Keresés

Részletes keresés

vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71208

"nyugati site-okon keresgelni mert azokon eleg kemeny a szuro!"

 

Ifjú padavanomű! Már megint túlzol "némileg". Nyugaton az esetek túlnyomó többségében ugyanúgy a saját szájuk íze szerint tálalják a dolgokat, mint nálunk. Persze biztos vagyok benne, hogy te csak a hiteles forrásokat szoktad olvasni! :)

Előzmény: Kavics78 (71192)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71207

Elnézést: .... de erről most még szólni sem mernek. ....

Előzmény: vad05 (71206)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71206

A HM nyilatkozata szerint egyelőre csak a HM a VK, a vezető szervek és a háttérintézmények körében hajtanak végre ca. 30%-os létszámcsökkentést. Persze ez nem lesz elég és majd megint jönnek a csapatok is, de ezt még most még szólni sem mernek. Az eddigi gyakorlat viszont ezt vetíti elő. :( A másik bennem felvetődött kérdés, hogy akkor hogy is van ez most a nyugdíjakkal? Milyen szolgálati nyugdíjba akarják elküldeni a "25 éveseket"? Nem arról volt szó, hogy ez innentől fogva ördögtől származó dolog? ;)

Előzmény: Törölt nick (71193)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71205

Hende Csaba honvédelmi miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta: még 2011-ben nyugdíjazzák, átirányítják, vagy elbocsátják a Honvédség irányításánál dolgozó 3500 ember 30 százalékát.

A miniszter szerint a leépítés során nem mondanak le katonai képességekről, viszont megszüntetik a túlterebélyesedő honvédségi bürokráciát. Az átszervezéshez kapcsolódó személyi szintű döntések meghozatala most kezdődik el - tette hozzá a miniszter.

 

 

    Ez akkor a vízfejre fog vonatkozni...

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71204

Az akkori "jugoszlávok" tesztelgették a védelmünket rendszeresen.

Bombázták Barcsot, berepültek bombázóval Szeged fölé, forgószárnyasokkal napi szinten sértettek légteret, stb.

 

A végén egy MI24 párt kellett állandó járőrszolgálatra rendelni a határra.

Előzmény: Kavics78 (71192)
Plieur Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71203

Barcs, 1991 okt 27. Az mi volt ha nem hiteles példa?

Előzmény: Kavics78 (71183)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71202
Előzmény: HG4I (71200)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71201

Kavics 78!

Egyszerűen nem igaz amit írsz. Ott voltam a helyszinen. Horvát részről egy esetben történt határsértés, ezt a helyszinen lévő néhány határőr nem tudta megakadályozni, a rejtésben lévő felderítőknek pedig nem volt feladata. Gondolom Fefe 64 is erre az estre célzott néhány felszólalással korábban. A részleteket később leírta az akkori fzpk, egy teljes Honvédségi Szemlét bezúzattak ezen alkalomból.Titoksértés történt, mondták, valójában a kolléga leírta a teljesen inadekvát kormány és HM intézkedéseket. Szó sem lehet kormányzati támogatásról, cinkosságról.

Előzmény: Kavics78 (71192)
HG4I Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71200

A minap olvastam a hírt, miszerint takarékossági okokra hivatkozással, összevonják az eddig független Köztársasági Őrezredet a Készenléti Rendőrséggel.

 

Javaslom még egyszer, figyelmesebben elolvasni a hírt.

Előzmény: mastersergeant (71194)
belic Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71199

Hello,

 

Pontosan mire gondolsz "dezinformaciokent" amit en leirok?

 

Pl. ezt:

Vicces volt latni amikor a sajtobol felelmetesnek es hiperszuperul felfegyverzettnek beallitott "Arkan Tigrisei"

 

Szajbaragosan magyarazva: szerinted a magyar atlagembereket dezinformaltak, pl. azzal, hogy az a.t. "hiperszuperul felfegyverzett", de engem nem dezinformaltak ezzel, mert sosem hittem ezt.

 

Bel

 

Előzmény: Kavics78 (71172)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71198

Szerintem jópár szegény "áldozat" van, aki nem akarna elmenni, mert szereti csinálni amire felesküdött! A választás nem az ő kezükben van! Vagy leszerelsz (hülye lenne!), vagy nyugdíj és majd a bizonytalanság!  

 

Na most az a kevesebb pénzű nyugdíj is lóg a levegőben! A pénzük kell nem a munkájuk!!! 

Előzmény: MihályiAttila (71196)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71197

A katonáknak semmi közük a 2006-os, vitatott eseményekhez! Egyébként csak békés demonstráció volt! Az a pár égő kuka, felgyújtott rendőrautó és a tv székház nem is volt igaz... Majd Hende úr bepattan az egyik tankba (12 darabból választhat!) és jól megvédi a hazát! Plusz a szövetségi kötelmeket is ellátja! :-D

Előzmény: Kavics78 (71195)
MihályiAttila Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71196

Ó szegény "áldozatok". Simán találnak ennyi embert aki inkább a (talán) kevesebb pénzt választja nyugdíjasként, mint a további kínlódást.

Előzmény: Törölt nick (71193)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71195

Nos igen!

Most meglakolnak a 2006-os musor miatt!

Előzmény: Törölt nick (71193)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71194

A minap olvastam a hírt, miszerint takarékossági okokra hivatkozással, összevonják az eddig független Köztársasági Őrezredet a Készenléti Rendőrséggel. Már páran megpedzették, hogy elmennek szolgálati nyugdíjba ha nem tudnak nekik megfelelő beosztást biztosítani. Erre nagy az esély, mert tényleg nem lesz annyi beosztás és a pénz is kevesebb lesz nekik... Szóval akkor hogy is van ez???

Egyébként banánisztánnak, banánhadsereget! Mindezt a NATO keretén belül...!

Előzmény: Törölt nick (71193)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71193

Jó reggelt!

 

Meghazudtolta magát a kormány. Arról döntött ugyanis, hogy a honvédség kötelékein belül újabb ezer embertől válik meg - tudtuk meg. Az ok a pénzhiány. Egyelőre még keresik a kirúgható embereket, de információnk szerint azok lesznek az áldozatok, akiknek megvan a 25 éves szolgálati jogviszonya.

 

http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=464381

Kavics78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71192

Kenyelmes helyzetben vagyok igy tizen-x ev tavlatabol mert konnyen kiszurheto a fake hiradasok, sztorik!

Ha az ember lusta celszeru amugy is nyugati site-okon keresgelni mert azokon eleg kemeny a szuro!

 

Mindazonaltal en itt inkabb valamifele jugo politikai nyomasgyakorlasra gyanakodok az aktualis kormanyra mivel eleg sok problemat okozott nekik hogy a horvatok rengetegszer gyakorlatilag a hatorszaguknak hasznaltak a magyar hatarzonat! Itt pihentek, vonultak vissza-elore, stb.!

Mivel a magyar fel ezt turte/tamogatta, tulajdonkeppen ez vezetett a hatarszakasz egy reszenek elaknasitasahoz!

Előzmény: kovacsgyula44 (71188)
MihályiAttila Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71191

Becumiztam ma délután az M1/M7 kivezetőjén a balesetet, sikerült 1 km-t menni 1,5 óra alatt. Na de a lényeg:

 

rádióban műsor a HM EI vezetőivel, mondja a nő, hogy olyan szerződéseket látott, amiről ha mesélik nem hiszi el. Mondja a műsorvezető, mondjon már példát:

 

HM EI telephelye előtti parkolót egy vállalkozó(cég?) az önkormányzattól bérli évi(!) 300.000-ért, míg az EI bérli a vállakozótól havi(!!) 900.000-ért.

Hát, ha azt vesszük monopol helyzetben volt a cég.

harpet79b Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71190

Negjöttek a finn minyók, légierő blogon van egy fénykép.

Atis57 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71189

Szia!

"beásva 3 db T72-vel ekvivalens jugoszláv tankot" Az M84 re gondoltál?   A T55 -t biztosan kinyirták volna.
Előzmény: kovacsgyula44 (71188)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71188

A Beográdi tv-ben a szerb kormány azzal vádolt meg bennünket, hogy Torjáncinál átengedtük a horvátokat, egy T55-ös tank teljes lőszerkészletét kilőtte a Torjánci karolára. A vád kivizsgálására én kaptam parancsot. A helyszinen megállapítottam, hogy a karola teljes épségben van. A karola körül beásva 3 db T72-vel ekvivalens jugoszláv tankot láttam, ha a mi oldalunkon lett is volna tank, azt már előremozgásakor, de legkésőbb az első lövés leadásakor könnyedén kilőhették volna. stb.

Előzmény: Kavics78 (71183)
Haragei Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71187

Lol:)

 

"a megallo limokbol kevlar szontegeket gonyolitenek le, kisse meglepodott."

 

Bakker ezen én is meglepődtem,kissé együttérzek az urral,mivel én se értem.Igaz,én nem vagyok mesterlövész,mamutszar se,inkább bivalyfing,az tud repülni.:P

Előzmény: a karaván halad... (71177)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71186

Khmm...megpróbálom kikeresni, volt ma egy cikk, hogy Viktor Szaúd -a Arábiába készül a közeljövőben.

Előzmény: M.Zoli (71185)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71185

Udv.

 

A Magyar Kulugynek, es ugy altalaban a kormanynak egy vaskos MOL pakett tulajdonosakent jo lenne nem on tokonszurnia magat. Tekintve a MOL sziriai erdekeltsegeire.

 

Vagy valamit tudnak, amirol meg sehol sem suttognak?

 

Udv. 

Előzmény: Törölt nick (71154)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71184
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71183

Egy hiteles peldan keresztul prezentalna mindezt?

Előzmény: kovacsgyula44 (71174)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71182

OFF

 

Valoban igen szar ez az index forummotor! Nemhiaba magyar!

XD

 

"az "ősellenség" kategóriába tartozó Szerbiát dicsőíted" - Hat en nem vagyok politikailag tulkepzett de mintha lett volna anno egy "orok baratsag es megnemtamadasi szerzodes" jugoszlavia es magyarorszag kozott (aminek ugye jogutodja kisjugoszlavia aztan szerbia)! Ha neked szerbia meg mindig "osellenseg" statuszban regnal akkor valoban komoly gondok leledzenek nalad! Az az orszag magyarorszag egy szomszedja, nem ellensege, ill. ha igen akkor biza igen felelotlen a magyar felsovezetes ,hogy ezt eltitkolja a kozvelemeny elol! A hadsereg allapotat meg talan hagyjuk is! :(

No de ha "dicsoitem" is , miert faj az neked! Ja mert kozben parhuzamba allitom egyes finnugor nepek luzersegevel? Szerintem ezt kar magadra venni!

 

"nézz be egy szerb katonai fórumra, ismételgesd rendszeresen, hogy a magyar Griff mennyivel jobb mint a szerb Fulcrum, és majd meglátjuk, milyen válaszokat kapsz" - Nos konkretan nem en de mas mar feltett ilyen kerdest! De a "szerbek" nagyon nem izgattak magukat emiatt mivel a magyar "griff"-ekhez jelenleg pl. nincs uzemanyag (arra meg meg kell varni egy upgrade-et mig a svedek kihozzak a tuzifaval mukodo modelt)!

En az uj digitalis uniformisukkal ragtam a fuluket, hogy a horvat, az jobb (persze meg igy is ragyogo), +minek tartanak csrilliofele loszertipust rendszerben, szar a kommunikaciojuk ,orszagimazsuk,stb. (valoban sokkal elnezobb vagyok veluk ez teny)!

 

"A hozzáállásod borzasztóan demotiváló és bomlasztó." - Mar akinek! Aki kepes felismerni, hogy az olyan lozungok mint pl. "Hazai harcjarmugyartas", "magyar haditechnika",stb. csak a parasztvakitast szolgaljak, annak annyira nem!

Ha keszul is valami hazai technika az sajnos a vilagszinvonaltol valoszinuleg messze le lesz maradva ill. elsosorban valakiknek a penztarcajanak a vastagitasara megy el love! Azt hiszem emlekszunk a kalasnyikov modernizacio elso szenzacios felveteleire (a budiajtorol leszerelt facsavaros-szarnyasanyas valtamaszrogziteses verziora gondolok)! Valoszinuleg az a valtozat megy ki a csapatokhoz ha nem tor ki a botrany!

Vagy itt vannak a tularazott, vagyonokert beszerzett szarnyaszegett "griff"-ek! Arvizkor biztos roppant hasznosak lesznek a 2 koldult finn mi-8 mellett (!

Vagy a csrilliokert beszerzett katonai ruhazat! T.i. magyarorszagon a katonai boltokban kaphato bovli (marmint itt a rendszeresitett felszerelesre gondolok) sokkal dragabb mint a piacrol beszerezheto raadasul sokkal jobb minosegu felszereles!

Itt lopom a kek katonai topicjabol az okossagot:

Egy masik hadseregnel, (valamelyik jelenlegi szovetseges) pl. ott a COTS (Commercial Off-the-Shelf)
Ez a kereskedelemben kaphato katonai felhasznalasu termekek megvasarlasarol szol ami raadasul igy sokkal olcsobb!

http://en.wikipedia.org/wiki/Commercial_off-the-shelf
Na persze mint ahogyan ez a kek forumon is elhangzott:

 

"Mondjuk ez saaaajnos nem korrupciobarat, tehat kelet-europaban jarhatatlan ut.
Pedig szerintem bananisztan mikrohadseregenek pont semmi olyanra nincs szuksege, amit a vilagon mar ki nem fejlesztettek es nem kaphato." copyright gvass

"De azzal, hogy csak ostorozzuk magunkat, hogy mi mennyire képtelenek vagyunk akármit is összehozni, azzal nem jutunk előbbre." - Egen de a fenyes tekintettel a csillogo jovobe revedestol is ova intenek mindenkit! Plane amikor vilagosan latszik ,hogy itt bizony csak kozpenzek maganzsebbe valo vandoroltatasarol van szo!

Na megyek aludni!

Ctrl+C

ON

harpet79b Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71181

OFF

 

Csak röviden reagálok, mert harmadszor nincs kedvem hosszasan megint összegezni:

 

Nem azzal kezdődött, az legfeljebb a kiváltó oka volt. A folyamatos magyarellenességgel ötvözött szerbmániáddal kezdődött. Ez egy magyar honvédségi fórum, te pedig az "ősellenség" kategóriába tartozó Szerbiát dicsőíted, kárörvendve, élcelődve a magyarok minden nyomorúságán. Keseregsz Szerbia sorsán, de a hasonló magyar sors miatt még egyetlen sort sem hallottunk tőled.

Javaslom, hogy nézz be egy szerb katonai fórumra, ismételgesd rendszeresen, hogy a magyar Griff mennyivel jobb mint a szerb Fulcrum, és majd meglátjuk, milyen válaszokat kapsz és mennyi idő alatt. Így érted? A hozzáállásod borzasztóan demotiváló és bomlasztó. És mielőtt teljesen kiakadsz, elismerem a szerbek mostani és múltbeli katonai teljesítményét, tudom, hogy felülmúlja a miénket és tanulhatnánk tőlük. De azzal, hogy csak ostorozzuk magunkat, hogy mi mennyire képtelenek vagyunk akármit is összehozni, azzal nem jutunk előbbre.

 

Meglehet, hogy D-szláv háború kapcsán többet tudsz nálam, de emiatt nem hiszem, hogy szégyenkeznem kéne, hiszen se nem a szakmám, se nem a kenyerem, sem az általános műveltségnek nem része, te pedig saját bevallásod szerint is érintett vagy, és olvasgatsz a témában.

 

Trytko (vagy hogy írják) egyetlen megszólalását vagy műsorát sem láttam a témában és más témában sem. JJ három könyve, a fóruma és ez a fórum - részben a te hszeiddel - a legfőbb forrásom a témában. Akkor most hogy van ez?

 

Na, nem is lett olyan rövid...

 

ON

Előzmény: Kavics78 (71162)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71180

Mindig a katona környékén kapirgálnak, betartotta-e a ROE-t. Lehet-e jogszerű a gulf war, ha semmi indoka nincs a megindításának, a lefolytatása pedig a hatalmas technológiai fölény miatt céllövészet, szafari. Szaddaméknak esélyük nem volt az ellenállásra. Független médiák persze tudósítottak lövészárkok hosszanti elbulldózerezéséről. A CNN kénytelen volt hős fiaink dicsőséges haditettei sorozatának bemutatni. A befejezést követően jelenhettek meg csak információk a kétségekről.

Előzmény: a karaván halad... (71176)
vad05 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71179

OFF - Nem tud nem feltűnni! :) Noha ez itt nem a VV, hogy a népszerűségre hajtsunk, de egy kicsit torz személyisége vallana, ha a konfrontációk ilyen mértékű keresése tudatos lenne nálad. :) - ON

Előzmény: Kavics78 (71171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!