Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hooshee Creative Commons License 2008.04.24 0 0 23648
"lemondok a jogomról, csak azért hogy ne okozzak ezzel plusz veszélyforrást..."

Pont az benne a szép, hogy nincs is jog amiről lemondhatnál. Jogodban áll a gyorsabban érkezőt nem akadályozni, és lehúzódni. Nem áll jogodban akadályozni, így lemondani sincs miről. Ezt mondja a szabály.
Előzmény: W.S.B. (23645)
Saughassy Creative Commons License 2008.04.24 0 0 23647
Igen, en sem hittem, hogy vannak ilyen emberek, de Dulifuli lete ekes cafolat. Amug hany eves a topichos? Mert en eddig azt hittem, 50. De most olvasom, hogy frissjogsis? Persze ettol meg lehet 50, sot ez a legyilkosabb kombinacio. :)
Előzmény: Törölt nick (23646)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.24 0 0 23646
Nekem Dulifuli hozzaallasarol az jut az eszembe, amit Tako meselt az orszaguti frontalis utkozesekrol. Az ilyen utkozeseket nagy reszben el lehetett volna kerulni, ha a "vetlen" fel idoben fekezett es/vagy lehuzodott volna. De nem fekez, nem huzodik le, mert neki JOGA VAN zavartalanul menni! Aztan a vegen mar keso es osszeutkoznek. Az eszem megall ettol gondolkodasmodtol. En ha velem szemben kieloznek, es kozelinek tunik, egybol fekezek. Egyszeruen nem tudok ugy haladni tovabb, hogy tebaromminekjottelkienvagyokaszabalyos! Egyszeruen nem hiszem el, hogy vannak ilyen emberek.

Mert ugye azt is hozza kell tenni, hogy a magyar orszagutak tulnyomo tobbsegen 3 auto siman elfer egymas mellett, ha a szelsok lehuzodnak egy kicsit.

 

sb

W.S.B. Creative Commons License 2008.04.24 0 0 23645
na pont az ilyenek miatt szarom már le azt, hogy letoljalak a Hungárián a belsőből, hanem nekiállok indexel kerülgetni.... szlalomozok az autók közt kb. 20-30km/h relatív sebességkülönbséggel a haladási irányomat indexszel jelezve!!!! faszom győzködje villogással az embert, téged is felbaszlak agyilag, meg magamat is.... nesze sávváltogatás, ami megint csak nem veszélytelen.... nem te döntöd el, hogy sietnem kell vagy nem... közvetve te is előidézed a plusz veszélyforrást... illetve úgy fogalmaznék, hogy nem segíted elő a veszélyforrások kialakulásának ELKERÜLÉSÉT!!!!! én, ha jön egy hülye a seggembe és letol, puffogok magamban egyet és letakarodok.... lemondok a jogomról, csak azért hogy ne okozzak ezzel plusz veszélyforrást.... nem vagyok annyira önző, hogy mindig éljek a jogaimmal... be is szoktam engedni a pofátlankodókat, ha ezzel nem kell a mögöttem haladónak bosszúságot okokzni.... had menjen... nem dudálok rá, nem lassítok le, nem jelzem neki, hogy köcsög vagy...... tudja ő nagyon jól.... döntött, hogy az akar lenni, nem az én dolgom, hogy megneveljem, arra ott volt az anyja, meg az apja.... leszarom....
Előzmény: Dulifuli (23636)
W.S.B. Creative Commons License 2008.04.24 0 0 23644
BAZZZZZZZ
oké, ő szabálytalan, akkor téged is feljogosít a szabálytalankodásra???? hm?
pont erről van szó!!!!!!!
Ha embert öl, akkor te megölheted??? hm???
Előzmény: Dulifuli (23633)
W.S.B. Creative Commons License 2008.04.24 0 0 23643
ezzel teljesen egyet értek, valahogy így kéne megközelíteni a közutakat.... én a seggrakétáknak lehúzódok pl. mert tudom, hogy "300"zal jön és nem ráhúzom, hogy hékás itt csak 130... figyu már..! megíjed és belerongyol akárkibe és egy seggrakéta ilyenkor nem csak magát nyírhatja ki.... ha menni akar, had menjen.... nem én fogom úgysem rábírni arra, hogy betartsa a 130at, ha nem akarja úgysem fogja, max bosszúságot okozok neki és bemutat és azzal én is felbaszom az agyam.... a közlekedés egyik legfontosabb egy két féleképpen már megfogalmazott és leírt szabálya: előzékenység a másikkal szemben.... ha egy kicsit nem a másik szopatására törekednénk, hanem segítőkészek lennénk, akkor jó lenne a morál.... előttünk és mögöttünk haladókat figyelembe véve, rugalmasan mérlegelve kéne cselekedni....

Dulifuli! Kérdés:
Ha neked van elsőbbséged és valaki beszorult középen és gázos helyzetben van, de nagyon szeretné szabályosan keresztezni az utadat (tiedet is), akkor mivel neked van elsőbbséged és neki nincs, akkor megmutatod neki, hogy te vagy fölényben és nem engeded el? hm? vagy lemondasz a JOGODról és elengeded???
Előzmény: Törölt nick (23616)
W.S.B. Creative Commons License 2008.04.24 0 0 23642
én azért azzal nem értek egyet, hogy önbíráskodjanak, ha jól tudom a kreszben is az van, ha szabálytalankodást látsz, akkor nem kiszállsz és agyonütöd, vagy szopatod, hanem elkerülöd, hogy had menjen.... ha én úgy ítélem meg, hogy száguldó barom leszek, akkor a belsőből el kell takarodni és majd megfog egy rendőr vagy egy fa, én meg tudom állapítani, hogy hol tudok haladni és hol nem és ha valaki szopat, akkor az igenis szemétség, mert én miért tartalak fel azzal, ha megelőzlek? ez kb olyan, aki szándékosan nem húzódik félre mondjuk a motorosnak a dugóban, hogy "köcsög, ha én nem haladok, akkor te sem"
ez jó felfogás?
én pl a gyalogosoknak zebránál akármekkora tempoval megyek megállok, ha le akar lépni valaki.... gyűlölöm, hogy minden gyalogos ilyenkor még csak azt sem tudja felfogni, hogy jé ez barom megállt és áll és néz, hogy mi van.... miért? mert az átlag szabályosan haladók kurvára leszarják a zebrát!!! és mennek 50el és sosem jutnak át.... én nem szoktam betartani a sebességkorlátozásokat, de ez nem azt jelenti, hogy 200al megyek egy szélesebb főúton.... 50 helyett a 70 az sokkal ideálisabb mondjuk egy 4 sáv széles főúton.... mellékutcában, ahol nincs harmincas zóna sokszor 30al megyek, mert ott ha leugrik elém egy gyerek az utolsó utáni pillanatban, akkor nehéz megállni 30ról is.....
én nem azt mondom, hogy helyes az amit pl a Lambo és a Porsche csinált anno és jól össze is zúzták magukat... de ott nem voltak tisztában a saját és autójuk képességeivel és nem megfelelően vezettek ehhez mérve....
nekem 1 apró koccanásom volt, mert az illető nem tudta hogy merre akar menni, indexelt és mellé még volt egy sárgán villogó lámpás kereszteződés villamossal.... és megtoltam alapjáraton... ja és 1 év alatt csak a saját autómmal 50.000 km-t vezettem le és sok más autót is viszek ide oda... és egyikkel sem tartom be a "buzi" korlátozásokat---- nem az összeset értem ezalatt, hanem pl az olyanokat, amiket mmsben küldenek a bumerángba.... és ez nem azt jelenti, hogy nagy forgalomban is 70el megyek, amikor mindenki 50el.... de mondjuk, ahol 50el lehet menni és mindenki 70el megy, ott nem fogok lelassítani 50re, hogy kapjátok már be itt ennyivele lehet menni és kész....
vannak buzi szabályok, amiket be kell tartani, ez tény, de onnantól kezdve, hogy faszságok vannak egy két helyen kihelyezve, mint kresztáblák, vagyis ha nem tudják korrekt módon kihelyezni és ezt még ki is használják a rendőrök, mondván, hogy "a szabály, az szabály", akkor ne várják el, hogy én is korrekt legyek....
nagyon sok helyen van faszság....
nagyon sok szabályt tisztelő ember nem is ismeri a szabályokat... ember hibázhat... a közlekedés sztem nem arról szól, hogy van egy szabályzat és minden pontját pontosan betartsuk és szopassuk a másikat, aki nem ezt teszi....
most én szopassam az összes párhuzamos körforgalomban haladó barmot, aki nem ismeri a szabályait.... pl:
aki a külsőben megy az le kell hogy takarodjon az első lehetőségnél, mint a buszsávban.... de nem.... 2-3 kijárót is jön velem együtt, aki szabályosan megy a belsőben!!! és ha ráhúzom a kormányt a 3ik előtt, hogy ki akarok menni még neki áll feljebb????!!!! ilyenkor zúzzam le a kocsit? vagy menjek elé a külsőben és álljak meg, csak mert nem megy szabályosan??? sztem ez a megyek a belsőben a megengedett legnagyobb sebességgel felfogás is dettó ez....
nincs senki a külsőben? takorodó!!!!!
jönnek a seggemben, de még 20mp és elérem a kamiont és akkor megelőzhetem... ugyan egy sávváltás, még csak lassítani sem kell és a mögöttem haladó mehet tovább én meg kisorolok és megkezdem utána az előzést.....áh inkább szopatom, hiszen én a megengedett legnagyobb sebességgel megyek, nehogymááá megelőzzön.... ebben nem hiszek....
ha 110el megy valaki a 80 helyett és jövök én, aki be akarja vele tartatni a 80at és én nem rendőr vagyok, azzal csak felbaszom az agyát és idegesen megy tovább 110el és nagyobb eséllyel okoz balesetet.... hm? nemde? akkor most mi a jobb? nyugodtan megy tovább a megszokoktt tempójával, vagy megfogja a rendőr, vagy nem, vagy felhúzom az agyát és a következő ilyenre ráhúzza a kormányt, az meg behajt az árokba.... stb stb....
a barmokat hagyni kell a faszba, úgyis felmennek a fára, ki vagyok én, hogy betartassam velük a szabályokat...
majd most jönnek az önbíráskodók és akkor feljelentenek mindenkit, mint a kommunizmusban.... és még pénzt is kapnak érte, SZÁNALMAS.....
tipikus emberi gondolkodás, ha nekem nem lehet, akkor neked sem, ha neked van, akkor nekem is legyen, ha te haladsz de én azért is betartom a szabályokat, akkor tarrtsd be te is...... baromság.... ki vagyok én, hogy betartassam, majd ha ez a hivatásom és foglalkozásom, akkor betartathatom....
Előzmény: Dulifuli (23593)
GGerg Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23641
Azért az sem kutyafüle, aki leáll vele vitatkozni. Bocs:)
Előzmény: giornalista (23640)
giornalista Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23640

szegénynek fogalma sincs arról, hogy miről beszél, abszolút el van tévedve.

 

valamiféle úti jótevőként felemelt mutatóujjal közlekedik, mert neki 5 hónapos jogosítvánnyal meg kell tanítania a többieke kötzlekedni. egészen elképesztő, hogy milyen sötét és közlekedésre képtelen embereket engednek ki az utcára. tényleg hihetetlen.

 

aki szerint a közlekedés annyiból áll, hogy minden egyes pillanatban a KRESZ bizonoys szabályait dolgozzuk fel és tartjuk be, annak köze nincs ahhoz a dologhoz, hogy "közlekedés". áá komolyan mondom, ez az egész egy rossz vicc, ráadásul ahogy láttuk, ő sem tudja, hogy mit mond a KRESZ, csak ugat valamit a gyorshajtókra.

 

néha valami szikra kipattan és felfogja, hogy mások is közlekednek, nem csak ő, de aztán ráborul ismét a vödörnyi sötétség és csak fossa a baromságot. így komolyan nem lehet vitatkozni, gyakorlatilag minden hsz-ében azt böfögi vissza: NEKEM JOGOM VAN!! NEKEM JOGOM VAN!! NEKEM JOGOM VAN!! egy igazi közúti rendfenntartó.

 

Dulifuli, nem azzal van a baj, hogy betartod a szabályokat. ez még jó is, mert a szabályok gyakran jók . az a baj, hogy sötét vagy. buta. nem értesz. nem érted. nem fogod fel. képtelen vagy belátni. nem jut el az agyadig. bele sem gondolsz. csak nyomod itt a marhaságod, hogy neked rendet kell tartanod az utakon, és ne merjen gyorsan hajtani csak úgy az ember fia, először tájékoztasson téged a szándékáról, aztán elbírálod valahogy. mert te nem húzódsz le, kaptál aputól egy autót és az autós oktató szavai még bent konganak a fejedben, megkezded a dzsihádot. ügyes vagy.

 

neked kellene egy külön zárt ország, ahol közlekedhesz kedvedre. senki nem előzne meg, senki elől nem kéne lemászni a külső sávba.

 

csak aztán úgy járnál, mint Cartman a vidámparkjával.

Előzmény: Hooshee (23638)
giornalista Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23639

ha a szabályhoz tartod magad mereven, amit csinálsz itt a fórumon hetek óta, akko NINCS MÉRLEGELÉSI LEHETŐSÉGED.

 

gyorsabban jön = takarodó.

Előzmény: Dulifuli (23633)
Hooshee Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23638
"Tehát nem látok semmi problémát azzal, ha a megengedett legnagyobb sebességgel haladva nem "takarodok" sehová a száguldozók elől. "

Akkor pedig ne láss semmi problémát abban, hogy ő átlépi a megengedett sebességet. Pontosan ugyanolyan szabályszegés, mint a tiéd.
Előzmény: Dulifuli (23636)
Hooshee Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23637
Lehet elég tudnod, csak semmi közöd hozzá. Nem jelent semmit a tény, hogy te azt vélelemezed hogy ő szabálytalan, mert nicns olyan a RÁD VONATKOZÓ szabályban, hogy kivéve akkor, ha én úgy tippelem hogy ő szabálytalan. Mint ahogy az is irreleváns a te szabályszegésed szempontjából, hogy amúgy egy rablógyilkos. Törvényt szeget, ugyanakkor ez téged semmilyen formában nem jogosít egy másik törvényszegésre, és nem hivatkozási alap annak megítélésekor. Úgyhogy annak ellenére hogy ő is válthat sávot, te egy akadályozó barom vagy, a saját szóhasználatoddal. Majd ha ezt aláírtad, akkor lehet száguldozós baromozni nyugodt szívvel.
Előzmény: Dulifuli (23636)
Dulifuli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23636
Nem is kell eldöntenem, hogy miért gyorsabb. Elég azt tudnom, hogy nem lehet az. Ha nincsenek száguldozók mögöttem, akkor én sem vagyok szabálytalan. Ha utolérnek, és ezután nem kerülnek ki, hanem felveszik a tempómat, akkor meg már egyikünk sem az. Tehát nem látok semmi problémát azzal, ha a megengedett legnagyobb sebességgel haladva nem "takarodok" sehová a száguldozók elől. Már csak azért sem, mert jobbról is szabad előzni (az értetlenebbek kedvéért: még mindig lakott területről és több sávos útról van szó), így aztán egyáltalán nem akadályozok senkit semmiben.
Egyébként meg attól, hogy vannak, még mindig igaz, hogy nem lehetnek. Éppen arról beszélek, hogy ez a baj ebben az országban: túl sokan vannak.
Előzmény: Hooshee (23635)
Hooshee Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23635
De lehetnek, mert ugye utolért. Tehát vannak. És neked semmiféle jogalapod eldönteni azt, hogy ő miért gyorsabb. Gyorsabb, úgyhogy sipirc. HA nem teszed, szabálytalan barom vagy. Ami természetesen nem teszi őt kevésbé szabálytalanná, viszont te meg semmivel nem vagy jobb, csak épp más szabályt szegsz meg, és még azt is gondolod, hogy jogos.
Előzmény: Dulifuli (23633)
Dulifuli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23634
Egyébként meg ki is mennék, ha tényleg csak azok mennének gyorsabban, akiknek valamiért nagyon sürgős. De olyan a világon nincs, hogy az égvilágon mindenkinek baromi sürgős dolga van rajtam kívül...
Előzmény: Hooshee (23632)
Dulifuli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23633
Igen, kötelező lenne kimenni a gyorsabban haladó elől, ha lehetnének gyorsabban haladók, de ha én a megengedett legnagyobb sebességgel haladok, akkor ugyebár nem lehetnek...
Előzmény: Hooshee (23632)
Hooshee Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23632
Neked kötelező kimenni a nálad gyorsabban haladó elől. Ez van feketén fehérne leírva. Nincs jogod megítélni hogy ő ezt szabálytalanul teszi, vagy sem, mert erről a jogszabály semmit nem mond. Annyit mond, hogy a gyorsabban haladót nem akadályozhatod. Akkor sem, ha te azt gondolod, hogy ő túl gyorsan halad, mert nincs ilyen megítélési lehetőséged a jogszabályban, nincs rád bízva a megítélése. OBjektíve le van írva, hogy addig maradhatsz a belsőben párhuzamos közlekedés esetén, amíg nem akadályozod a nálad gyorsabbat. Ha pedig megteszed, szabálytalan barom vagy.
Előzmény: Dulifuli (23609)
Dulifuli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23631
szerintem bőven lelassított volna mögöttem

Ez is meglehet, de még az is, hogy ez nem is ártott volna. :-)

én ritkán hallok olyan autópályabalesetekről, amikor valaki óriási sebességkülönbséggel hátulról beleszállt a másikba.

Nem csak Te, de kérdés, hogy ebben mennyi szerepe van a többi közlekedőnek. Szerintem egy kicsit (vagy inkább nagyon) durva mindig csak száguldozni, és másoktól elvárni, hogy megoldják az ebből adódó veszélyhelyzeteket.
Előzmény: giornalista (23629)
Dulifuli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23630
senki sem azért megy 150-el, hogy megszegje a szabályokat.

Persze, valószínűleg nem azért, mégis ezt teszi. Mellesleg hallottam már olyat is valakitől, hogy sportot csinál abból, hogy legalább 50 (vagy ha lehet, inkább 100) százalékkal túllépje a megengedett sebességet.
Előzmény: giornalista (23628)
giornalista Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23629
szerintem bőven lelassított volna mögöttem, meg egyébként is, én ritkán hallok olyan autópályabalesetekről, amikor valaki óriási sebességkülönbséggel hátulról beleszállt a másikba.
Előzmény: Dulifuli (23627)
giornalista Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23628

szerintem itt görcsösen senki sem szegi meg a szabályokat. senki sem azért megy 150-el, hogy megszegje a szabályokat.

 

csak szeretne közlekedni, és számít a partnerek segítségére. most gondold el, milyen világ lenne, ha mindenki mindig élne a szabályok adta lehetőségeivel. délután 4-től 8-ig állnék a csepeli Gubacsi-híd előtt, mire elfogynak az autók, mert be egyik sem enged, hiszen elsőbbésge van.

Előzmény: Dulifuli (23624)
Dulifuli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23627
szerencsére épp nem volt mellettem semmi, így ki tudtam takarodni előle.

Na és ha nem lett volna ilyen szerencséd, akkor hány embernek kellett volna meghalnia azért, mert valaki csak a gázt ismeri, a féket nem?
Előzmény: giornalista (23623)
Dulifuli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23626
Ezt így elég nehéz megmondani, de általános szabálynak megfelel, hogy aki nem halad lassabban a megengedett maximumnál, azt már nem illik megelőzni.
Előzmény: Saughassy (23625)
Saughassy Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23625

"Azt meg ne is próbáld nekem bemesélni, hogy ha az én órám nagyjából pontos, és én is egy kicsivel a megengedett sebesség fölött haladok, akkor csak állítólag hajt gyorsan az, aki le akar tolni a belső sávból! Hát ne akarjon!"

 

Szóval csak neked szabad kicsivel a megengedett felett haladni. És mégis mennyi az a kicsi? És miért pont annyi? Mennyinél leszünk öngyilkos merénylők?

Előzmény: Dulifuli (23605)
Dulifuli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23624
a közlekedés nem a szabályok merev betartásából és betartásából áll, ez egy közösségi játék, ahol ha együttműködsz a többiekkel, akkor sokkal hamarabb és kellemesebben éred el célod, mintha görcsösen ragaszkodsz és betartasz, betartatsz.

Ez igaz, de nem kéne átesni a ló másik oldalára, és görcsösen meghágni a szabályokat. Mert itt sajnos sokan ezt teszik.
Előzmény: giornalista (23622)
giornalista Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23623
ehhez hozzá tartozik, hogy természetesen mindenki hibázik. kezdtem már bele üres pályán kamionok előzésébe 110 környékén, kicsit elbambultam és egyszercsak azt láttam, hogy a iszoynatosan villog rám valami nagyon gyorsan növekvő autó. szerencsére épp nem volt mellettem semmi, így ki tudtam takarodni előle.
Előzmény: giornalista (23622)
giornalista Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23622

az egész abból indult, hogy le kell-e húzódjon akkor, ha valaki jön mögötte gyorsabban. írtam is, ha az a példa áll fenn, amit te is említettél, akkor persze, előzzön. de ha lehetősége nyílik rá szépen, ütemben lehúzódni és elengedni, akkor tegye meg és ne vigyorogjon, hogy "megvan a 130, én szabályos vagyok és azt csinálok, amit akarok".

 

Dulifulinak, és a többi önkéntes rendőrnek a szabályokon kívül közlekedniük is meg kéne tanulni. én általában nyugodtan közlekedek, 130-140 körül, de van, amikor egyszerűen sietnem kell. akkor meg az autómhoz képest eléggé "tépek", 180-190 környékén. én nem fogom eldönteni, hogy aki mögém beérkezik esetleg 210-el, amikor én elbambulok a belsőben, hogy ő most versenyez, sportol, vagy épp siet. lehúzok a picsába, hadd menjen. ezt szoktam elvárni másoktól is.

 

ha megyek egy 160-at mondjuk, eszem ágába sincs letolni, vagy levillogni valakit, ha épp csinál valamit a saját tempójában. előz, kikerül, valami. de ha aztlátom, hogy lenne helye lehúzódni, és mégsem teszi, bizony rávillantok egyet-kettőt, hogy vegye észre magát, hátha összejön. sokszor észbe is kapnak és elengednek. ilyenkor (milyen meseszerű lassan) meg szoktam köszönni kézfeltétellel (nem jó az elakadásjelzőm).

 

a közlekedés nem a szabályok merev betartásából és betartásából áll, ez egy közösségi játék, ahol ha együttműködsz a többiekkel, akkor sokkal hamarabb és kellemesebben éred el célod, mintha görcsösen ragaszkodsz és betartasz, betartatsz.

Előzmény: Törölt nick (23616)
Dulifuli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23621
Jogos, ebből kimaradt a feltételes mód. Vedd úgy, hogy az eleje így hangzik: "miért pont azoknak lenne tilos"!
Előzmény: giornalista (23619)
Dulifuli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23620
Miért mindig csak azokkal szemben kell segítőkésznek lenni, akik szabálytalankodnak?
Éppenséggel azért olyan itt a közlekedési morál, amilyen, mert az emberek nagy többsége nagy ívben leszarja a szabályokat.
Előzmény: Saughassy (23615)
giornalista Creative Commons License 2008.04.23 0 0 23619

Dulifuli, 2008:

 

"De miért pont azoknak tilos szabálytalankodni, akik betartják a sebességkorlátozást?"

Előzmény: Dulifuli (23618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!