Keresés

Részletes keresés

rudolphe Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70463

Dehogyis nem, - a magyar honvéd a bizonyíték rá, - csak kellemetlen benne lakni.

Előzmény: M.Zoli (70462)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70462

Amit olvastam aszerint MiG 29 kivonasa, vagy a T 72 kivonasa. A T 72 mellett dontottek, mivel allitolag ott lett volna szukseg nagyon hamar modernizacios programra. Igy meg akartak sporolni ezt a reszt. A szlovak HM egy civil menedzser. Megkapta mibol gazdalkodhat, a szakma megmondta neki mi mennyit er, es mibe kerul, aztan valszeg dontott, es valszeg nem egyedul. Szarbol nem lehet varat epiteni.

Előzmény: Törölt nick (70460)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70461

Udv.

 

Kicsit bovebben a 12+3 harckocsi az a letszam, ami taktikai szinten semmire sem jo kategoria ( majdnem ). Nagyjabol a zaszloalj meret az ( + kikepzo, utanpotlo szazaddal es ehhez tartozo felszereltseggel ), ami mar ertelmet ad neki. Ez alatt hianyos kepessegre kell kolteni aranytalanul tobbet. Es kotve hiszem, hogy a HM nekilat egy 15 harckocsis modernizacionak 4-5 millio euros darabaron, vagy 8-10 millio euros darabaron vallal uj beszerzest tovabbi loszer, kiszolgalo hatter, potalkatresz, atkepzes, stb. +koltseggel.

 

Ez a valsag meg legalabb 2-3 evig guzsba koti a szlovak HM koltsegveteset, a magyaret pedig 5-10 evig.

 

Udv.

 

U.I. A kivetel ez alol egy valsagok utan gyakori nephagyomany elofordulasa lenne ( haboru ).

Előzmény: swordmanus (70449)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70460

Volt valami "szakmai"indok is?

Előzmény: M.Zoli (70441)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70459

Bár másik haver agyvize volt a csúúúcs: tömör ateizmus a srác, ott meg kapott a Merkavához két Talmudrajongót....Volt hogy elgondolkodott azon, megfogalmazása szerint begyömöszöli őket a lövegcsőbe és átlövi őket az arabokhoz, őket boldogítsák.

 

/Ja és nem tudott egy rendes disznópörköltet főzni, pedig imádja/

Előzmény: Törölt nick (70454)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70458

:)

 

Ezt csinalom evek ota. :)

 

Ami a hatrany a sok elony melle, hogy az asszony nehezen viseli, es oleg problemas melle gyereket tervezni. :) Pedig a demografiai valsaggal is kezdeni kellenne valamit. ;)

Előzmény: Plieur (70448)
rudolphe Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70457

Csörögj rá:

 

06-23-311-060; 06-20-9756-789!

 

- Legfeljebb nemleges választ kapsz!

Nagyon korrekt ember!

Előzmény: Törölt nick (70433)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70456

Szerintem meg nem.

Előzmény: swordmanus (70449)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70455


Hozzátettem, normális használható kiképzésről/hadseregről beszélek, nem a magyar kuplerájról beszéltem. Kurucz kollega többször beszélt  az ausztrál ifjúsági táborokról pld.

 

/Egy érzékletes példa 80-as évek, ehhez képest aranykor. Kinizsi 100-as teljesítménytúra. Volt ott egy rakás esernyős is. Na akkor mi középiskolásként felcuccolva állva hagytuk a"Néphadsereg Elitjének" jó részét..... HÁÁÁÁT...../

 

Másképp:  láttam egy érdekes tv műsort régebben. Amerika, fiatalkorú bűnözők. Választhatott, az első olyan hülyesége után, ami börtönt ér. /Olyan autófeltörés kaliberű ügyek/ megy egy ilyen táborba, ahol x hónapig olyan kiképzők keze alá kerül, amilyenek kb az Acéllövedékekben láthatóak vagy sitt. Utána kap egy esélyt, lapja törlődik //joghátrányok alóli mentesség//, oszt ha gondolhatja, megpróbálhat jelentkezni a seregbe.

 

Na ezek után úgy bántak velük, hogy a Parris-szigeten is fellázadtak volna az újoncok:)

 

Volt ott egy srác, amikor kiszababadult, ott bőgött a priccse szélén, mert életében először érezte úgy hogy valahová tartozik.

Előzmény: Cs_ (70450)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70454

Én nem. Ismerős igen. Meglehetősen ambivalens érzései voltak:)

Előzmény: swordmanus (70452)
rudolphe Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70453

Nesze semmi, - fogd meg jól!

http://www.kormany.hu/hu/honvedelmi-miniszterium/hirek/kabinetfonoki-tajekoztato-a-katonai-eletpalyamodellrol

Nekem erről az "életpálya modellről" egyre gyakrabban jut eszembe a 4. számú főközlekedési útvonal.
Ezt a "honvédséget" egy találó mondással lehet jellemezni:
"Vígan megyünk tönkre!"
- Utalok itt arra, hogy idétlenségekre, a hivatásos katonák életének tovább nehezítésére mindig előkerül valahonnan pénz, - gyakorlatilag ott tart a Magyar Honvédség, hogy a "tudományoskodásba" fog belepusztulni.
Soha nem fogom ép ésszel megérteni, hogy kinek, és miért jó az, hogy gyakorlatilag arra használhatatlan a Honvédség, amiért eredetileg fenn kellene, hogy tartsák.

Vízfej nagyságű "Honvédelmi Minisztérium" - HÁROM (!) részletben, mert egyben el sem fér, akkora, - 23 xxx főre irreálisan túlméretezett "Honvéd Vezérkar", - mert a tábornokok hadának nem ízlikes végre elmenni a megérdemelt (?) nyugdíjba, de ha kénytelen is elmenni egy-egy, már meg van álmodva, hogy melyik cimbora követi a helyén...
"Összahaderőnemi Parancsnokság", - mintha lenne légierőnk, (használható, komoly légierőről van szó, nem az I. világháborús Fokkerekről), légvédelmünk, - amit elsők között gyalultak le nagyjaink ÉSZ NÉLKÜL, - vagy akár haditengerészetünk, említésre méltó páncélos erőnk...
Röhej!

A lényegi mondanivalóm:
Enyhén szólva is abszurdnak tartom, hogy az embereket mondvacsinált tanfolyamokkal "csesztetik" AKKOR, HA ISMERIK a feladatukat, ISMERIK a rájuk bízott technikát, és TARTJÁK az általuk már elért, MAGAS SZÍNVONALAT.
Ez a cécó is csak arra jó, hogy léltjogosultságot igazoljanak egy olyan link szervezetnek, amiből eléggé sok van már így is.
Ezermillió PAPÍROM, "kitüntetésem" van már nekem is, - amivel lényegében kitörölhetem a fülemet, mert még "a kerítésen belül" SEM (!) ér semmit, - nemhogy a civil életben. - Csak arra voltak jók, hogy páran együtt tapsikoljunk és megigyunk utána egy alkoholmentes sört, - ez komoly "karrier" ám, - miközben kilógott a puci ülőfelületem a kölcsönkért egyenruhából...

MÁS, - közérdekű - információ:
Nem voltam naprakész bizonyos dolgokban, - tetszik, nem tetszik el kell, hogy ismerjem.
Ma voltam hosszú idő után újra - Budapesten - a Balaton utcai KRB HELYÉN, - MEGSZŰNT.
Aki még tudta volna ezt rajtam kívül - és érdekelt a dologban. - azoknak írtam ezt.

swordmanus Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70452

De volt neki. Negatív.

Előzmény: Cs_ (70450)
Plieur Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70451

Most kivételesen személyes jellegű kérdést tennék fel, nem kötelező válszolni. Szolgáltál náluk te vagy közeli ismerősöd aki megbízható forrásnak számít?

Előzmény: hiryu2,0 (70443)
Cs_ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70450

S mi a véleményed a társadalomformáló hatásáról annak, hogy állsz ott szakadtan, tarkabarkán (egy pesti hajléktalan különbűl néz ki mind a 100 akárhányatoknál), de kurva büszkén merhát csak az van, mert az nem kerül pénzbe, melleted meg áll az ugyanolyan soros, csak német, normális ruhában. Szégyen. Mondjuk haladunk ebbe az írányba újra, csak sorosok nélkül. Ti meg arról beszéltek, hogy milyen szocilakármi, társadalomformáló hatása van. Akármi volt régen, szerintem akkor se volt különösebben neki, csak legfeljebb akik 1,5-2 évig vannak összezárva jobban megismerik egymást, mint akik pár hónapig, közben meg hétvégenkét tipli haza. De tökmindegy, a 90-es években sok értelme már nem volt. Se vélt vagy vagy valós jellemformáló hatása, se védelmi képesége nem volt.

Előzmény: hiryu2,0 (70443)
swordmanus Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70449

Szvsz a maradekot mi mar megtartjuk.

Előzmény: M.Zoli (70441)
Plieur Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70448

Szia

Menjél csak, ne sajnáld. Mert amit most látsz/felszedsz/megtapasztalsz egy életre szól, használd ki hogy ez a munkahely ezt lehetővé teszi. Pár év múlva ki tudja merre és milyen helyen dolgozol, illetve egy idő után győz az othon varázsa, nehezedre fog esni kimozdúlni.

Előzmény: M.Zoli (70440)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70447

Az egész létszámnövelési mizériából az utolsó bekezdés a legárulkodóbb!!!

 

"""A státuszok tényleges költségvetési létszám-emelkedéssel járó feltöltésére az MH költségvetése alakulásának függvényében kerül sor, így a tényleges forrásigény csak a helyek feltöltésének ütemében, és kizárólag abban az esetben jelentkezik, ha ennek feltételei biztosítottak. Tényleges létszámnövelés az előterjesztés elfogadásával egyidejűleg nem tervezett."""

Előzmény: Némedi László __ (70444)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70446

Két hír egymás alól:

 

http://nol.hu/archivum/uszik_az_adossagban_a_rendorseg

 

 

http://nol.hu/belfold/bovitenek_a_honvedsegi_letszamkeretet

 

A parlamenti honlapon elérhető javaslat célja a Honvédkórház MH hadrendjébe való illesztéséhez, a Szent Korona őrzése biztosításához, további biztonsági és protokolláris feladatok átvételéhez, egyes logisztikai képességek fejlesztéséhez, a csapatpszichológusi rendszer kialakításához, valamint a házilag készített robbanószerkezetek elleni tevékenység képessége megerősítéséhez szükséges állandó állományú létszám biztosításának megteremtése - olvasható az indoklásban.

Némedi László __ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70445

arra nincs befolyásunk, emerre lehetett volna (átgondoltabb kommunikáció)

 

Előzmény: swordmanus (70438)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70444
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70443

Khmm... Amikor elkezdtem rágódni, épp az izraeli hadsereg szerepéről olvastam a társadalomban.

 

Utána pont belefutottam egy honlapba, épp az első előfelvételis korosztály emlékezett a nem mindig kellemes élményeikről- máig tartják a akpcsolatot.

Előzmény: Cs_ (70431)
wadmizee Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70442

Üresek, kizárólag az ellenség megtévesztésére.

Előzmény: wadmizee (70384)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70441

Udv.

 

Most olvastam. A szlovak HM dontott, kivonjak a harckocsikat, ezzel megszuntetik teljesen a harckocsizo fegyvernemet. Ok: nincs penz, a sporolasban a HM-et durvan megvagtak.

 

Magyarorszag valszeg meglepi ugyanezt. Ez privat velemeny, de a cikkiro is ezt irta.

 

Mas.

 

A csehek atvettek az elso 505 BREN gepkarabelyt 20 granatvetovel, csapatprobara. A BREN-eknek a tesztek soran 20 000 lovest kellett kibirniuk akadaly nelkul.

 

Udv.

M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70440

Dani!

 

Ez van! Engem is azzal zaklat a parom, hogy meg nem nott be a fejem lagya, valamiert meg mindig hajt a ver, es sorban nyomom a tobb honapos kikuldeteseket a vilag kulonbozo reszein. Amugy par hete multam 30. Szerencsere azert nehany deres feju ismerosunk is van eleg "agyalagyult", hogy a vilagot jarja, ahelyett hogy megkomolyodva otthon uljon. :)

 

Na nehogy valaki megsertodjon agyalagyult poenjaimon. ;)

Előzmény: gencsydani (70439)
gencsydani Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70439

"A magam részéről elég szomorúnak tartom, hogy a fiatal férfiak többségének a "fejelágya" csak 40 éves koruk körül kezd benőni!"

 

 

?

Előzmény: vad05 (70432)
swordmanus Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70438

Ne is mondd, hogy az összes görög kezdjen valamit az usával meg a mediterránokkal együtt... Ez most sokkal többe kerül, mint Kósa, anno.

Előzmény: Némedi László __ (70437)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70437

ahogy megnéztem a honv minisztérium által megpróbált visszafogás mértékét összehasonlítani egyes adatokkal (épp most készítem a kiadványomat "hova megy el az adóforintunk"-at), az egyik adat, hogy a Mo-n a magánszemélyek svájci frank alapú hiteleinek összege 4000 milliárd forint. Ilyenkor pl Kósa hajdani csődös kijelentése 140 milliárddal növelte ezen hitelek állományát.

(gdp Mo-n 27.000 milliárd forint összehasonlításként)...

 

a teljes honvédelmi költségvetés 275 milliárd forint és ebből kell 26 milliárdot megtakarítani...

Cs_ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70436

Értelek én téged nagyon is. De a sorkatonásagnak csak akkor van értelme, ha kiképzik, felkészítik a katonát egy esetleges történelem ismétli önmagát helyzetre. De mivel ilyenről nem beszélhetünk, hogy ez megtörtént volna, megfejelve azzal, hogy a sorkatonák ruházatilag egy csecsen szabadcsapat 3 hónapnyi erdőben bújkálás után és egy hajléktalan között helyezkedtek el, csakhogy utaljak a mostani problémákra és azok nem a mára visszanyúló gyököreire. Így meg nincs értelme az egésznek. Ha nem csináljuk rendesen, akkor ne is csináljuk sehogy.     

Előzmény: vad05 (70432)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70435
Némedi László __ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70434

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!