Keresés

Részletes keresés

arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77921

Szia! 

És Ők még az akciós árból is engednek!

Üdv.: Zoli

Előzmény: tangerine (77898)
recefyce Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77920

Sziasztok!

Ha már a gépekről van szó szeretném megkérdezni, hogy mennyi gépnek tudtok olyan változatáról, amihez nem kell áram ?

Láttam már olyan kézi fűrészt, mivel ( a hozzá való speciális pad segítségével ) precíziós vágásokat lehet végrehajtani . Ha megtalálom a videót, akkor belinkelem...

Az ilyen fúrót is rég feltalálták.... :)

Ti mikről tudtok ?

arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77919

Szia! 

Lehet csiszolópapír ügyben is most pont ez történt! Ma nem tudtam érdeklődni, mert mással voltam elfoglalva! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Pote01 (77884)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77918

Szia!

Igazad van, hogy az emberek többsége nem akar, vagy nem tud áldozni a műhelyfelszerelésekre! Ezért halott ügy volt ez a műhelyszekrényes dolog! Ha a lakásba való szekrényt készítettem volna fa tetővel, akkor sem biztos hogy versenyképes tudtam volna maradni!  A multik letörik az árakat!

Üdv.: Zoli  

Előzmény: _KGR_ (77876)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77917

Szia! 

Jó, de ahogy az asszony mondta, nekem is kicsit lelkiismeret furdalásom támadt! A kezdő szerszámaimból  már csak ez a KINZO szalagfűrész van meg. Úgy vagyok vele, elfér a műhelybe! 

Így aztán a műhelyemben porosodik még egy ideig!

Üdv.: Zoli 

Előzmény: gdzsozy (77869)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77916

Szia!

Már mindegy így sikerült. A hibákból tanul az ember! Bár jobb ha más hibájából mint a sajátjából! : - ) Egyébként sok igazság van abban amiket leírtál! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Soká (77866)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77915

 

Szia!

Először is azzal kezdeném, hogy a Makita LB 1200 F szalagfűrész határozottan jó választás egy hobbiasztalos számára! A gép rendkívül jó megépített szerkezet, súlya 81 kg ami már önmagában is mutatja, hogy nem sajnálták belőle az anyagot. Számomra ami a legjobban tetszik benne, az az öntvény vas asztala. Ez az asztal 560 x 400 mm nagyságú teljesen sík felületű, ezért nagyon pontosan és kényelmesen lehet rajta dolgozni. A ráhelyezett anyag nem billeg az asztalon, ez nagyon jó.  Az asztal éle körben mindenhol le van marva 45 fokban, ez azért jó, mert ha tolod az asztalon a fát, akkor nem akadozik meg az asztal élében. Az asztalba belemartak két „T „ hornyot, ide lehet majd később készítened tolóasztalt, olyat mint az enyém, ennek is nagy hasznát veszed.  Az asztal dönthető 45 fokig, ami rém egyszerűen történik, akár egy kézzel is elvégezhető. A döntés szöge pontosan beállítható. A fűrészgép két lábára kerék van felszerelve, ezért könnyen mozgatható. Nem kell megszakadni, ha arrébb akarod vinni a műhelyedben. Ez is nagy segítség, hiszen a kis műhelyemben nekem is sűrűn ide oda kell tolnom, hogy elférjek. A szalagfűrész vágási magassága 16,5 cm és 30,5 cm amit a fűrészlap és az oszlop között tudsz áttolni. A fűrészgéphez gyárilag 4 szalagot adnak, ez nem ajándék, hanem tartozék. A négy lapból egy fémvágásra való, azt nem próbáltam így arról nem tudok nyilatkozni. A fa vágó lapok közül a 16 mm és 13 mm lapokat használtam a 6 mm lapot még nem használtam. Mind a három lap 0,5 mm vastag. Ezek a lapok edzett lapok, nagyon könnyedén és szépen lehet velük vágni. A gép 900 wattos motorja elég erősnek bizonyul, könnyedén lehet vele fűrészelni akár 10 cm anyagvastagságú fákat is. A vezetővonalzója tökéletesen használható, egy mozdulattal megszorítható, nem mozdul el. Nagy előnye, hogy az asztal elejénél és hátuljánál is pár centiméterrel túl nyúl a vezető,  ezzel is megkönnyítve a fűrészelést. A vezetőt pontos távolságra történő beállítása is nagyon jól megoldott A számok jól láthatóak és milliméter beosztás is van. És ezt a számskálát állítani is lehet, ha nem a megfelelő méretet adja. A fűrészlap megvezetésének beállítására alul és felül 3-3  csapágy gondoskodik. Ez a csapágyas megvezetés nekem különösen tetszik. A beállítás könnyen megoldható, szépen megvezeti a szalagot. A szalagfűrészlap hátuljánál a lap a csapágy palástjával érintkezik, nem pedig a csapágy oldalával. Ezt is borzasztó jó dolognak tartom, mert a lap itt sem súrlódik, hanem gördül. A szalagot egyszer kell a megfelelő mértékig megfeszíteni, aztán használat után a felső szalagfűrészkerék hátuljánál van egy kar, aminek elfordításával a kerék azonnal meglazul. Ha ismét használni akarod a gépet, akkor azt a kart csak vissza kell fordítani és máris feszes a szalag. Ezt is nagy újításnak tartom, hiszen nem kell állandóan tekergetni vagy lazítani a szalagfeszítő tekerőjét. A fűrészgépre még világítást is szereltek, hogy a fűrészlapot megvilágítsa fűrészelés közben. Ez ugyan elég nevetségesre sikerült, mert a fény elég halovány, az én gépemnél pedig nem is a lapot világítja, hanem mellette vagy 10 centiméterrel. De ez a világításos dolog szerintem inkább ilyen marketing fogás, hogy elmondhassák, hogy az is van benne. Szerintem semmi értelme nincs! A fűrészgép alatt van egy műanyag tartály, (kb. 3 literes) amibe a fűrészpor hullik akkor, ha nem tudsz használni hozzá forgácselszívót. Hogy mondjak olyat is, ami nem nagyon tetszik az az, hogy néha, de tényleg csak néha előfordul, hogy a fűrészgép asztala csak úgy elkezd rezegni. Ez kb. 1 percig tart aztán amilyen váratlanul jött, úgy abba is marad. Nem tudom mi okozza ezt. A géppel nagyon szeretek dolgozni, pontos és szép vágásokat kapok. Nekem teljesen tökéletes, örülök hogy ezt választottam. Úgy gondolom, Te sem fogod megbánni ha ezt választod!

Hát így hirtelen ezeket tudom róla mondani!

Van egy barátom, neki is komoly barkácsgépei vannak. Neki új Metabó bas 317 fűrészgépe van. A minap volt nálam a műhelyben eszmecserét váltottunk, közben én dolgozgattam a fűrészgépen. Azt mondta, „hát ez a Makita azért precízebben összerakott szerkezet mint a Metabo”  Azért ez már elárul valamit!!!

 

Ha a vásárlás mellett döntesz, akkor javaslom neked, hogy mindenféleképpen vedd fel a kapcsolatot a Technoform kft-vel, mert azok az akciós áron felül további kedvezményt is adnak az árból. A honlapukon is ott van a termék mellett, „ olcsóbban akarom megvenni” és akkor kapsz egy kedvezőbb árat! Én is igénybe vettem ezt a szolgáltatásukat! Ráadásul még ingyen is szállították házhoz!  De egyébként több üzletet is felhívtam vásárlás előtt, és az akciós árból mindenhol adtak kedvezményt a fűrészgépre. De a Technoform volt számomra a legjobb ár!

Ha bármi kérdésed van kérdezz nyugodtan, szívesen segítek!!!

Üdv.,: Zoli

 

 

Előzmény: MN 3100 (77874)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77914

Szia!

Először is azzal kezdeném, hogy a Makita LB 1200 F szalagfűrész határozottan jó választás egy hobbiasztalos számára! A gép rendkívül jó megépített szerkezet, súlya 81 kg ami már önmagában is mutatja, hogy nem sajnálták belőle az anyagot. Számomra ami a legjobban tetszik benne, az az öntvény vas asztala. Ez az asztal 560 x 400 mm nagyságú teljesen sík felületű, ezért nagyon pontosan és kényelmesen lehet rajta dolgozni. A ráhelyezett anyag nem billeg az asztalon, ez nagyon jó.  Az asztal éle körben mindenhol le van marva 45 fokban, ez azért jó, mert ha tolod az asztalon a fát, akkor nem akadozik meg az asztal élében. Az asztalba belemartak két „T „ hornyot, ide lehet majd később készítened tolóasztalt, olyat mint az enyém, ennek is nagy hasznát veszed.  Az asztal dönthető 45 fokig, ami rém egyszerűen történik, akár egy kézzel is elvégezhető. A döntés szöge pontosan beállítható. A fűrészgép két lábára kerék van felszerelve, ezért könnyen mozgatható. Nem kell megszakadni, ha arrébb akarod vinni a műhelyedben. Ez is nagy segítség, hiszen a kis műhelyemben nekem is sűrűn ide oda kell tolnom, hogy elférjek. A szalagfűrész vágási magassága 16,5 cm és 30,5 cm amit a fűrészlap és az oszlop között tudsz áttolni. A fűrészgéphez gyárilag 4 szalagot adnak, ez nem ajándék, hanem tartozék. A négy lapból egy fémvágásra való, azt nem próbáltam így arról nem tudok nyilatkozni. A fa vágó lapok közül a 16 mm és 13 mm lapokat használtam a 6 mm lapot még nem használtam. Mind a három lap 0,5 mm vastag. Ezek a lapok edzett lapok, nagyon könnyedén és szépen lehet velük vágni. A gép 900 wattos motorja elég erősnek bizonyul, könnyedén lehet vele fűrészelni akár 10 cm anyagvastagságú fákat is. A vezetővonalzója tökéletesen használható, egy mozdulattal megszorítható, nem mozdul el. Nagy előnye, hogy az asztal elejénél és hátuljánál is pár centiméterrel túl nyúl a vezető,  ezzel is megkönnyítve a fűrészelést. A vezetőt pontos távolságra történő beállítása is nagyon jól megoldott A számok jól láthatóak és milliméter beosztás is van. És ezt a számskálát állítani is lehet, ha nem a megfelelő méretet adja. A fűrészlap megvezetésének beállítására alul és felül 3-3  csapágy gondoskodik. Ez a csapágyas megvezetés nekem különösen tetszik. A beállítás könnyen megoldható, szépen megvezeti a szalagot. A szalagfűrészlap hátuljánál a lap a csapágy palástjával érintkezik, nem pedig a csapágy oldalával. Ezt is borzasztó jó dolognak tartom, mert a lap itt sem súrlódik, hanem gördül. A szalagot egyszer kell a megfelelő mértékig megfeszíteni, aztán használat után a felső szalagfűrészkerék hátuljánál van egy kar, aminek elfordításával a kerék azonnal meglazul. Ha ismét használni akarod a gépet, akkor azt a kart csak vissza kell fordítani és máris feszes a szalag. Ezt is nagy újításnak tartom, hiszen nem kell állandóan tekergetni vagy lazítani a szalagfeszítő tekerőjét. A fűrészgépre még világítást is szereltek, hogy a fűrészlapot megvilágítsa fűrészelés közben. Ez ugyan elég nevetségesre sikerült, mert a fény elég halovány, az én gépemnél pedig nem is a lapot világítja, hanem mellette vagy 10 centiméterrel. De ez a világításos dolog szerintem inkább ilyen marketing fogás, hogy elmondhassák, hogy az is van benne. Szerintem semmi értelme nincs! A fűrészgép alatt van egy műanyag tartály, (kb. 3 literes) amibe a fűrészpor hullik akkor, ha nem tudsz használni hozzá forgácselszívót. Hogy mondjak olyat is, ami nem nagyon tetszik az az, hogy néha, de tényleg csak néha előfordul, hogy a fűrészgép asztala csak úgy elkezd rezegni. Ez kb. 1 percig tart aztán amilyen váratlanul jött, úgy abba is marad. Nem tudom mi okozza ezt. A géppel nagyon szeretek dolgozni, pontos és szép vágásokat kapok. Nekem teljesen tökéletes, örülök hogy ezt választottam. Úgy gondolom, Te sem fogod megbánni ha ezt választod!

Hát így hirtelen ezeket tudom róla mondani!

Van egy barátom, neki is komoly barkácsgépei vannak. Neki új Metabó bas 317 fűrészgépe van. A minap volt nálam a műhelyben eszmecserét váltottunk, közben én dolgozgattam a fűrészgépen. Azt mondta, „hát ez a Makita azért precízebben összerakott szerkezet mint a Metabo”  Azért ez már elárul valamit!!!

 

Ha a vásárlás mellett döntesz, akkor javaslom neked, hogy mindenféleképpen vedd fel a kapcsolatot a Technoform kft-vel, mert azok az akciós áron felül további kedvezményt is adnak az árból. A honlapukon is ott van a termék mellett, „ olcsóbban akarom megvenni” és akkor kapsz egy kedvezőbb árat! Én is igénybe vettem ezt a szolgáltatásukat! Ráadásul még ingyen is szállították házhoz!  De egyébként több üzletet is felhívtam vásárlás előtt, és az akciós árból mindenhol adtak kedvezményt a fűrészgépre. De a Technoform volt számomra a legjobb ár!

Ha bármi kérdésed van kérdezz nyugodtan, szívesen segítek!!!

Üdv.,: Zoli

 

 

Faipariszerszám -Tamás Ár Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77913

Amíg eldől, hogy fog, vagy marókés, nézz szét honlapunkon.

A letölthető árlisták menüpontnál ezeket megtalálod:

  • Hagyományos, gerébtokos ablak
  • Hőszigetelt gerébtokos ablak
  • Csaposablak gyártó garnitúra 68-as fához
  • Kontraprofilos ablakgyártó garnitúra 68-as fához
  • Gömbölyített kontraprofilos ablakgyártó garnitúra 68-as fához
  • Kontraprofilos ablakgyártó garnitúra 78-as fához


Előzmény: gdzsozy (77869)
_KGR_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77912

Szia! Dehogy haragszok. A kritika jó. :)   

 

Azért pár dolgot másképp gondolok:

A legnagyobb probléma a rések hiánya a deszkák között. A fa él még holtában is, dagad, szárad. A deszkák élét nem tudod lefesteni összeszerelt állapotban.

A fa tocsogott a víztől, amikor megvettem (nem hiába volt gombás). Ebből véleményem szerint már csak száradhat. Mióta összeraktam, már van ahol 2-3 mm-es rések vannak.

 

A kapubejáró felé kellett volna fordítani a sérült sarkú deszkát a kiskapun, hogy a nagy udvarról ne látszódjon.

Milyen sérült sarkú? Nincs olyan..  Majdnem az összes deszkán rajta volt itt-ott a kéreg. Ezeket leszedtem és átcsiszoltam. Nekem külön tetszik. Rusztikus jellegű.. :)

Kb 1,5-2 órán át forgattam a deszkákat mire kialakult, szóval nem csak úgy egymásra dobáltam őket. Ez volt a legjobb (számomra legjobban tetsző) variáció. Nekem így minden irányból szép. :)

 

Ennyire a gombától elszíneződött anyagot nem vettem volna ilyen feladatra, csak akkor ha olajfestékkel el tudom takarni az elkékülést.

Ez volt a közelben. Amint említettem, ez egy ideiglenes kerítés. Cél a kutyák elkerítése volt, a lehető legolcsóbban. Nem akartam +30 kilómétereket szaladgálni a faanyagért. A deszkákból 1-2 éven belül zsaludeszkák lesznek. Addig viszont a lehetőségeimből adódóan próbáltam a legjobbat kihozni.

 

A egyik deszkának az élgyalulása nem tökéletes, így rés van a deszka végénél míg középen összeér.

Tudom, én is láttam, de nem érdekelt. Mint ahogy írtam is nem egy életre való műről van szó. Így is 1,5-2 napost szórakoztam a faanyag előkészítésével. Ha még a deszkák illesztésével is foglalkoztam volna, még mindig csiszolnék. Igyekeztem úgy egymásba fordítani őket, hogy a lehető legkisebb rés maradjon közöttük.

 

Nekem fura a 2 különböző típusú zár a kapu tetején.

Megnyugtatlak. Ez így van jól, ahogy van. :) Így is át lehet nyúlni a kapu felett és be lehet zárni mindkét oldalról. Fentebb nem akartam rakni, mert 1. bugyután néz ki. 2. a deszka szélén könnyebben hasad a fa pl feszegetés miatt.

A beakasztós zárat pedig csak a kényelem miatt raktam fel. Amikor kimegyek a kocsihoz, csak beakasztom és nem kell kifordított kézzel átnyúlnom a kapu felett.

 

A kerítés tetejére egy oromfalat kellene csinálni ami a függőlegesen eső esőt elvezeti a kerítésről és mellette csöpög le.

Ezt én teljesen feleslegesnek találom. Az eső nem csak függőlegesen tud esni. Vizes lesz ez így is úgy is. Kap 1 réteg lazuránt + 2 réteg vastaglazúrt. Csak nézd meg minden második ház kerítésén található deszkát.

 

ez az első nagyobb famunkád a kutyaházat leszámítva

Azért volt még 1-2 egyéb projektem is.... Kút, konyha, bárpult...:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (77906)
alpapa Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77911

Én is hasonló gonddal küzdök.Itt olvastam és láttam is hogy valaki egy spalettáról távolította el a festéket.Vásároltam egy /Welldone hideg zsíroldót /Többször ráspricceltem de nálam nem működik.Lehet hogy valamit rosszul csinálok?Ami nem lenne csoda hiszen én teljesen amatőr vagyok.

Előzmény: Törölt nick (77726)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77910
Előzmény: buats1950 (77909)
buats1950 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77909

Köszönöm az információt.

 

Szia.

 

Jakab

 

Előzmény: Törölt nick (77908)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77908

Nagyon sok helyen lehet kapni varrható tépőzárat, bármelyik drogériában kapsz. Az öntapadós az már ritkább és a 2 colos még ritkább, de azt is lehet venni. "Körmös tépőzár öntapadós" erre kell rákeresni. A vastagabbik fajtát kell megvenni mert annak olyan nagyok a horgai ami jók a csiszolóvászonhoz.  (Ha angolul írják ki akkor a loop a bolyhos és a hook a körmös)

Ha nem kapsz a közeledben öntapadóst akkor se keseredj el, és akkor se ha csak 1 colosat kapsz. 2 db-ból is fel lehet ragasztani a gép talpára, így is úgy is alá kell kenni oldószeres ecsetes kontakt ragasztóval, bármelyik oldószeres kontakt ragasztó alkalmas erre, de a linóleum ragasztó is. Még az öntapadósnak is alá kell kenni. 

Előzmény: buats1950 (77905)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77907

A deszkák szélesebbek voltak 13 cm-nél, nekem meg csak ilyen maximális szélességű fér a gépbe. Ha magamnak csináltam volna ilyen szélesből, akkor hosszába kettévágom, meggyalulom majd összeragasztom csapolva újra. De ez nem fér bele 1 napba ennyi deszkánál. Az egy plusz nap előkészítés lett volna. Persze a sok csiszolás is sokáig tartott. 

Előzmény: drRamaty (77893)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77906

A kerítés elkészítése dicséretes. Örülök, hogy egyre bátrabban és egyre nagyobb gyakorlattal tudsz megoldani egy feladatot, de csak akkor fogsz tanulni a hibáidból, ha azt őszintén elmondják neked. Árvai Zoli is megkapta a véleményünket, te sem fogod elkerülni. Én is rendesen megkaptam annak idején amikor a szalagfűrészt készítettem, próbáltam megfogadni a tanácsokat. A kritizálás építő jellegű, legalább is részemről. Szóval ne vedd személyeskedésnek a jobbító szándék mondatja velem a következőket.

 

A kivitelezésnél vannak apróbb problémák amiket én másként csináltam volna. A legnagyobb probléma a rések hiánya a deszkák között. A fa él még holtában is, dagad, szárad. A deszkák élét nem tudod lefesteni összeszerelt állapotban. A kapubejáró felé kellett volna fordítani a sérült sarkú deszkát a kiskapun, hogy a nagy udvarról ne látszódjon. El kell dönteni, hogy mely irányból nézve akarod szépnek látni a kész művet, és arra kell törekedni, hogy a deszkák hibátlan oldalát arra felé kell fordítani. Ennyire a gombától elszíneződött anyagot nem vettem volna ilyen feladatra, csak akkor ha olajfestékkel el tudom takarni az elkékülést. A egyik deszkának az élgyalulása nem tökéletes, így rés van a deszka végénél míg középen összeér. Ezt még gyakorlott hobbiasztalos is el tudja rontani, ez nem is lenne baj, de ilyenkor az ilyen deszkát kell legfelülre vagy legalulra rakni, mert akkor nem látszik. Szóval még a látszólag egyforma deszkákat is meg kell fontolni hogy hova és hogyan kell felrakni. Ez sokszor több időt vesz el, mint az összeszerelés. Nekem fura a 2 különböző típusú zár a kapu tetején. Elég lett volna a tolózárat a felső deszka élére felrakni, így mindkét oldalról kényelmes kezelni. A kerítés tetejére egy oromfalat kellene csinálni ami a függőlegesen eső esőt elvezeti a kerítésről és mellette csöpög le. Erre egy olyan léc is elég ami 1-2 cm-el szélesebb a kerítés vastagságánál, és a léc aljába a széleknél két oldalt egy egy hornyot belefűrészelsz vízvetőnek. 

A most látható hibák egy részét még most is javítani lehetne mivel csak le kell szerelni és megforgatva vissza rakni. 

 

Összességében nincsenek nagy hibák, szóval ügyes voltál kezdő létedre, még gyakorolnod kell például a gyalulást. 

Azért kicsit büszke is lehetsz magadra, hiszen ez az első nagyobb famunkád a kutyaházat leszámítva, a végeredmény nem is olyan rossz, sőt... :) 

Remélem nincs harag :)

 

 

Előzmény: _KGR_ (77880)
buats1950 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77905

Szia Repépítő!

 

Nekem a delta csiszológépemre kellene, mi a neve és hol lehet beszerezni?

 

Üdv.

 

Jakab

 

Előzmény: Törölt nick (77903)
tangerine Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77904

Ja, értem, köszi.

Egy hónapja néztem kb, akkor egy 10-essel volt több.

Én nem vagyok alkuképes, de van egy haverom aki 10-esével veszi a Makitát, így nagyobb kedvezményt kap, majd hozzácsapjuk az enyémet is legközelebb.

Előzmény: Paco155 (77902)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77903

Nem kell venned új fejet. A tépőzár cserélhető. Adok majd neked öntapadósat amin csak a lyukakat kell kiütni és körbevágni.

Előzmény: _KGR_ (77880)
Paco155 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77902

Azért ugyanannyi mindenütt, mert mindenki a központ által meghirdetett akciós áron adja  - vagy épp drágábban. :)  De olcsóbban nem valószínű, hogy meg van hirdetve mert megbaszná őket a Makita képviselet, - talán egyénileg a helyszínen el tudsz érni némi kedvezményt ha alkuképes vagy.   :)

Előzmény: tangerine (77898)
GPS Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77901

 

Kb. mint a kézi körfűrész Vs. dekopír.

Mindkettő vág ugyan, na de......  :-)))

Előzmény: Törölt nick (77899)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77900

Szép ez a gép. :) Én csak a vezető hornyokat irigyelem :)

Előzmény: arvaiz69 (77875)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77899

"Gondolom, a szalagfűrész gyakran alternatívája

a körfűrésznek, sőt hasznosabb is annál."

 

Nem alternatívája, még ha nagyon hasonló is mivel mindkettőt vágásra használjuk. A szalagfűrész sohasem fog olyan vágási felületet adni, mint egy jó körfűrész. A körfűrésszel vágás után ritkán kell csiszolni ha jól használod a gépet és jó a lapod is. A szalagfűrész ezt nem tudja. 

A körfűrésszel nem tudsz átvágni egy rönköt mert körbe forgatva sem éri át az anyagot, a szalagfűrésznek ez nem akadály. 

A körfűrésszel kis gyakorlással akár tized mm pontosan is lehet vágni, a szalagfűrész nem alkalmas erre annyira mert sokkal vékonyabb a lap és el tud hajolni oldalirányba egy fahibánál. 

 

Egy nagyon kisméretű például 10 mm széles csapolást nem tudsz szalagfűrészen szépen megcsinálni a lécecske közepén, mert nem tudsz olyan kis ívben kikanyarítani, körfűrészen ez nem gond.

 

Hosszú deszka közepén sem tudsz bevágást csinálni szalagfűrészen derékszögbe mert útban van a gép oszlopa. A körfűrészen ez nem akadály.

 

És még biztos van pár eset amikor az egyik gép jó a feladatra de a másik nem. Szóval nem alternatívája az egyik gép a másiknak. Mindkettőre szükség van. 

Előzmény: MN 3100 (77874)
tangerine Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77898

Ahogy nézem nem is túl nagy az engedmény a kinézett LS1018L árában, máshol is ennyi, asszem 10e volt több eddig.

 

Itt viszont 3 ajándékot is adnak hozzá, amiből az egyik akkus csavarhúzó. :-O

 

http://www.technoform.hu/bolt/termek/makita-gervago/ls1018l/

 

Előzmény: Paco155 (77891)
_KGR_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77897

Még valami. 20-as deszkát vettem amit nem akartam félbevágni. Apu gépébe viszont nem fér be a 20centis deszka.

Előzmény: _KGR_ (77894)
GPF Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77896

Én a Sixay-nál akarom olcsóbban, nem általában az asztalosoknál. Rólad el tudom képzelni, hogy közel hasonló minőséget produkálnál, mint Sixay-ék. Meg kettőt csinálni nem olcsóbb, mint egyet?

 

De az is érdekel, hogy a sok CD-nek milyen bútort találsz ki! (Mondjuk ilyet? :))

Előzmény: Soká (77886)
_KGR_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77895

Köszönöm! 

 

Találtam egy közeli metabo partnert és a cikkszám alapján meg is rendeltem. 3db 500 ft.

 :)

 

Előzmény: fahobby (77885)
_KGR_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77894

Csak ezt ne írtad volna! :)

Beszéltünk erről repcsiépítővel. Sajnos kb 70km-re lakik tőlem, így a benzinpénz sem elhanyagolható.. :( Utólag utánaszámolva kb ugyanott lettem volna kevesebb szívással, de itt jön szóba az a dolog, hogy szeretem szívatni magamat és megvan az az öröm, hogy egyedül csináltam. 

 

 

Mellesleg iszonyat mennyiségű fűrészpor és forgács gyűlt össze az udvaron..... hm...kell egy forgácselszívó is.. :) Asszony kiakad.. :)

Előzmény: drRamaty (77893)
drRamaty Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77893

Úgy tudom, van neked egy hobbiasztalos közeli rokonod :-) Én tuti hogy berámoltam volna a verdába, és az ő egyengetőjén és vastagolóján megoldottam volna. Gyalulás után már alig kel csiszolni. Nyilván így elmarad az "élvezet", amit egy kézi gyalu okoz, meg a sok lépcső kicsiszolása :-)

Előzmény: _KGR_ (77880)
tangerine Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77892

De ez nem negyedév csak október közepéig tart (szept 1-től), tehát akkor Karácsonykor nem is lesz már akció?

Előzmény: Paco155 (77891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!