Keresés

Részletes keresés

LyPapa Creative Commons License 2015.04.06 0 0 88971

Részemről meg símán kihagynám a  kúpos részt. Most néztem meg a saját tákolmányomat - 100 literes papír hordó, fedelébe két cső - kb. 40-60 liter között lehet a forgács és fűrészpor keverék  elegye, és  a porszívó porzsákjában nincs semmi (azon a két marék forgácson kívül, amit a cső tisztításakor kiszívattam).

 

Üdv:LyPapa 

Előzmény: 409 (88968)
409 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 88970

"hanem a rétegelt lemezbe mart hornyba állítva."

 

Ááá, hülyeséget beszélek, alul az nem lenne jó.  :-//

Előzmény: 409 (88968)
409 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 88969

"Mivel kommutátoros motorról van szó az alu szóba sem jöhet.  A galvánelemhatás miatt."

 

Ez egy 20éve megoldott probléma, simán össze tudják kapcsolni a kettőt. Sajnos alkalmazzák is.

Előzmény: generátoros (88965)
409 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88968

Részemről polikarbonátra szavazok, és nem csavarozva, hanem a rétegelt lemezbe mart hornyba állítva.

Előzmény: Törölt nick (88966)
pitui Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88967

Sziasztok!

Milyenek a Wolfcraft bitek? Megéri rendelni belőlük?

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88966

Üdv mindenkinek!

 

Egy kis élménybeszámoló a forgácsleválasztó (Thien Baffle féle) építése kapcsán.

 

Valami ilyesmit szerettem volna összehordani.

 

Megvettem a hozzávalókat, rétegelt lemez, OBI-s "hobby glass" víztiszta plexi, 150 x 50 x 0.2 cm-es. Levágtam a rétegelt lemezt, szalagfűrészen körkivágó segéddel kivágtam az alját, kimartam a veder peremére illeszkedő nútot, majd a belő kört is átvágtam és kipótoltam+ragasztottam mint a mókus itt,  sör szisszent + széles mosoly, menni fog ez.

 

A plexi csíkot az 50cm-es szélénél hosszában kettévágtam, így lett 2 db. 150x25-ös csíkom, gondoltam az egyik lesz a vésztartalék ha valamit elb***ok. A forgácspörgettyűt egy 35cm átmérőjű régi rossz porszívó fémvedrére gondoltam ráilleszteni. Az OBIban a számomra megfelelőnek tűnő plexit gyanakodva méregettem, mert nem voltam biztos hogy a 2mm-es vastagsággal reccsenés nélkül megúszom a kívánt átmérőre hajtogatást. De egy eladó srác igen belelkesült amikor meghallotta hogy mit készülök barkácsolni, és ő maga (én nem mertem) lekapta és kb 50cm-re könnyedén összetekerte a plexicsíkot. Mondom akkor menni fog az 35cm-re is.

 

Nos, nem.

 

Vagy én vagyok a béna, vagy ez a 2mm-es vastagság nem kóser ilyen átmérőre de még bőven csavarozás előtt megreccsent ahogy a fedélre rá akartam hajtogatni. OK, akkor járjunk a végére, és emeljük a tétet, kivágtam egy 46cm átmérőjű kört (ugye 150cm hosszú plexicsík max 47,7 cm átmérőre elég) , és az elpattant csíkot tesztelés céljából elkezdtem felcsavarozni, mondván ennek úgyis mindegy már. Olyan lapos csavarokkal amivel a srác is operált a videóban. Ugyan nincs itthon ilyesmi átmérőjű tárolóm, de meg akartam tudni mire jó//nem jó ez a vastagságú plexi.

 

Nos, nem és nem. 

 

  

 

Ez a reccsenés "álltó" helyében történt, a legszélső csavar már a helyén volt amikor a plexi itt megadta magát. Pedig a csavart 3-as fokozaton tekertem be, előtte teszteltem kis plexidarabbal melyik az a fokozat ami éppen behajtja és nem reccsenti meg a plexit. Csak arra tudok gondolni, hogy a 2mm -es vastagság sok neki, még majd fél méretes átmérőhöz is, nagyon feszül ezek szerint.

 

A mókus vagy sokkal vékonyabb plexivel dolgozott, vagy más anyagból de a videón igen könnyedén belehajtogatta a csíkját a gyűrűbe.

 

Node nem adom fel, most már csakazértis plexi oldalfala lesz a leválasztómnak. Csak még kísérletezni kell kicsit :-) 1-1.5mm lehet a tűréshatár, valami ilyesmit fogok beszerezni de OBI-ban 2mm-es volt legvéknyabb. Még nyomozom Miskolcon hol lehet ilyet kapni.

 

generátoros Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88965

Mivel kommutátoros motorról van szó az alu szóba sem jöhet.  A galvánelemhatás miatt.  A 4-5cm átmérőjű kommutátor komoly teljesítményre enged következtetni.   A viszonylag vastag és vörösréz tekercselés pedíg arra hogy szerencsés esetben lehet megúszod kefecserével.  Őszínte szívvel drukkolok neked.

Előzmény: halaloszto (88962)
409 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88964

Valami ilyen, de nekem a csapágyház részén van az a kivágás amit írtam.

Mindegy hogyan áll a pajzs, a működést nem befolyásolja.

 

"Ha a tied is ilyen, akkor veszek duplán és beadom."

 

Azt előre is köszönöm! :-))

Előzmény: halaloszto (88958)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88963

elszánt ember vagy, nem vitás. nem semmi nekimenni egy ilyennek. minden tiszteletem.

Előzmény: 409 (88961)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88962

értelek és egyetértek. meg is lepődtem hogy milyen becsületen megcsinált motor. a forgórész vastag drót (vagy vastag alu?), le van lakkozva rendesen. a kommutátor vagy 4-5 centi átmérőjű. ott van a rés a szeletek között, nincs kiöntve. a rés tökéletesen tiszta, az egész motor tisztal belül. pedig van benne kilóméter. két szénkefét még megérdemel, bízom hogy nincs más baja. nem ő állt meg, én állítottam le, és utánna már nem indult.

 

Vajk

Előzmény: generátoros (88960)
409 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88961

Nincsen benne trükk, talán annyi, hogy szélesebbre volt hajtogatva a lap. Így egy menetben kivágta a hornyot, a csapot meg másik lappal, két oldalról egy-egy állítva/fektetve vágással. Persze macerás, de ha sokat csinál egyszerre az ember, belefér az állítgatás. Ma már másképpen csinálnám.

Előzmény: halaloszto (88957)
generátoros Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88960

Nemtudom, hogy mitől tudna megszorulni a kefe egy gyalugép motorjában?   Ez nem trabant dinamó, ahol a csöpögő benzincsap  és az üzemi viszonyok között a porral elegyedve elkoszolodott és megszorulni tudott a kefe. Ami aztán produkált mindenfajta hibajelenséget.    Volt amikor olyan szikrázást csinált, hogy a kommutátorszeleteket is beégette. Ezeket a hibákat felszabályozás után  tisztítás után orvosolni lehetett.  Általában csak az egyik kefe volt beragadva.  220v-os gépek esetében  én még nem találkoztam olyan esettel amikor nem a forgórész lett volna szar.   Nem akarlak elkeseríteni de  , meg kellene vizsgálni a menetzárlat és szakadás ellen a rotort.   Sokszor látható amint kiszakadt a vezeték a kommutátorból.  Sokszor a túlthelés esetén a vékonyvezetékből készült tekercs mintegy biztosítékként müködik és kiég.   Ennyi pont elég ahhoz hogy szikrákat dobáljon és  a keféket bekormozza amit én inkább kráteresedésnek neveznék.    Tapasztalati tanácsok ezek,  tudományos alapok nélkül.    szia

Előzmény: halaloszto (88939)
409 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88959

"A forgórész kommutátorát tisztítsd ki egy vasfűrészlappal a réz érintkezők közötti részen,"

 

Manapság már nem kell "mikázni" az olyan kommutátorokat amik gyárilag sincsenek kimélyítve. A szigetelés olyan anyagból van, ami együtt kopik a kommutátorral, így nem rakódik közé a szénkefe kopadéka sem.

Előzmény: Törölt nick (88946)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88958

Ilyen szép a kommutátor. A csapágy icipicit laza, de szépen fut.

 

Ez meg a pajzs felőli vége. Ha nem jelöltem össze a házzal abból lesz baj? Ezen nincs rés. A tied hasonló?

 

A kefe 13x6mm. Ebből ki lehet venni szétszedés nélkül, van oldalt bakelit csavar mint régen. Ha a tied is ilyen, akkor veszek duplán és beadom.

 

Vajk

Előzmény: 409 (88956)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88957

körfűrésszel csináltad a csapot-hornyot? mi a trükk?

 

Vajk

Előzmény: 409 (88955)
409 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88956

"viszont a szíjtárcsa rá van préselve. legalábbis nem találok semmi nyomát hernyócsavarnak vagy hasonlónak. így viszont az első csapágyat nem lehet egyszerűen kicserélni, mert ahhoz a szíjtárcsát is le kellene venni."

 

Az enyémnek egészen a tárcsa tövében van a csavarja, a pajzs síkján belül. A pajzson van egy kivágás, hogy hozzá lehessen férni. (az enyém leesett magától, másikat esztergáltam acélból)

 

Ha már ott vagy, légy szíves a szénkefék méreteit megadni, beszerzek én is tartalékot.

Előzmény: halaloszto (88951)
409 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88955

"célgépek nélkül értelmetlen."

 

Háát, én már legyártottam néhány 10m2 lambériát egy mezei egyengetővel és körfűrésszel. Persze tény, egyszerűbb és könnyebb automata célgépekkel.

Előzmény: halaloszto (88942)
generátoros Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88954

a teljes komposztálodás ideje állítólag 2év

Előzmény: Törölt nick (88944)
Kamelot Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88953

Ilyet a legtöbb fúrógéphez adnak. Felcsavarható markolat. Ebbe megy az a bizonyos pálca amit lehet állítani. Csak ettől nem lesz merőleges a furat. Ha a mail címemre megírod a címedet akkor küldök egyet ajándékba.

Előzmény: traktoros82 (88950)
traktoros82 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88952

De, természetesen figyelmesen elolvasom amit írsz!

Arra reagálva írtam azt, hogy ha esetleg cipővel is rámész akkor is kb. a felét kibírja annak amit Te írtál.....ami ahhoz viszonyítva, hogy a fenyődeszka milyen árban van a többihez képest nem rossz.

Vagy én nem fogalmaztam 1értelműen, vagy Te értettél félre.

Előzmény: Törölt nick (88945)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88951

kiszedtem a motort és széthúztam. egész komolyan van megcsinálva! A kommutátor felől nem a szokásos pilincka csapágy van hanem egy méretes 6200. Elöl van rajta egy nagy fém ventillátor, külön az is kiegyensúlyozva. A kommutátor kicsit kormos, de a közök teljesen tiszták, üresek. 

 

viszont a szíjtárcsa rá van préselve. legalábbis nem találok semmi nyomát hernyócsavarnak vagy hasonlónak. így viszont az első csapágyat nem lehet egyszerűen kicserélni, mert ahhoz a szíjtárcsát is le kellene venni.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (88946)
traktoros82 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88950

De, végül is jó, csak ez ugye adott fúrószálakhoz van. 

Én eddig olyat kerestem amit a tokmány mögé fogatsz fel és 1kis vonalzószerűség jön ki belőle amivel a mélységet állítod.

Előzmény: Kamelot (88943)
traktoros82 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88949

Tehát bonyolult és költséges. :) 

Köszi, csak erre voltam kíváncsi.......

Előzmény: halaloszto (88942)
409 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88948
halaloszto Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88947

a csapágy jó ötlet. magamtól nem szedtem volna szét pucolni. de akkor tényleg érdemes szétszedni és kipucolni is.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (88946)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88946

A korom a szikrázástól van. Az egyik szénkeféd rugója gyengébb volt vagy jobban szorult a helyén ezért nem nyomódott neki eléggé a kommutátornak, ezért szikrázott és kopott el hamar. Az új szénkefék berakásakor takarítsd ki a szénkefe fészket jó alaposan és hasonlítsd össze a rugó erőket is. A forgórész kommutátorát tisztítsd ki egy vasfűrészlappal a réz érintkezők közötti részen, majd ha körbeértél a kifürészelgetéssel, akkor utána egy finom, 800-1000-es csiszolópapírral csiszold körbe az egész kommutátort, hogy ne legyen sorjás se. 

Ha van csapágy a forgórészen akkor érdemes azt is kicserélni egy kalap alatt valami jó minőségü porvédős csapágyra. 

Előzmény: halaloszto (88939)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88945

Nem tudom minnek írok ha nem olvassátok el. 

Egyértelműen leírtam, hogy CSAK ZOKNIBAN ÉS MEZITLÁB megyünk fel az emeletre, se cipőben és papucsban sem. 

Előzmény: traktoros82 (88940)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88944

Én 2 db 1m3-es ládát csináltam tavaly tavasszal, őszre puposan tele volt mind a kettő. Egy 5 kg-os komposzt gombát is rászórtam az év közben rendszeresen, locsoltam is, árnyékos helyen is van, mégsem komposztálódott le, talán csak a legalja a ketreceknek. Rengeteg faforgácsot is raktam mindig bele, rétegezve a gazzal, meg a konyhai hulladékkal. Úgy látszik nem elég a gombával sem 1 év a teljes komposztálódáshoz. Már nem puposodik egyik ketrec sem, összeroskadt, de még mindig majdnem tele vannak.

Most csinálhatok majd még 2 m3 új ládát, hogy legyen mibe pakolni a nyáron.

Előzmény: Pillanatragasz (88938)
Kamelot Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88943
Előzmény: traktoros82 (88937)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.05 0 0 88942

célgépek nélkül értelmetlen. csak a gyalult anyag előállítása is szívés ha sok m2 kell. a profilmaró szerszám nem kétfillér. és kell egy asztalos maró meg egy előtoló.

 

Vajk

Előzmény: traktoros82 (88941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!