Keresés

Részletes keresés

matulek Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18661
Sziasztok. Kicseréltem a nappaliban kiegészítő fűtésre szolgáló eszközt. Mind a kettőt ingyen kaptam, majd egyszer egy légcsöves kandallót szeretnék.....Az új barna OHRA típusú, és a táblája szerint 6000 w. A régi super 2-eshez képest alig kell bele fát pakolni, jól tartja a parazsat, ha az oldalán található automata huzatszabályzót kis fokozatra állítom akkor is forróság van. Ismeri valaki ezt a típust? A neten valaki úgy hívja, hogy német folytonégő. Mit jelenthetett ez akkoriban? Gondolom, van vagy 30 éves már. Előre is köszönöm!
Palga79 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18660
ja, most látom hogy megoldódott a fejszés probléma! Jó munkát vele!
Előzmény: Palga79 (18659)
Palga79 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18659
A legjobb fejsze aminek a feje közepén van egy keskenyebb de vastagabb (szélesebb) rész. Na ez nem fog megszorulni. Én 4800-ért vettem, elég hosszú üvegszálas nyéllel. Örökös darab. Ja és ne vegyél 2kilósnál könnyebbet!
Előzmény: Nagy Edgár (18548)
Palga79 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18658
Én "kályhászsinórt" vettem, olyat ami vékonyabb szálakból van sodorva, ezt széthajtogatva kaptam kb. 3-4 mm vastagságú szálakat ami már jó lett a bekötőhüvely és a füstcső közé. 500 pénz volt egy méteres darab. Eredeti vastagsága kb, 1cm.
Előzmény: Eddy N (18543)
Nagy Edgár Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18657
Szia!

Ma felhívtam a kandalló garanciális szervizét! Elmondtam az általam tapasztalt jelenségeket! Nagyon készségesen elmagyarázta nekem a telefon túlsó vonalán lévő szakember, hogy bizony a Primo kandalló így üzemel! Ha működés közben kinyitom egy pár milimétert az ajtót, akkor dübörögve ég a fa! De a lényeg, hogy pont nem szabad a fának dübörögve égni, még akkor sem ha az ajtó be lenne csukva! Ugyanis a kályha túlmelegszik és károsodik és a tüzelőm is pillanatok alatt elfogy, és a hő is kiszalad a kéményen. Hát némileg megnyugodtam...

Egy másik felvetett témával kapcsolatban szeretném még a tapasztalatomat leírni! Eddig egy széles tollú 1,2kg-os vikingbárd szerű fejszével hasogattam a fát. Nagyon szenvedtem vele. Nem hasadt, és beragadt a rönkbe! Most vettem egy hasító fejszét! Nagyon meglepődtem, hogy a hasítandó tuskó alatt lévő tuskó is széthasadt, majd a fejsze megállt a földben! Ezzel kapcsolatban is köszönöm a tisztelt fórumozók tanácsát!

Örülök, hogy normálisan megtudjuk beszélni a felvetett kérdéseket!
Előzmény: djetta (18651)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18656

 Helló!

 látom értesz valamit a kéményekhez. Mondod : szét van fagyva a teteje.

 

 

 Így van. A kémények általában szétfagynak és nem a sav teszi tönkre azokat, mint a kéményesek állítják.

 Csak a savval való riógatás hatásossabb !!

Előzmény: djetta (18653)
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18655
Üdv ez meg bontott anyagból épült kályha jobban mondva szét bontottuk ert nem fütött eredeti állapotába és egy ijet készítettünk belőle tüztér mélysége 70cm magassága 50cm ajtó mérete 42×50cm kémény mérete20×20cm 10 m magas. Ez nem keringeti a meleglevegőt ez hagyományosan füstgáz keringetésével a füstjáratokban müködik. a tüztér felmelegedik gyoran ezért pedig a füstjáratok is melegednek gyorsan ez álltal jobb a huzat nincsen visszafüstölés mivel az első járat a kémény előtt van ezért melegen tartja a kéményt is ezzel a huzatot fentartani volt a cél. ami állandó üzei meleget produkálhat.
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18654
djetta Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18653
Ha ennyire nem ég, akkor szerintem is a kéménnyel lehet gond. Nézd meg, hogy nincs-e valami eltömődés benne.
Nekem is eszembe jutott, hogy volt valami csomagolás karton darab a füstcsonk előtt, de az már át égett volna szerintem, ha véletlenül bent maradt.

Az én kéményem 14*14-es max. 5 m magas, és a végén még egy rozsdás 150-es csődarab is van benne szélkakassal.
A téglák szét vannak fagyva a tetején, szóval rá fér már egy kis törődés, de még így is kiválóan müxik.

Szerintem tök jól lehet fűteni ezzel a kályhával, de messze nem fűti ki az ígért 120 légköbmétert.
Nekem az az érzésem, hogy pillangószelep nélkül az eget fűtöm sajna.
Előzmény: djetta (18651)
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18652
ez központi fütésre kötött kályha tüztébetéttel falazott füstjárattl elöl hátul nyitható ajtókkal saját tervezésü-kivitelezésü.zárt fütési rendszerre kötve
djetta Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18651
Szia!

Ha kijön a szénmonoxid, akkor kijön a füst is, és azt megérzed, meglátod.
Én akkor zárom be az ajtót teljesen, amikor már nagyon jól ég a fa, és már elég jól bemelegedett a tűztér, van parázs rendesen.
Nekem résnyire nyitott ajtón keresztül nem jön vissza semmi.
Ha jobban kinyitom, akkor persze visszafüstöl.
Előzmény: Nagy Edgár (18607)
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18650
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18649
tangerine Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18648
A "beszúrás"-sal kell beletenni a hozzászólásba, mert egyébként hiába töltöd fel.


Előzmény: tüzvarázs (18647)
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18647
Valaki tud segteni? nem tudok képet fel rakni odág eljutok hogy feltöltés megjelenik rámegyek hogy fel vesz aztán semmi csak az üres hozászólás
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18646
ez egy hátulról is füthető kályha
adiboy Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18645
Köszönöm a tanácsot! Így már bele merek vágni a vásárlásba!
Mindenkinek szép napot!
Előzmény: tüzvarázs (18637)
Émile Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18644
 Bizony a kandallónak - a szónak - varázs ereje van. Pedig ezek a kandallónak csúfolt kályhák sokszor a vaskályha minőségnek is nagyon gyengék  !!
Előzmény: sanyooo (18629)
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18643
Na itt a kályha első fázisa
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18642
De jó csak nem tartós kifog potyogni de talán ezt a fütési szezont kihuzhatod vele igy de jövőre mindenképp ujra kell rakni az biztos keverés arány az hogy viz helyett vizüveggel kevered össze samottlisztet. de jól locsold be ahol kenni akarod és miután át nedvesedett akkor kned fel csak mert ellenkező esetben kipottyan ujra de ezek csak alkalmi megoldások mert bizony ujra rakás na ezért jó a tüztér ott nem potyoghat ki az ajtónál a samott mert cserélhető.
Előzmény: zlota (18640)
gedeonusz Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18641

Üdv.! Van valakinek tapasztalata az alábbi kandallókályhákkal kapcsolatban?:

 

Radeco Torino K

Radeco Lux

 

Az előbbiben nem samott, hanem vermikulit van, erről sem tudok semmit.

Egyébként csak fűtés kiegészítésként akarom használni, a cél a gázszámla lejjebb szorítása.

 

zlota Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18640

Köszönöm!

 

Esetleg közben vízüveg+samotport tudtam szerezni(mondjuk nem tudom a keverési arányt sem)

Ez nem lenne oda jó?(hamár egyszer van...)

Előzmény: tüzvarázs (18599)
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18639
itt pár kép olyan kályhaáról amiről írtam már eddig
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18638
Hát ezeket a kályhákat-kandallókat kizárólag időszaki-kiegészítő fűtésre készítik.ami nem egyezik a mi elgondolásainkal. mert bizony ez azt jelenti hogy: az időszaki-kiegészítő fütés-azt jelenti hogy heti 1 alkalommal max 13 órás időtartamra ég benne a tüz. Na mi pedig ugye ha fütünk akkor fütünk -nem a kályhát kíméljük ebből adódnak a problémák .meg aból hogy nem tályékoztatják a vásárlókat mit is vesznek meg.De tehát arra a célra amire készítették arra tökéletesek ezek a kályhák-valóban lehet velük füteni -és bizony vannak emberek akik erre kényszerülnek hogy ijennel fütsenek Csak az élettartam jelentősen csökken 3.4 évre max 6 évre. aztán ki lehet dobni.
Előzmény: napalm. (18630)
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18637
Ez amit fel vázoltál az a kémények építésére vonatkoznak ha jó a huzat megfelelő a magasság is akkor 2.5m hosszú lehet a cső mert ezek a tipusok nem nagyhatásfokuak a kékényen kilépő hő itt elég magas tehát felhajtó erőkén mőködik melegíti a kéményt csak töbször kell tisztítani -vagy errea célra alkalmas pl antikoxot égetni ez kipucolja rendesen a csövet- persze -nem hulladék -és vizes fa égetésnél.
Előzmény: adiboy (18632)
newPenion Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18636
"...lehajolni, bele nézni, még a samott téglát is kivettem..."

Akkor örülnénk, ha megosztanád a tapasztalataidat.
Kérlek vázold fel, hogy mire kell ilyenkor figyelni, mi miért nem ajánlott?

Illetve mit javasolsz annak aki szeretne a hidegebb nappalijába némileg melegebbet, de mindösszesen 75 ezer forintja van, hozzá?
Előzmény: sanyooo (18631)
dorina17 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18635
Szia!

"lesz kályhám de nem ilyen"

Van akinek az 50 ezer forint is sok pénz nekünk is ilyen olcsóbb fajta van és alig tudtuk rá összekaparni a pénzt természetesen ha gazdagok lennénk lehet jobbat vettünk volna
de hidd el ez is lehet jobb mint a semmi és NEM KUKÁBA VALÓ!!

Több ismimnek is van és felébe jönnek ki mintha gázzal fűtenének ez is valami nem??

Eleinte rá kell jönni a begyújtás tecnikájára szép is lenne ha mindenki azonnal kidobná azért mert "csak" 50 ezer forint volt


a mienk is nagyon jól melegít és szépen ég pedig 43 ezerbe került
Előzmény: sanyooo (18631)
napalm. Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18634
ha kályhát akarsz vegyél spaheltet.;)
ha jobb fűtőeszközt szeretnél ne kályhát akarj;)
Előzmény: sanyooo (18631)
napalm. Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18633
pedig kár leszólni.
vagy van minimum fél millád egy nooormális kandallóra, vagy veszel egy ilyen kandallókályhát. ami használható a híresztelésekkel ellentétben.
és nem mindenkinek van akkora büdzséje hogy építtessen;))
Előzmény: sanyooo (18631)
adiboy Creative Commons License 2010.10.08 0 0 18632
Sziasztok!

Találtam egy "szakszerű" ?! választ a korábban feltett kérdésemre.

Mekkora távolságra helyezhető el a kandalló a kéménytől?

Ideális esetben a tűztér tengelye egybeesik a mögötte elhelyezett kémény tengelyével. Az esetek többségében azonban ez nem teljesül. Ilyen kéménybekötéskor beszélünk elhúzásról. A Magyar Szabvány szerint a kémény elhúzása nem haladhatja meg a függőlegestől számított 30°-t, és ez is a vízszintesen mért 3 méteren belül engedhető meg.
A kéménybekötésnek a kandalló kupolájában "illik" lennie, ezért a kandallót a kéménytől annyira helyezhetjük arrébb, amennyire a kupolája engedi.
Általánosságban azt mondhatjuk, hogy szemben álló kandallónál a kémény-, és a tűztér tengelyének távolsága max. 35-40 cm lehet, sarok és angol stílusú ún. "dobozos" kandallónál ez az érték elmehet akár 1,5 m-ig is.

Ha jól értem, akkor az én kandallómnál ez max 1,5m lehet ????


Előzmény: adiboy (18601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!