Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98850

viszont a 2.9-es lapnak nem a fogszélessége a 2.9 hanem a névleges kerf-e. 

Előzmény: rferi (98846)
torony78 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98849

2,9-et mértem 3 egymást követő fogon együtt mérve őket, amikből az 1. és 3. erre hajlott, a 2. arra. 1 db fog fogszélességét nem mértem, de felülről belenézve láthatóan kisebb volt, mint amit a 3 együtt adott.

A lapjaim a feliratuk és a forgalmazó szerint 2,8 vágásszélességűek, nem fogszélességűek. Én 2,9-et mértem, de a tolómérőt elég egy kicsit ferdén tartani, és 0,1mm-t simán ráteszek ezzel.

 

A lényeg, hogy a lapjaimnak elvileg 2,8-as kerfet kellene vágniuk, de 3,1-3,3 között vágnak.

Előzmény: rferi (98846)
LyPapa Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98848

Az áttolt fa billegése nincs 0.1mm alatt - szerintem. Vagy keresztirányban, vagy csavarodva, de billegni fog. Úgy gondolom, famegmunkálás 0.1mm pontossággal - ez talán egy picit túlzás. Ja, és ne feledkezzünk el a nedvesség változás áldásos hatásairól sem :)

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: torony78 (98845)
GPS Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98847

 

"A mikázás, vagy bármilyen más néven szerepel a szótárakban, vagy a köznyelvben, "archiválóul" azt jelenti, hogy a kommutátor szegmensei között lévő műgyanta "csíkokat"......."

 

Nem olyan elvetemült ám ez az "archiválós-kifejezés".

Hisz a "mika" az a csillám másik neve - sok nyelvben ez az egyetlen elnevezése is.

 

Márpedig rég a (a kollektornak is nevezett) kommutátorok réseit - műanyagok híján - bizony csillámmal, azaz "mikával" szigetelték.

 

Szóval kicsit régies...ám helytálló kifejezés a "mikázás"... vagy ha úgy tetszik: "A kommutátor-rések mikátlanítása"  :-)))))

.

Előzmény: archivalo (98842)
rferi Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98846

Egy 2,9-es lap sosem fog 3,1 alatt vágni.

Minden lap szélesebbet vág, mit a fogszélessége.

Előzmény: torony78 (98845)
torony78 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98845

Lemértem 3 egymást követő fogat tolómérővel és 2,9 körül mértem, szóval beleszámolva a kézremegést is, 2,8 lesz az, vagyis a névleges vágásszélesség.

És így vágnak a lapok 3,1-3,3-as tartományban, de néha nagyobbat is. Mit lehet a rezgésekkel kezdeni?

Gariztassam, vagy szedjem le a burkolatot, és húzzam meg a csavarjait?

 

Azt figyeltem meg, hogy amíg lassú a lap (gyorsulásnál az elején, vagy lassulás közben a vége felé), úgy pörög, mintha "nyolcas" lenne benne (teljesen kiemelt lapon, fogak alatt nézve, kézzel forgatva a mikrométeren 0,04-0,08 ütés volt - nem hiszem, hogy ezt látnám ilyenkor). Mikor maxon forog, akkor kirúgja magát, és akkor ez már nincs. Lehet, hogy az emelő, vagy lap-döntő mechanikában van valamilyen lötyögés? Ti mit tennétek? Engem eléggé zavar, hogy munka közben így néha-néha, random módon félreharap.

Előzmény: halaloszto (98652)
Petör Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98844

Hello

 

bár nem lettem megszólítva, de megosztanám a tapasztalataim - a bérvágás itt a környéken jelenleg 500ft -750 ft + áfa / m2, én ezt választanám, de dolgoztam is ilyen géppel. Vizes gép volt, csapágyazott kocsival, azt hiszem 400-as szegmenses koronggal. Alsó tálcában kis szivattyú és komoly páravédelem - a gép nem fröcsköl, hanem porlaszt, de azt nagyon (kellemes volt vele dolgozni nyáron). Arra készülj fel, hogy iszonyat hangos, hozzám szomszédok jöttek két nap vágás után, hogy akkor feljelentenének, ha nem gond...

Előzmény: drRamaty (98822)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98843

Szerintem gyémántossal lehet.

 

Csak megjegyzésként, én kb. 25 éve nem reszeltem-éleztem fűrészt...

Kb. ennyire van szükség erre a tudásra.

Előzmény: pintjano (98841)
archivalo Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98842

Ha már ennyire kihertélted a gépet, megérné, hogy a forgórész en lévő kommutátort valami 3000es papírral csiszold át és "mikázd" ki. (A mikázás, vagy bármilyen más néven szerepel a szótárakban, vagy a köznyelvben, "archiválóul" azt jelenti, hogy a kommutátor szegmensei között lévő műgyanta "csíkokat", a réz részek hengerpalástot alkotó szegmensei "alá" (azaz kisebb átmérőre) kell lemunkálni. Ezt célszerű egy finom recézésű tűreszelővel, vagy biztos kéz esetén dremel típusú multigéppel megcsinálni. Ezzel azt éred el, hogy a szénkefék nem fognak "ugrálni" és egyenként az "ütődéseknél" mikro méretű íveket húzni. SZemmel láthatóan csökkenni fog a kefeszikrázás - cél, hogy "gyöngyözzön" 8azaz nagyon pici szikrák legynek láthatók a szénkefe és a kommutátor között.

 

A te kommutátorod eléggé el van piszkolódva, beégve még nem, de már "kormos".

 

A polírozás nem nagy durranás, a mikázás pöcsölős - de mindkettőért hálás lesz a gép.

Előzmény: zodes (98826)
pintjano Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98841

Van egy apánktól örökölt-asztalos volt- illesztő (paszitó) fűrészem -háburú előtt vehette...Satuba fogva egyenként kis szöggel és kalapáccsal hajtogattam (ütögettem)és tűreszelővel éleztem és lényegesen jobb, mint  Plinava és egyéb magyar vagy ujabb.

Edzett fugút gyémánt tűreszelővel érdemes élezni, ha igen lehet veszek -nem illesztőt, hanem nagyobbat???

üdv PJ

Előzmény: BözsiBözsi (98838)
pali923 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98840

Pár éve vettem egy hasonló, csak más nyelű Pilana illesztőfűrészt. Még megvan a papír védője, és rajta van az ára: 850,-Ft volt. Biztosan van jobb fűrész is, de ezt az árat már sokszorosan megszolgálta.

Előzmény: zodes (98827)
torony78 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98839

Asztalméret: nagyobb Dewalt 670 × 630 mm vs kisebb: 630 × 570 mm

(Bosch PTS 10: 620 x 770)

 

Szerintem az a kicsivel nagyobb teljesítmény és asztalméret többlet nem éri meg az amúgy is túlárazott alapmodellen a +50e forintos felárat. Én nem használtam MLT10-et, de az utóbbi pár évben leírt hsz-ek alapján az árához képest nem nagy szám - annál a DeWalt jobbnak látszik azért (tegyük hozzá: a Makitának van tolóasztala). Az ilyen "sörösrekesz"-nek becézett, jobsite asztali fűrészeket 20-30 kilósra építik, hogy mobil legyen. Ebből is adódik, hogy nem várható tőlük álomszerű pontosság, mert minden fingásra berezonálnak.

 

A marketing részbe írt vágásszélességet asztaltoldással, teleszkóppal :)) érik el, de ne legyünk naívak: ebben a kategóriában nem csinálnak olyan pontos, sík asztaltoldást, hogy attól boldogak legyünk. Ha nagy asztal kell, akkor a zsebedbe kell nyúlni: vagy contractor/cabinet típust veszel szintén 200e HUF ért gyengébb kínait, 3-400e-ért kicsit jobbat, vagy használtan egy öntvény iparit (újpestit szokták ajánlani), vagy egy erős sörösrekeszest beépítesz bútorlapfedésű asztalba :)

Ezek az én benyomásaim az eddig olvasottak alapján, nem saját tapasztalaton alapulnak. Ha MLT10-nél nagyobb pontosságra vágysz, akkor vagy rengeteg idővel be-finomhangolsz egy kommersz gépet, vagy veszel egy jó állapotú, használt, ipari öntvénygépet, vagy sok-sok százezerért (vagy már milláért) új iparit. De simán lehet, hogy kifogsz egy hibátlan, délutáni műszakban készült dewaltot, csak kevéssé valószínű.

Előzmény: dezoxiribonuklein (98829)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98838

Nem ellenben, hanem kiegészítésként:

 

Ez így azért kategorikusan nem kijelenthető...:)

 

Az eredeti passzítófűrész az mindig rendelkezik gerinccel ( a mostaniak is mind), a fogazása álló (gyak nem vágja, hanem kaparja a kicsi forgácsait, és ettől vág finoman, hogy nem harapja).

A fogak hajtogatása nem egyenként történik, hanem maga a vágó szakasz van egyfajta S alakban hajtva (hogy ne szoruljon be vágás közben a fába), és eredetileg ez a fogsor szalag-edzett.

Lehet is látni, hogy a fogak sötétkék színben látszanak egy kb 5-6 mm csíkban végig a fűrészen.

 

A Pilana attól más, hogy ez nincs edzve, így reszelhető acélreszelővel.

Persze az edzettet is lehet élezni, de ahhoz magasabb keménységű cucc kell.

 

Egyébként ritka amikor passzítófűrészt kell élezni. Legalább is az én gyakorlatomban talán egész életemben 1X csináltam.

Mára egyszerűbb venni egy másikat. 10-15 évenként belefér.

Előzmény: Törölt nick (98828)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98837

Kérdés, később mire szánod, mit akarsz belőle készíteni?

Azt javasolnám, hogy legelőször -természetesen hosszában- a közepén elvágni, így már nagy eséllyel nem fog hosszában repedni, majd később, 2-3 hónap múlva fel lehet szelni a kívánt méretre. Közvetlen napfény, nedvesség ne érje. Egy év múlva száraznak tekinthető.

Előzmény: paducs77 (98775)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98836

Hidd el attól még gyengébb lett.

 

Persze az, hogy ez emberléptékkel nem mérhető az egy másik dolog.

 

Egyébként meg létezik ilyen bevágás amikor lemezelt ajtókat gyártunk, és azért lehet szükséges, hogy a maganyagot feszültségmentesítsük.

Elvileg nem kötelező, de sokszor jól jön az, ha előre gondolkozik az ember.

Persze itt nem sűrű irdalásról van szó, hanem mondjuk az álló frízen lapjára 4-6 bevágással felváltva.

De itt az ajtólap statikáját a rákerülő lemez adja meg. Ettől marad tutira egyben...

Előzmény: Törölt nick (98830)
MN 3100 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98835

Várjál, várjál!

 

A szidalmazást úgy gondoltam,

hogy én nem tenném, mert nincs

mindig okom rá. :))

 

Szó sincs arról, hogy Te szidtad volna őket.

 

Péter

Előzmény: zodes (98834)
zodes Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98834

Én nem szídtam őket, csak úgy érzem 15-20% -kal drágább kb, mint a valós érték, de ez csak az én érzésem.

Valamelyik nap vettem Erba gyors-szorítót 990-ért. Ugyanott Stanley-ben 1300, ugyanaz. Szerintem mindenki tudja mindkettőt hol gyártják. :-)))))

Előzmény: MN 3100 (98832)
zodes Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98833

Szia, az élező aparát nem lenne rossz, ha nem lenne tojás a műa. görgő. Sajnos így használhatatlan. Lehet visszaküldöm. A fűrész tetszik... kipróbáltam szépen vág és könnyen. :-))

Előzmény: MN 3100 (98831)
MN 3100 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98832

Azért nem szidnám fennhangon Őket.

 

Ugyanis egy ilyen gyalut: Stanley SW Simítógyalu (1-12-136)

 

http://shop.stanley.hu/products/gyaluk/stanley-sw-sim%C3%ADt%C3%B3gyal%C3%BA-1-12-136

 

még nagyon szívesen vennék.

 

Majd, ha nagy leszek. Sajnos

már elég rég leálltam a növekedésben.

 

Péter

MN 3100 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98831

Szervusz!

 

A Stanley erősen a nevéből él.

Nem tudom, hogy mi a nóvum azok

közül amit gyárt, de a hasonló

termékek másoknál jóval olcsóbbak,

mint a Stanley-nél.

 

Mégis, van olyan, amit csak náluk

találtam meg. Pl.: hosszú lombfűrész

lap, amelyet évek óta kerestem.

 

Ilyen az az élező aparát, amilyet

Te is vettél. Nekem is van,

használom is, nálam jól bevált.

Persze, ha csak olajat vennél ehhez,

 - egyszerű műszer/kerékpár olaj -

máris látni lehetne a rettenetes áraikat.

 

Péter

 

Előzmény: zodes (98827)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98830

Én nem vettem észre hogy a bevágások, ékelések gyengítették volna az ajtót. Egy alkalommal sikeresen eltört a kulcs a zárban, észre sem vettem előtte, hogy el volt már repedve, de a törésvonalból látszódott, hogy nem mindenhol friss a törés. Minden szerszámom bent volt a műhelyben, az ajtó meg zárva. Egy erőteljes rúgással nyitottam ki, a tokból szakadt ki a zár betét lemez, az ajtón csak az egyik üveg repedt el. Ne feledjük, a ragasztó amivel az ékek be lettek ragasztva erősebb mint maga a fa. Ez itt szépen be is bizonyosodott. :)

 

 

Előzmény: BözsiBözsi (98771)
dezoxiribonuklein Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98829

köszönöm "torony 78" a paraméterek alapján én még a motoron kivül azt láttam hogy nagyobb az asztal és jobbra 825cm kitolható . a videókon iszonyatos pontosra be lehet állítani . Mlt 100 után már jó lenne valami pontosabb gép. lehet rámozdulok most amúgy is akciós.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98828

Az egyetlen, ami rendesen fenhető , az a Pilana pászítófűrész. 

Előzmény: zodes (98827)
zodes Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98827

Jaa és vettem egy illesztő fűrészt... Stanley-t. Nincs ez a márka egy kicsit túlárazva-túlmisztifikálva?

Mondjuk Én jutányos áron jutottam hozzá, de egyébként 4ezer valamennyi lett volna. A lidl akcióban, meg 3 rugóért lehet kapni 3 fűrészt. Illesztő, lyuk, meg rókafarkú.

 

Vettem még véső és gyalukés élezőt......megbántam :-((( kicsit hitványnak tűnik, főleg ennyiért.

Előzmény: zodes (98826)
zodes Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98826

http://1drv.ms/1hctdEz

 

Sziasztok!

Miután a fűrészgépem hajtóművét szétszedtem. Kitakarítottam. Megnéztük a csapágyakat (jók, nem lógnak), új anyát kellett rá esztergálni, mert a menet tönkrement a régin. Valaki meghúzta, mint a barom. A tengely végén lévő menetet is át kellett vágni. Jelzem mind colos. Azért fényképeztem le és tettem fel, mert sokunknak van Bosch gépe. Szerintem ugyanígy néz ki. Ha valaki esetleg házilag majd rászorul a javításra. Nem nagy kunszt.

Össze is raktam, bezsíroztam, de nem tömtem tele. Most sokkal szebb a hangja.

A vágó-teszt holnap lesz.

Üdv: Zoli

409 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98825

Ennek valahogy így kell belül kinéznie. (szerintem) Ahogy Paco is írja, szét kellene kötni és egyenként kimérni a tekercseket. Egymáshoz képest és a ház felé végtelen ellenállásnak kell lennie.

 

Előzmény: Törölt nick (98815)
wrongelcaptain Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98824

Amit nem tudok, hogy a korong tengelynél kell-e szimering.

Van az ismeretségi körömben gyári gép, azt még meg akarom még nézni, illetve kifaggatni a tulajt.

 

Előzmény: wrongelcaptain (98823)
wrongelcaptain Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98823

Az összes komoly gép vizes, tehát azt.

Gurulós kocsi a sztandard megoldás az egyenes vezetéshez.

A legegyszerűbb szögvasat lefelé fordítani, úgy hogy a sarka legyen felfelé. Azon gurul.

Néztem a vasboltban gurulós kapuhoz való csapágyazott kereket, ami 90 fokos pályára való.

Csak nem tudom meddig bírná a csapágy az állandó vizes környezetet.

Lehet, hogy csapágy nélkül lesz....

Gyári gépeket nézegettem, onnan lopom a megoldásokat.

 

Előzmény: drRamaty (98822)
drRamaty Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98822

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Igen, rákerestem a neten, de csak Pesten találtam bérvágást, az nekem nagyon messze van.

Nem tudom milyet akarok építeni, láttam száraz és vizes módszert is. Te milyet akarsz építeni?

Előzmény: wrongelcaptain (98814)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98821

mindenképpen vizes kell legyen. és jó merev. és nem elég csak tolni a téglát, rendes megvezetés kell hogy szépen egyenesen menjen, ne szoruljon meg.

 

youtubeon vannak videók.

 

Vajk

Előzmény: drRamaty (98807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!