Keresés

Részletes keresés

golgemáj Creative Commons License 2015.02.08 0 0 5127

Igen én is úgy tudom, hogy kb. 2-3 hónap kell mire megfelelő mértékben betapad a háló és a szövetek is benövik a nagyját úgymond. Még utána is alakul valamennyit a dolog ,de már csak kisebb értékben, azért az első 2 hónap a legfontosabb, ezért ebben az időszakban nem szabad spórolni a C vitaminnal, aki teheti minél többet szedjen, ez segít. Így is úgy is a háló fogja a nyomást és a defektust elsősorban befedni és a belső nyomást, feszültséget haspréskor, emeléskor ellátni.

Előzmény: kredjen (5119)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 5126

Ez igaz, csak vágással csinálják, ha már kiújult. Egyébként az én laparoszkóppal

beültetett hálómat ki kellett szedni, és hagyományos módszerrel kaptam egy új hálót.

Most ennek a felépülését nyögöm. Lassan 4 hónapja volt a műtét, de azért már elvagyok.

Részleteket nem akarok a műtétről írni, hogy miért kellett kivenni, de annyi hogy nem

terheltem túl magam. Állami kórházban volt a laparoszkópos műtét.

 

Egyébként nagyon utánaolvastam a témának az elmúlt időszakban. Mind magyar és angol

irodalmakban, amit neten találtam. Azt írták, hogy a laparoszkópos műtéteknél többször beszámoltak hóló elmozdulásról,

így a sérv kiújult. Ilyenkor egy újabb sérvhálóval lehet orvosolni a dolgot. Azt is írták, hogy hagyományos

módszerrel történő műtéteknél nem számoltak be háló elmozdulásról.

 

Mondjuk ha megnézitek, az összes privát klinika a hagyományos műtétet javasolja nagyobb- vagy

kiújult sérvek esetén. De nem azért, mert nem értenek hozzá, mivel laparoszkóposan is műtenek.

 

 

tristen Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5125

Sziasztok!

 

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

 

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!! :)

Bombyna Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5124

Mutet ota egyre jobban kidudorodik. Es egyre hamarabb megfajdul. Kohogeskor ugral. Azt hallottam hogy akit laparoszkoppal mutottek annak ha kiujul mar nem tudjak csak vagassal megcsinalni. Nem tudom ez igaz e de valaki beirhatna ide a tutit. Meg olyat is hallottam hogy van akinek a halo kiszedeset javasoltak. De hogy? Akkor maR benovi minden. 

Előzmény: Törölt nick (5123)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5123

Még nem műtötték meg a rokont. Nálad mi a gond?

 

 

Bombyna Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5122

Es megmutottek azota megint? Lehet nekem is ez van vagy elrontottak.Hetfon megyek megnezetni.

Előzmény: Törölt nick (5121)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5121

Én úgy tudom, hogy 2-3 hónap mire teljesen beszövi. Doki azt mondta, hogy ezután is van

még szövögetés csak nem olyan nagy mértékben, hogy ez meddig tart nem tudom.

 

Ha pedig beszőtte a kötőszövet a hálót, akkor együttesen tartanak, ez a lényege az egésznek.

Mivel ott a háló, a kötőszövet nem tud átszakadni. Ezért kell a fizikai megterheléssel 2-3

hónapot várni. Tudom van, aki azt írja, hogy négy hét után már lehet bringázni, de egyik rokon

ráfázott a terheléssel. Kiújult neki a laparoszkóppal műtött sérv. Egyébként neki műtét

után alig voltak fájdalmai, és úgy néz ki túl korán kezdte a terhelést.

 

 

kredjen Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5120

Kedves TamásD nagyon örülnék ha megtisztelne a válaszával,persze mások hozzászólásának is örülök.Nagyon nagyszerü dolog hogy szakértelmével sokat segit nekünk.

kredjen Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5119

Sérvmütét elött állok.Többek között az érdekel hogy a hálót mennyi idő alatt szövi be a kötőszövet?Amig ez nem történik meg addig a háló tartja meg a nyomást ami ránehezedik?

tristen Creative Commons License 2015.02.06 0 0 5118

Szia!

 

A szex most tabu, de majd amikor a kedvesed meztelenül elrohan előtted, és érzed a feszülést, no, akkor rendben lesz minden, hidd el, ..

 

Most a test pihen, ..

 

Bár hozzátenném, hogy voltak itt olyan személyek is, akik már 3 nap után lepedőakrobaták voltak, ..

 

Hát no, nem vagyunk egyformák.

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: cannonball (5114)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.02.06 0 0 5117

A házi szilvalekvár segít a szoruláson.

Előzmény: cannonball (5116)
cannonball Creative Commons License 2015.02.06 0 0 5116

És az egész hetet influenzában, lázban töltve, köhögést elkerülendő gyógyszer szedés után (coderit) székrekedésem lett reggelre :-) Vajon mi lesz még?

Előzmény: Landsmann_ (5115)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.02.05 0 0 5115

Jót nevettem ezen a varrott plüssnyulas hasonlaton. :) A varratnál lévő duzzanat lassan, de biztosan el fog tűnni. 

Előzmény: cannonball (5114)
cannonball Creative Commons License 2015.02.05 0 0 5114

Nekem 2 hetesen szinte semmi fájdalmam nincs. Sajnos megfáztam, és a köhögés azért néha beszúr. Ma kivették a cérnát is. Lezuhanyozni isteni élmény volt, bár utóbb kiderült, végig zuhanyozhattam volna....

Az a baj, hogy szexuálisan kissé inaktív lettem, mentális gátat képez a tudat, hogy összevarrtak ott lent, mint egy plüssnyulat.

A varrat alatt kemény duzzanat van, az is zavaró, kellemetlen érzés, ha a páromra fekszem.

Előzmény: Törölt nick (5113)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 5113

Sziasztok!

 

Nektek a hajolgatás mennyire megy? Nekem 4 hónap után is többször érzékeny, meg húzódik

egy nehezebb nap után. Azt vettem észre, hogy azoknál a munkáknál ahol előre vagy le kell hajolni,

vagy "ágaskodni" nem nagyon tolerálja. Munka közben általában nem érzem, csak utána jön az áldás.

 

A válaszokat előre is köszönöm!

tristen Creative Commons License 2015.02.02 0 0 5112

:)))))))))))))))

 

Szia!

 

Én sem tudom mit jelent, de valószínűleg azt jelenti, amit írtál, tehát, hogy ki mióta használja az index fórumot, ..

 

Mindenesetre hat évesen azért nyomulok az élet sűrűjében, .. :)))))))))))))))

 

Mindig újítanak valamit, ..

Előzmény: golgemáj (5111)
golgemáj Creative Commons License 2015.02.02 0 0 5111

Tristen nem is tudtam hogy ilyen fiatal vagy, 6 éves :) Mik amúgy ezek az új szimbólumok, hogy ki mennyi ideje használja az indexet ? :)

Előzmény: tristen (5108)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5110

Nekem  a műtét utáni napon levették a kötést (csak le volt ragasztva). Utána se kötés, se ragasztás nem volt rajta. Naponta kétszer Betadineal ecseteltem a sebet nehogy valami fertőzés legyen. Nem is volt semmi gond egyik műtét után sem. Olyan szépen begyógyult, hogy ma már szinte meg sem látszik  a vágás. Szép munkát végzett a sebész.

Előzmény: cannonball (5109)
cannonball Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5109

Azt kell mondanom, az 5. naptól alig van fájdalmam. Most a 9. napon vagyok, már nevetni is merek. Csak a varrat zavaró, meg a növő szőr miatt lemállik a kötés hamar.

tristen Creative Commons License 2015.01.28 0 0 5108

Szia!

 

Örülök, hogy jól vagy! A munkát csak mértékkel, tudod, lassan, szépen, ahogy a csillag megy az égen,

 

(eredetiben: "dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen,") :))))))))))))))))

 

Fakitermelő kollégánkkal nem tudom, hogy mi lehet? Talán még mindig otthon van, Ki tudja? Hátha jelentkezik,

 

Kitartás! :)

Előzmény: golgemáj (5106)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 5107

Valószínűleg belül még nem gyógyultak meg teljesen a dolgok. Meg azért a hálót is meg kell szoknia még a hasadnak is,

mivel azon a részen meg lett erősítve a hasfal (lágyéki részen), és ott keményebb az a rész.  Egyébként teljesen normális,

hogy azonnal érzed ha megerőlteted. Ez majd idővel elmúlik, aztán a helyzet majd ugyanaz lesz mint a többieknél.

Azért legalább fél évig vigyázz a súlyemeléssel. Csak fokozatosan.

golgemáj Creative Commons License 2015.01.28 0 0 5106

Szia tristen, sziasztok kollegák. Hát köszönöm kérdésed megvagyok, én most hogy kicsit kipróbáltam magam emelést illetően, na nem 30 kg-t, csak 10-15-öt, én úgy vagyok vele, hogy inkább utána rögtön, vagy aznap érzem, nem úgy hogy utána semmi, aztán másnap meg érzem a fájdalmát. Vagy lehet ahhoz nagyobbat kell emelni és akkor persze, hogy több napig érezni, eddig minden esetre ez a tényállás. Munkakeresés továbbra is, és nagyon nehéz, farönk hasító kolléga azóta nem írt, hogy vele mi van ?

Előzmény: tristen (5105)
tristen Creative Commons License 2015.01.27 0 0 5105

Szia!

 

Hogy vagy? :)

Előzmény: golgemáj (5040)
Nyzso Creative Commons License 2015.01.27 0 0 5104

Nálam ez a simán felállok leülök dolog pontosan két héttel a műtét után sikerült először,úgyhogy nyugi jó lessz az.

Előzmény: cannonball (5103)
cannonball Creative Commons License 2015.01.27 0 0 5103

Tegnap már elég jól voltam (simán felállok-leülök:-).

Előzmény: TamásD (5102)
TamásD Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5102

1-2 hétig is normális lehet, aztán fokozatosan meg kell, hogy szűnjön. PErsze ez egyéntől függ.

 

Tamás

Előzmény: cannonball (5097)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5101

Teljesen rendben való. Én műtét után 2 hónappal lettem taknyos. Nálam 2-3 hétig eltart egy takonykór. Előre rettegtem, de aztán a vártnál kellemesebben csalódtam. De azért a műtét után 8 évvel a 2-3 hetes takony után bizony fájogat odalent.  Tüszkölés, orrfújás, köhögés rendesen igénybe vesz. Pár nap után el is múlik, már nem is tulajdonítok neki jelentőséget. 

Előzmény: cannonball (5097)
tristen Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5100

Egy darabig még így lesz, de tényleg egyre jobb lesz, naponta egyre jobb. Eleinte én is azt hittem, hogy nem így van, de ezen a fórumon kaptam a megerősítést én is, és tényleg így lett.

 

Szóval semmi para szerintem, ez teljesen normális, .. :))

Előzmény: cannonball (5099)
cannonball Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5099

Amúgy 2 köhögésem volt 4 nap alatt (azt hittem beszarok a fájdalomtól: olyan volt, mintha szétszakadtam volna), de utána mintha "bejáratottabb" lett volna ott bent, a mozdulatokra nem fájt annyira. Tököm 3. napra belilult, beduzzadt (azt olvastam ez normális), tegnap az "Amelie csodálatos élete" c. filmet sem mertem nézni, nehogy nevessek...

Előzmény: tristen (5098)
tristen Creative Commons License 2015.01.25 0 0 5098

Szia!

 

Szia!

 

Teljesen normális. Én két hétig semmit sem tudtam csinálni, mármint csak úgy, hogy "sírtam", ha csináltam valamit , .. na jó, nem is vagyok annyira nagy fájdalomtűrő, de ez most nem lényeges.

 

Azonban a jó hír az, hogy valóban napról napra egyre jobb lesz, majd meglátod. :))

 

Szóval gond egy szál sem, ... véleményem szerint, ...

 

Kitartás!

Előzmény: cannonball (5097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!