Azt kell tudomásul venni,hogy nem miden régióba ugyanaz a gáz van a hálózatban. A Főváros és környéke jobb minőségű gázt kap, mert a preferált régió. Aki nem hiszi járjon utána. Az sem magyarázat,hogy nagy a hideg és nagyobb a lakossági vételezés, de az sem befolyásolja a gáz fűtőértékét, legfeljebb kevesebb megy át a gázórán. De ez így semmiképp nem igaz,mert a hálózatban sokkal nagyobb a nyomás mint a mérő után. Másrészt pedig vidéken többségében fával tüzelnek és még nem is volt hideg. Aki azt feltételezi,hogy minden gáz lelőhelyen egyformán 35 MJ fűtő értéke van az nagyon távol esik az ismeretek birtoklásától. Igy lehet a beszerzési források fűtőérték változásainak függvényében az elosztást manipulálni. Az elosztókból melyik gázt hová irányítanak akár időszakosan is az már csak technikai kérdés.
Tudom ez újabb magyarázatot igénylő kérdéseket vet fel néhányotokban, lehetne a problémakört további magyarázatokkal kifejteni de nem teszem mert amúgy sincs sok értelme.
Csak még annyit,hogy olyan világot élünk, hogy minden területen az extraprofit érdekében igen nagy manipulációk mennek végbe és mindent elkövetnek a felhasználók vagy fogyasztók félre vezetésére.
Azt viszont el tudom képzelni, hogy amikor rohadt hideg van és mindenki ezerrel fűt, olyankor az utcai csőben a gázszolgáltató nem képes fenntartani akkora nyomást, amiből a házi nyomáscsökkentők dolgozni tudnának. Tehát az utcáról bejövő gáz nyomása többé nem stabil, hanem alacsonyabb a nyomáscsökkentő legalsó értékénél is, ráadásul ingadozó.
Ekkor a láng lehet a megszokottnál kisebb és ingadozó méretű.
A gázóra kevesebb gázmennyiség esetén kevesebbet is forog, tehát ez a jelenség anyagi kárt nem okoz nekünk, csupán bosszúságot.
Ha jól tudom , akkor M.o.-on kitermelt gáz fütöértéke 10% környékén kisebb , mint az oroszoktól behozott gáz fütöértéke . Én csak erre gondoltam és semmi adalékanyagra hígítás céljából .
Mi van akkor , ha kisfogyasztásnál direktben a vezetékeken az országba beérkezö gáz jut a mi fogyasztóinkhoz , és amikor nagyobb az igény , akkor a M.o.-on kitermelt tározókban raktározott valamivel kisebb fütöértékü gáz is rásegít a rendszerre ? Ez nem lehet alternatíva ?
Egyszer már leírtam, még egyszer nem fogom. Kötözködjél valaki mással, ha nem akkor elmehetsz Burkina Fasóba. Értelmes emberekkel vagyok hajlandó vitatkozni és itt fejezzük is be!
Ki beszél itt rontásról? A szennyező anyagok már a kibányászás során benne vannak,csak azt jóval olcsóbban hozzák be. Vannak jobb minőségű lelőhelyek és rosszabbak, csak az nem mindegy mennyiért adják a fogyasztónak. A manipuláció a tárolókból való kijuttatásában van és nem abban,hogy valaki vagy valakik azt szándékosan szennyezik. De minek ragozzam ha valaki nem érti amit írok.
És még valami. Néha előfordul,hogy az elégetett gáznak (égésterméknek) olyan szaga van mint az olajkályhában elégetett olajnak, csak mérsékelten lehet érezni. Ezt mivel magyarázod?
Amikor manipulálnak csak a legfelső szinten és nagyon szűk körben tudnak róla és azok itt nem is fórumoznak. De mondd meg nekem azt,hogy pl. szombaton és vasárnap is a tűzhely lángja nagyon csúnya vöröses és hosszú lánggal égett, miközben a szokásosnál jóval több idő kellett a víz felforralásához, ma viszont már gyönyörű szép kékes és rövid lángon égett és gyorsan felforrt ugyanannyi víz. Azt ne mondd,hogy rosszul van a készülék beszabályozva mert nem állított rajta senki. Te ha benne vagy a gáz szakmában tudnod kell,hogy nem kell ahhoz oxigénnek jelen lenni egyéb szennyeződések is lehetnek ami rontja a minőséget.
"hatalmas kompreszorokkal levegőt tápláltak a vezetékekbe.
És voltak akik ezt is készpénznek vették."
Nagyon buta emberek vannak.
Ha földgázhoz levegőt keverünk, akkor abból robbanóanyag lesz (olyan, mint a dinamit, csak légnemű) amit úgy hívnak, hogy sújtólég. Tehát a levegő pumpálás után az összes gázcső (a házak falában és az összes utca) bármikor felrobbanhatna egyetlen szikrától.
Ha pedig a gázt levegő helyett valami mással hígítják: a levegőn kívül MINDEN gáznemű anyag többe kerül a földgáznál, tehát a hígítás nem spórolás lenne, hanem pazarlás :)
Az nem jelent semmit,hogy mit láttál, mellesleg nem hiszem,hogy oda csak úgy be tudsz sétálni, a tárolókba pedig nem látsz bele. Mint ahogyan általában sok minden ahol sok pénzről van szó manipulálva van. Csak te nem tudod bizonyítani .
Azt én sem tartom valószínűnek,hogy a gázt hígítják, mert amivel hígítani lehetne sokkal drágább mint a földgáz. Az viszont igaz,hogy különböző kitermelési helyeken különböző a minőség. Így van ez bármilyen ásványi anyaggal is.
Olyan hatalmaz kompresszorokat én is láttam,csak épp a gázt sűrítették.Nagy böhöm motorokkal,és valamiért pont gázzal mentek.Csak sajna videózni nem engedték.
Voltak akik hittek abban hogy a földgáz fűtőértéke álladóan csökken.Ha így lenne, akkor gyakorlatilag már nullának kellene lenni, mivel ezt a kényszerképzetet már jó 30 éve szajkózzák egyesek, hogy ingadozhat, az egy más fogalom.
De hogy lovat adjak az ilyen kényszer képzeteseknek, bedobtam hogy saját szememmel láttam amikor hatalmas kompreszorokkal levegőt tápláltak a vezetékekbe.
Azért ennyi,mert olcsón vesszük a földgázt. Ezzel egy időben viszont gyengébb a fűtő értéke csak erről nem beszél senki. Az sem úgy van,hogy gyengébb,mert a különböző tárolókban különböző beszerzési forrásból érkezik nem egyforma minőségben. Amikor időnként jobb a gáz az azért van,hogy 3 havonta mérik a fűtőértéket és akkor jobb, két mérés között rosszabb.Mindig attól függ,hogy melyik tárolóból mikor engedik a hálózatba. Erre való utalást viszont sehol nem találsz,mert igen nagy titokban végzik, még azok sem tudnak róla akik a feladattal meg vannak bízva, csak nagyon szűk körben. Hogy honnan veszem? Kiszámoltam,hogy a mérési időpontokban néhány napig jó a gáz és utána rosszabb lesz, de vannak egyéb jelek is.
Azt azért nézni kell,hogy ez az energia árszint miként tartható fent hosszú távon,és ez a "rezsicsökkentés" mitől ennyi. Ez a végtelenségig nem tartható így,előbb utóbb vége lesz a mókának és jön majd a valóság.Ami egy biztos akkor csak több lesz.