Keresés

Részletes keresés

arvaiz69 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83384

Szia!

Valóban, az lesz az!!! Köszönöm! Nem véletlenül mondogatom Én magamról, hogy nem vagyok műszaki beállítottságú ember!  Mióta megvettem a gépet az a kapcsoló ugyan úgy van, ahogy a képeken is lehet látni! Használatkor mindig én fújkáltam a forgácsot, hogy lássam a vonalat, ami mentén vágnom kell!!!

Mi lenne velem a fórum nélkül?  Ugyan meddig fújkáltam volna a forgácsot, mire magamtól rájövök erre a luxusra?  

Ne feledjétek, a jó pap is holtig tanul!

Üdv.: Zoli

 

 

Előzmény: Paco155 (83380)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83383
A jó gép+rossz lap kombinációból könnyebben lehet jó gép+jó lap kombót kihozni, mint a rossz gép+jó lapból
Előzmény: pajaci (83374)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83382

ne félj a négyes  csavartól. sokat bír az. majd ha kiszakadt, ráérsz agyalni. az enyémet 5-ös csavarok tartják száz éve. a brutál csavarokkal csak azt éred el, hogy ha túltolod nem kiszakad a csavar, hanem eltörik a gép talpa.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (83381)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83381

A csuszotalpat 4db szerintem max  4 es csavarok tartjak ezek szerintem nem birjak el arrol nem is beszelve a gép anyaga elég törekeny én minimum 4db M10 csavarra gondoltam,de nem tudom hogyan oldom meg.A körfűreszt is 4db M10 csavar fogja.Az emelést mar kigondoltam nem lesz baj.AZ asztalt is le kell gyartani hozza de az sem gond mert 2 éve csinaltam mar munkaasztalt elég stabilra sikerül.

 

Más: Nekem 270 W Bosch dekopir van a kerti szeker 18cm átmerőjű kerék vágasakor a végen kopogo hang jött a gépböl ami 5 perc pihenes utan elmult szerintem ez elég gaz...A gépet szetszedtem zsirzas kenes, de ujra elöjött sajna, pedig 2cm deszka volt!

Paco155 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83380

Ott van a lengésváltó alatt az az átlós piros bütyök. Annak az átállításával fogja neked a fűrészport lefújni, legalábbis a piktogramja szerint

Előzmény: arvaiz69 (83379)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83379

Szia!

Megérkezett postaköltség ára a számládra?

 

Csalódottságból adódott az az elhamarkodott hirtelen gondolat, miszerint arra gondoltam, hogy veszek egy komolyabb gépet! Inkább megpróbálok a talpán állítani, és a Te javaslatodra veszek bele valami igazán jónak mondható lapot!

Egyébként megvenni sem tudnék egy ilyen méregdrága gépet, még akciósan sem! Csak Schnitt fórumtársnak linkeltem be a gépet, mert Ő igazán profi gépben gondolkodik 50.000 Ft-ig terjedő árfekvésben! Egyébként szimpatikus nekem is ez a nagy gép!

Én az utóbbi időben jóformán nem is használtam a dekopírfűrészemet. Amire nekem kellene, úgy gondolom túlzás lenne ilyen profi gépet venni. Amire most akarom használni, az havonta néhány méter vágás, igazán nem lenne megerőltető a mostani gépnek sem! Csak tudnék vele szépen vágni!

Egyébként a mostani gépem sem kispályás, legalábbis szerintem! :- ) Gyorsbefogós, viszonylag erős 530 wattos, igazán kényelmesen használható gép. Éppen most az interneten rákerestem és azt írják, hogy még levegő fújásirány-beállító is van rajta! Ezt nem is tudtam!!! Majd holnap megnézem már, hol lehet ezt kapcsolni, mert eddig nem tűnt fel nekem, hogy van rajta ez a funkció!

Egyébként ilyen gépem van!

 

 

 

 

 

Más:

Tegnap kimentem a műhelybe felszereltem a szalagfűrészre az új 20x0,65 mm szalagot. Kíváncsiságból a hullásból kivett párdarab 2 cm vastag gyalult deszkán próbavágásokat végeztem.

Számomra a vágási felület teljesen el fogadható, jónak tartom. Könnyen, és egyenesen vág. Elég masszív lap,van tartása neki, ezzel jól lehet majd vágni a vastagabb faanyagokat is, a 8 milliméterenkénti fogtávolság pont erre való!

Holnap reggel már kezdem a műhelyben a munkát, ezzel a lappal felfűrészelem a borovi fenyő pallókat. Először leszélezem, aztán meg a kisbútorok lábait szabom ki belőle! Jó lenne, ha holnap még a gyalulást is be tudnám fejezni.

 

Más:

Sikerült az Önkormányzatnál megnézned a Makita szalagfűrészgépet? Ha igen, milyen benyomást keltett benned? Volt lehetőséged a kipróbálására?    

 

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: Pote01 (83372)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83378

Menetes szárhoz készíts egy "gyorsító" áttételt, ha nem akarsz megőszülni marószár cserénél, vagy még jobb, ha az emelést egy ilyennel oldod meg.

Van ennyiért ugyanott vadi új is, csak ehhez informatívabb képet tettek fel.

Előzmény: Törölt nick (83376)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83377

A felsőmaród alján van egy 4-5 mm vastag műanyag csúszótalp amit csavarok fognak.  Azt leveszed és a felszabaduló menetekbe tekered be a te csavarjaidat amik majd a laphoz fogják.

Előzmény: Törölt nick (83376)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83376

Az év első napjat felsőmaro asztalom elkésziteseinek tervevel töltöttem, sajnos nem sokra mentem.Az elején elakadtam nem tudom hogyan fogom rögziteni a felsö maro talpát az 5mm lemezhez sajnos a butorlap deszka nem jo mert tul sok marasi melyseget vesztek, a deszkat marni nem merem mert ha annak a vastagsagat lecsökkentem 5 mm re felek tul gyenge lesz, a gep egy keretbe lenne elméletileg fogva ami fioksíneken mozogna és menetes szaron emelnem meg.Sajnos nem talalok ra megoldast hogyan lehetne rögziteni ugy hogy a gepet kifurni megserteni nem lehet mar csak az 1 év garancia miatt is, eleg sebezhetőnek latom a gep anyagat sajnos latszik a legolcsobb gep ez a piacon, a motor teljesitmenye megfelelőnek tünik.

kofic Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83375

+1

 

Előzmény: pajaci (83374)
pajaci Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83374

Jó gép vacak lappal, vagy vacak gép jó lappal, akkor inkább az utóbbit választom.

Előzmény: halaloszto (83371)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83373

Most hogy írod ezt a forgácstól nem látszik a vonal dolgot, jut eszembe, hogy több gépnél is olvastam a ki/bekapcsolható  forgácslefújás funkciót. Felírom ezt is a hasznos listára.

Előzmény: Pote01 (83372)
Pote01 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83372

Nálunk a helyi makita kereskedésben lehet az általad linkelt gépet kölcsönözni. Ez rajtad nem nagyon segít, pláne a miatt sem, hogy eddig ezt a gépet én sem kölcsönöztem még. A boltvezető szerint leginkább szarufák végének ívesre vágására használják. Azt mondja, hogy jók a tapasztalatok a kisebb ( http://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=53_Makita-4329-szurofuresz ) géppel kapcsolatban, ezt ajánlotta.

 

Nekem még sosem volt dekopír fűrészem, most amit használok azt kölcsönbe kaptam, az egy Parkside, az újabb fajta. Eredendően nagyon szimpatikus. Makita B18 lappal használom, szépen vág, szépen kanyarodik és lényegében a derékszögtől nem mászik el sem egyenes szakaszon, sem ívnél. Vettem még egy szintén kanyarvágásra való, de laminált anyaghoz való Makita lapot, ennek a számára nem emlékszem. Végülis nem laminált anyagból csináltam meg a sablonokat, nem is volt jó a lap, mert nem vágott olyan könnyen, nem lehetett vele olyan jól kanyarodni, így nem használtam (azóta nem is találom ).

A B18-as lappal csak annyi bajom volt, hogy felfelé hozta a port és az elszívás hiánya miatt folyton fújnom kellett, hogy lássam a vonalat. Aztán láttam egy Irwin (vagymi???) szintén kanyarvágó lapot ami nem felfelé hozza a port. Ezzel nem is volt gond, jól is vágott, kanyarodott is, de csúnyán elmászott a lap a derékszögtől.

 

A lényeg, hogy nem biztos, hogy kell neked az a dög nagy gép, lehet inkább a célnak megfelelő(bb) lapot kell megkeresni.

Előzmény: arvaiz69 (83369)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83371

először vegyél bele egy profi lapot. nagyon sokat számít!

Előzmény: arvaiz69 (83369)
gdzsozy Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83370

Pajaci igen van.

 

Árvai zoli: a makita elèg jó gèp de mèg igy sem lehetek biztos abban hogy derèkszögbe vág. Az a legjobb ha vonal mentèn elvágjuk vonalzó ès csapádyas marókèssel sikba huzható.

 

 

BUEk

Előzmény: pajaci (83366)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83369

Szia!

Pár héttel ezelőtt pontos vágást akartam végezni a dekopírfűrészemmel, de a pontatlansága miatt egyáltalán nem vagyok elégedett! A vágást 2 cm vastag gyalult deszkán végeztem. A pontatlan vágásokat követően nem próbáltam rajta állítani, pedig lehet hogy korrigálható lenne a probléma! Hirtelen arra gondoltam én is, hogy lecserélem a gépet valami komolyabb gépre!

Pedig a kis fűrészgépemet még alig használtam. Mikor megvettem többször kézbe vettem, vágtam vele, még akkor is ha más géppel könnyebben megoldottam volna a feladatot. Akkor fel sem tűnt, hogy a pontossága nem a legtökéletesebb.

Most mikor nagy szükség lett volna a pontosságra, rögtön láttam hogy ez nem a várt minőséget produkálja! Mint ahogy írtam nem próbálgattam állítgatni a gép talpát, mert valahogy az rögzült meg bennem, a fórumon olvasottak miatt, hogy dekopírfűrésszel nem lehet egyenesen fűrészelni!

Ekkor fogalmazódott meg bennem, hogy felsőcsapágyas marókéssel fogom a munkát sablon mellett tökéletesre elkészíteni!

A fűrészre visszatérve, próbálok állítani a talpán és úgy is kipróbálni, hátha akkor változik a helyzet!

Az általad említett 45-50 ezer forintért már igen komoly gépeket is meg lehet vásárolni! Nagyon bízok benne, hogy azok valóban alkalmasak a tökéletes vágások elkészítésére!

 

Ez a gép most pont 50.000 Ft akciósan! Ez szerintem nagyágyú a dekopírok között!!! Ennyiért már tényleg elvárható a minőség, de hogy azt tudja-e nyújtani amit várunk tőle, azt nem tudom!!! Sajnos nincs tapasztalatom!

 

http://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=58_?gclid=Cj0KEQiA_ZOlBRD64c7-gOzvrP0BEiQAAYBnd-RqYFpvAQHae5XcYXqpOcWsF1LK_dUj9MoMpUDMGS8aArBO8P8HAQ

 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Schnitt (83352)
pajaci Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83368
Előzmény: pajaci (83366)
farontó Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83367

Sziasztok!

 

Forgácsban gazdag, boldog új évet kívánok mindenkinek!

 

 

 

Egy régebbi történet, hogy valaki vett Németországban egy gépet. Annak a sztorinak mi lett a vége? Sikerült haza hozatni? Vagy csak lemaradtam az eseményekről?

 

Ha jól emlékszem, Rahed Lee kolléga vett a gyalugépéhez szorítós ékszíjtárcsát. Meg szeretném tőle kérdezni a beszerzés helyét.

pajaci Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83366

Táblásított lap furnérozva létezik? Olyanra gondolok mint amilyenek a békebeli szekrények voltak. Ha igen hol, és mi ennek a hivatalos neve?

joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83365

Én a kérdést se értem...:-)

Melyik irányba gondolod nagyobb legyen ?

Milyen nehezek  csövek ?

Nem elég ha a "végénél" befér az ujjad ?

 

Vagy csak nemes egyszerűséggel kiborítod belőle majd...  :-)

Előzmény: 31415927 (83363)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83364

off

 

aha, érdekes, előbb nem értettem

de már vett nekem jegyet egy barát

 

mindenesetre köszönöm a tanácsot, ha időd engedi, írd meg nekem emilben, mi az útja-módja, mert ezt nem ismertem

bár inkább ne legyen újra szükségem erre

Előzmény: halaloszto (83362)
31415927 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83363

Sziasztok, van egy trambulinunk amit télire mindíg szétszerelünk.  A cucc váza fémcsövekből van megcsinálva és arra gondoltam csinálok egy házibarkács ládát, amiben télen kint tudnám tárolni a csöveket.  A csövek "természetesen" hajlítva vannak és arra lennék kiváncsi, hogy van-e valamilyen ökölszabály arra, hogy mennyivel nagyobb legyen a láda belső mérete, mint a benne tárolt cuccok külső mérete, hogy azért könnyen lehessen kivenni-betenni a dolgokat?

Arra gondoltam 10%-ot ráteszek, de 1 méteres darabnál 10 centi nem tűnik soknak, talán egy nagyobb férfikéz sem fér el.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

halaloszto Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83362

mondom, lehet bankkártya egyenlegre utalni penzt azonnalra. én is tudok otp netbankon keresztül. 

 

nem a bankszamladra a giron keresztül, hanem effektive egy chargeback kártyatranzakció az én számlámról a te kártyádra. 

 

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (83351)
pajaci Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83361

Nem mondtam hogy ez lesz a neked való, nekem mindenesetre tetszik.

Előzmény: Schnitt (83360)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83360

Ez igaz, de nem akarom elkapkodni a dolgot, megvárom a válasz a többi kérdésre is (kitörésgátló, gépkialakítás, stb), aztán jön a mérlegelés, szerszámboltba járás, géptapogatás. Hobbi szinten ezeknek is megvan az élvezeti értéke.

Más lenne a helyzet, ha egy pénzes meló közben sürgősen kell egy gép, akkor nincs idő ilyenekre.

Előzmény: pajaci (83359)
pajaci Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83359

Az 50-be kényelmesen belefér neked.

Előzmény: Schnitt (83358)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83358

Igen, sajnos húzós áruk van, de itt sajnos nem olyan "egyszerű" a választás, mint a kézi körfűrészeknél, ott talán kisebb a gép szerepe a pontos munkában, inkább a fűrészkorong a döntő.

Előzmény: pajaci (83357)
pajaci Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83357

Ezzel szemezgetek már régóta, csak az ára nekem kicsit sok.

 

http://witmermotorservice.com/wp-content/uploads/2012/10/JV0600K_HPS.jpg

Előzmény: Schnitt (83352)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83356

Tudom, hogy jól beállított pontos dekopírfűrésszel sem könnyű szépen dolgozni, de a mostanival esélyem sincs.

 

Megpróbálom visszakeresni a hozzászólásokat a témában, de ha GPS kollégának van egy kis ideje, örülnék a jótanácsoknak.

Előzmény: MN 3100 (83355)
MN 3100 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83355

GPS kollégát kérdezd meg!

 

Ő nagy szakértője a rezgőfűrész

használatának. Már sokszor volt

polémia arról, hogy miért nem

tud a hétköznapi hobbista

egyenesen, pláne merőlegesen

vágni ilyen géppel.

 

Például én sem.

 

Péter

Előzmény: Schnitt (83352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!