Keresés

Részletes keresés

elemes Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118239

munkalap összehúzó vasalat beszerelése

Előzmény: GPS (15372)
elemes Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118238

Teschauer anya a konyhabútorban

Előzmény: GPS (14896)
elemes Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118237

GPS kartárs,

 

ez az első írás, amit a konyhabútorodról találtam (2008 január 10-ről), még bogarászom a többit :-))))

Előzmény: GPS (14870)
LyPapa Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118236

"összeszedett tutorial: http://sketchupforwoodworkers.com/ "

 

Itt találsz egy linket, ami valami beépülő modulról szól, segítségével a problémád lehet, hogy megoldható. A link: https://code.google.com/archive/p/cutlist/downloads

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: Törölt nick (118226)
Paco155 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118235

Bocsánat uraim, rosszul emlékeztem.  A 3D modul nem fizetős, mert nincs is neki olyan.  Alapból 2D/3D.

Előzmény: Paco155 (118230)
Paco155 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118234

Nem is a többi free CAD-el lett összehasonlítva hanem az AutoCAD-el..... :)

Egészen biztos vagyok benne, hogy te fel tudsz sorolni vagy féltucat olyan ingyenes valódi CAD-et aminek linuxos és windowsos verziója is van, és legalább öt-tíz éve kint van a piacon. :)

Előzmény: Raidx (118232)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118233

a CAD az tervezésre való, rajzolásra.

 

a szabáslista az már gyártástámogatás, CAM. arra nincsenek generikus megoldások, rengeteg szakterületi tudás kell bele. van külön tetőszerkezetes, konyhabútoros, csempés stb. 

Előzmény: Raidx (118232)
Raidx Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118232

Több ingyenes Cad található a neten de mind hozza amit írtál. Ha nem fizetsz csak az alapok megtanulására jó. Sajna, ha egy szakterület moduljait megakarod venni hozzá, igen sokba kerül.

Előzmény: Paco155 (118230)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118231
Paco155 Creative Commons License 2016.06.10 0 1 118230

Dassaulték a Mirage-okat gyártották, szóval a vadászbombázó az nem volt annyira elvetemült gondolat. ;)

 

 

elemes:

Egyébként nem.  Én akkor töltöttem le amikor Linuxra kerestem free CAD programot, és azt kell mondjam, hogy kékvérű 2D CAD az ingyenes. Persze a 3D modul és a különböző toldalékok (mint csapágy-fogaskerék-egyéb gépelemek adatbázisok) mind-mind fizetős hozzá, de otthonra kattintgatni és megtanulni az alapokat tökéletesen megfelelő az ingyenes is. És olyan beépített helpje van amely lépésről lépésre megtanít, hogy hogyan kezeld a layereket, egy átmenetet vagy illesztést hogyan csinálj - szóval jó.

 

Bennem mindig az merült fel egyébként a használata során, hogy ezt gépésztanulóknak tervezték.  Ismerje meg, szokjon rá, és amikor elkerül egy céghez ahol dolgoznia is kell majd akkor úgyis megveteti a céggel a fizetőset.

Előzmény: Raidx (118229)
Raidx Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118229

Nem-nem! Itt nehézbombázók és harckocsik jönnek. Tüzérség és gyalogság majd egy későbbi frissítéskor.

Előzmény: elemes (118228)
elemes Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118228

és ez nem olyan, hogy akármit csinálok, vadászrepülőgép jön ki belőle...?

 

***

 

ld vonatkozó vicc a szamovárgyárról

Előzmény: Paco155 (118227)
Paco155 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118227

Ha már mindenáron CAD-ozni akar valaki akkor egy ingyenes CAD program otthoni használatra. És nem is valami otthoni barkács, a Dassault Systems terméke. Ugyanúgy meg kell tanulni mint az AutoCAD-t, de legalább nem kell fizetni érte. :P

 

http://www.3ds.com/products-services/draftsight-cad-software/

 

Előzmény: Törölt nick (118226)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118226

Azért a corel draw sem a legegyszerűbb programcsomag :D

Anno használtam én is, bár nálam akár mily hihetetlen legális tanulói verzió volt :D

 

A kecsöpben egyet nem bírok, de az nagyon ki tud borítani: ha egy elemet arrébb akarok tenni X tengelyen, sok esetben mindenfelé el tudom mozdítani, de X-en nem :D Van valami gyorsbill, ami megadja neki, hogy csak erre menjél?

A shiftet ismerem, sokszor nem jó.

 

Amikor csináltam a tervet a spejz polcról, akkor ez nagyon felhúzott.

 

A másik amit írtam korábban az a cutlist. Ez miatt használnám főképp, de nem tudom, mert nem vagyok képes megadni olyan léceket, paneleket, amiket én használok, ami meg van az persze nem mm-ben megadott :D

 

 

Esélyesen én bénázok rendesen, de nem találtam ezen elemekre megoldást :), s innét kezdve cutlistet se tudok csinálni, akkor meg már szinte ugyanolyan gyors nekem a toll és papír...

Előzmény: LyPapa (118206)
GPS Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118225

 

Sok helyen nem menthető a kinagyított kép. Erre itt egy príma megoldás.

 

Van egy add-on, amit úgy hívnak, hogy:

 

Nimbus Screen Capture - editable screenshots

 

Ennek a Selected area menüjéből bármit kijelölsz a látható képernyőn, tetszőleges formában (pl. jpg-ben) lementi neked képként csak azt a részletet, amit kijelöltél a kurzorral.

 

Létezik Firefoxra meg Chrome-ra is.

.

Előzmény: neduddgi(én) (118224)
neduddgi(én) Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118224

Kösz, sikerült nagyjából összeszednem a "sarok pontokat."

Egyelőre csak a képeseidet, mert a kommentekkel együtt igen komoly szakirodalma lett a konyhádnak, amiből rendkívül időigényes lenne a lényeges részek kimazsolázása. :o) 

Különben is: a képeid és a közvetlenül hozzájuk fűzött magyarázataid szerintem egyértelműek és világosak.

 

Appropos: miért nem tudom a képeket lementeni? (Természetesen utólagos beleegyezésedet kérve...) Mit nem csinálok jól? (Rákettyintve megnyitom, de ebben az állapotában csak nézegethetem.)  

Előzmény: GPS (118220)
ombuccman Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118223

Gratula, rohadt jól néz ki, és a kivitelezés is nagyon tetszik. Ha nem gond, akkor én is elkérném a terveket.

Előzmény: Törölt nick (118222)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118222

Szia. Írj egy emailt a címemre és átküldöm munka után.

Előzmény: Scytha (118218)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118221

ááá, ez nekem is jól jön

én is használnám lelkesen, de én is béna vagyok hozzá

kösz!

 

Előzmény: rferi (118202)
GPS Creative Commons License 2016.06.10 0 1 118220

 

2008 tavaszán nézd meg - azóta üzemel a bútorom - amit részben meg is ismételtem a lányunknál (körpolc, átjárható sarok-felsőrész, stb.)

 

Bármelyik részét átveszed - vállalom a felelősséget.
Ha valami nem vált volna be az évek alatt - arról is szólnék, hogy más ne ismételje meg.

 

De a jelek szerint jól át lett gondolva anno - tartós, funkcionális és praktikusan használható bútor lett belőle (bár akkortájt kevesen hittek benne :-))))

.

Előzmény: neduddgi(én) (118201)
pajaci Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118219

Nálam meg a macska.

Előzmény: LyPapa (118216)
Scytha Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118218

Nagyon jól néz ki, gratulálok! Én voltam az aki még régen kértem, hogy ha nem gond elkérném a részletes terveket. Nagyon megköszönném, ha valahova fel tudnád tölteni vagy át tudnád küldeni.

Előzmény: Törölt nick (118159)
neduddgi(én) Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118217

No igen, ha valahová be akarják rágni magukat, akkor megteszik. De tapasztalataim szerint komolyabb munkálatoknak csak komoly indokkal állnak neki. Pl. az említett konyhapult korpusza olcsó bútorlapokból készült, mégsem rágódtak rajta, csak a vékonyka hátlap váltott ki ellenállhatatlan áthatolási vágyat egyikükből.

Ha viszont majdnem beférnek egy résbe, ami történetesen az útjukba esik, azt előszeretettel tágítják ki, legyen az falrepedés, vagy éppen egy szorosan, de nem passzosan a falra tolt szekrény mögötti-melletti rés. 

Márpedig ha nincs hátlap,(meg oldal), akkor nincs rés. A lábazati deszkán meg csak nem rágja át magát a kis nyavajás.

 

Azért nem invázióra kell gondolni, legalábbis a házon belül nem. Árpától kukoricáig minden hónapban betéved két-három. Ha nem sétálnak be az egérfogóba, akkor pár nap után lelépnek, mert nem találnak kaját. Aztán decembertől februárig megint ennyien jönnek, de ilyenkor már zűrösebb a helyzet, mert télen már önkényes lakásfoglalósdit játszanak. 

 

Én úgy gondolom, hogy ezzel a falhoz-padlóhoz hermetikusan hozzáépített verzióval ki tudom őket zárni a konyhapultból.

 

 

 

 

Előzmény: LyPapa (118216)
LyPapa Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118216

Korábban már írtam, hogy nekünk a szárított kamillavirág vált be -na nem konyhaszekrényként, hanem a négylábú kis mezei ufonauták elleni harcban :) Egy tálkába tegyél egy marékkal, állítólag nagyon utálják a kamilla illatot. A burkolással nem nagyon tudsz ellenük tenni, azt hiszem :(

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: neduddgi(én) (118214)
LyPapa Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118215

Ha már a tetővel nagyjából végeztünk, nézzük meg az alsó fertályt is :)  Ha burkolat nélküli terepre állítod a kis pavilont, akkor vegyél valamilyen építőanyagokat forgalmazó helyen (akár fatelepen is ) földbe csavarható oszlop tartót, és arra állítsd az oszlopokat. Nem a lefelé ható erők miatt kell, hanem a szélvihar esetén bekövetkező felborító erő kihúzó hatásának meggátlására. Emellett még az oszlopaid alja is távolabb kerül(het) a talajtól.

A középső rész: át kellene gondolni, hogy egy egyszerűen beakasztható, leemelhető, könnyű panelrendszerrel hogyan érdemes védeni a belő részt - hiszen az erősebb szél várhatóan befelé-kifelé megpróbálja az akármennyire megfeszített ponyvát is domborítani kifelé-befelé. Emellett, ha erősen feszíted a ponyvát, akkor lehet, hogy kell egy vízszintes 'talpgerenda' az oszlopok közé, merevítésnek, feltéve, hogy a oszlopok alja nincs valahogyan fixálva.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: LyPapa (118209)
neduddgi(én) Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118214

Azok zöldek, és ha megengeded, hogy hazatelefonáljanak, nincs velül semmi baj!

Ezek a szürkék viszont sok kárt tudnak okozni. Pár éve pl. a jelenlegi konyhapultunk 3 millis hátfalát lazán átrágta egy kis dög, és békésen befészkelte (szó szerint) magát a receptes fiókba. Mire észrevettük, egy mesterszakácséval vetekedő mennyiségű tudást tett a magáévá.

Az előző mosogatógépünk alja részben burkolatlan volt, tavaly decemberben ott is berágta magát egy, és szétrágta, amit lehetett. A jelenlegi mosogatógépünk alja is ilyen, úgyhogy ez is veszélyben van, ha szabadon hagyom.

 

Mindezek miatt olyasmi pultról gondolkodom, aminek a hátfalát és az alját a csempézett konyhafal és padló helyettesíti, és a korpusz (a rekeszfalak is) a padlóig érnek. Emiatt pl. valahogy biztosítanom kell, hogy a felmosóvíz, illetve a szifontisztításkor elfolyó szmötyi ne szívódjon bele az anyagba. Emiatt a korpusz részben, a front meg teljes egészében fenyőből lesz. 

 

Még a stílusán is erősen gondolkodom. Van egy ötvenes évek beli "kispolgári" vitrines konyhaszekrényünk. (Úri nevén tálaló.)

Az ajtók, fiókfrontok 25mm vastagok, és minden él és sarok gömölyített! Bakker...

Namármost: vagy ehhez a stílushoz próbálom igazítani az elkészítendő konyhabútor frontját, vagy kidobom a szekrényt, de akkor készítenem kell helyette egy másikat. (Csakhogy a költségvetésem is véges, és a szabadidőm is kevés.)

Eccóval van min törni a buci fejem, a zasszony meg már egyre sűrűbben zaklat. Pedig még csak alig tíz éve ígérgetem neki az új konyhabútort, a húsz éve ideiglenesen összedobott helyett... Nem értem, miért ilyen türelmetlen.

Előzmény: Paco155 (118207)
rferi Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118213
Paco155 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118212

És jobban is merevít.  Tényleg megfontolandó.

Előzmény: LyPapa (118209)
neduddgi(én) Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118211

Megelőztél az írással. :o)

 

Előzmény: LyPapa (118209)
neduddgi(én) Creative Commons License 2016.06.10 0 0 118210

A szarufa-sűrűség éppen a ponyva miatt nem túlzás! Legalábbis szerintem.

Voltunk egy rendezvényen, ahol a tiedhez hasonló, ponyvával fedett pavilonok voltak, kb. 120-as szarufa kiosztással. Aztán jött egy felhőszakadás. Az addig feszesnek tűnő ponyva pillanatok alatt megereszkedett a közökben, a rázúduló víz súlya alatt. Onnan kezdve fél percenként kellett kézzel felnyomni, hogy lefollyon róla.

 

Előzmény: Computerguru (118200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!