Keresés

Részletes keresés

Motorized root Creative Commons License 2021.06.17 0 1 4

Egyébként nem épp hiteles mérés, de ahhoz pont elég, hogy ne görcsöljek tovább a mongodb-vel:

Kb. 2700000 sornyi tűzfal logot betöltöttem postgresql-be, onnan export json-be, abból import mongodb-be.

1:1-ben ugyanazt a lekérdezést nem is tudom lefuttatni, mivel a mongo nem ismeri a "like" operátort, amennyire látom, csak a regex alapú keresést.

Ha psql-ben select count(*) from ttt where x like 'xxx%'; formában, az első futásra 4-5mp, a továbbiakban azonnal válaszol, nincs várakozás.

Ha mongoban próbálom, ott olyan van, hogy db.ttt.find({"x":/xxx.*/}), ez minden futtatásra 6-8mp körül van.

Ha megerőszakolom a postgresql-t és ott is regex alapján keresek, akkor még mindig ott tartok, hogy 2-3mp előnye van a mongo-val szemben.

 

Ez persze általános képet nem ad az egészről, viszont arra jó volt, hogy az ellenkező ismerőseim ellenére maradjak a postgresql mellett. Egyszerűen nem életképes a mongo nálam.

 

Motorized root Creative Commons License 2021.06.16 0 0 3

Reláció? Az ebben a környezetben mit takar? (Elég fura elnevezéseket használ a mongo itt-ott, szóval...)

Ami RDBMS-ben oszlop lenne? Vagy ténylegesen kapcsolatokat? Vagy...?

 

Engem anno lecsesztek, hogy logokat (syslog) miért akarok RDBMS-be tolni, erre való a NoSQL.

Ehhez képest a saját tapasztalat, hogy erre pont nem jó a mongodb, sem a redis. :)

Előzmény: harmonikás01 (2)
harmonikás01 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 2

NoSQL-t akkor érdemes használni, ha legalább 300-400 relációd lenne, kb. ez alatt RDBMS. Az Aleph-ben ennyi mezőt kell kitölteni bonyolultabb esetben

Előzmény: Motorized root (1)
Motorized root Creative Commons License 2021.06.16 0 0 1

Csak ők nem járnak erre, hogy elmondják, mit gondolnak: érdemes-e forszírozni a nosql-t tényleges adatbázisok esetében vagy jobb maradni az RDBMS mellett, ha új rendszert épít valaki, mert a nosql csak bonyolítja az életet?

Az a baj, hogy nekem ezekkel már nincs éles tapasztalatom, akinek meg lenne, az nem nagyon jár magyar fórumokra....

Előzmény: harmonikás01 (0)
harmonikás01 Creative Commons License 2021.06.15 0 0 0

Üdv! MongoDB-t, pontosabban az erre épülő Aleph-et  pl. a nagy könyvtárak (British Library) használnak, nálunk pl. az ELTE BTK, de más BTK is.

Előzmény: Motorized root (-)
Motorized root Creative Commons License 2021.06.15 0 0 topiknyitó

NoSQL-ből kevésről hallottam, még kevesebbet ismerek.

Valójában a mongodb amit használtam rövid ideig, meg a redis, amit csak akartam, de rájöttem, hogy adott feladatra épp nem jó.

Ami a topic apropója: felfedeztem, hogy a postgresql is képes json típust tárolni, indexelni, keresni.

És a saját, celeronos szerveremen a postgres minden eddig próbált felállásban gyorsabbnak, ráadásul kezelhetőbbnek tűnt, mint a mongodb.

 

Felmerült bennem a kérdés: aki élesben, aktívan használja ezeket, az vajon mit gondolhat?

Sajnos senkit sem ismerek, aki használja mindkettőt (postgres+mongo)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!