Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

őrült elmebeteg Creative Commons License 2010.12.30 0 0 4570

beírod a gugliba és találsz egy csomó pdf-t  (sajnos mind angol)

 

még a hummer-hez is vam beépítési leírás...

Előzmény: 2105Tamas (4568)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.30 0 0 4569

kösz a tippet!  ez a testláb forrasztás gyengülés tipikusnak mondható hiba? azt lehet látni? esetleg újraforrasztani, vagy az az ominózus láb is gyanta alatt van?

mindenesetre asszem az új évben szétszedem és megnézem.

 

egyébként mos délután  - járó motornál - elindult, de aztán egy óra múlva álló motornál megint nem. leszedtem a tetejéről a burkolatot, kézzel kicsit megpörgettem a motort és utána elindult. most két csavart hajtottam csak vissza a burkolatba és ha legközelebb nem indul el, akkor megint megpörgetem. így talán ki lehet szűrni, hogy a motor mondta-e be az unalmast...

 

 

 

Előzmény: cirki (4566)
2105Tamas Creative Commons License 2010.12.30 0 0 4568

Üdv.mindenkinek.Nincs véletlenül valakinek Thermo Top Z/C kályháról valami doksia?Kapcsolási rajz ilyesmi?Előre is kösz.Üdv.

Kefe07 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 4567

sziasztok!

 

nekem csak annyi a problémám vele hogy nem fűt. a kazán része levegös vagyis nem csatlakozik bele vizcsö. mikor bekepcsolom akkor a szürke dobozbol kattogás hallatszik. közben elindul a kazán csak meleg nem jön. eltelik 1kis idö, a kattogás megszünik a kazán megy tovább. a kapcsolooránál log egy 2eres vezeték (piros/fekete). ki tudja hogy mire van?  ja és mikor inditgatom a fütést akkor a legelsö bekapcsolásnál észlelni némi füstöt. ha az üzemanyagszivattyut direktbe kötöm akkor kattan. ha valaki esetleg td a problémára megoldást kérem jelezzen! elörre is köszi!!!

cirki Creative Commons License 2010.12.30 0 0 4566

Szia

 

Szoval akkor hasonlo a dolog - fusteregetes- . Ha szerencsed van akkor csak a vezerlobol a test lab forasztotta ki magat es azert dobja el a motort es azt konnyu orvosolni ugy hogy atdugod a motor test labat egy masik szabad test helyre (egyik oldala a 12polusu dugasznak mind test es a nem SC vegzodesu a kelyhad akkor a vizkeringeto nincs oda bekotve szoval lesz egy szabad test lab). Amit pontosan nem tudok hogy ha menet kozben szakad meg a venti fele a csatlakozas akkor leall-e a kalyha vagy nyomja a fustot mint allat a megszunt vagy gyengult legaram miatt.

Ha a vezerlo doglodik azt sajnos cserelni kell mert eleg keteselyes azt szetszedni a mugyanta miatt.

Előzmény: Törölt nick (4565)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.30 0 0 4565

kipufogón gázolajat csöpögni nem láttam, de nem is figyeltem. elég elduott helyen van a kipufogó vége. (nagyjából a pedáltér környékének megfelelő síkban a jobb oldalon)

 

maga a motor tavaly (akkor kezdte a 31-es hibakódokat dobálni) szét lett szedve, megpucolgatva/csiszolgatva. akkor sajna nem voltam itthon és a haverom csinálta. én nem láttam milyen állapotban volt, azt mondta nem volt vészes, de azért ráfért egy kis takarítás igazítás.

 

olyan viszont már néhányszer (5-6 alkalommal) előfordult, hogy normális futás mellett egyszer csak megszünt az égés és örültmód eregette a kék füsöt.

most meg a szokásos 31-es mellé írt egy 69-est (nem tudom mit jelent)  és egy 72-est (Überhitzungsfühler Kurzschluß - Túlmelegedés érzékelő rövidzárlat) hibát is.

egyébként tegnap még törölgettem a hibakód listát és próbálgattam indítgatni, de csak egyet kattan a relé, kicsit felpörög a vízszivattyú és ennyi.

Előzmény: cirki (4564)
cirki Creative Commons License 2010.12.30 0 0 4564

Szia

Bontottal nem biztos hogy elobre vagy mert az akarmikor megadhatja magat. Javasolnak egy szetszedest - kezugyeseget igenyel- es nezd meg a szenkefeket lehet csak felrekopktak,elfogytak,stb viszont ha jo allapotuak akkor lehet a vezerlo zakkant meg...

 

Olyant csinalt hogy menet kozben egyszercsak dol belole a fust vagy epp indulas utan csepeg a gazolaj a kipuffon ?

Előzmény: Törölt nick (4563)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.30 0 0 4563

egyre többször van 31-es hibakódom (brenner motor defekt). úgy tűnik nem úszom meg a cserét. nincs valakinek fölöslegben egy eberspächer motorja?

Vojnó Creative Commons License 2010.12.30 0 0 4562

bobo23!

Kicseréltem az izzítót...  nem lett jobb :os

 

Viszont észrevettem, hogy nem fut végig a fél óra,

az akku problémáitokból elgondolkodtam,

az érthetőség kedvéért:

Adott egy öreg dbw46, egy szintén öreg bmw.

Ennek a specialitása, hogy csak állófűtésként üzemel viszont van külön akkumlátor, aminek az állapotát nem igazán ismerem, de elképzelhető, hogy ezért nem fut végig az amúgy is nehezen beinduló kályha.

Ha jól sejtem nem diagolható ez a tipus még, illetve kiszerelve lehet tesztelni egységenként.

Hozzá adásként egy apróság, hogy a keringtető motor enyhén szólva "csapágyas" hangot ad ebben a hidegben az indulás 5 percében, fokozatosan elcsendesülve. Olyan mint amikor műanyag kupalot csavargatsz és "nyenyereg"  :) (szedtem szét tudom milyen belűről ez a keringtető)

Induláskor a vizhőfok a kékben marad, ezért a hatásfokára gyanakodtam, de így hogy végig sem fűti...

 

Lehet behozom az akksit, ezen a szilfásodámentesítésen elgondolkodtam.

 

Előzmény: bobo23 (4462)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4561

eberspächer kálya 69-es hibakód? senki?

Előzmény: Törölt nick (4553)
kocsisjan Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4560

Esetleg nem tudja valaki mi lehet a 1530-as programórámmal ( a szögletes), mert ha indítanám vele a kályhát a láng ikon kigyullad de a kályha nem indul el. Ha viszont még párszor megnyomom a láng gombot elindítja, adott esetben pont akkor, mikor a láng ikon kialszik!

A láng gomb és az ikon összehangoltan működik.

 

A T91 távvezérlő viszont hibátlanul működik, pedig Y-kábel köti ehhez az órához is!

 

Tanácstalan vagyok, talán az óra romlott el?

 

Köszönöm!

kocsisjan Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4559

Üdv!

 

Nem tudom mennyire ismeritek ezt a diag interface-t  Webasto kályhákhoz, de én vettem belőle és ma érkezett meg!

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200553854515&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Thermo Top Z/C kályhán próbáltam ki a 2.11 (!!!) Thermo Test programmal (az eladó adja hozzá a linket, ahonnan letölthető) és szerintem fantasztikus. Nem tudom mit kell tudnia egy ilyen kütyünek, de ez olvassa/törli a hibákat, élő üzemadatokat mutat, tesztelhetőek a komponensek, kalibrálható a CO2, stb...

RS 232 (soros) port kell hozzá, nem tudom az USB-soros átalakítóval megy-e.

 

Szállítással kevesebb, mint 30 Euro volt!!!

 

Lehet csak nekem új, de nagyon örülök neki :)!

 

Grandegabo: Nekem egy éve van CTEK 7000-esem + most Banner 100Ah-s akku van a 2.5-ös dízel Land Roveremben! Én nem vagyok elájulva ettől az akkumulátortól, -7 fokban összesen kb 100 perc kályházás után (egy délelőtt alatt, többszöri indítást jelent) már leáll a kályha alacsony feszültség miatt! Az akku pedig nincs egy hónapos! Viszont a töltő szuper, csak ajánlani tudom!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4558

jobb lesz tuti.

az én akksim szintén banner. 74-es, 2000 ccm D4D. már az akksi vásárlása után került bele az állófűtés a kocsiba és akkor mondta az akksinagykeres haver, hogy állófűtésel szerelt autóhoz nem a legjobb választás a banner. de akkor már fél éve megvolt. két éves korában kapott egy ilyen szulfátoldó töltést meg most kb 3 hete. ez lesz az ötödik téli szezonja. úgy néz ki ezt a telet még kibírja, de a következő szezonra már kap egy újat.

Előzmény: grandegabo (4557)
grandegabo Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4557

Vettem most egy nagyon fain kis mikroprocesszoros töltőt (CTEK), ami tudja, bízom benne ha néha ráteszem, tovább jó lesz..

Előzmény: Törölt nick (4555)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4556

(voyager 2001-es , elméletileg WTT C van benne, gyári kieg fűtés , egy jó ideje se kép se hang)

 

kocsim alá feküdtem, és megnézegettem a csatlakozót (6-pin)

 

csak a 6-os, 5-ös és a 2-es van bekötve

 

üzisziv. -  téli nyári -  diag    ha jól értelmezem itt a topikon talált leírást

 

ezt a  kocsi komputere indítja a diag szálon?

 

 

 

ha az 1-lábra kap 12 V-t akkor esetleg beindul? 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4555

a banner pont ezt a fajta "merítést" nem szereti. amúgy 2 évente illik rátenni szulfátoldó töltőre.

Előzmény: grandegabo (4554)
grandegabo Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4554

..és azért annyit még Én is hozzátennék hogy elég erősen megszipkázza az akkut akár egy 30-40 perc fűtés is, nekem a 100Ah-s Banner (gyári 74-es helyett) a 2 év gari időn belül beadta a kulcsot -nembiztos hogy a fűtés miatt- de erre gyanakszom..

A sok erőteljes merítés-feltöltés ciklustól állítólag hamar megfekszik a gépjárműindító akku..

Előzmény: Törölt nick (4551)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4553

Sziasztok!

eberspächer D5W S kálya 69-es hibakód. nem tudja valaki, hogy mit jelent? van két hibakód listám is, de mindkettőben a 65 után 72 jön.

mozil Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4552

sziasztok segitséget szeretnék kérni van egy webasto termo top z/c-d uj kájhám kaptam hozzá 2 zsák csovet vezetéket de sehogysem tudom összerakni a csatlakozókat szerintem nem ehhez való de szeretném berakni egy öreg G mercibe mivel inditáskor nemártana ha meleg lenne amotor meg vadászom és jólenne meleg autóba ülni 3 óra leskelödés után ha valaki beszerelné van egy uj benzineswebastó szárazlevegösöm meg egy uj barkasz kájhám ha valaki segitene tudánk üzletelni somogyban lakom előre is köszönöm 30/3851353

csaby74 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4550

köszönöm szépen,ki próbálom.

Előzmény: desike (4549)
desike Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4549

nyomva tartod a jobbra mutató nyilat,ekkor eltünik az óra,és megjelenik egy villogó antenna,ekkor a távvezérlön megnyomod a bekapcsoló gombot,kikapcsoló gombot,és ha jól csináltad akkor nem villog tovább az antenna a kijelzön.párositva van.

Előzmény: csaby74 (4544)
desike Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4548

ok.köszönöm,h megnézted.akkor marad az utastér fütése.csak meddig fogja birni a 80 ah akksi a napi 2x-i 40 perc fütést.

liili Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4546

Sziasztok!

 

Szeretnék érdeklődni, hogy valakinek esetleg elfekvőbe volna-e egy olyan bakelit "valamije", amivel az állófűtés által befújt levegő irányát tudom változtatni.Kamionba kellene.Sajna képem nincs, de a DAF kamionban mindkét ülés alatt, és a  volvóban is ilyen van.

-Korn- Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4545

Megnéztem a leírásban, de nem ír ilyen (be)állítási lehetőségről.

 

Előzmény: desike (4536)
csaby74 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4544
Előzmény: desike (4537)
eszimi Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4543

Esetleg vki nekem is tudna segiteni opel gyari d5ws kalyha diagjara nem csinal semmit mivel tudnam diagolni opcom kabel wagcom kabel van de ez asszem canbuszos.

eszimi Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4542
grandegabo Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4541

(a képen alul balra a +12V, jobbra -amelyik nem látszik -12V, bal felül az "out" a +12 kapcsolószál)

Előzmény: grandegabo (4539)
grandegabo Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4540

Az állófűtés biztosíték blokkját megkeresed és kiveszed az utastérventillátorét..

Előzmény: desike (4536)
grandegabo Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4539

Rajta van az óra hátulján, ha arra gondoltál melyik pin micsoda..

 

http://www.disco3.co.uk/forum/topic18773.html?view=next

Előzmény: balu.maci104 (4529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!