Keresés

Részletes keresés

károly, Creative Commons License 2023.12.26 0 0 179
Előzmény: károly, (178)
károly, Creative Commons License 2023.12.08 0 0 178

Egy remek módszer fogyókúrára:  https://www.youtube.com/watch?v=RI7wTrcoRBk

 

 

károly, Creative Commons License 2023.07.11 0 0 177

Az sem rossz, bár a mai árak mellett könnyebb fogyni mint hízni 🙂

Előzmény: XNC (176)
XNC Creative Commons License 2023.07.10 0 0 176

Nem, idén 10 kilót hízunk........   :)

Előzmény: károly, (175)
károly, Creative Commons License 2023.02.01 0 0 175

Idén nem akar senki lefogyni? Nekem nem ártana egy pár kilót leadni...

Törölt nick Creative Commons License 2022.03.11 0 0 174

De az is lehet hogy a következő bejelentkezését csak a -20kg-os mérlegelésnél tervezi. És hogy hitelesen legyen a dolog, csatolja hozzá majd a Balatoni fotóját :))

Előzmény: nscatto1 (172)
Törölt nick Creative Commons License 2022.03.05 0 0 173

Az nem , de a topic az igen.

Előzmény: nscatto1 (172)
nscatto1 Creative Commons License 2022.03.05 0 0 172

Mi van, megállt a fogyás?

trombitafújó Creative Commons License 2022.02.20 0 0 171

Nem is tételezem fel hogy vki kibirná, hogy csak nyers káposztát egyen.

Előzmény: nscatto1 (170)
nscatto1 Creative Commons License 2022.02.19 0 0 170

(Kurva nagyot sóhajt.)

 

NINCS olyan, hogy negatív kalória. Nincs. 

Van egy olyan dolog, hogy alapanyagcsere. Ez mindenkinél más, és azt jelenti, hogy van egy minimális mennyiségű kalóriabevitel, ami KELL ahhoz, hogy működjön a szervezet. Ebben benne van a légzés, a szívverés, a hajnövés, a sebgyógyulás, szex, futás, munka, minden. Egy átlagembernél ez. kb. 1200-1500 kalória. Ha ennél az alapnál kevesebb kalóriát viszel be, akkor leáll a szervezet normális működése, mert egyszerűen nincs annyi bejövő energia, amennyire szükség lenne. Ha nem eszel semmit, akkor az éhezés, és belehalsz úgy 30-40 nap alatt. 

 

Ha ehhez hozzávesszük, hogy ha csak annyit eszel, mint az említett a káposztasaláta, ami kb. 200 kalória/fél kiló, és szerinted 300 kalóriát jelent a megemésztése, akkor napi - 1800 kalóriát veszítesz. (Ugye kb. 1500 +300) Ha kómában lennél, akkor csak napi 400 kalóriát használnál föl, így majdnem a négyszeresét? Szerinted mikorra halnál éhen, ha valóban működne, amit mondasz?

 

De próbáld ki a salátát, és már a harmadik napon ahhoz sem lesz elég erőd, hogy vakarózzál. Ugyanis a vitaminokban nincs kalória. Megehetsz akár napi 15 kiló vitamint, akkor sem működsz, mert nincs benne kalória. Szóval fogadd el, hogy nincs csodadiéta, nincs zsírégető, nincs megváltó tabletta. 

 

 

Most komolyan, 2022-ben ezt el kell magyarázni? És akkor még csodálkoznak azon, hogy iszok...

Előzmény: trombitafújó (169)
trombitafújó Creative Commons License 2022.02.19 0 0 169

Miért halna éhen?

Csak nagyon vékony lesz ha meg tudja állni, hogy semmi mást ne egyen.

 

Sztem még le se gyengül, mert a káposztában sok féle vitamin van.

Előzmény: nscatto1 (164)
H_G Creative Commons License 2022.02.19 -1 0 168

És mennyivel kevésbé unatkozol közben :)

 

Előzmény: nscatto1 (164)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.19 0 0 167

Írtad előzőleg, hogy "a családod egyik fele testépít bőszen". És a másik fele is sportol, és mit? A férjed még szintén kondizik?

 

Nálunk a gyerekek még kicsik, de már ebben a korban fontosnak tartom a példa mutatást ebben is, azaz a sport szeretetére való nevelést. A legnagyobb még csak 7 éves lesz, de nagyon lelkes az ökölvívás iránt, ezért tanítgatni szoktam az alapokra. Az ökölvívásnak egyébként is jó nevelő hatása van, meg persze többi sportnak is. A lényeg hogy szeresse a gyerek amit csinál.

 

De gondolom ez nálatok is így van, hiszen sportolói múltaddal és az egészséges életviteleddel jó példát mutattál családodnak :)

 

 

Előzmény: Panther uliuli (155)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.19 0 0 166

Jav.:ünnepnapi

 

 

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.18 0 0 165

Nem, de viszont úgy tűnik ezen a téren sok a közös bennünk :)  Ugyanis nekem is voltak "galádságaim"... Használtam sajnos anabolikus szteroidokat, pl. nerobolt, de rendszeresen hosszabb ideig nem szedtem, csak időközönként. Viszont te nagyon jól tetted és bölcsen hogy leállítottad a férjed. Szinte az egész szervezetet tönkreteszi a szteroid, leginkább a májat, de a többi szervet is súlyosan károsíthatja a hosszabb és nagyobb dózisban szedett mennyiség.

 

Aztán nekem is ott voltak az ünneppapi edzések :) Én is jártam olyan kisebb edzőterembe, ami szilveszterkor is nyitva volt :) Na meg a napi 5-6 étkezés is stimmel... :) Tehát tudom hogy mit "éltél át", mert a testépítés egy életforma, ami a nap 24 órájára kiterjed :)

 

Egyébként gratulálok, 7 kiló hét 7 alatt! Szuper eredmény :)  A csábításnak pedig nyugodtan engedj, sőt kell is időközönként, mert nem jó állandóan gyötörni a szervezetet kőkemény diétával :)

Ugyanakkor ha így is tartani tudtad a heti egy kiló fogyást, akkor nem lesz gondod majd a súlyod megtartásával sem :)

 

A kombucha teát anno még otthon készítettem el, de most készen vettem koncentrátum formájában a Margit körúton .Több fajta ízesítésben is kapható.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Panther uliuli (155)
nscatto1 Creative Commons License 2022.02.18 0 0 164

"nyersen az emésztésére több kalória kell mint amennyit tartalmaz, ezért fogyaszt." (A káposztáról és a répáról van szó.) 

 

Így van! Ezért ha nyersen eszed a káposztát és a répát, akkor előbb halsz éhen, mintha nem ennél semmit. 

Előzmény: trombitafújó (163)
trombitafújó Creative Commons License 2022.02.18 0 0 163

És nyersen az emésztésére több kalória kell mint amennyit tartalmaz, ezért fogyaszt.

Előzmény: nscatto1 (161)
H_G Creative Commons License 2022.02.18 -1 0 162

Most nem, de kéne.

 

Előzmény: Panther uliuli (158)
nscatto1 Creative Commons License 2022.02.18 0 0 161

Káposztafelhasználás: 

 

Kell hozzá némi hagyma, sárgarépa, ecet, só, édesítő, köménymag

 

Felvágod a káposztát (reszelheted is, ha van hozzá kedved) lesózod, kevés ecettel megöntözöd (az ecet mennyisége káposztamennyiség függő) és 10 percre félreteszed. Ha kicsit összeesett, akkor hozzáadod a felvágott hagymát, köménymagot, lereszelt répát. Csinálsz egy salátalevet, ráöntöd a káposztára, összekevered, berakod a hűtőbe 2 órára, és kész.

 

A káposztát nem kell főzni, párolni, mosogatni, mittomén, ennyi az egész, amit leírtam. Simán letakarva erkélyen vagy hűtőben hónapokig eláll   -na, ha nem ennéd meg. Mivel édesítős, ezért gyakorlatilag kalóriamentes az egész. A zöldség minimális kalóriát tartalmaz a kömény meg fingat: vagyis jó a cucc:)

Előzmény: Panther uliuli (159)
nscatto1 Creative Commons License 2022.02.18 0 0 160

Napi egyszer megeszek 2-3 evőkanál balzsamecetet étkezés előtt, és nálam valóban gyorsítja az emésztést. Mivel havi 2,5 kilós fogyást mondanak rá, ezért erre még nem tudok válaszolni, majd csak úgy 20 nap múlva:)

Előzmény: Panther uliuli (157)
Panther uliuli Creative Commons License 2022.02.18 0 0 159

Majdnem elfelejtettem.

A káposztaleves még mindig fő. :D

Nem főztem meg. 

Mivel majdnem mindig van itthon valamilyen leves, csirke, marha, sertés karajcsontból, kacsaaprólékból, mert a gyerekek imádják a levest, lehet emiatt nem főztem még meg egy plusz levest, de a káposztát lassan dobhatom ki... 

 

Panther uliuli Creative Commons License 2022.02.18 0 0 158

Szia, te is "fogyózásban" ? :)

Előzmény: H_G (153)
Panther uliuli Creative Commons License 2022.02.18 0 0 157

Én is így értettem, csak a zsírégetés rövidebb. :D

 

Nem hiszem, hogy ecetet bármilyen formában most enni fogok, csak salátán, mert ennyi étel után szerintem a gyomrom nem viselné jól.

 

Most kipróbálom a teát amit Károly írt, úgyis teázok, szóval ez csak egy csere, és próbálom tartani a heti 1 kilót, de ha csak fél kiló lesz/hét az is jó, így is gyorsabban fogytam mint gondoltam volna. 

Szerencsére plöttyedt sem lettem sehol sem, legalábbis eddig, és legalábbis nem jobban mint 7 héttel ezelőtt. :) 

 

Te kipróbáltad a balzsamecetet? Van valami hatása?

Előzmény: nscatto1 (152)
Panther uliuli Creative Commons License 2022.02.18 0 0 156

A profi diétáról annyit, hogy voltak napok amikor 2 kiflit és 2 banánt ettem, plusz kávé, és más nem, mert nem volt időm másra. :( A kifli azért jó mert utána nagyon hamar baromi éhes az ember, elszoktam az ilyen jellegű kajáktól. És volt elhajlás, étterem, bár ott csak halat ettem de sajnos nem tudtam ellenállni, egy körtés creme brulee elcsábított, valamint nem tudok ellenállni a thai tésztáknak és egyszer azt is ettem. :) 

De egyébként szerintem inkább kevesebbet ettem más napokon mint 1200 kalória (igen, nem számolom már centire, csak a főbvb ételeket), idő hiányában, és el is felejtek enni néha. 

Érthetetlen mellesleg, hogy miért jöttek rám a kilók mert nálam inkább ez van, hogy elfelejtek enni, de az inzulinrezisztencia kicseszett velem. 

 

És megint többször volt úszás mint terem, mert ez esett jól, szauna és úszás, így februárban már mindig kimerült vagyok, ilyenkor kell a masszázs, szauna, úszás és pihenés. Pihenés nem volt. :( De legalább süt a nap! :)

 

Ittam egy időben ezt a teát, meg nem mondom már miért. Még ízlett is. Köszi, veszek! :)

Előzmény: Törölt nick (151)
Panther uliuli Creative Commons License 2022.02.18 0 0 155

Te nem a férjem vagy??? :)

Ő is ette a sportrobit, és hát khm, voltak egyéb galádságai is, tényleg bármit megtett az izmokért... A napi edzőtermi látogatás (még karácsonykor is! anno nem szórakoztak a kis termek holmi ünnepnapi bezárásokkal :) ), sportrobi, napi 6 étkezés kiszámolva, nem mindegy mi, és hát a galádságok, míg mérges nem lettem miatta és akkor kénytelen volt abbahagyni. Kettétörtem a karrierjét, már ami a testépítést illeti, de megmentettem az egészségét. :) Mert bárki bármit mond, a versenyzők mind galádok, esélye sincs senkinek velük úgy, hogy ő meg nem. 

Előzmény: Törölt nick (150)
Panther uliuli Creative Commons License 2022.02.18 0 0 154

Sziasztok, 

 

kicsit eltűntem, de előkerültem a habok alól, mindjárt visszaolvasok.

Lelassult kicsit a fogyásom, de azért halad, 7 kilónál tartok. :) Ez mai mérés, mert persze hét elején megint elfelejtettem mérlegre állni. Ez közel 7 hét alatt, tehát nem rossz, nem rossz, heti 1 kilónak felel meg. Majd meg is kell tartani a végén. :) 

H_G Creative Commons License 2022.02.17 -1 0 153

Több benne a cukor (mustból), azért finomabb a balzsamecet az almánál.

 

Előzmény: nscatto1 (152)
nscatto1 Creative Commons License 2022.02.15 0 0 152

Balzsamecet. Az almaecettel ellentétben van íze, tehát "szívesebben" nyeled le, és mivel gyorsítja az ételek lebontását a gyomorban/belekben ezért így fokozza az anyagcserét. 

 

Nem zsírégető, mert nincs olyan, hogy zsírégető. Ha lenne, akkor nem lenne ennyi dagadt ember, illetve a profi sportolók nem fogyasztanának, diétáznának hónapokat, hanem megennének hat marék zsírégetőt, és a kívánt súllyal mérlegelnének. 

Előzmény: Panther uliuli (148)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.15 0 0 151

Nem tudom hol tartasz jelenleg, de találtam még valamit, ami talán hasznos lehet neked is. Kombucha teát kezdtem el inni, ami többek között erre is jó:

"A kombucha azonkívül, hogy az intenzív anyagcsere révén lebontja a zsírszövetet, a belek mozgását is felgyorsítja, így a tápanyagfölösleg nem marad tovább a belekben, hanem kiürül. Ez az oka, hogy kombucha fogyasztásnál gyakoribb a székletürítés.

Ha kombuchával fogyókúrázol, akkor megmarad az evés öröme, nem kell számolnod a magadhoz vett kalóriákat. Egy dologra viszont figyelned kell: a rendszeres testmozgásra, mert a kombucha, mint természetes fogyasztószer, csak így működhet hatékonyan." https://dietless.hu/kombucha-teagomba/

 

Bár gondolom a te anyagcseréd már e nélkül is felgyorsult, és a profi diéta és sport lassan a célba repít :)

Előzmény: Panther uliuli (147)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.08 0 0 150

Mert az edzőteremben lévő tükrök a testépítőknek lettek "beállítva", ugyanis a legtöbben annak örülnek ha nagyobbnak látszódnak :)

Én pl. tizenévesen ilyen téli időszakban több pulóvert vettem a kabát alá, hogy izmosabbnak tűnjek :) Nyáron persze erre már nem volt lehetőség, de nem is kellett, mert az edzés mellett kiló számra ettem a fehérjét, amitől gyorsan fejlődtem. Bár a nyolcvanas évek végén még nem igazán lehetett válogatni a fehérje porok között, mert csak egyetlen létezett az országban, a Sportrobi. A fehérje tartalma magas volt, viszont az íze és az oldhatósága borzalmas. Lehetetlen volt csomó mentesen elkeverni :) De a cél érdekében bármit megettem, hogy fejlődjek :)

 

 

Előzmény: Panther uliuli (147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!