Keresés

Részletes keresés

Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.04.15 -1 0 23

Jómagam inkább rövidre fogtam. Sőt az első kiadási verziót, hogy most megjelent a következő bővített, ingyenesen olvashatóvá is tettem. 

Előzmény: wizardry8 (22)
wizardry8 Creative Commons License 2022.06.04 0 0 22

Most is szavanként kapják a fizetés az írók?

Olvastam a Korai Asimov könyvben hogy ő így kapta, 1 szó = X cent.

Csak tudjátok mi a veszélye ennek?

Ha már befutott, sikeres író, akinek úgyis megveszik a könyvét az emberek, az jól felhígítja a könyvét, például 100 oldalon keresztül beszélnek az időjárásról:

- Te, szép idő van.

- Tényleg szép.

- De lehetne egy tized fokkal melegebb.

- Jé, tényleg.

- Vagy hidegebb.

- Az is lehetne.

... stb, stb

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.12.15 0 0 20

Mivel ez egy tudományos mű ... és igen nehéz volt úgy megírnom, hogy egyáltalán legyen értelme a könyv formátumnak és ne csak egy tanulmány, vagy PdD jelenleg valami legyen ... jelenleg még visszafogott az ismertsége .... de ez így van jól. Viszont szépen és dinamikusan és egyre erősebben feljövőben. Ha beállnék persze haknizni, meg tévé szerepelni más lenne, de direkt nem akarom. El kell fogadni, hogy az ilyen művek beérnek .... idő kell nekik.

 

A következő könyvem anyaga meg valami ilyesmi lesz:

 

PszichoVirulógia

 

 

Előzmény: UrsusMaritimus (17)
UrsusMaritimus Creative Commons License 2021.12.09 0 0 19

Tényleg! Köszönöm szépen!

Előzmény: Wim Wendorf (18)
Wim Wendorf Creative Commons License 2021.12.09 0 1 18

Érdemes megnézni az "ErkölcsTan" kiadójának a honlapját, nagyon informatív: https://undergroundkiado.hu/ 

Előzmény: UrsusMaritimus (17)
UrsusMaritimus Creative Commons License 2021.12.09 0 0 17

És nagyságrendeileg mennyi egy ilyen nemzetközileg befutott könyv tiszteletdíja évente? Gondolom, hogy azért nem megélhetésnyi, de érdekelne, hogy már szabad szemmel látható összeg, vagy sem?

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.12.07 0 1 16

Az alap célomat már a kiadással és a hivatalos ISBN: 9786156191991  megkapásával elértem.

Szerzői jogaim még a halálom után is 70-80 évig élnek és az örököseimet illeti.

Mint írtam nekem az hogy  a hazai több mint egy tucatnyi helyen felül összesen 14 országban is terjesztik bónuszként hatott.

Az is bónusz, hogy igen előkelően került be az Országos Széchényi Könyvtárba, ahol  kutatási céllal ingyen is olvasható.

Egy kisebb banner marketing kampányban éppen most fut december hónapban a figyelem nagyobb ráterelése. a Moly, Rukkola könyvklubokban és az Instagramon.

Ha akartam volna már számos előadást tarthattam volna, vagy vitákban részt vehettem volna, de ezek nem vonzanak. Újságírókat is jellemzően elhajtottam, akik bulvárszerűen akarták a témát felvezetni.

Kepes András és Mérő László szerű közönség előtt való fellépések, haknik sem nekem valóak.

Helyette tovább kísérletezgettem és összeállt még egy könyvre való anyag ... Gödel nemteljességi tételeinek a kimutatásáról, hogy azok érvénytelenek, Karl Popper falszifikáció elvének az elvetéséről, és helyette egy valóban értelmes elv ... a helyes logikai érvelések, a BigBang / ŐsRobbanás / ŐsTojás / ŐsAtom /SzingularitásIsten elméletet / hit / vallás értelmetlenségéről, hogy az miért bukik majd meg hamarosan és helyette ciklikus elmélet lesz ...

Előzmény: UrsusMaritimus (15)
UrsusMaritimus Creative Commons License 2021.12.07 0 0 15

Értem, köszi. Teát a mémekről, trendekről van szó.

És hogy sikerül a terjesztés, értékesítés? Magadnak intézed, ugye magánkiadás?

Előzmény: ErkölcsTan (14)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.12.06 0 1 14
Előzmény: UrsusMaritimus (13)
UrsusMaritimus Creative Commons License 2021.12.04 0 0 13

Hú, köszönöm a sok hozzászólást! Nem is gondoltam volna, hogy ennyi válasz lesz!

 

Mi az a pszichovirulógia?

 

 

Igen, azt tudtam, hogy nem ebből fogok meggazdagodni. De azért továbbra is érdekel.

 

Tehát két út van.

 

Egyrészt meggyőzni egy magánkiadót, aki előre kér tőlem pénzt és a profitot is lehalássza.

Másrész magánkiadásban és utána saját magam keresnék klientúrát neki, páldául saját, témába vágó youtube csatornát készítve, vagy blogot.

 

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.11.30 0 1 12

Logikával és pszcihovirulógiával foglalkozom jelenleg. Azt kutatom és némileg szakértője is vagyok a két témának ezért.

 

Itt ugyebár kérdés, hogy ki milyen célt tűz ki maga elé és aszerint lehet győztes, vesztes, vagy valamilyen átmeneti állapotban.

 

- Nos nekem nem nagyon voltak sem vágyaim, sem céljaim. Jelenleg sem nagyon vannak. Teszek ezt azt és történjen az aminek történnie kell. Persze megfigyelek és elemzek dolgokat és be is avatkozom, de többnyire csak valamiféle adatok beérkezése után.

 

Leírok néhány köztudott dolgot:

 

1. Jelenleg könyvírásból, hazai nyelvi viszonyok közt nem lehet megélni. 4-5-6-7-8 % az az átlagos bruttó jutalék, amit egy könyvkiadó felajánl a szerzőnek. Ebből lényegében a kettős áfa trükkök (nagykereskedelem, kiskereskedelem ... stb ) és adózások után nem marad semmi lényeges.... A legnagyobb írók is ma már gyakorlatilag abból élnek, hogy pénzért közönség előtt előadásokat tartanak.

 

2. Egyre kevesebben olvasnak, egyre kevesebb könyvet és egyszerre is egyre kevesebbet hajlandó olvasni a nagy átlag. Elvárás a videózás, előadás, hangoskönyv, stb ... tehát a más előadási formák.

 

3. Már a könyvespolc előtt fotózgatni és pózolni dolog is kiment a divatból ...

 

4 .... lehet folytatni, amit elkezdtem.

Előzmény: Wim Wendorf (10)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 11

Akkor Te írj arról! Vagy csak olvasd csak azt!!!

Előzmény: Torlonia Pyrandus (9)
Wim Wendorf Creative Commons License 2021.11.30 0 1 10

"Van esetleg, aki a könyvkiadás útvesztőiből győztesen került ki?" - kérdezi a topiknyitó. Ezek szerint, Te igen. Oszd meg tapasztalataidat, vázold fel az utat, ami a sikerhez vezetett, írd le, milyen nehézségekkel szembesültél, és hogy lettél úrrá rajtuk.

Előzmény: ErkölcsTan (8)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.11.29 0 1 9

Engem viszont a szépirodalmi e-könyvkiadás érdekel.

Előzmény: ErkölcsTan (8)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.11.29 0 1 8

Miért lenne az?

Olvasni lehet azt is .... de azon kívül hallgatni is.

Sőt bármilyen nyelven lehet hallgatni.

Az én e-könyvemet jelenleg 14 országban árulják és olyan helyeken is mint Japán.

Pedig csak magyarul írtam.

... de a japán ember letölti a telefonjára és egy fordító felolvasó alkalmazással reggel azt hallgatja a vonaton munkába menet.

... nem szépirodalom .... nincsenek benne más nyelven érthetetlen szó és mondat fordulatok ....

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Torlonia Pyrandus (7)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.11.29 0 1 7

Az e-könyvkiadás külön alfejezet. 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.11.29 0 1 6

Többfajta könyvkiadás létezik...

Manapság az emberek már nem nagyon olvasnak könyveket, illetve egyre kevesebben és egyre kevesebbet.

Tehát üzleti haszon miatt nem nagyon éri meg.

Jómagam is kiadtam egy e-könyvet, de nem üzleti haszon volt az elsődleges.

Mert egy könyv nem csak az.

 

Mi is még???

 

SZERZŐI JOGVÉDELMET IS AD.

 

Tehát ha valaki feltár valami jelentős új dolgot, akkor érdemes könyvben publikálni, mert azután már nem nagyon tudja más elorozni tőle a feltárás elsődlegességét. 

ásítósmacska Creative Commons License 2021.11.29 0 1 5
Oldskin Creative Commons License 2021.11.29 0 1 4
nscatto1 Creative Commons License 2021.11.28 0 1 3

Ja, annyi könnyítést lehet tenni a kiadásnál, hogy felhajtasz valami szponzort - kurva nehéz lesz - aki valamilyen módon kapcsolódik a könyvhöz, témájához, és lát fantáziát az írásodban. Pl. a krimi jórészt egy irodaházban játszódik, és informatikusok ölik egymást. Bemehetsz a májkroszofthoz vagy az almásokhoz, hogy támogassanak meg, cserébe a borítón ott lesz a logo-juk, vagy céges ember segít a felderítésben, stb. Ha sikerül gründolni néhány milliót, akkor már rentábilis a könyv, és kis túlzással egy darabot sem kell eladni. 

 

"Biztos" siker lehet, ha van pénz egy blikkben megjelentetni a cikket a híres író legújabb regényéről, vagy valami celebet rávenni, hogy a könyvvel a kezében menjen be a plázába, tévébe, stb.

Előzmény: nscatto1 (2)
nscatto1 Creative Commons License 2021.11.28 0 1 2

Nem érdemes. Jelenleg hazánkban egy olyan könyvnek, amiről a kiadó azt gondolja, hogy jól el lehet adni, az átlagos példányszáma 2000 példány/könyv. 10 éve még 3000 volt, de mostanra a nyomdák lejjebb adták, és ha ennél kevesebb darabot nyomnának, akkor is hasonló lenne a költség, mint a 2000-es példányszám esetén.

 

Szóval csak akkor ugorj bele ilyenbe, ha van rá szponzorod, mert nem olcsó hobbi. Magánkiadásban a nyomda előre el fogja kérni a pénzt, nem fognak rizikózni veled. Ha megvan a nyomtatás (előzőleg ugye a tipográfia, borítóterv, stb.) akkor előkerül a terjesztés kérdése. Léteznek itthon könyvnagykereskedések, ahol ilyen könyveket kizárólag bizományban vesznek át, és leteszik a raktár valamelyik sarkába, mondjuk 40-45%-ra. Te mész havonta egyszer, megszámolod  az otthagyott darabokat, és ha elfogyott néhány, akkor számlázhatod a különbözetet. Mehetsz a következő nagykerbe, és ugyanez előlről.

Ha sikerül egy kiadónak eladni a művet, akkor a terjesztés gondja kimarad, ám ők is csak bizományba fogják átvenni (kizárólagos) terjesztésre, 50%-ra. 

Pénz: a könyvpiacon máshogyan számolják a hasznot és az árrést, mint a többi terméknél. A feljebb említett 40-50 azt jelenti, hogy ők a könyv árából mennyit kapnak. Az egyszerűség kedvéért: ha 1000.- forint egy könyv, akkor azt a bolt 35%-ra kapja, vagyis 650 forintot fizet érte, amikor megveszi. A kizárólagos terjesztés esetén az 1000 forintos vételárból példányonként 500 illeti a kiadót - jelen esetben a nagykereskedőt - vagyis téged. Ebből a kötetenkénti majdan bejövő 500 forintból kéne neked bevételt realizálni. 2000 példánynál ez 1000000 fortintot jelent, ami jól hangzik, de ehhez el kell adni minden darabot, és ebből kell minden költséget "visszafedezni", mint pl. nyomda, benzin, telefonálások, tervezés, stb.

Előzmény: UrsusMaritimus (-)
UrsusMaritimus Creative Commons License 2021.11.28 0 0 1

:D Hát, igen, de ő szerencsére már foglalt :)
Úgyhogy marad a klasszikus út.

Qqberci Creative Commons License 2021.11.28 -2 3 0

H0zzá kell menni Pénztár0s Lölőhöz...

Előzmény: UrsusMaritimus (-)
UrsusMaritimus Creative Commons License 2021.11.28 0 1 topiknyitó

Beszélgessünk itt a könykiadatás lehetőségeiről.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!