Ha Citroën-ekről esik szó, akkor a GS/A modelleket többnyire -méltatlanul - elfelejtik, vagy épp csak megemlítik. Pedig létük igazi sikertörténete volt a gyár történetének. Pedig a GS a Citroën második legnagyobb példányszámban elkelt típusa, elnyerte az év autója címet is (1971). Várom ebbe a topicba a típus rajongóit. További adatokra a:
http://www.citroen-gs.hu
oldalon találhattok.
Üdvözlettel: GSdriver
Örülök, hogy nem lessz háború. Végül is elfér két Cápa a tengerben. :) Mélben írtam Ferinek, hogy intézkedem a tömítés ügyében, de megnézem ezt a hézagmizériát is.
Üdv! Valaki adjon nekem infót, h. a jobb alsó lengőkarhoz, ha belenyomtam a 2 silentet, akkor hány milliméternek kell lennie a távolságnak a két vég között...és, h. kell-e alátét. Előre is köszönöm annak a vállalkozó szellemű egyénnek, aki segít nekem :D
Teljes mértékben egyet értek azzal kapcsolatban, h. az emberek döntő többsége a "cápa" szó hallatán(autós berkekben) a régi BMW-kre gondol. Bevallom, először én is! A forma iszonyatosan tetszik, de engem jobban érdekel a belső tartalom és az a megszámlálhatatlan sok mindenféle ami a régi Citroenekben van a "cápa" BMW-kben nincs meg. Igaz, más volt a BMW gyár célközönsége akkoriban. Most kezd a BMW igazán rákapni a technikai különlegességekre, i-Drive, M-es moci.... A Citroën meg elakadt a 80-as évek elején. Talán majd a C6 :) Egy kis biológia :D Nézzük meg a fizikai cápáról készült képet! A legtöbb autóra ha ránézünk akkor egy élőlény jut eszünkbe. 2 szem=2 lámpa. Száj=hűtőmaszk. A cápának a szája a szeme alatt van. A BMW-nek a hűtőmaszkja a lámpák között helyezkedik el. Igaz van ilyen cápa, de annak a szeme egy nyúványon helyezkedik el. A DS-nek a hűtőmaszkja pedig alul van a lökhárítóba integrálva. Tehát a DS jobban hasonlít egy cápára. Ismétlem, nem vitázni akarok, csak próbáltam hasonlóságot keresni a cápa és a DS és BMW között. A "cápa" BMW meg szép és kész. A DS meg különc, ezért szép! :D Üdv! Feri
Üdv mindenkinek! Én egy tökhülye cápa BMW-s vagyok. Benéztem ide, mert nem hagyhatjuk szó nélkül, a provokálást. Egyébként Aquabat válaszoltam neked a mi topikunban is, de mivel oda nem reaglátál, megteszem ide is. De előtte leszögezném, hogy semmi bajom nincs a Citroen DS-el, de nem is rajongok érte. Ja,. amúgy ez: "régi e-s bmw-re" marhaság, mert minden BMW gyári típuskódja E-vel kezdődik, pl. az új 5-ös E65.
Szóval első kérdésem, de nem csak Aquabathoz, de mindenkihez itt a topcon, hogy ebben az autóban, hol a cápa forma? Biztos azért nem látom, mert egy tökhülye BMW-s vagyok, de én nem vélek benne semmi cápásat felfedezni.
Ellenben ha megnézünk egy régi BMW-t oldalról, valamint egy cápát oldalról, akkor az orrformájukon egyből látható a hasonlóság. De biztos ez csak egy tökhülye BMW-s képzelgése.
Egyébként meg Aquabat, akármennyire is bassza a csőrödet, az emberek nagy része, ha autókkal kapcsolatban azt hallja, hogy "cápa" akkor a BMW-k jutnak eszébe egyből, és nem a Citroen DS. Persze biztos ők is tökhülyék.
Ennyit szerettem volna mondani, köszönöm a figyelmet! Sabc Tökhülye cápa BMW-s
Nem tudom ti hogy áltok a kérdéssel de nekem föl áll a szőr a hátamon ha meghallom az mikor egy régi e-s bmw-re azt mondják "Cápa". Mitől??? A két forma olyan messze van egymástól mint Makó Jeruzsálemtől! Ezek nem láttak DS-t? Csak azért jutott eszembe mert van egy ilyen topic. Amúgy megírtam nekik finoman a véleményem (tényleg nem dúrván). Ezek tökhülyék!
ALOHA!
Itt vagyok! Feri mondta, hogy van ez a topic. Remek! Igyexem sűrűn írogatni. :) Igen szok itt szaladgálni egy zöld Ami 8. Azthiszem szabadkai a srác. Meg van egy 2CV furgon, olyan mint az Acadiane csak Kacsa eleje van. Tök aranyos! Szép állapotú és narancssárga! :) A vásárhelyi << kereskedésnél dolgozik a srác. Ha itt lenne egy kis összeröffenés én benne vagyok. Csak autó nélkül. :( De tudom ajánlani a pénteki napot. Este itt megindul a fiatalság. Van illegális gyorsulási verseny, meg züllés a rakparton. Jó pörgés! :)
PEACE! <<
Ricsit ismerem, E-mail-en ratom vele a kapcsolatot. Mondom neki, h. nézze meg a fórumot. Talira valószínüleg nem tudok menni, mert nincs mivel. :( Üdv!
Nemtom hol kóricál Cs. Ricsi. Szegedi srác, van pár GS*-juk. Már összebeszéltem vagy 2 talit vele Szegeden, aztán ezér-azér elmaradt. Szerintem szervezzünk hozzájuk talit, mert más régi Citró is akad. :)) Pölö szoktam néha látni Szegeden egy cuki almazöld AMI-t is. Persze a hidró az igazi! :))
Jó hír aki silentet kíván venni! Nem 5800.- darabja!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A rossz hír: 4900.- darabja :( És ugye oldalanként 2 kell belőle==> 9800.-! Gratula Demszky!! (Pesti volt az autó :) ) Nincs valakinek hydraulika olajbeszívó bizbasza nem 4000.-ért és egy jó karbi? Rengeteg BX alkatrészem van cserébe!
Huhh! Én kb a felére számítottam. Megoldom valahogy. Ma szedtem ki és ehhez hasonlót még nem láttam. Kicsit túl van bonyolítva. Köszi a gyors választ! üdv! Feri
Elvben nem kéne, hogy 4-5e forintnál sokkal drágább legyen, üzeni általam kedvenc szerelőm, aki szakmájánál fogva inkább naprakész az ilyen dolgokban. Viszont kérdés ezidőszerint kapható-e. Igyekszem mielőbb pontosítani az info-t.
Javaslom hirdessük tovább az igét! Biztos, h. van még a fű alatt GSA a sufni végében, amely felújításra vár! Gyerünk!!! Tessék nekiállni, majd a topicba írni! :)))
Jeszenszki! Én azért kitartok eme topic mellett!!!
Cx-en gondolkodott személyem is, de csak azért mondtam le róla, mert nekem az már sok. :) így maradt a GSA. 30-ért vettem 1 éve. Most újítom fel. Egy XM-en gondolkodok utána. Csak lesz belőle valami. CX-hez sok sikert. Képeket kérek róla! :) Üdv! Feri
Az a nagy helyzet, hogy "ezek" nem tudnak elszakadni a PSA toptól. Volt már próbálkozás a zindex halódása idején egy külön lap létrehozására, de bedöglött. Vagy 12-en írkáltunk lelkesen és ennyi. Mihaszna is inkább a japcsigyalázó topon osztja az észt, talán már GSA-ja sincs. :)) Nemrég volt az ebajon egy szép bézs GSA 300 ajróért. Beindultam rá mint állat, de le kellett higgadnom mert végiggondoltam az épülő CX költségvetését.