők csinálták, valamilyen technikai céllal, ahogy te magad is arra jutsz, hogy az Athanor dolgozott a nagy piramis fő kamrájában és a valamilyen számunkra ismeretlen még fel nem fedezett technológia folyt ott, a némely megfogalmazásban "styx vízével" való termékennyé tevés vagy hasonló, de semmiképp sem sírhely volt. A fáraó mi másért épített volna egy ilyen monstrumot ilyen elképesztő energia és idő belefeccölésével, ha sem nem sírhely (hiszen tudjuk hogy nem az), sem nem emlékmű az ő nagyságának (az sem ugyebár, hiszen lényegében érdemben se szobor se felirat sehol), akkor esetleg ahogy szoktad írni "cargo tárgy", azaz egy korábbi eltűnt civilizáció istenített misztikus építményének kultikus másolata, modellje, már funkció nélkül, mert  Kheopsz idején nem tudták reprodukálni, elfeledték, illetve a primitív ember eleve át sem tudta anno venni a pontos technológiát, nem értette... de azt még az őseik tudták hogy csodatevő valami, és isteni eszközként imádták, ezért aztán esetleg pl. egy nagy katasztrófában elpusztult az eredeti és a másolatát próbálták megépíteni, illetve újjáépíteni? Mi van ha Kheopsz-ék lényegében csak tatarozták a romot? (én ezt is sokkal elképzelhetőnek tartom, minthogy ők bármi ismert cél és funkció nélkül építették volna fel, sem nem sírhelynek, sem nem kultikus mementónak, sem nem templomnak, hiszen ezek mind léteznek ugyebár sok helyen az ókori egyiptomi romok közt és nyilván még több, nagyon sok létezett belőlük az ókori egyiptomi dinasztiák kora alatt, templomok, kultikus mementók, hatalmas szobrok a fáraóról és monumentális sírhelyek). Maga az Athanor is kargó tárgy lehetett már az ókori egyiptomiak idejében, nem ismerték a funkcióját, csak szentként tisztelték, és több is volt belőle, akár csak mai napig is Etiópiában ugyebár. A nagy piramis márpedig az Athanor helye volt ugyebár abban megállapodtunk, a nagy piramis valamilyen üzem volt. A "szarkofágba" nem a fáraó feküdt, hanem a beüzemelt szerkentyű, ami valamilyen hiper fejlett technológiai műveletet végzett. Namost a kabírok és az atlantisziak együttműködtek egy időben (a kabírok voltak a technikusaik, mérnökeik és kivitelező melósaik ugyebár), a nagy piramis közös alkotásuk, tehát akkor mégis mi más lenne, mint kabír technológia.... ;)
(és hadd dobálózzak egy kicsit az évekkel, szerintem sokkal de sokkal régebben történt, mint te gondolod...)

...na persze mindez abszolút teoretikus hipotetikus szinten...

Előzmény: Schenouda (11498)
Schenouda Creative Commons License 2016.08.03 0 5 11498

Magának a piramisnak a felépítése nem igényelt fejlett technikát, csak jól szervezettséget és mesterembereket. Viszont ezen kívül is megvannak a piramisnak a maga rejtélyei és sok minden még nem világos róla. Az biztos, hogy Kheopsz idején épült, hisz a lezárt felső kamrákban Vyse még a király kartusait is megtalálta (most meg előkerült ez a papirusz az építésének egy szakaszáról). Viszont, ha a Nagy piramisra magára, mint komplexumra értetted, úgy valamennyire igazad is lehet, hisz a piramis föld alatti lehetséges komplexumáról régebben itt többször beszéltem, hogy az elképzelhető, hogy sokkal megelőzte a piramis felépítését, s éppen ezt zárta le Kheopsz piramisa. Ilyen munkákért a prehisztorikumban éppen a kabirok vagy fajtestvéreik voltak a felelősek. De ezek az én találgatásaim. Pld. itt is írtam ezekről:

http://titkostortenelem.org/tortenelem/13-a-gral-a-nagy-piramis-es-a-heliupoliszi-testveriseg

http://titkostortenelem.org/osi-technologia/36-a-piramis-alatt

Piramisról meg az jut az embernek az eszébe, hogy valami végtelenül ősi, univerzális forma, amit Afrikától Kínáig, Görögországtól Amerikáig szinte mindenfelé ismertek, és nem is egyforma okokból, így nem csodálkozhatnánk, ha egy kihalt égitesten, ahol valaha civilizációk virágoztak, űrhajósaink a jövőben piramisok romjait is találnák (bár ennek lehetősége, alig több a nullánál).

 

Előzmény: Törölt nick (11497)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 -3 7 11497

Te, ez nem kabir technológia.

 

Azt hittem, maga a piramis is az... 8I

Előzmény: Schenouda (11496)
Schenouda Creative Commons License 2016.08.03 0 5 11496

Te, ez nem kabir technológia.

Csak egy újszülöttnek minden új. Spec. olvasni kellene egyiptológiai munkákat, ugy nem lehetne ilyesmin is meglepődni (hogy emem most miért ezt linkelte be, már nagyobb rejtély, mint a kamra).

Amit a filmben bemutat Mark Lehner a stábnak (nekik is új lehetett), a Királyi kamra előtti kis helység gránitrostélyainak helye, ez régóta ismert. Borchardt (1932) óta gyakorlatilag elmélet van rá, hogy ezek zárták le a Királyi kamra bejáratát. Gyakorlatilag ma is azt gondolják amit Borchardt elképzelt, kisebb-nagyobb változtatásokkal. Egyébként más piramisokban is alkalmaztak hasonló hullórostélyokat a kamra védelmére!

Ráadásul már itt is volt róla szó legalábbis mellékesen a piramis lezárása és a vészkijárat kapcsán, egy kisebb eszmecsere erejéig paullal:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=125357586&t=9000303

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=125438490&t=9000303

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=125443474&t=9000303

 

Ott adtam be pár képet a gránitrostélyokkal lezárt kamráról (ma már csak a belső, biztosítókő van meg a rendszerből).

Előzmény: Törölt nick (11494)
Schenouda Creative Commons License 2016.08.03 0 6 11495

Légyszi, hívj inkább Schenoudának, ha ezt használom a fórumon.

Amúgy én sem veszem "halálosan" a vénuszi teóriámat, elképzelhető, hogy tévedek (de erre már csak kis százalékot tennék). Sokáig kerestem más megoldásokat, "tudományosabbnak" hatott volna, ha nem hagyom el a földet, de egyszerűen, fokozatosan nem hogy az ellenvetések gyűltek a feljegyzéseimben, hanem szinte minden rejtett adat kibogozása a naprendszer egy másik bbolygója felé vitt. 

Ha valaki jobb ötlettel áll elő, egy csomó itt (is) felvetett dologra, úgy elállok tőle (hiszen ez mit sem befolyásolja pld. amit Odüsszeusz utazásairól vagy a Nagy Piramisról itt leírtam). Viszont sok jel és érdekes módon az ésszerűség is azt mondja, hogy a prehisztorikus időkben felbukkantak a földön idegen faj(ok), melyek eredete nem lehet földi. Ezek emléke fennmaradt az ezoterikus hagyományban és más emlékekben. Ezeknek közelről kellett érkezniük és úgyszólván erre csak a Vénusz alkalmas. Úgyhogy kénytelen leszek kitartani mellette.

Mivel amiket írtam ez és más ügyben itt már évek óta fenn vannak, sokan csak évek után keresnek meg (mert akkoriban nem olvasták), hiszen úgy is megtalálható vagyok, hogy csak az én hsz.eimet adja ki, ha a nick nevemre kattintanak (azaz teljesen mindegy, a köztes hsz-ekben mások miket írtak, ebből a szempontból gyakorlatilag lényegtelenek).

Amúgy ne ülj fel mindenféle beugratásnak, mert semmi értelme.

Előzmény: Törölt nick (11490)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 -4 8 11494

Kabír technológia?

Előzmény: emem (11493)
emem Creative Commons License 2016.08.03 -2 0 11493

Researchers Have Discovered An Ancient Defence Mechanism Inside The Great Pyramid Of Giza

 

"The Egyptian Pyramids continue to fascinate researchers and the general public alike with their mysteries, but we are getting closer and closer to unlocking all their secrets. 

A particularly interesting feature was discussed in the recent Unearthed series on The Science Channel. During the program, Egyptologist Mark Lehner described a series of grooves found just outside King Khufu's burial chamber in the Great Pyramid. He believes the builders constructed a simple defense system: a series of thick granite blocks blocking the path to the chamber. "

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.29 -3 0 11492

A Vénusszal kapcsolatban csak vicceltem.

Előzmény: Törölt nick (11490)
NevemTeve Creative Commons License 2016.07.29 -3 0 11491

Mindenesetre azt magam sem szeretném, ha szűklátókörűségból eleve elutasítanánk az okkult tudás egyik vagy másik lehetséges forrását.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.29 -4 7 11490

El lehet bohóckodni persze, de a Csizi Sanyi-féle vénuszos teóriák komolyan veendők, ha valaki korrekt szeretne lenni... ha másért nem is képes erre valaki,

legalább azt a komoly kutató munkát tisztelje meg ennyivel, amit ő végez és megtett az elmúlt évtizedekben.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.29 -2 0 11489

"a magyarok DNS-e kilencszer csavarodott, ami a sziriuszi erdetük bizonyítéka"

 

Akkor ezért vagyok becsavarodva teljesen,ezt elmondom a neurológusomnak,hátha módosítja az gyogyóadagolásomat.Vagy csak vissza kéne mennem a Szíriuszra,ott helyre állna az egyensúlyom.Csak mire odaérek meg vissza(szuzukival 1000 köpcenti :) addigra a feleségem lelépne egy kétésfélméteres néger kosárlabdázóval.Úgyhogy maradok és szédülök.

Előzmény: NevemTeve (11476)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.29 -2 0 11488

Na várjá várjá,azé mer van neki szisztrumja,attól még mem bittos hogy Vénuszi a lelkem.Különbenis,neked is lehet olyanod,de ha lesz,ne menj át mer 90 az atmoszféra :)

Előzmény: Deneris (11482)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.29 -2 0 11487

Lapajov 11486 : én az árjanáci atlantiszi homokos gyíkemberekre szavazom,azok mindenhol ott vannak :)

 

 

Vénusz,Szíriusz ,Merkúr? hubazmeg,na akkor a galaxisunk  már tisztázott.

 

 

Pizzaboy 11481 : anyósom viszont a basztatásom találta fel,és ő tényleg a Merkúrról jött:)

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.28 -4 8 11486

Fénylények, energia lények, interdimenzionális lények, transz galaktikus lények, molekuláris civilizációk, és hosszú még a sor, mely akár a Merkúron is kifejlődhetett, vagy ott megvethette a lábát... ne  legyél korlátos kérlek..! ;)

Előzmény: pizzaboy_ (11485)
pizzaboy_ Creative Commons License 2016.07.28 -2 2 11485

Félelemmel vegyes tisztelettel kérdezem - utánanézve a Merkúr pontos paramétereinek - a bolygó mely tulajdonsága támasztja alá, hogy 0%-nál nagyobb az értelmes élet kialakulásának esélye?

Előzmény: Törölt nick (11484)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.28 -4 6 11484

Teljesen legitim korrekt szemléletet reprezentálsz, mely lényege az, hogy tulajdonképpen a Naprendszer számos - és nem csak egynehány (úgy tűnik önkényesen preferált) - bolygója értelmes életet adott a Naprendszernek, illetve akár a galaxisunknak, s így az Univerzumnak.. múltban jelenben... de valaha megadta, kifejlesztette csodálatosan ezt... s eme megfontolások és személetek tudatában, akár ezt a teóriát sem bagatellizálhatjuk, hogy akár bizony a Merkúr adott nekünk értelmes lényeket, a civilizációink atyáit... Hermesz Triszmegisztosz ugyebár az ezoterikus bölcselet egyik ősatyja... tisztelettel fogadhatjuk el a felvetést vagy vethetjük fel az elfogadást, hogy ő, akit akár csak az őis Isten fogalmak plantálóit a bolygónkon, nagy tisztelettel érdemes bölcsen akceptálnunk...

Előzmény: NevemTeve (11483)
NevemTeve Creative Commons License 2016.07.28 0 3 11483

Ugyanakkor nem lehet kizárni, hogy Hermész Triszmegisztor a Merkúrról érkezett (a Hermész=Merkur azonosságot ugye nem kell magyarázni), ebben az esetben viszont máris újabb lehetőségesekkel kell számolni.

Deneris Creative Commons License 2016.07.28 -1 4 11482

Sziasztok! Én is kutatgatok elemzek a magam módján és nálam is sokszor föltűnt a Vénuszi szál! Amikre én gondolok pl . a Hathorok mint vénuszi lények akik tudásukkal nagyban hozzájárultak Egyiptom fejlődéséhez.Tehénfülekkel ábrázolták őket ,a hangok mesteri ,gyógyítás ,zene.  Kinézetre nekem ázsiai beütésük van.Furcsa,hogy egész alakos ábrázolás, nincs inkább Isis mint Hathor jelenik meg a szobrokon.,

főleg aa fejük mint oszlopfő és kedvenc hanszerükön a szisztrumon ábrázoják ,ott is a fejüket. állítólag 3-4 méter magas lények ha fizikai formában jelennek meg. Isis istennőhöz a szíriuszt kapcsolták.Hallottam ugyan a hét Hathorról,de nem találtam semmit. A hét kabírról már tudunk valamit.Sajna én nem tudom dicsőíteni a gusztustalan kis kabírokat ,pláne ,hogy milyen dolgok derültek ki róluk...de érdekes,Egyiptomban Bész nagy tiszteletben volt. Nem lehet,hogy csak azért ne vigye el a csecsemőket?                                                     Majd a sumer  Inanna alakja szintén a Vénusz bolygóhoz kapcsolódik,más a jele is mint a Nibirunak.

A rózsa szintén Vénuszi növény..(rózsakeresztesek)

Akárhogy is a vénuszhoz  női minőség kapcsolódik.  Persze még mindig ott vannak azok a fránya kabírok.

Quetzakoatl szintén vénuszi lény volt .Állítólag nagyon ronda ,viszont jóságos ,az oltárára virágokat és gyümölcsöket vittek.Nem követelt véráldozatot.

Krisna szintén vénuszi,de már nem tudom honnan veszem ,talán a színe miatt mert a kék ábrázolás szintén a vénuszra utal pl Ptah kék (kabír) is az aki az isteneket teremtette ...

Lucifer a fényhozó Vénusz!!

 

 

pizzaboy_ Creative Commons License 2016.07.26 0 4 11481

Valamint ne felejtsük - ügyebár, hogy a piramisokat is magyarok találták fel. (Illetve a székelyek, de ez részletkérdés.)

Előzmény: NevemTeve (11476)
szenyor Lopez Creative Commons License 2016.07.26 0 3 11480

Ez nagy igazság. Hisz ma hiába használunk számítógépet, egyikünk sem tudná legyártani egyedül. Még itt sem, nemhogy egy idegen bolygón. Reprodukálni a mai intelligenciával olyasmiket lehetne, mint egyszerű elektromosság, egyszerű mechanikai dolgok, egyszerű vegyészet. És munkaszervezés. De onnan tovább már nem tudna fejlődni. Már ha valóban egy kis kontingens jut le. Az eszközeivel játszhat istent, de azok egy darabig működnek csak. A papi hókuszpókuszok egy része eredezhet az ilyen egyszerűsített gyártástechnológiából és ezzel simán a többi ember fölé tud kerülni a "csodái" révén. Egy mai ember is ámulatba ejtene egy ókorit vagy középkorit csak néhány egyszerű trükk segítségével. De amint ezt eltanulja az adott civilizáció uralkodó rétege, már nem lenne előnye.

 

Ellenben ha az akkori beavatkozás mégsem egy kis létszámú menekült csoportot jelent, hanem rendszeres ide járást egy másik civilizáció részéről, akkor viszont a négyezer évvel ezelőtti technikához képest sokkal kifinomultabb technológiával kell rendelkezniük. De ezt megjósolni sem lehet, hogy hol tartanak most, már ha léteznek...

Előzmény: Schenouda (11446)
cojahg Creative Commons License 2016.07.26 0 3 11479

Aki ezt állította, az egyértelműen valótlanságot állított. A tények makacs dolgok.

Előzmény: Törölt nick (11477)
NevemTeve Creative Commons License 2016.07.26 -2 0 11478

Csoda tudja... Egyébként nem szeretném, ha úgy tűnne, hogy csak komolytalankodunk; az ezoterikus bölcsességnek több forrása van, nem lenne jó egyiket másikat negligálni; G.L. például a szaktekintélyek egyike.

Előzmény: Törölt nick (11477)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 -4 6 11477

Hát én nem tudom, de a magyarhoz a japán genom áll a legközelebb állítólag.... talán őket kéne megkérdezni... mellesleg amúgy is eléggé alien fejük van az ázsiai embereknek nem...? ;)

Előzmény: NevemTeve (11476)
NevemTeve Creative Commons License 2016.07.25 -8 1 11476

Van itt még egy magyar-vonatkozású kérdés: ugyebár a magyarok DNS-e kilencszer csavarodott, ami a sziriuszi erdetük bizonyítéka. Vajon ennek van köze a heliopluszpluszok földi jelenlétéhez?

Jani2-3 Creative Commons License 2016.07.25 0 2 11475

Rég jártam erre, javaslok 2 videót, hátha Ti jól megszakértitek. :)

 

http://orientalista.hu/blog-post/feny-de%C2%ADrult-a-gizai-nagy-pi%C2%ADra%C2%ADmis-ku%C2%ADlo%C2%ADnos-tit%C2%ADkara/

 

'Primitive machine' within Great Pyramid of Giza reconstructed

 

 


Unearthed Dark Secrets of the Pyramid

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 -4 8 11474

A dogonok ügye annyiban függ össze ezekkel az elképzelésekkel, hogy az ő hitviláguk (amire ugye elég nehéz legyinteni, hogy az egész csak egy primitív vad törzs fantáziálása, főleg hogy állítólag kimutathatók benne-belőle tényszerű kozmikus információk) is megerősíti az általános ősi idegenes teória kört... (persze a van aki az egész dogon mitológiát csalásnak tartja, antropológusok néprajzkutatók, akik őket kutatták puszta manipulációit); de a magyar táltosok hitvilágával direkt viszonyban nincs tudtommal, max a főpapjuk érvéként hozza fel, hogy a dogonok is ugyanarról beszélnek, és lám a szíriuszt a mitológiájukba foglalták, hiszen őket is tanították ősidőkben, az ősi idegenek, a mi őseink a szíriuszi atlantiszi magyarok, a Föld megtermékenyítői a kozmikus tudtás hordozói blablabla... de amúgy teljesen más a táltos mitológia és a dogon... ennyi csak a kapcsolat, hogy mindketten szíriusziak érkezésében hisznek, napersze, már ha a dogon mitológia nem csalás, a magyar táltos mitológia meg egy olyan dolog, hogy bár ugye hivatkoznak pl az Arvisura-ra mint ősi magyar szakrális hiteles iratra (ami tudományos szemmel igencsak kétes, és szinte bizonyos, hogy fals újkori kreálmány), de nyilvánvaló és köztudott a téma iránt érdeklődő és nem fanatikus vakhívő gondolkodók körében,  hogy az egészet Kovács András azaz pardon újabban Kovács MAGYAR András barátunk találta ki, illetve ollószta össze mindenféle ezotériából egy nagy zagyvalékká, amit táltos vallásnak kiáltott ki... mondván hogy ugyebár ő, a holy man ihletetten újra összeállította és papírra vetett az ősi táltos tudásanyagot, mely egy ideig el volt tűnve, jobbára az inkvizíciónak "köszönhetően". Ez a rész amúgy speciel igaz belőle, hogy valóban volt ősmagyar táltos vallás misztérium és gyógyászat, és nem nagyon maradt fenn írásos anyag róla, tehát tartalma és tanításai bármi lehet, azaz sok minden lehet, ezt a bizonytalanságot használta ki és csapott le rá ez a szerintem szélhámos kókler pojáca, állítólagos mérnök, de én még azt is kétlem hogy lenne valós mérnöki diplomája....

Előzmény: NevemTeve (11473)
NevemTeve Creative Commons License 2016.07.25 -5 3 11473

> A magyar táltosok hitvilágban ugyebár az van, hogy a Szíriuszról érkeztek az ősi idegenek...

 

Biztos, hogy itt nem a dogonokra gondolsz? (Tudom persze, hogy vannak ősi magyar rovásírásos források, de azok, ahogy hallani véltem, 4-5 betűből állnak, és nem tudjuk, hogy mit jelentenek, tehát ezt nem egészen tartom valószínűnek.)

Előzmény: Törölt nick (11471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!