Keresés

Részletes keresés

advocatusdiaboli Creative Commons License 20 perce 0 0 1296250

SOKKAL TÖBB jött be.

És még tavaly is sokkal alacsonyabb kamatokkal lehetett finanszírozni (külföldről) az országot.

 

Amúgy a 2008-as válság meg pont azért ütött rajtunk olyan nagyot, a többieknél is nagyobbat - mert a fletó-féle elqrás után éppen zajlott a költségvetés konszolidációja, és egy eleve súlyosan megszorításos fázisban kaptuk a nyakunkba. A vitathatatlanul kókler és dilettáns szoclib banda legalább azt kétszer is bebizonyította, hogy a felelősségérzetnek az az elemi minimuma mégis megvan (vagy akkor még megvolt) bennük, hogy a saját elqrásukat nekiálltak rendbe tenni, még annak a tudatában is, hogy ebbe bele fognak bukni. Bár fletó esetében ez azért kérdőjeles, hiszen megfutotta  felelősség elől - de legalább nem tett másoknak keresztbe.

Most viszont reális a veszélye annak, hogy a végén esetleg pont azért esünk tényleg bele a szakadékba, mert a basi saját hibájának köszönhetően kialakuló helyzetet nem lesz hajlandó nyilvánvalóan nagyon népszerűtlen lépésekkel konszolidálni - még akkor sem, ha aztán csőd(közeli) helyzet lesz belőle.

Előzmény: Eugene H. Krabs (1296247)
advocatusdiaboli Creative Commons License 30 perce 0 0 1296249

Tessék rícsörke, akkor MM kompatibilis formában: 

 

Azzal semmi baj, hogy te még a "régi rendszerben" végeztél. Én is. Én bent maradtam a BME-n, és pont abban az időszakban volt szerencsém oktatni-asszisztálni, amikor a bolognai-átállás zajlott. Vegyesek is voltak az érzelmeim, pontosan láttam-látom, hogy veszítettünk is ezzel, ahogy nyertünk is. Értelemszerűen csak úgy lehetett sokkal több diákot bevonni a felsőoktatásba, hogy alacsonyabbra kellett tenni a lécet - másrészt némi élettapasztat birtokában meg azt mondom, hogy igenis szükség van az akár fölöslegesnek tűnő képzésekre is, mert pont a gyenge-közepes képességű emberek azok, akikből sokkal, de sokkal többet tud kihozni az, ha jóval képzettebbek. Az igazi géniuszok akár autodidakta módon is géniuszok lesznek, amit nem tudnak, arra rájönnek, vagy legalábbis tudják, hol és hogyan nézzenek utána - a legfeljebb átlagos képességű, nem kreatív gondolkodású messze elsöprő többségnek viszont igenis ezt meg kell mondani-mutatni-tanítani.
Egy közepes képességű fiatal egy nyökögve-vergődve megszerzett üzemmérnöki diplomával is később százszor jobb CNC technikus, akár önálló autószerelő vagy építési vállalkozó lesz, mint egy, a szakmát valójában mindig csak részleteiben és alulnézetből látó szakmunkás - ráadásul a tehetség is nagyon sokszor menet közben bukik ki, egy sereg végül igen sikeressé váló orvosról-építészről-mérnökről középiskolában vagy akár egyetemi évei alatt sem volt még sejthető, hogy "van benne potenciál". Szóval ma már nem tartom bajnak azt, ha úgymond "fölöslegesen képzünk" embereket, mert ilyen valójában nincs, semmilyen képzés sem fölösleges, és úgyis csak utólag derül ki, mire is volt ez jó - és általában egy képzettebb társadalom minden téren sokkal rugalmasabb, alkalmazkodóképesebb.


A szétaprózódott oktatás hatékonytalanságáról szóló véleményedet nagyjából értelmezhetetlennek tartom - az oktatás nem gyári szalagtermelésről szól, egy falusi iskolában kis csoportokban is lehet igen jó színvonalú oktatást produkálni (bár sajnos nem ez a jellemző) - és egy csilivili felszereltségű iskolában is rosszat (ahogy az meg is esik), és nem attól lesz egy előadás sem jó vagy rossz, hogy maréknyi, vagy éppen több ezer ember előtt egy sportcsarnokban tartják... Persze, a jogi-gazdasági képzések alapvetően nem gyakorlati jellegűek, lehet "nagycsoportos foglalkozásokat" tartani, de a természettudományos oktatás igazán értékes része a gyakorlati képzés, a laborgyakorlatok és hasonlók - amelyek eleve nem is tarthatók tömegeknek. Vezettem éppen elég ilyet, és most is oktatok, és amit viszek, az félig elméleti, félig gyakorlati, és kb: 15-20 főnél nagyobb csoportnak nem is lehetne egyáltalán már csinálni, már az is sok, akkor jut el minden információ megfelelő módon mindenkihez, ha 8-12 főnél nem vagyunk többen. Elhiszem, hogy ahol könyvelőt vagy jogászt képeznek, ott az tűnik hatékonynak, ha egy sportcsarnokban több tízezer ember előtt tartanak előadást - ám valójában ez nem hatékony (messze nem az), hanem simán csak olcsóbb (látszólag).


De a végén úgyis vizsgáztatni, az átadott ismereteket ellenőrizni kell, azt meg megint nem lehet tömegesen csinálni.


A vita viszont nem erről szólt, hanem a kierőszakolt alapítványi modellről, aminek azonban az oktatásunk jövőjéhez semmi, de semmi köze sincs (pontosabban annyi van, hogy ez fogja tönkretenni), hanem ez csakis és kizárólag szokás szerint pénzről és hatalomról szól. Arról, hogy a NER megneszelte, hogy itt nagy pénzek vannak, adott esetben hatalmas beruházásokat is finanszíroz az EU, és megszerezve a teljes kontrollt felettük, ezt is magukhoz tudják becsatornázni.



Személy szerint a katasztrófát abban látom, hogy a globális gazdasági-műszaki trendváltozások és a hazai elkeserítő demográfiai trendek miatt az egész közoktatás amúgy is alapvető reformra szorulna, nem megfelelő hatékonyságú az alap- és középfokú oktatásunk sem, sokkal gyakorlatiasabb ugyanakkor jóval szélesebb spektrumot lefogó oktatást lenne muszáj adnunk a fiataloknak, hogy a mai világban jobban boldoguljanak, a felsőoktatás is tényleg átszervezésre szorulna (már csak azért is, mert tényleg ott tartunk, hogy a 15 évvel ezelőttihez képest kevesebb a diák, több az oktató) - ám a NER diktatórikus beavatkozásai oda fognak vezetni, ami a nyugdíjrendszerrel is történni fog: minden változtatást elhiteltelenít teljesen az, hogy jóformán soha nem a tényleges jobbítás szándékával nyúlnak hozzá bármihez is, hanem simán csak lopni és saját akaratukat ráerőszakolni akarják mindenre. Generációk számára fog katasztrófát jelenteni, hogy a MANYUP ellopásával elérték azt, hogy ebben az országban talán soha többé nem lehet államilag szervezett tőkefedezeti nyugdíjpillért újra sikerrel beindítani, mert többé nem fogja senki elhinni, hogy 10-20-30 év kuporgatása után nem jön egy újabb O1G, és nem lopja egyszerűen el az egészet. 

 


Igen, reformálni kellene a közoktatást is, de a basi nem ezt akarja, hanem ellopni a forrásokat saját célokra. És ezt látja mindenki, és az eredmény az lesz, hogy minden változásnak keresztbe fog feküdni mindenki. Katasztrófa, ami zajlik, a most totálisan lerombolt közbizalmat GENERÁCIÓK alatt lehet majd újra felépíteni, ha minden szub-optimálisan alakul, akkor a basi az országot a XXI. század zömére/egészére már most vakvágányra tolta, az új török hódoltságként fogjuk emlegetni, olyan nehezen fogunk talpraállni belőle - ha egyáltalán sikerül...

Burgi90 Creative Commons License 1 órája -3 0 1296248

A reálbérre is érdemes egy pillantást vetni 2002-2010 meg mondjuk 2014-2022 között... de akár 2010-2018 között is, mert az is sokkal jobb volt...

Arról nem is beszélve hogy Orbáncék "rémkormányzása" alatt lett európai szintű a foglalkoztatási ráta...

 

Nem véletlenül nyerik a választásokat újra és újra. Az emberek érzik hogy jobban élnek, ez van.

Az hogy most a covid háború energiaválság trióban találtok pár rosszabb adatot, miközben az EU ki akar minket véreztetni, nem jelenti azt hogy nem kormányoznak sokkal jobban mint a szoci szakértők.

 

De majd 2026-ban leváltjátok ha annyira "elkúrta" Orbán. Hehe. Vagy nem. :))) 

 

Előzmény: Eugene H. Krabs (1296247)
Eugene H. Krabs Creative Commons License 1 órája 0 1 1296247

2006-ban világgazdasági pénzbőség volt,

 

Tavaly is több EU-s pénz jött be mint 2006-ban. Plusz csodakormányzás van, belpol stabilitás, nem létező ellenzék. Lehet persze hasonlítgatni, nyilván sose lesz ugyanaz a külső körülmény. 

 

A fletó féle elqurást se vitatja senki, de se vitasd az egyre nyilvánvalóbb orbánit. 

Előzmény: Mr Reacher (1296245)
Burgi90 Creative Commons License 1 órája -1 0 1296246

CsodaNémetországban is recesszió volt tavaly. Az EU meglop minket, mire számítottál? Szárnyalásra?

Egyébként idénre, jövőre már az egyik legerősebb GDP növekedés nálunk lesz az egész EU-ban, az IMF szerint is. 

 

Azt is elegánsan kihagytad hogy a szocik 02-10 között végig ilyen elkúrós számokat hoztak, ami pl. a hiányokat illeti, miközben az államadósság ezerrel nőtt....

Előzmény: Eugene H. Krabs (1296244)
Mr Reacher Creative Commons License 1 órája -1 0 1296245

2006-ban világgazdasági pénzbőség volt, a régiós országok éltek is vele. A tavalyi évben hogyan áll az összehasonlítás?

Előzmény: Eugene H. Krabs (1296244)
Eugene H. Krabs Creative Commons License 1,5 órája 0 2 1296244

Fletó az elkúrós 2006-ban 0,5% gdp növekedést ért el 10% költségvetési hiány mellett.

 

Tavaly - 0.8% növekedés (tehát MÍNUSZ) 6.7%-os hiány mellett. 

 

 

Előzmény: Mr Reacher (1296230)
Burgi90 Creative Commons License 1,5 órája -3 0 1296243

Itt nem divat adatokkal jönni, nem tűnt még fel?

Pl. ha KSH-s adatot hozol, arra rá fogják mondani hogy az nem igaz, mert hazudik a KSH. Csak hogy tudd.

 

 

 

Előzmény: Mr Reacher (1296242)
Mr Reacher Creative Commons License 1,5 órája -2 0 1296242

Tök jó ezt így belökni, de mivel támasztod alá? Nem szubjektív, hanem számokkal alátámasztott érveket várok. Tudod, gazdaságpolitika.

Előzmény: Omar Khajjám (1296241)
Omar Khajjám Creative Commons License 2 órája 0 2 1296241

A Fidesz az elmúlt években kb. min 20 évre vetette vissza az ország fejlődését.

Előzmény: Mr Reacher (1296210)
barangolo_11 Creative Commons License 2 órája 0 1 1296240

(évente adja ki a könyveit a gazdasági témákban, már a megjelenés pillanatában bestseller mind...)

 

pistánál jóval több pénz, érték van, csak szándékosan alulbecslik, ezt olvastam, amikor elkezdték csak sorolni a pesti pecókat a feltüntetett árakkal..

és akkor a külföldi, ismeretlen szállodák, szállodaláncok sehol sem számolódnak be..

Előzmény: ÁtlagFf_1963_3 (1296235)
Mr Reacher Creative Commons License 2 órája -3 0 1296239

A k-va nagy elkúrás mellett az elmúl 5-7 évben végbement szlömösödés, lerohadás gondolom nem akkor probléma.

 

Ezt most gazdaságpolitikailag, vagy szociálpolitikailag állítod?

Előzmény: barangolo_11 (1296237)
Mr Reacher Creative Commons License 2 órája -1 0 1296238

Olvastam, hogy tavaly 330 millárddal, 50%-al növelte vagyonát. 

 

Ezt is olvastad, hogy nekem címezted a szösszeneted?

 

https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=167010789&t=9107456

Előzmény: ÁtlagFf_1963_3 (1296235)
barangolo_11 Creative Commons License 2 órája 0 0 1296237

"Hidd el, egy-egy konkrét kormányzati döntést, én is kritizálok."

 

kicsi az adóterhelés az országban? egyes multi ágazatokat - a la dikki - jobban kellene szívatni?

 

és utána meg csodálkozás jön, hogy miért k-va drága is minden + ársapkával fenyegetőzünk?


A k-va nagy elkúrás mellett az elmúl 5-7 évben végbement szlömösödés, lerohadás gondolom nem akkor probléma.

És van nagy pillogás is, hogy a "normális" beruházás miért oda, és miért nem ide jön.

Előzmény: Mr Reacher (1296210)
ÁtlagFf_1963_3 Creative Commons License 2 órája 0 1 1296236

Nálad is csak az érvek hiányoznak. Csak tekergés van.

Előzmény: orgonatündér (1296234)
ÁtlagFf_1963_3 Creative Commons License 2 órája -1 1 1296235

Ugye Lölő pályafutása megvan?

Ez a szuperember a Basi kormányzása alatt mutatta meg zsanialitását. Olvastam, hogy tavaly 330 millárddal, 50%-al növelte vagyonát. A Basi veje meg elérte a 100 milliárdos vagyont. És mind ezt a Basi regnálása alatt, kizárólag állami megrendelésekből.

De te ugye ebben semmi kivetnivalót nem látsz, mert rosszabb esetben a Basi hasznos idiótája, jobb esetbe a Basi-rendszer haszonélvezője vagy. Elvtelenül véded a Basit.

Előzmény: Mr Reacher (1296230)
orgonatündér Creative Commons License 2 órája -2 1 1296234

"Jól van Stan, ne lovald bele magad!"

Előzmény: advocatusdiaboli (1296232)
,m,1710 Creative Commons License 2 órája 0 0 1296233

Trianon? oke, hát lrgyen

 

De Europába manapság nemsokan akarják a hirdetett "béke politikát" mert nembiznak meg a oroszba

és azt mondják: Ha a ukri megadja magát ahogy ez a békepolitika hirdeti, (De nemmondja k)i

akkor a "háborus pártiak" is veszélybe lesznek a jövöbe, ha a orosz továb akar terjeszkedni

 

ezért nem "béke"partiak ezért europa elutasitotta ezért lettek szankciok, ezért fegyverzik a ukrit

anak reményébe,hogy végetvetnek örökre a agresszionak

semi más

A államfö hirdethet amit akar, de nincs rá vevö europába ez a ember inkáb benzint önt a tüzre

Világ politikus akar leni, mert kinölte kis országát

Előzmény: zdcmchy (1296215)
advocatusdiaboli Creative Commons License 3 órája 0 3 1296232

"Fletó az elkúrós 2006-ban 0,5% gdp növekedést ért el 10% költségvetési hiány mellett. Ezt nem tudod semmivel mentegetni. "

 

Hol látod te fanatikus, hogy mentegetem b+, hol, hol, hol?????? Soha életemben nem szavaztam erre a baromra, sitten volna a helye!! A böszödi beszéd után is - olvassad vissza - az volt a véleményem, hogy le kellene tartóztatni!

Egyszerűen a tényeket valóban objektívan nézve azt látom, hogy ami most zajlik, valójában még rosszabb, és kizárólag azért tűnik (most már tényleg csak egy paraszthajszállal, sőt, sok téren már semmivel sem...) jobbnak, mert maguk a külső-belső körülmények voltak sokkal jobbak. Ha fletó annyi pénzből gazdálkodhatott volna, mint a basi, nem lett volna elqrás.

A költségvetési hiányra meg már hiába mutogatsz, gyakorlatilag ugyanakkorát produkált mostanra a basi is, mint fletó az elqrás csúcspontján. Százalékosan. Nominálisan már inkább ne is emlegessük, minden idők legnagyobb hiánya evör. Tedd ki a dicsőségtáblára...

Előzmény: Mr Reacher (1296230)
advocatusdiaboli Creative Commons License 3 órája 0 2 1296231

Csak a manyup volt GDP arányosan 10%-os egyszeri tétel, és 1.5% éves szinten csak a járulék átirányítás (ami viszont folyamatos volt).

Az EU hozzájárulása meg egészen példátlan, a sokat emlegetett 2015-ös évben GDP arányosan közel 10%-ot jelentett, csupa olyan tétel, amivel Fletó nem számolhatott, vagy egyenesen nála mínuszként jelentkezett.

 

Ja, és ugyebár 2%-al emelték az ÁFÁT, bevezettek egy sereg "átmeneti" különadót, amik azóta is megvannak, és folytathatnánk. Több adót fizetek én is, mint valaha. Folyamatosan kevesebb bevételből!

 

Egy Ferrari meg egy Trabant kering a Hungaroringen, és a Ferrarit lassan befogja a Trabant, de még előtte van, még picit gyorsabb nála. Te ebből próbálod levezetni, hogy a Ferrari sofőrje jobb, hiszen, bár már nem sokkal, de még mindig előzi a Trabantot.

A valóságban a Ferrari sofőrje messze-messze nagyobb pancser a Trabanténál, még akkor is, ha az is pancser, és lehet, hogy ha egy kicsit ügyesebb és edzettebb fazon kimenne egy bringával, mindkettőt leverné...

 

Előzmény: Mr Reacher (1296229)
Mr Reacher Creative Commons License 3 órája -2 0 1296230

Fletó az elkúrós 2006-ban 0,5% gdp növekedést ért el 10% költségvetési hiány mellett. Ezt nem tudod semmivel mentegetni. A makroökonómia tankönyv szerint az állam 1%-os költségvetési hiánnyal, mint stimulussal 1% gdp növekedést tud elérni. Ez tankönyvi tétel, bizonyítani lehetetlen, mert nem lehet B próbát tartani. Nem lehet visszatekerni az időt, hogy kipróbáljuk, mi történhetett volna "ha". A tankönyv szerint elkúró tényleg egy nagy elkúrást csinált. Ugyanebben az évben a régi elszaladt mellettünk.

 

 

Előzmény: advocatusdiaboli (1296228)
Mr Reacher Creative Commons License 3 órája -2 0 1296229

A 2002-es oszlopból mennyit vegyek le? És a 2012-esből, 2016-osból? Mennyi a az egyenlege GDP arányosan a visszaszerzett vagyonnak, és az 1998 előtti szisztéma visszaállítása miatti több nyugdíjkifizetésnek?

Előzmény: radiatorjavitas (1296226)
advocatusdiaboli Creative Commons License 3 órája -1 3 1296228

Nem, az a hiba, hogy NEM ÉLT JÓL A LEHETŐSÉGGEL.

 

Egyszerűen nem látszik a mutatóinkon ez a szó szerinti pénzözön. Mind a növekedési, mind a pénzügyi egyensúlyi adataink jóformán statisztikai hibahatáron belül javultak, leginkább stagnáltak. Egész egyszeren NEM LÁTSZIK RAJTUK A PÉNZ.

 

Mutasd meg a grafikonodon, hogy hol látszik mondjuk a 2015-ös adaton az, hogy a basi abban az évben de facto kétszer annyi pénzből gazdálkodhatott, mint fletó az elqrás idején???

 

Az látszik, hogy pont ezekben a példátlanul forrásbőséges években lett hirtelen a szó szerint büdös nagy semmiből az ország leggazdagabb embere lölö, meg a sajátláb-nemzetveje és hasonlók. Ez látszik, semmi más. Az látszik, hogy a költségvetés hatodát-nyolcadát értelmetlen dolgokra egyszerűen elpazarolták bármiféle későbbi haszon-fejlődés nélkül csak azért, hogy ennek a pénznek a 20-30%-át fizikálisan ellophassák. Ez látszik.

 

Aki nem vak, annak látszik, neked nem látszik - mert nem akarod látni, csak mondod, mondod a magadét...

 

Nem tűnik fel neked, hogy már az EP meg az USA kormányzata is nyíltan köztörvényes bűnözőként kezeli ezt a kormányzatot? A Holdról is látszik, hogy egy tolvajmaffiát finanszíroztak ez idáig, és mára teljesen elfogyott a bizalom, kitelt a becsületünk.

 

Olyan nyugdíjpénztári rendszer meg most is működik egy csomó helyen, mint ami nálunk volt, de például a szlovákoknál is úgy korrigálták, hogy egészen drasztikusan, volt, ahol a korábbi század részére levitték az alapkezelők részesedését. Nálunk alapvetően az volt a baj, hogy a kezdet kezdetén túl nagy költséget engedtek érvényesíteni - ami a "beetetési-elindulási fázisban" talán még indokolható is lett volna, de utána szépen vissza kellett volna korrigálni ezeket a jutalékokat ezrelékes nagyságrendre. A lopás pedig tényszerűen lopás, hiszen törvény definiálta, hogy a manyup számla MAGÁNTULAJDON. A zsarolásról nem is beszélve, amikor maga kuszaszem fenyegette meg az egész országot (törvénytelenül és alkotmány-ellenesen, mint azt maga az AB is megállapította - de persze csak később, amikor már mindegy volt...), hogy aki nem adja önként vissza a pénzét, az ki lesz zárva mindenből úgy, hogy közben a járulékok arányos háromnegyedét mégis tovább vonják tőle...

Igenis csak ezért sittre vágták volna bárhol az elkövetőket. De te csak rohanj a moderációhoz, próbáld meg ezt is kitöröltetni...

 

Nincs alku b+, nincs! A II. világháború után is poszt-náci rícsörök tömege próbálta "megmagyarázni a megmagyarázhatatlant" - nem, nincs alku, nincs mérlegelés, ez egy bűnöző rezsim, és úgy is kell vele bánni.

Előzmény: Mr Reacher (1296224)
radiatorjavitas Creative Commons License 3 órája 0 0 1296227

Nem csak a Manyup vagyon került vissza az államhoz, hanem a Manyupba irányított havi levonás is.

Onnantól az állam kapta azt a pénzt. Kötelessége csak papíron keletkezett az államnak, nem pénzben, mert hol voltak/vannak még a Manyupos tagok a nyugdíjtól...?

Előzmény: Mr Reacher (1296224)
radiatorjavitas Creative Commons License 3 órája 0 0 1296226

"Az átirányított vagyon visszakerült az államháztartásba, ahogy az állam kötelezettségei is."

-----------------

 

Éppen ezért a visszaállítás előtti grafikonokhoz adj hozzá, a következő oszlopokból meg vegyél le.

Így lehet összehasonlítani a két intervallumot.

Előzmény: Mr Reacher (1296224)
Mr Reacher Creative Commons License 3 órája -3 0 1296224

Csak éppen arról nem beszélsz, hogy ezt KIZÁRÓLAG az tette lehetővé, hogy például 2015-ben konkrétan az EU fizette a magyar költségvetés minden ötödik forintját (!!! teljesen példátlan, sem előtte, sem utána semmilyen EU-s tagállam nem kapott ilyen arányú támogatást !!!), valamint GDP arányosan 10% feletti egyszeri tételt jelentett a manyup ellopása, majd utána folyamatosan évi 1.5%-ot a korábban oda menő járulék költségvetésbe visszairányítása.

1. Most komolyan azt veted az Orbán-kormányok szemére, hogy a velünk együtt csatlakozott 10 ország, majd a további 3 csatlakozó ország élvonalában van a lehívott EU-s források tárgyában? Az a hiba, hogy jól élt a lehetőséggel?

2. Olyan nyugdíjpénztári rendszer sehol nincs Európában, amit ránk, és a lengyelekre kényszerítettek 1998 előtt (megyó, mint pénzügyművész). Nem volt ott semmi lopás. Visszaállt az 1998 előtti szisztéma. Az átirányított vagyon visszakerült az államháztartásba, ahogy az állam kötelezettségei is.

Előzmény: advocatusdiaboli (1296223)
advocatusdiaboli Creative Commons License 3 órája -1 3 1296223

"Orbán visszatért, és egy csendes költségvetési konszolidáció történt."

 

Csak éppen arról nem beszélsz, hogy ezt KIZÁRÓLAG az tette lehetővé, hogy például 2015-ben konkrétan az EU fizette a magyar költségvetés minden ötödik forintját (!!! teljesen példátlan, sem előtte, sem utána semmilyen EU-s tagállam nem kapott ilyen arányú támogatást !!!), valamint GDP arányosan 10% feletti egyszeri tételt jelentett a manyup ellopása, majd utána folyamatosan évi 1.5%-ot a korábban oda menő járulék költségvetésbe visszairányítása.

 

Ha ezekkel az adatokkal is korrigálnánk a grafikonodat, akkor az derülne ki, hogy a basi folyamatosan egy fletó-szintű elqrással működött egészen 2020-ig, azóta meg gyakorlatilag kicsúszott a kezéből minden.

 

És amiről végképp nem vagy hajlandó soha sem beszélni, hogy az egészet végképp kérdőjelessé teszi az, hogy 2010-ig folyamatosan korlátozott mozgásterű koalíciós kormányzások folytak, ahol az aktuális kormányok mozgástere eleve súlyosan behatárolt volt - míg 2015 óta nálunk de facto egyszemélyi parancsuralom van, BÁRMIT akar a basi, simán tollba mondja kormányrendeletként, és már hozza is le a Közlöny...

 

Ilyen szó szerint Rákosi óta nem volt (sőt, akkor sem, mert Rákosinak/Szálasinak is Moszkvából/Berlinből mondták meg, mit is akarjon...) - teljesen példátlan az a hatalomkoncentráció, amit a basi magának vindikált - és ebből ennyire tudott jutni..

 

Igenis meggyőződésem, hogy akármilyen ügyes és főleg gátlástalan hatalomtechnikus/politikus - teljesen alkalmatlan vezető, az országot tönkre fogja tenni.

Előzmény: Mr Reacher (1296221)
ÁtlagFf_1963_3 Creative Commons License 3 órája 0 2 1296222

"De utána csak kibuggyant belőled az O1G, ami lenullázta a bejegyzésedet. "

 


Mit tehetne Advo, ha ez az igazság? Ezt sajnos folyamatosan mondani kell, mert így van. Lehet, hogy számodra unalmas, de az igazság unalmas. A Pitagorasz tétel is mindig unalmasan ugyanaz.

 

 

Mint mindig, Advo szépen kifejtett vélaményére, böffentettél ide valamit, de megállapítod, hogy nincs igaza, mert kimondja az igazat. Esetleg megfordulhatna a fejedben, hogy érdemben vitázz.

De nem, nem nem!

Előzmény: Mr Reacher (1296210)
Mr Reacher Creative Commons License 3 órája -2 0 1296221

Írtam, hogy vannak kormányzati intézkedések, amelyekkel én sem értek egyet. Ettől még nem leszek csalódott fideszes, mert összességében nézve a képet, még mindig jobb, mit "az elmúlt nyolc év".

 

 

Az 1. oszlop az 1. Orbán-kormány utolsó éve. A GDP arányos államháztartási hiány trendszerűen ment felfelé, 59% alatti szintről 82" fölé. Orbán visszatért, és egy csendes költségvetési konszolidáció történt. 2020-ban a covid évében van kiugró emelkedés, ahogy minden országban. Visszaesett a GDP, és helikopterrel szórták a pénzt, a nagyobb visszaesés, és a katasztrófa elkerülése végett, ahogy minden országban. Utána ismét egy csendes költségvetési konszolidáció zajlik. Még a 2022-es választási évben is.

 

Ezt a cikket már nem egyszer linkeltem.  Sikerült már elolvasni, és értelmezni a nagy hangon O1G-zőknek?

 

https://index.hu/gazdasag/2017/12/22/gyurcsany_ferenc_vezeto_politikus_gdp_novekedes_tanulmany_kutatas_william_easterly/

Előzmény: zdcmchy (1296214)
Mr Reacher Creative Commons License 3 órája -3 0 1296220

Lehet, hogy más körökben mozgok, de ilyet én nem tapasztaltam. Van egy osztálytársam, aki rettentő mód berágott 2010 után a rendszerre, mert töredékére esett vissza az elnyert munkáinak mennyisége, értéke. Miért? Mert egyértelműen elkötelezte magát egy (a másik) politikai oldal mellett. Aztán ment a nagy csodálkozás. Még jobban O1G-zett, mint bárki más itt a topikban. Kénytelen voltam a FB-n letiltani, mert látszott rajta, hogy mindez az agyára ment már, folyamatosan mindenben politikát látott.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (1296216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!