Keresés

Részletes keresés

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 339

És a pénzszórás azóta is folyik, nyugdíjak, pedagógus béremelés, beruházás támogatás, Dunafer megmentés, gdp 2% a honvédelemre, stb.:))))) Milyen jó, hogy 12 év alatt ennyit lopott Orbán:DDDDDDD

szilentium3 Creative Commons License 2022.12.24 -1 4 338

Láthatóan kurva nagy szarban van a költségvetés , de ezt előre megmondta minden hozzáértő , mikor elkezdték a választás előtt az esztelen pénzszórást ill. borítékolható volt az EU-s pénzek leállása .

Előzmény: macmester (337)
macmester Creative Commons License 2022.12.24 0 3 337

Váratlanul új különadót vezet be a kormány, a gyógyszergyártókat érinti a változás

Tegnap éjszaka 11 óra tájékán váratlanul két Közlöny is megjelent, amelyekben többek között egy új különadóról ad hírt a kormány. Ezúttal a gyógyszergyártókat érinti a változás: a nyáron kihirdetett extraprofitadó kiegészítéseként ez a szektor is különadót köteles fizetni, méghozzá a 2022-es és 2023-as adóévre.

A Magyar Közlöny 214-es számában megjelent rendelet a „Kormány 582/2022. (XII. 23.) Korm. rendelete az extraprofit adókról szóló 197/2022. (VI. 4.) Korm. rendelet módosításáról” címmel jelent meg. Az új különadó a többihez hasonlóan sávos, a Portfólió azt írja, a sávok az alábbiak szerint alakulnak: az adó mértéke az adóévi éves beszámoló alapján meghatározott nettó árbevétel

  • 50 milliárd forintot meg nem haladó része után 1 százalék,
  • 50 milliárd forintot meghaladó, de 150 milliárd forintot meg nem haladó része után 3 százalék,
  • 150 milliárd forintot meghaladó része után 8 százalék.

Az új különadó alanyai a gyógyszerkészítmény-gyártó és a gyógyszeralapanyag-gyártó gyógyszergyártó vállalatok. A rendelet ma, azaz december 24-én lép hatályba.

A Portfólió szerint ezzel a különadóval a kormány a jövő évre becsült költségvetési hiányt akarja enyhíteni. A gyártók által befizetett összeg a 2023-as évben folyik majd be a költségvetésbe. A portál kiszámolta, hogy a legnagyobb hazai gyártó, a Richter 108 milliárd forintot termel majd az államkasszának a különadóval a két adóévben.

macmester Creative Commons License 2022.12.20 0 4 336

értelek vén komcsi...

neked tetszik, hogy mások lehúzásából kapsz alamizsnát...

Előzmény: nagyanyo5:0 (335)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2022.12.20 -6 0 335

Orbán legnagyobb húzása az online befizetés és adóelvonás rendszere volt:)))) Azóta van rengeteg pénzünk:))))

Wic Creative Commons License 2022.12.16 -9 0 334

Ha nem érdekel, minek hoztad fel? 

 

Pusztán furának éreztem a birodalmi sasos kabátod és a korábbi hsz-eidből áradó harcos antifasizmus közti sarkos ellentétet.

:))

 

 (Általában sem érdekel egy férfi szépsége.

 

Aham, ezért is írtad le magad a Kék Osztriga bár egyik törzsvendégeként.

:DDD

 

Viszont ezzel azt is megbeszéltük, hogy én vállalom az arcom vagy nem.

 

Pedig marha egyszerű a magyarázat:

Egyrészt HO-ban vagyok, és innét bejutni Pestre a belvárosba kb. minimum 1 óra, másrészt a hétvége a családé. Főleg most, hogy fiaim és lányomék jönnek karácsonyra.

És mint mondtam, többen ismernek a fórumról IRL, úgyhogy ezt az arc-vállalást ne erőltesd.

Te vagy az, aki PFT-re nem jönne és nem vállalná az arcát.

 

Na szevasz...

 

Előzmény: a-benetton (333)
a-benetton Creative Commons License 2022.12.16 0 3 333

Nagyon szép lehetsz a való életben!

:DDD

 

...írtad, majd mikor válaszoltam az idióta megjegyzésedre...

 

De amúgy: a szépséged marhára nem érdekel, de tényleg...

:D


Egyszerű barátom! Ha nem érdekel, minek hoztad fel? Nem én kezdtem beszélni a szépségemről, hanem te. (Általában sem érdekel egy férfi szépsége. Hogy téged miért, azután miért tagadod le, a fene se tudja.)

 

Azt azért mindenképpen elhiszem, hogy felétek az van, ha bemész dolgozni, tíz percre se tudsz kijönni napközben. (Nehéz a rabszolgasors.) Igaz, hogy egész nap hagynak a neten fideszes propagandát terjeszteni, ahelyett, hogy dolgoztatnának (esetleg portás vagy egy kis forgalmú helyen és megengedik, hogy naphosszat elfoglald magad bármivel, csak legyél ott?...vagy a propaganda maga a munkád?), de az ajtón se ki, se be, ha egyszer rád tették az igát. Viszont ezzel azt is megbeszéltük, hogy én vállalom az arcom vagy nem.

 

Ennyit rólad kedves agitpropos "elvtárs". Előadhatsz valami fals kibúvót, mert nyilván lesz erre is valami nyakatekert magyarázatod (kamuzol valamit), de az már nem érdekel!

Előzmény: Wic (274)
Wic Creative Commons License 2022.12.15 -9 0 332

A lényeg, hogy bele lehet számolni.

Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.15 0 4 331

Alapvető különbség hogy a globális az jövedelemadó a IFA meg bevételarányos.

Bár a fideszes bármikor rámondja a bevételre is hogy luxusprofit van olyan vastag bőr a pofáján.

Előzmény: Wic (330)
Wic Creative Commons License 2022.12.15 -10 0 330

Épp ezért jó, hogy sikerült belevetetni, és nem plusz adó lesz.

Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.15 0 5 329

Hát ahhozképest amekkora arccal felvonult orbánod brüsszelbe az.

Egyrészt még egy csomó feltételt kell teljesíteni még ahhoz is hogy a pénzek egy töredékét megkapjuk, másrészt sehol az EU-ban nincs IPA csak magyarországon.

Előzmény: Wic (328)
Wic Creative Commons License 2022.12.15 -11 0 328

Vereség, hogy megkapjuk a pénzt?

Vereség, hogy minimumadóba beszámíthatjuk a helyi adókat?

Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.15 0 5 327

Mivel egyeetlen EU ország sem támogatta meg orbánt kénytelen volt lenyelni a vereséget.

Előzmény: Wic (326)
Wic Creative Commons License 2022.12.15 -10 0 326

Úgy néz ki, ez már végleges.

Előzmény: Patreides (325)
Patreides Creative Commons License 2022.12.15 0 5 325

Most meg, állítólag, visszaszívták a köpést. Bonyolódik a szappanopera.

Előzmény: Wic (324)
Wic Creative Commons License 2022.12.15 -9 0 324

Vajon ezért cserébe ők megkapják majd az EU pénzeket?

Előzmény: Patreides (323)
Patreides Creative Commons License 2022.12.15 0 5 323

Teljesen mindegy, a lengyelek "beleköptek a levesbe".

Előzmény: Wic (322)
Wic Creative Commons License 2022.12.15 -10 0 322

Jut eszembe:

 

az EUs pínzecskéért igen komoly és átfogó adórefom jön... 😨

 

Globális minimumadó:

 

A direktíva európai uniós tárgyalásában az áttörést magyar szempontból az jelentette, hogy megállapodás született a helyi iparűzési adó szerepéről, amely így beszámítható az effektív adó meghatározásába.

A hazai gazdaságpolitika szemszögéből vizsgálva szintén lényeges momentum, hogy a helyi iparűzési adó és más adók beszámításával a magyar kormány várhatóan fenntarthatja a 9 százalékos nominális társasági adókulcsot, megőrizve adórendszerének versenyképességét az EU-ban.

 

Tehát a magyarok akkor bólintottak rá, amikor sikerült elérni, hogy beszámítsák pl. a különféle helyi adókat, és így várhatóan nem kell emelni nálunk. Úgyhogy ezt meghátrálásnak nevezni balgaság.

Előzmény: macmester (233)
Wic Creative Commons License 2022.12.14 -11 0 321

Bár úgy lenne. 40%-ot leadóznék belőle, aztán vígan O1G-znék a többiekkel.

:))

Előzmény: Patreides (317)
macmester Creative Commons License 2022.12.14 0 6 320

kb.

elvileg a teszt feladatok száma növelhető, és mindig lehet valaki aki azt is pontosan...

de gyak kb. ott van...

Előzmény: Unerwünschter Gast (319)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2022.12.14 0 6 319

Úgy tudom, hogy gyakorlatilag 200-nál van a felső határ. Ugyan a definició szerint nincs felső határa. De viszont mennyi a teszt felső határa? Hány pont, ha időn belül minden feladatot megold hibátlanul?

 

Szerintem korábban erre kérdeztek rá. Ha elkészül egy teszt, akkor azt kitöltetik mondjuk 1000 emberrel. Ha akad 1 ember, aki kitölti hibátlanul, akkor abból meghatározható a teszt maximális értéke. ( Hány ponthoz tartozik az eloszlásban 1 ezrelék.)

 

És ekkor azt lehet mondani, hogy efelett a teszt alkalmatlan a mérésre.

Előzmény: macmester (314)
macmester Creative Commons License 2022.12.14 0 6 318

és akkor lesz IQ óra a polgárokon??? és mi lesz az adó alapja? és sakkor a szavazópolgárok szavazatának 1 értéke felszorzódna vele???? 😏

 

 

Előzmény: Patreides (317)
Patreides Creative Commons License 2022.12.14 0 6 317

Sokat dicsekedtek itt az IQ számotokkal, a végén még erre is extraprofit-adót vetnek ki. :)

Wic Creative Commons License 2022.12.14 -8 0 316

ezt azért furcsa, mert igazából nincs mérési tartomány...

 

Ez meg azért van, mert ez egy rövidített gyorsteszt...

Előzmény: macmester (314)
Wic Creative Commons License 2022.12.14 -8 0 315

OFF

 

Kár ezen filózni, engem se érdekel annyira, hogy ténylegesen mennyi, azért is nem mentem el a nagy tesztre. Én is 2015-ben csináltam (fiatalság-bolondság), csak úgy, kíváncsiságból...

Csak jó olvasni itt az alanti fika szenvelgését, aki nem érti, mit jelent az, hogy "feletti". Szerinte ez az értéke. Ha jól tudom, ez a gyorsteszt most is publikusan elérhető, megmutathatná, ő mit tud. Tuti ő is eléri ezt.

:))

 

És persze, hogy van feljebb, mint mondtam, 3 munkatársamnak is van kis jelvénykéje.

A te értéked is szép. Mondjuk pl. pont emiatt vehetnéd a fáradságot, hogy elolvasd, mit is írok, és mindezt tehetnéd előítéletek nélkül.

:))

Előzmény: macmester (314)
macmester Creative Commons License 2022.12.14 -1 3 314

OFF:

 

ezt azért furcsa, mert igazából nincs mérési tartomány...

életkorral korreláltatott érték van...

 

anno ifjú koromba 25-26 körül amikor ilyennel bohóckodtam 136-134-8 közötti értékek jöttek ki...

néhány éve csináltam egyet, ott már 140 feletti volt (és vénüléssel nő a pont, ha ugyan úgy teljesítesz)

 

a 125 tény magas, tény 95% alacsonyabb de van feljebb is... ha jól emlékszem 140 felett van tagság...

 

Előzmény: Wic (296)
benga1011 Creative Commons License 2022.12.14 0 2 313

Lássuk és értsük!

 

A mensa szint 130, ahogy oda is van írva. 125 nem lehet a maximum -bár lehet, hogy valami könnyített teszt is van, de annak meg mi értelme?-, bármit írtak oda, hogy örüljön az is aki nem éri el a szintet. De az igazi mansás el is olvas mindent. Régebben 145 volt a mensa szint. Sokan szerettek volna beférni és jobb volt a Mensának, ha több tagja van, több bevétele, azért levitték 130 pontra. A 125-re még várni kell!:)))

Előzmény: Wic (311)
Wic Creative Commons License 2022.12.14 -6 0 311

Vagy ne, de ne 125-özz, mert nem annyi a határ. Régen meg főleg nem annyi volt.

 

Lássuk csak:

 

Itt a levél is, hogy örülj:

Előzmény: benga1011 (309)
Wic Creative Commons License 2022.12.14 -7 0 310

A nettó érdekesebb. 

 

Azok ott a nettó bérek.

:D

Előzmény: short-m (308)
benga1011 Creative Commons License 2022.12.14 0 3 309

Olvasd el, rájössz! Vagy ne, de ne 125-özz, mert nem annyi a határ. Régen meg főleg nem annyi volt. Egyébként meg nekem mindegy, nem én dicsekedtem.

Előzmény: Wic (306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!