Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Dulifuli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23378
Mondd csak, szedsz valamit hülyeség ellen? Mert nem ártana! Nehogy már én legyek az oka a balesetveszélyes helyzet kialakulásának, ha a megengedett legnagyobb sebességgel megyek, és valaki belemászik a seggembe!
Előzmény: Saughassy (23373)
Dulifuli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23377
Nekem sem fáj, bár az igaz, hogy zavar, amikor egyesek úgy gondolják, hogy rájuk nem vonatkozik a sebességkorlátozás. Mindazonáltal én sem szoktam direkt szívatni az ilyen marhákat, de nehogy már saját magamat szopassam azért, hogy ők nyugodtan megbaszhassák az összes létező korlátozást!
Előzmény: bucsher (23369)
Saughassy Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23376
De gondolom ugyanugy anyazol, az egymast 2 km/h kulonbseggel elozo kamionok mogott. :)
Előzmény: Dulifuli (23374)
Saughassy Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23375
Az van, hogy a megelozott jarmu utan haladektalanul vissza kell terni a sajat savba. Egy ujabb elozes nem igazan fer ebbe bele.
Előzmény: Dulifuli (23366)
Dulifuli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23374
Na igen, én is így gondolom, azzal a kiegészítéssel, hogy ha van elég hely, akkor én igenis mindig visszamegyek a külső sávba előzés után. Ha nincs elég hely, illetve ki tudnék ugyan menni, de néhány másodperccel később úgyis megint be akarnék jönni, akkor nem megyek ki. És egyáltalán nem látom be, hogy miért lenne bunkóság, ha ezt a megengedett legnagyobb sebességgel teszem.
Előzmény: =Daniken= (23368)
Saughassy Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23373
Tenyleg bunko aki tolja a masikat, de ez miert is menti azt a bunkot, aki szandekosan 12x-el eloz, csak hogy a masikat mogotte felbassza? Arrol mar nem is beszelve, hogy pont annyira reszese a balesetveszelyes helyzet letrehozasanak, mint aki ot tolja. Mindig ketton all a vasar, kar a masikra mutogatni.
Előzmény: =Daniken= (23368)
bucsher Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23372
mivel a tv2-őn nincs már totalcar, ezért itt az off fogalma nem értelmezett :)
Előzmény: Hooshee (23371)
Hooshee Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23371
Engem nem zavar, igazából csak a májam mondatja, mer mintha te tiltakoztál volna valami kutyamegmentős post kapcsán, hogy mekkora off má :D
Előzmény: Dulifuli (23367)
=Daniken= Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23370

ó igen, és a 130km/h-t azért írtam, mert ezt akkor tartom.

ha előttem 90-el előzől, én is falra másznék, de ha nem tudsz hová menni előlem, akkor én hiába anyázok mögötted 5000rpm-en pörgetett motorral 3-asban, ha előtted sincs hely.

Előzmény: =Daniken= (23368)
bucsher Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23369
ha jön valaki gyorsabb azt elengedem igen. nekem nem fáj. neked?
Előzmény: Dulifuli (23364)
=Daniken= Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23368

"Szóval, ki mit tett volna a helyemben, és kit tartott volna bunkónak?"

 

azt írom le, hogyan látom. nem feltétlenül tökéletes, de evvan. mindíg tanul, fejlődik az ember.

 

Autópálya: mi ez a baromság hogy "konvojt előzni"???

ne mondja már nekem senki, hogy amikor a szélsőben 100-al mennek, akkor Te a Kresz szerint minden egyes leelőzött után visszamész a külsőbe??? ez mekkora baromság?!:-))

Aki autópályán (130km/H-nál ), az előzést megkezdett autót elkezdi hátulról tolni, az egy jó nagy paraszt. pláne, ha az nem tud kimenni biztonságosan a külsőbe és elengedni őt, mert nincs elég hely, vagy túl nagyot kéne fékezni, hogy pepasszírozza magát. ezzel meg ő veszélyeztetne másokat.csináltam már sajnos én is ilyet, meg velem is csinálták.

elég nagy tahó, mert 130/km a szabályos felső határ-comprende??-ez virgázás, meg erőszakoskodás.elviekben nem lehet többel menni.ez van.

A másik pedig, hogyha 130km/h-nál előzés közben kirántja magát valaki elém és lesatuzok, akkor a mögöttem jövő bunker kiscsákó felgyűrődik a kocsim seggére.és ugye kit fognak kihozni hibásnak a rendőrök? azt a seggfejt, aki nem tartott kellő követési távolságot.tehát a bunkert. megéri nyomulni???

HA sietek is, ilyenkor legalább megvárom, míg az előttem menő előtt kiürül a sáv.egyrészt lesz helye lemenni, másrészt meg akkor LESZ miért megelőzni, ugyanis csak akkor haladok majd gyorsabban előre, tovább, stb. ha van hozzá hely....

Előzmény: Dulifuli (23364)
Dulifuli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23367
Dehogynem, és oda is írtam volna, ha megtaláltam volna a bal oldalon, a kedvenceim között. De valahogy nem volt ott. Meglehet, hogy azért, mert valamikor kikedvenceltem.
Ha nagyon off a téma, akkor tőlem abba is hagyhatjuk. Bár ontopic téma nemigen akad mostanában.
Előzmény: Hooshee (23365)
Dulifuli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23366
Mutasd meg nekem, hogy hol van előírva, hogy ezeknek kell megfelelni autópályán!
Kikerülésről szó sem volt. Előzésről volt szó, de ha a külső sáv tele van, akkor minden gond nélkül lehet folyamatosan előzni, és nem tudok arról, hogy elő lenne írva, hogy legalább milyen sebességgel. Ennek nem is lenne értelme, hiszen ilyenkor (legalábbis ideiglenesen) többnyire párhuzamos közlekedés alakul ki, és abszolut hülyeség lenne meghatározni egy minimális sebességkülönbséget a sávok között.
Ha nem párhuzamos közlekedésre alkalmas útról lenne szó, akkor persze nagyjából igazad lenne, de én még arról sem hallottam, hogy más országúton tilos lenne olyan "konvojt" előzni, aminek nincs elöl-hátul biztosítása, hanem csak néhány összeverődött járműből áll. Szerintem ezt gond nélkül és szabályosan meg lehet tenni, ha megvan az általad is említett sebességkülönbség, és az utat jól be lehet látni. Ugyan mi a túrónak kellene ilyenkor mindig visszamenni két jármű közé, főleg, ha azok meglehetősen közel vannak egymáshoz?
Előzmény: Saughassy (23363)
Hooshee Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23365
Javítsatok ki, ha tévedek, de ennek inkább a szégyentáblán kéne folyni, nem?
Dulifuli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23364
Ja, és azért arra is kíváncsi lennék, hogy Te kimentél volna-e a helyemben, és ha esetleg nem, akkor saját magadat is bunkónak neveznéd-e.
Egyébként meglehet, hogy nem pont 30 méter volt a távolság a külső sávban haladók között, de akkora azért egész biztosan nem volt, ami a pályán néhol látható jelzések szerint elegendő lett volna kétszeres követési távolságnak (mert ugye, két autó közé kellett volna beállnom, ha kimegyek). Ettől persze még befértem volna, aztán szépen lelassíthattam volna, és aztán várhattam volna, hogy mikor tudok újra bemenni a belsőbe, hogy folytassam az előzést, mert ugyebár a mögöttem jövők sem ismernek olyan szabályt, hogy nem szabad konvojt előzni...
Szóval, ki mit tett volna a helyemben, és kit tartott volna bunkónak?
Előzmény: bucsher (23358)
Saughassy Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23363
Most akkor autopalyan elozunk, vagy kerulunk ? Te irtad az elozest, nem en. :) Ha meg elozunk akkor ezeknek kell megfelelni.
Előzmény: Dulifuli (23362)
Dulifuli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23362
Autópályán? Most viccelsz?
Előzmény: Saughassy (23361)
Saughassy Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23361
Most azon azert lehetne izmozni, hogy ha mar elozes, akkor:
- miota is lehet konvojt elozni,
- biztonsagos elozes felteteleinek megfelel-e a +5-10 km/h s sebessegkulonbseg

Esatobbi.
Előzmény: Dulifuli (23359)
Dulifuli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23360
Egyébként meg igen, türelmesen meg kellett volna várnia, amíg befejezem a szabályos előzést, és utána megelőznie azokat, akiket én előztem, majd szépen kijönni utánam a külső sávba, mivel neki sem szabad 130-nál gyorsabban haladni.
Előzmény: bucsher (23358)
Dulifuli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23359
Kettőnk közül nem én voltam az, aki szabálytalankodott. Én soha nem haladok folyamatosan a belső sávban, ez az eset még bőven belefért a folyamatos előzésbe. Mivel lettem volna szabálytalan? Talán tilos előzni, vagy mi?
Előzmény: bucsher (23358)
bucsher Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23358
ha nem mész le, akkor te vagy a bunkó, ha erre a seggedbe mászik, akkor ő is, de szerinted mit kéne csinálnia? türelmesen megvárni, hogy kegyeskedsz-e befejezni a szabálytalankodást?
Előzmény: Dulifuli (23357)
Dulifuli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 23357
Jobb híján itt üzenném annak, aki tegnap az M7-esen a Volkswagen (ha minden igaz) Transportert vezette, hogy ha én 130-cal előzök a belső sávban, ő meg ott liheg a nyakamban, és amikor nem megyek ki a külső sávba az első 30 méteres résbe, hanem folytatom az előzést, ő meg erre éppen csak le nem tol engem az útról, akkor kettőnk közül nem én vagyok a bunkó! Egyébként meg (a sajátján kívül) a jó édes anyucikájának az életével szórakozzon, ne az enyémmel!
=Daniken= Creative Commons License 2008.03.18 0 0 23356

egyrész igaz.másrészt meg nekem az jön le, hogy eléggé küszködnek a kollégák, nem lehet könnyű nekik.

szomorú, alig íródnak cikkek, autós hírek is hellyel-közzel...

 

nekem volt A4-esem, igaz hogy Avant, de a mai napig nagyon jó emlékeim vannak róla.Audiban csak az kéne.pedig ugye BMW rajongó vagyok..:-)

 

valahogy félhulla az egész TC. nagyon rossz ezt látni.

Előzmény: Törölt nick (23355)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 23355
aki felveszi a tekerentyű sípjeleit és hallani, ahogy közben mint egy rossz kölök, tekergeti oda-vissza, mint egy 8 éves

Az ilyen infantilis idiotizmus helyett esetleg be lehetett volna mutatni az Audi MMI3G rendszerét, dehát agyilag ennyire tellett.
Előzmény: =Daniken= (23348)
giornalista Creative Commons License 2008.03.16 0 0 23354
az első bekezdés már az, talán a 9. szó a "kurva" a cikkben. mondjuk olyan is, pont annyit ér.
Előzmény: Hooshee (23353)
Hooshee Creative Commons License 2008.03.16 0 0 23353
láttam, véletlenül kinyitottam, nem volt elég árulkodó a cím...
Előzmény: giornalista (23352)
giornalista Creative Commons License 2008.03.16 0 0 23352
PA is simán ír a magazinba, pár napja elkövette eddigi talán leggyengébb írását, BMW X5-öset.
Előzmény: Hooshee (23351)
Hooshee Creative Commons License 2008.03.16 0 0 23351
JAckről nem is tudtam. Meg Orosz dokiról sem. Tehát a belsőség átment Péter Anna játszóterébe (helyes, írjon csak oda, azt úgyse nagyon olvastam), a normál magazinba pedig maradt ha jól értelmezem, Rácz, és nagynéha Winkler? Jack, és Karotta pedig, akik a legjobb cikkeket jegyzik, már nincsenek.

Szép jövő elé néz a TC...
Előzmény: Tomathos (23349)
=Daniken= Creative Commons License 2008.03.08 0 0 23350

Szameg.pffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

 

 

 

ez kemény.

 

köszi a választ!

Előzmény: Tomathos (23349)
Tomathos Creative Commons License 2008.03.08 0 0 23349
A tv adás kimúlt. Jack, Karotta elment. Oroszt elküldték. A Dákót eladták. Winkler még ír… 
Előzmény: =Daniken= (23348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!