Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 6364

Szia!!

Esetleg egy fotó róla,a beazonosítás miatt??

Előzmény: zoli528i (6361)
balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 6363

Szia!

Keress privátban,és dobok át Neked róla leírást!

Bármilyen Webasto kezelőelemmel müködik jóformán.....

balu

Előzmény: Jena307 (6362)
Jena307 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 6362

Sziasztok végre teljesül egy álmom :) úgy néz ki sikerül szereznem egy webasto HL32es kályhát 12/32V nem egy fiatal darab de hátha beválna. Egy II.-es Boxer maxiba menne, kérdés hogy ha valaki jártas hová lenne a legcélszerűbb rakni, gondolom az ülés alá, de ez még nem lehet egy halk darab ezért szeretném ha máshol lenne, valahogy a raktérbe szeretném megoldani.

 

A bekötését néztem van hozzá egy vezérlő doboz, viszont nincs meg a termosztátja, benne hagyták az autóban amiből ki lett szerdve, találtam egy vastag barna vezetéket (test) meg egy vastag pirosat (+) meg kettő két szálas vezetéket, gondolom hogy ez menne a termosztátba, mintha még egy szinű is lett volna a 4szál de nem néztem meg, elképzelhető hogy csak párhuzamosan közé van kötve a termosztát??? Kérdés még hogy hol kapnék olcsón egy egyszerű termosztátot csak így első nekifutásnak, vagy kapcsolóval megoldható e? Ja és még egy kérdés, ezekhez ugye nem kell külön tápszivattyú, csak rákötöm az üzemanyagot és kész?

zoli528i Creative Commons License 2012.09.10 0 0 6361

Sziasztok!

 

Van egy 96-os E36 BMW-ém és utolagos webasto van benne de nem tudom hogy müködik és szerintem nem is müködik.Tudtok valakit ajánlani aki ránéz?

 

Elöre is köszönöm.

 

Zoli

tubazoltan Creative Commons License 2012.09.07 0 0 6360

Szóval, ezt én írtam, csak túl sok a felhasználó...

 

Előzmény: pirosrövidpajero (6359)
pirosrövidpajero Creative Commons License 2012.09.07 0 0 6359

Köszi szépen, így tisztább a dolog.

 

Mindenképp egyben szeretnék beszerezni valamit.

grandegabo Creative Commons License 2012.09.06 0 0 6358

A thermo Top Z/C-t gyárilag tették autókba kiegészítő fűtésként (hidegben rásegített a hűtővizet melegíteni a motornak), a Thermo Top C pedig utólagosan (Univerzálisan)  beszerelhető szettként került forgalomba önálló víz keringetéssel és 2 lépcsős fűtőteljesitménnyel.

 

Ugyanez Eberspacher-éknél is igaz, a kieg. fűtések típusjele tartalmaz egy Z-t (Zuheizer). Pl.: D5W-Z

A "zuheizer" kályhákon általában nem szokott lenni keringető vezérlés de szokták ezt is állófűtésnek használni, vagyis minden megoldható..

 

Mint mindenre, erre is igaz, minél újabbat, kevesebbet használtat veszel, annál jobb. Diagnosztikával az üzemóra és esetleges hibák kiolvashatóak a vezérlőjéből.

 

Én javaslom neked hogy megbízható személytől vásároljál komplett működőképes, kipróbálható szettet, mert jópáran ráfaragtak (-tunk) már hogy külön-külön szerezték be a komponenseket, majd kiderült hogy ez-az nem működik- vagy még ez-az hiányzik -igy lett drágább az olcsóbb.

 

Itt pl. Balu vagy akár a vaterán Masi is megbízható személyek, a szavukra lehet adni.

Előzmény: tubazoltan (6357)
tubazoltan Creative Commons License 2012.09.06 0 0 6357

A kocsim se fiatal, de tény, h van egy kis fenntartásom egy 15 éves alkatrésszel szemben.

 

A Thermo Top Z/C-ről mit tudtok? Sehonnan máshonnan nem tudom kideríteni, úgy tűnik, csak ha itt megválaszolja valaki.

Előzmény: balu.maci104 (6355)
balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 6356

Üdv!

Fotókat esetleg láthatnék róluk??

Ha nem itt,akkor privátban..?

Köszönöm előre is!

balu

Előzmény: t4pistibá (6351)
balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 6355

Szia!

Nem akarom senki üzletét rontani,de ezt a frédi-béni korszakból valót meg ne vedd!!

Nekem nem enyiért,de garaciális szettem van!

Raktam már be állófűtést 2800-as Pajeroba,azóta is mükszik rendesen!

Belül lesz meleg az autóban,de a motor is szépen felmelegszik tőle.....

Előzmény: tubazoltan (6352)
tubazoltan Creative Commons License 2012.09.06 0 0 6354

Köszönöm. El tud használódni idővel ezek szerint egy ilyen?

 

Nekem még régebben azt mondták egy szervízben, hogy Thermo Plus C-t nézzek, mert az való a kocsimba. Ez nem az, gondolom, de akkor ezek szerint nem csak egyfajta mehet egy bizonyos típusba?

 

 

Előzmény: grandegabo (6353)
grandegabo Creative Commons License 2012.09.06 0 0 6353

Vizes kályha, tehát a hűtövizet melegíti -ezáltal a motort és az utasteret is (van benne elektromos keringető szivattyú).

Ami a linken van, az úgy komplett. (Amúgy vettem már kályhát az illetőtől, egészen korrekt emberke).

Bár ez egy régi kazán, lehet kapni fiatalabbat amiben talán kevesebb üzemóra van.

Előzmény: tubazoltan (6352)
tubazoltan Creative Commons License 2012.09.06 0 0 6352

Sziasztok!

 

Tökre nem értek a dologhoz, segítséget kérek. 2.5TD Pajeroba szeretnék állófűtést/kályhát. Amit ezen a linken árulnak, az jó-e ebbe a kocsiba, erre a célra? Ez csak a motort melegíti, vagy az utasteret is tudja?

 

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/motorikus_alkatresz/hutes_futes/allofutes_webasto_termo_top_dw_50_diesel_1635914621.html

 

A beszereléshez és a működéshez a képek alapján vajon minden alkatrész megvan, vagy még be kell hozzá ruházni valamibe?

 

Esetleg ha valakinek van eladó kályhája ami jó lehet nekem, azt is szívesen veszem.

 

(És végül: annyi féle kódon futó webasto terméket találtam, hogy fogalmam sincs, melyik melyik. Nincs valahol egy teljes termékpaletta, amiből kiderül, hogy mi mire való? Pl. az általam linkelt eszköz.)

 

Köszönöm előre is, ha válaszol valaki!

 

t4pistibá Creative Commons License 2012.09.06 0 0 6351

Halli!

Kettő darab van az egyik 2008 -as vw caddy, másik audi a8 -ból ,a haver hozta svédből ,eladó !!! Az audiból való zsír, a másik inkább alkatrész(sérültek a külső mű burkolatok).

Előzmény: balu.maci104 (6343)
balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 6350

Sziasztok!

Ha valakit érdekel,van egy Hidronyc II.-s kályhám D5Z-F,teljesen felújítva,ÚJ(!) vezérlőegységgel,lángszitával,tőmítés-készlettel,garanciával! 2006-os SHARAN-on volt.

Ha valaki állófűtésnek szeretné,akkor bele alkudható az üzemanyag-pumpája is!

balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 6349

Szia!

Talán holnap lesz egy! Hidronyc II. D5Z-F.

Előzmény: grandegabo (6348)
grandegabo Creative Commons License 2012.09.04 0 0 6348

Dízel szetted nincs?

Előzmény: balu.maci104 (6347)
balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 6347

Sziasztok!

Ha valakit érdekel,van egy 5Kw-os BENZINES Eberspacher B5W S,komplett állófűtés beépítő szettem!

A kályha-háza használt,de a lelke az elektronika és a lángcsőve vadi új!

Az elektronikához 2-év gari is jár!

A beépítés is megoldható,de az külön megbeszélés tárgya!

Akit érdekel esetleg az privátban keressen!

Üdv: balu

 

balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 6346

Szia!

Háááát,két éve aktívan csinálom őket,de őszinte leszek.....

Hányásom van tőlük....,bármi más jóformán,csak venturitól mentsen meg a jó ég....:-(

Ma is csináltam hármat,de sziszifuszi egy meló..

Gyenge pontjuk természetesen az elektronika....,esetleg még az izzítógyertya(lángőrrel együtt),és az a bizonyos mágnes-szelep(nem mindegyiken van!),nagy ritkán a üzemanyag előmelegítője is beadja az unalmast.

Egy előnye van,baromi gyorsan fel áll a láng,és jóformán azonnal 100%-os teljesítményt nyújt!

Beszerelésre akkor sem ajánlanám,de ha persze valaki ócccson hozzájut,akkor az más...

Előzmény: grandegabo (6345)
grandegabo Creative Commons License 2012.09.03 0 0 6345

Nálam járt egy Zuheizer, azzal semmit sem lehetett kezdeni. ..és ahogy elmondták néhányan, nekik sem sikerült (bár a hallomásokra Én sem adok).

..ha azt az egy VW "standheizung"-os kályhát veszem alapul, amit egyszer beszereltem a sajátomba, hát elkerülném ezt a típust..  Bár, akkoriban még semmi nem volt hozzá, most már látom azóta van itt-ott alkatrész..

 

Ha már javítottál párat, most hogy látod, még mindíg negatív a véleményed a venturikról? Mik a nyűgjeik?

 

Előzmény: balu.maci104 (6342)
balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 6344

Szia!

Van lángőröm,ha érdekel!

Előzmény: DAFMAXX (6338)
balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 6343

Milyen márkájú autóból származik??

Előzmény: t4pistibá (6340)
balu.maci104 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 6342

Jóformán mindegyiket lehet indítani Webasto 1533-as progiórával!!

A Zuheizer-t is! A VW-csoportost venturikat tuti,nem egyet csináltam már....

Előzmény: grandegabo (6341)
grandegabo Creative Commons License 2012.09.03 0 0 6341

Attól függ, milyen típusú. "Standheizung" egyes tipusait tudod inditani az ovális webasto órával (w-bus, a Stecker B, PIN2-re), pl a VW kályháit..

A "Zuheizer" keményebb dió, azokhoz lehet kapni can-buszos inditó adaptert, máshogy nem tudod használni csak az eredeti járműbe szerelve -amibe való.

 

http://www.mytouran.de/html/thermo_top_v_diesel.html

Előzmény: t4pistibá (6340)
t4pistibá Creative Commons License 2012.09.03 0 0 6340

Helló!

Nemrég szereztem egy thermo top v tipusu kályhát ,tudnátok segiteni a bekötésében ,életre keltésében?  ez csak kiegészítő fűtés ként  funkcionál, vagy lehet program órával is használni ,előrre is köszönöm.

opel cng Creative Commons License 2012.09.02 0 0 6339

Mennyi a fél ár?

 

Előzmény: SchwarZmann (6295)
DAFMAXX Creative Commons License 2012.09.02 0 0 6338

Üdv mindenkinek!

Olyan technikai kérdéssel zavarnálak titeket hogy a d4w sc kályhám f64-es hibakóddal megállta. Utána néztem a szakkönyvben, azt írták hogy lángérzékelő hiba. Kiszedtem belőle a szenzort, kimértem és tényleg nem hozza az előírt (3050.Ohm) értéket. Honnan lehet ilyet beszerezni és mennyibe kerül?

 

Előre is köszi a válaszokat!

jancsiii Creative Commons License 2012.09.02 0 0 6337

Hali mindenki! Tavaly valaki volt olyan kedves,hogy megosztott egy linket velem amin ez a "french mike" nevezetű ürge fényképekkel illusztrálva ellenállásokat cserél a rover 75 (webasto thermotop) kiegészítőfűtés vezérlőjében. Nagy szükség lenne most erre linkre de nem találom sehol ,még a guglival sem!Ha valaki tudja akkor ne tartsa magában! KÖszönöm!

525tédé Creative Commons License 2012.08.26 0 0 6336

Persze mire átnéztem,addigra szétszedtem csavarjaira.Volt mit takarítani az égéstérben,hőcserélőn.Motorokat lepróbáltam,mindkettő hibátlanul fut.A csatlakozó probléma is megoldódott,az eladó volt olyan rendes,hogy bőven vágott hozzá kábelt.Így az utastérben össze tudtam forrasztani a gyári köteggel.Néhány kép még beépítés előtt.Holnap rakom a helyére.

A szívócső-zajcsillapítóm hiányos,azt keresem ha van valakinek.

525tédé Creative Commons License 2012.08.26 0 0 6335

balu.maci104

Köszi.

Ami elsőre szükséges,azt megvettem gyáriban.(égéstérbe az a karika :) )

Próba jó esetben egy bő hét múlva.Ha valami nyűgöm van,kereslek.Köszönöm

Előzmény: balu.maci104 (6330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!