Keresés

Részletes keresés

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2022.05.28 0 0 16

No jó, de szvsz nem ártana gondolkodni 1 szkájpi alapú programon, PC, vagy laptop alapon:))) Öregkorban már nem látni jól a mobájlt:(((( Ezért nekem nincs is!!!!!

homerx Creative Commons License 2022.05.27 0 0 15

most nem talalom a cikket. valszeg megmarad a kartya alapu is, mivel kulfoldon kelleni fog, de itthon nem kell majd magadnal tartanod. online lekerdezik a szemelyid alapjan.

Előzmény: nagyanyo5:0 (11)
branyiszko Creative Commons License 2022.05.27 0 0 14

Olvasd el még egyszer az első mondatot!

Az a fotós aki az okmányirodában lefotózott.

Előzmény: nagyanyo5:0 (13)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2022.05.27 0 0 13

Miféle fotós?????

Előzmény: branyiszko (12)
branyiszko Creative Commons License 2022.05.26 0 0 12

Az önfotózást nem vállaltam, de online időpontfoglalással 5 perc alatt elintéztem a legközelebbi kormányablakban.

Előtte jeleztem hogy élni kívánok az automatikus meghosszabítás lehetőségével, s miután az orvos feltöltötte az igazolást, a fotós feltöltötte a képet, néhány napon belül ingyen megkaptam az új jogsit.

De mindez pontosan le vagyon írva az igény beadás oldalán.

Előzmény: nagyanyo5:0 (-)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2022.05.26 0 0 11

De valami sróf biztosan lesz a dologban!!!!!

Előzmény: homerx (10)
homerx Creative Commons License 2022.05.24 0 0 10

nalunk fog megszunni a kartya alapu jogsi. a torvenyt mar meghoztak, de hatalyba csak valamikor egy even belul fog lepni.

Előzmény: nagyanyo5:0 (9)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2022.05.24 0 0 9

Nálunk is megszűnhetne, mert minden briganti jogosítvány nélkül vezet, ráadásul bepiálva, vagy drogosan, vagy mind2vel:DDDD

Előzmény: homerx (6)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2022.05.24 0 0 8

Ja és gond van még a régi Huawei-ekkel, mert nem tudnak guglipléjezni:(((

Szóval A program fejlesztőinek ki kellene adni 1 használatra képes hardver listát!!!!!! Nem csak kiírni, hogy "Váltson új eszközre":(((( A 10 éves, 64bites, beépített webkamerás, mikrofonos nótpadossal rendelkező, dögöljön meg???? NEM, fizessen 4000 ruppót:((((

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2022.05.24 0 0 7

A 70éven felüliek 90%-ának nincs, mert nem szorulnak rá, életük végéig jó, ami van:)))

Előzmény: OMGod (4)
homerx Creative Commons License 2022.05.23 0 0 6

tudomasom szerint valahol egy even belul megszunik a jogositvany.

Előzmény: altimus (5)
altimus Creative Commons License 2022.05.23 0 0 5

ha ez igy megy, akkor tulajdonkeppen minek is a fizikai jogositvany (a muanyag lapka)? mi szukseg van ra? miert nem lehet hozzaadni a szemelyihez a vezetesi jogosultsagot? megcsak ra se kell nyomtatni a szemelyire semmit. a jogositvanyt legfeljebb a rendor ellenorizheti, ha vezetes kozben leallit. de a rendor online siman tudja ellenorizni, hogy van-e az embernek jogositvanya.

Előzmény: OMGod (4)
OMGod Creative Commons License 2022.05.23 0 0 4

Ha van újfajta személyi igazolványod, akkor kb. 2 perc az egész. Az orvos feltölti az alkalmassági papírt az EESZT-be, a többit - beleértve a személyin lévő digit. fotódat is -  "rendszeren belül"  átemelik.

 

 

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2022.05.23 0 0 3

Igen, a modern fiataloknak, okostelóval pik-pak megy, de gondolj bele a 70 felettiek problémáiba!!!!

TUDOM A 70 ÉV FELETTIEK NE VEZESSENEK, VAGY FIZESSENEK 4000 RUPPÓT A KORMÁNYANLAKNÁL!!!

Folytatás:

- persze előtte megint arcfelismeréses belépés, beillesztés, pislogás és mosoly kérés, akinek elsőre sikerül gratula

- megjelenik az ügyintéző élő cseten, megtiltja, hogy az ügyfélen kívül más is a helyiségbe legyen:(((( Kérésre és öregekre hivatkozva MEGENGEDI!!!!:)))) Majd kérdezi, hogy mindenbe bele1ezel e?

Aztán kéri, hogy az ő ablakában megjelenő fehéres oválisba helyezd el szelfi módra az arcodat, hogy fényképet készítsen(gőzöm nincs, hogy miért nem jó a regisztrált arckép, jaaaa, hogy közben eltelhet 5 év???). Akinek elsőre sikerül, GRATULA!!!!

- ezután kéri, hogy az aláírásodat beszkennelhesse, ezért jó előre filccel aláírtam 1 lapra!!!! Ez gond nélkül sikerült, ja a lányomnak remegőmentes kézzel

- Ezután kész és lehet menni a magyarorszag.hu -ra megint, ahol ügyfélkapus bejelentkezés, Okmányok, Vezetői engedély meghosszabbítás, ügylet indítása után jön néhány gond nélkül megadható kérdés, majd a "hová küldjük a jogsit", aztán a telószám és emil megadása után el lehet jutni az életút menüpontra, amelyre lépve megjelenik 4 csempe online ügyintézés, orvosi vélemény, meg még 2, amelyekre klikkelve bezöldülnek, jelezve, hogy minden OK és megcsörren a telód, meg kapsz emilt, hogy 2 7 múlva meglesz a jpgsi:)))))

Modern fiataloknak való, akiknek van okos és italuk glükóz- és laktózmentes pepszi:DDDDDDDD

Előzmény: lxt (2)
lxt Creative Commons License 2022.05.22 0 0 2

Néhány hónapja online, ha jól emlékszem, 4000 forint kifizetése helyett ingyen, néhány perc alatt bonyolítottam le az ügyletet – mármint a jogosítványom megújítását.

Az ügyfélkapus regisztrációt anno (sok évvel ezelőtt) a NAV egyik kirendeltségében, személyesen történt; aminek, mármint az ügyfélkapunak, akkoriban nem sok értelmét láttam – de mint az mára kiderült, tévedtem.

Az ügyfélkapunak jóval több, idővel sokszorosan megtérülő előnye van, mint amennyi kényelmetlenséggel jár(hat) az online, vagy a személyes megjelenéssel is lehetséges regisztráció.

Ez nem rendszerprobléma.:-)

pimre Creative Commons License 2022.05.21 0 1 1

Előzmény: nagyanyo5:0 (-)
Qqberci Creative Commons License 2022.05.21 -4 0 0

lehetőleg fehér háttér

 

De azért egy 0rbán-kép lehet a fal0n?...

Előzmény: nagyanyo5:0 (-)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2022.05.21 -4 0 topiknyitó

Amíg nincs a legmodernebb hardver a kezedben, ne is próbálkozz, oh nyájas olvasó!!!!! magyarorszag.hu a kezdet!!!! A szájt megvizsgálja, hogy a vasad alkalmas e videó- és audiokapcsolatra!! Ha nem alkalmas valamelyik, akkor az a vas többé el sem indul a regisztrációhoz:(((( Mindenesetre a legjobb 1 jó okostelefon, lehetőleg nagy Kép Ernővel!!!!! És nyugodt, nem remegő kéz is kell hozzá, meg esetleg 1 fiatal, aki még jól is hall:)))))

Ja, meg kell homogén, lehetőleg fehér háttér a fényképek készítéséhez:)))

No, ha ezek megvannak, akkor lehet próbálkozni a személyi, NEM ARCKÉPES OLDALÁNAK beolvasásával!!!!

- első akadály, hogy a telo kijelzőn megjelenő ablakban látható keretbe kell illeszteni a személyi 4 sarkát, nyugiban, nem remegve és megnyomni a fotót!!!!! Gratula, ha elsőre sikerül:))))

- második akadály, a sikeres regisztráció - mert előbbi az volt - megjelenik az ügyintéző és néhány kérdés után fényképet készít, homogén háttért és a zavaró tárgyak eltüntetését kérve, FOLYTATÁS:))))

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!