az idődilatáció és az egyéb relativisztikus faramuciságok szintén a fény véges terjedési sebességével vannak összefüggésben
Akkor neked külön felteszem a kérdést:
Szerinted végtelen jelterjedési sebesség esetén (felvillan valami a világ végén és mi abban a pillanatban meglátnánk) mekkora lenne az idődilatáció a rel elmi (fényszignálos) idődilatációhoz képest ? (Kisebb, nagyobb, végtelen, semekkora=0 vagy egyforma?)
> "A részecskefizikában a csalás már a súlyos tömeg és a tehetetlen tömeg egyenlövé tételénél kezdödik. " A jelenlegi, kísérletekkel alátámasztott részecskefizikai elméletekben egyáltalán, még fogalom szintjén sem szerepel a súlyos tömeg. A Standard modellben ugyanis nem szerepel a gravitáció. De azért csak hazudozz összevissza, ahogy jól esik, hátha valaki mégis elhiszi neked.
> Még a NASA is emlegeti Galilei állítólagos pisai ejtökisérletét, meg rengeteg más fizikai nagykönyv. Na és? Ha volna minimális természettudományos érzéked (meg tudománytörténeti ismereted), akkor tudnád, hogy nem a ferdetornyos dobálás az "UFF" alapja. Még történetileg se. (Amúgy nem tudom, hogy te milyen"fizikai nagykönyveket" olvasol, én speciel n éve olvastam, hogy Galilei nem dobált le onnan semmit; mintha amúgy ez nem lenne amúgyis mindegy...)
> Honnan veszed a vegyészi végzettségemet???? Oké. Mondjuk, hogy egyszer valaha elvégezted a fizikus szakot. De hogy most nem vagy "kutató részecskefizikus", csak egy futóbolond, az hétszentség.
"A részecskefizikában a csalás már a súlyos tömeg és a tehetetlen tömeg egyenlövé tételénél kezdödik. "
A csalás már kb. 40 évvel Galilei halála után kezödött. Galilei a szabadesés egyetemességét a leejtökön történö mozgások tanulmányozásából extrapolálta. A pisai ferdetornyon soha nem végzett Galilei ejtökisérleteket. Ezek dokumentációja nem található meg Galileitól irásban ránk fennmaradt hagyatékában.
A pisai ferdetornyos kisérlete rajongói találták ki. Ez a csalás kezdete volt. Még a NASA is emlegeti Galilei állítólagos pisai ejtökisérletét, meg rengeteg más fizikai nagykönyv.
Az UFF-t, tehát az m(g)=m(i)-t, alátámasztó ejtökisérletek leírása Galilei óta is hiányoznak a szakirodalomban. Csak hivatkozások vannak Galileire, anélkül, hogy ö elvégzett volna ilyen kísérleteket. Mi ez, ha nem csalás?
A gyorsítókban én az elektrodinamika létjogosultságát látom, nem a specrelét. Ez nagy különbség, nem furcsa kijelentés, nem tévedés és nem szándékos hitelrontás. Biztos vagyok benne, hogy itt nem tévedek.
Ezt meg a fizikai tudásom legszorosabb értelmében és a tudományos tapasztalataim alapján mindenki szemében ki tudom mondani:
"A részecskefizikában a csalás már a súlyos tömeg és a tehetetlen tömeg egyenlövé tételénél kezdödik. "
A kijelentés kísérleti eredményekböl és ezeknek a fizikában történö kezeléséböl származik, és nem a szájíz dolga. Ezen az sem változtat hogy még Einstein is hitt az UFF-ben.
Privatti. A kiinduló képlet amivel számoltak a Hafele kísérletben, mint olyan, csak fikciónak tűnik, mert még az SRE- ben sehol nem találkoztam vele, abban a formában. Más okból viszont itt már levezettük, és úgy emlékszem, hogy nm kifogásoltátok:
dT'/dT = (1+v*u/c^2)/(1+(v/u)^2)^0,5
ahol u= (x2-x1)/(t2-t1)
Ez sehol nem hasonlít a Hafele félében leírtra, és nem is azt az eredményt adja, bár a nagyságrendje közeli. Csak mondom. És szeretném megérteni hol hibás az én levezetésem.
Továbbá semmit nem tudhatni arról, hogyan csekkolták az eltelt időt, a két órával? Honnan hová mentek milyen jelek? Azért ennyire szűkszavúnak nem lenne muszáj, hogy legyenek?
Neked az elsö erkölcsi kötelességed egy hitelrontó célzatú kérdésedért nyilvánosan bocsánatot kérni tölem, akiröl tudod hogy részecskefizikus és mégis meg mered kérdezni,
mi az a részecskegyorsító?
Ez a kérdés nem csak mellesleges hanem a háttere ostoba minösítésü is.
A célja meg hitelrontás.
A 'becstelen' kifejezéssel meg járjál vigyázatosan, jó?
> Megadtam már rengeteg kisérleti eredményt, ahol a súlyos tömeg és a tehetetlen tömeg több ezreléknyi nagyságú > különbsége kimutatkozik. Egyáltán nem vagyok az 'egy' ejtökisérletemre utalva, ami kimutatta az UFF sérését.
Lehetne ezt a "rengeteg kísérleti eredményt" konkretizálni? Mert én határozottan nem emléxem, hogy mutattál volna akár csak egy ilyet is, az egy darab (fejre)ejtőkísérleteden kívül.
> Jó, jo! De csak azt publikálják amit a cenzura megenged! Hát, ha azt cenzúrának nevezzük, hogy nem hajlandóak minden légbőlkapott f@szságodat azonnal címlapon lehozni...
A fényórával való példálózás nekem is bántotta mindíg is a " csőrömet", hiszen a labdaként ide-oda pattogó foton képe teljes mértékben nem igaz. Ha a fotont kvantummechanikai leírással fogadjuk el, akkor fényórát nem lehet készíteni, hiszen mihelyst azt a fotont detektáljuk, az többet nem pattoghat, mert a mérőműszer "lenyelte". Persze a fotonóra csak a szemléltetés kedvéért van, de próbáljunk egy olyan "szerkentyűt" megalkotni, ami ezt a próbát is kiállja.
A Föld a Nap gravitációs terében mozog és forog, valamint a saját gravitációs mezeje is befolyásolja a körbefutó fénysugarakat. A forgás miatt nem lehet szimmetria kelet és nyugati irányban. A Hafele-Keating kísérlet éppen ezt mutatja ki.
Persze: forró cigarettahamu esett a tartályba, és annak a melegét 'magfúzióból származó hőenergia'-ként azonosították, csak sehol a világon nem sikerült a dolgot reprodukálni (csak Magyarországon!!).
De van még egy gond, amit már többezerszer elmondtam, de úgy látszik mindig újra el kell mondanom. Tegyük a tükröt körbe a Földön, fusson egy futó keletről nyugatra, egy másik nyugatról keletre. Az általad elmondottak szerint mindkét futónak egyformán kellene az órájának lassulnia, viszont a Hafele-Keating kísérlet szerint ez nem így van!!! Attól, hogy sokszor elmondod, még téves marad: a Föld forgása miatt a két irány nem szimmetrikus.