Keresés

Részletes keresés

itya Creative Commons License 2024.03.01 0 0 241

ennyi ostoba rosszindulatú sötét idióta gondolat hogy tud egyetlen élőlényből kibuggyanni? 

teljesen hüje vagy 

picit lépj hátra és gondold át hogy az indulataid biztos jogosak? minden következtetésed biztos?

ha nem szégyelled el magad és kérsz elnézést akkor fuss neki újra-újra...

 

Előzmény: Laci-59 (236)
refse2 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 240

"Te mekkorára állitanád a PU,vagyis csúcsáram feszültségét.

Ip- p csúcsáramot.

BU , vagyis alapáram feszültségét.

DITY vagyis impulzus szélességét"

 

Én ezeket az értékeket nem állítom mert nem használom a dupla impulzust.

A duplaimpulzus szerintem a pikkelyes varrat készítésére való, ez nálam nem fontos.

 

 

Előzmény: Laci-59 (238)
Bmrenault Creative Commons License 2024.03.01 0 0 239

https://www.att.bme.hu/neptuncode/BMEGEMTBGH1/eloadasok/2023-04.pdf

 

én ki nem másolom neked. 20 oldal ábra.

Előzmény: Laci-59 (238)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.01 -4 0 238

Tudja,oda másoltam ennek az off- nak a linkjét....... Ha nem tudja,hogy mit kell egy linkkel tenni,szerinted folytassam....!?

Nagy mágus lehet,mint itt mindannyian......szerintem.

Azért próbálkoztam itt az offban,mert te magad is láthattad,olvashattad,hülye,meg marha lettem,pedig szerinten,nomeg  Xabi _1 szerint is job lenne,ha egymás tapasztalatait,gép beállitásait,próbálkozásainkat megosztanánk egymáy közt.

 Te jártasab vagy a témában,mint én,szerintem te is irhatnál az alap áram,meg a csúcs áram,meg ezek feszültségeiről.

Én csak tapogatózok,mint vakló a csutában........ Úgy ahogy a DP beállitottam aluhoz..... Egy hónapja M Ákosnak megirtam az adataim....... Ha igaz neki is 235 gépe van,vélhetően aluhegesztést nem művel,igy igaz,hogy szerinte a gép menüje egyszerű,de ha gyakorlatban is próbálta volna,szerintem néznd mint egy lyukinyúl.........A gépvásárlásos topikba keresd,02  2- a dátum.......

 

Alap áram. Ez gondolom,hogy bármekkora lehet kb 200A értékig.

Vegyek alapul egy 2mm- es keresztmetszetet.. Ehhez kb 80A az igény.

Te mekkorára állitanád a PU,vagyis csúcsáram feszültségét.

Ip- p csúcsáramot.

BU , vagyis alapáram feszültségét.

DITY vagyis impulzus szélességét

 

A többi beállitás szerintem nem létfongosság,mert azok magukért beszélnek

 

Milyen jó is volt a régi trafós mig,vagy mma trafó. Ez utóbbinak vol egy csokija. Én évtizedekig két A állást használtam.Jelenleg meg nem tudom,hogy mit jelent alap áram,vagy csúcsáram,vagy ezek feszültségei.........!

Sőt...... voltot ir amper helyett........ugye érdekes........majd a mester számológépet használ......vagy szarik az egészre,mint ahogy Xabi_1 példázgatta.........

Előzmény: refse2 (237)
refse2 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 237

Ha hegesztéssel kapcsolatban kérdezel akkor ott vannak a hegesztős fórumok. Ez nem az!

Lehet hogy nem is tudja hogy létezik ez az offtopik.

Előzmény: Laci-59 (233)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.01 -3 0 236

A másik gépen van ind , hotstart,meg a synergiától eltérési lehetőség,és slusz. De nem is kell kell ettől több.

Hogy a 235- ösön miért világit 36 féle állitási lehetőség,nem tudni.........

 

Biztos vagyok benne,hogy olvasta a lenti irásom,én nem vagyok csupaazért se elméletű,de még ha irna,nem is venném komojan. Biztos vagyok benne,hogy a gépvásárlásos topikban olvasta a múlt hó elejei adataim.......

Az ilyen új tag ,aki 15 hozzászólást irt eddig,lehet sok éves tag,csak a sokadik nick nevével villog itttten......!

Aztán azthiszi,hogy ő a TANITÓ jani........ Mindezt nem irtam volna,ha nem ő reklámozta volna önmagát.......! Meg olyat is ir,hogy hegesztőknek nem lehet tanácsot adni,mert csak legyintenek........ Az ilyen hozzáállás miatt picit sem csodálkozok......!

A 235- ről egy gondolat. Mindent alapra állitottam,és mégis hegeszt..... Na innéttől kezdve a háttér hókuszpók,ténylegesen hókuszpók.........!

Előzmény: Bmrenault (235)
Bmrenault Creative Commons License 2024.03.01 0 0 235

Másik gépeden lévő beállitások leírása és átmásolása esetleg?

Majd ír, ha akar.

Előzmény: Laci-59 (234)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.01 -3 0 234

Én is úgycsinálok,mint mások,önmagamnak irok.

 

Társunk helyes mozzanatot tett,nem jelentkezik.......

 

Jólteszi,segitsen önmagán a marha,hisz a mondás igy szól. Segits magadon,az isten is megsegit........

 

Vagy segitsen a Cur annya,igen a Cur , meg a Pu , meg a BU meg az Ip- p  , meg az Endu mind - mind hegesztőáramot jelent.........ezekből már annyi van,csak győzzük eldolgozni a rengeteg Curt, vagy A- ert.......

 

Húúúú...........mindenden oké - oké - oké......

 

Én......naiv,azthittem,hogy van ember,aki segiteni szándékozni óhajtanaaaaaaaaa.....!? Tévedtem.

Előzmény: Laci-59 (233)
Laci-59 Creative Commons License 2024.02.29 0 0 233

Xabi_1

 

Ha tényleg segiteni vagy itt,én kérdeznék.

A hegesztés topik 39183-as irásod érdekes,mert vélhetően értesz is a DP mód háttér beállitásaihoz.

 

Ha erre a beirásra reagáltál,én el látnálak kérdésekkel.

Bmrenault Creative Commons License 2024.02.24 0 0 232

Keskeny az nem rossz de az átjáróba kilóg. Ugy tervezték ezeket hogy a bringás befér de fútóval kilóg. A közlekedőkkel van a gond. 100 e res város. Jobb ha elől van a két kölyök mert látnak is valamit, nem csak az apjuk seggét.

Tudnák venni utánfutót csak ép ez a kilógás akadályoza meg, plusz a teherbírás mert 45 kg max.

 

Ebben rugozás is van

https://www.ebay.co.uk/p/27013106503?iid=302602972794

 

A kormányszéleség abban a magasságban 610mm az ép átfér fent. Lejebb szélesebb lesz, de majd holnap elmegyek az megmérek egyet.

Előzmény: Laci-59 (231)
Laci-59 Creative Commons License 2024.02.24 0 0 231

A szűkitők................biza nagy gáz !!! A városodban nincs ilyen utánfutós funkció !? Ott nem ismerik ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=yOkPqpQFoiM

 

Ezt figyeld,,,,ötletes,mert keskeny !

 

https://www.youtube.com/watch?v=NQrYUr13raE

 

A törpök meg akár egymás után is ülhetnének.......

Előzmény: Bmrenault (229)
Bmrenault Creative Commons License 2024.02.24 0 0 230

Amúgy ezeket 2mm aluból csinálják. A kerekek hamarabb beszarnak mint a váz a tiednél. Meg hány kg os fűnyiróhoz? A kerti kocsim 1mm zártszelvény 1mm lemez boritás és 120kgt bír.

Előzmény: Laci-59 (228)
Bmrenault Creative Commons License 2024.02.24 0 0 229

Nem jó mert lelóg az átkelőknél.

A max széleséget is meg kell néznem, mert szükitők vannak a parkoknál, hogy ne száguldjon be az ember.

 igaz női vázasak de  a belső ingyé volt másik meg 4500ft.

Közbe aszony is mondta hogy az ővét is felhasználhatom, meg eleve enyém lett volna a bázis. Az 4 bringa.

Előzmény: Laci-59 (228)
Laci-59 Creative Commons License 2024.02.24 0 0 228

Bmrenault figyelmébe......

 

Ez saját fotó,én tolós fűnyiróhoz terveztem,a fotón damilost kötöztem fel.

20x30- as szelvény,némi szögvas.

Az utánfutó gömbfejjel csatlakozik,és nem zavarja az egyensúlyozást......

MrJones512 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 227

MrJones512  2023.10.16    0 4 33889

"A hf gyújtású elinditja e a vágást rozsdán keresztül ? Elinditja e festett anyag esetén ?"

 

Amennyire én tudom, a plazmavágásnál nincs önmagában HF-gyújtás. Van "kontakt" (amikor a plazmát az érintés-elhúzáskor keletkező szikra gyújtja be) és az úgynevezett pilot-íves módszer, amelyik egy HF-gyújtással és alacsony árammal létrehozott plazmasugarat hoz létre, ami amolyan "őrlángként" funkcionál.

Ez az "őrláng" aztán a legtöbbször képes a festéket, vagy rozsdát előbb-utóbb átégetni és létrehozni azt az érintkezést, amely elindítja a fő vágóáramot.

 

 

"Bejárok egy céghez alkalmi munkákra,(ez legális bejelentett munkaviszony)igaz,itt max 20-as lemezek vannak,és ezért gondolkodtam plazmavágóba,mert ha én szivom a fogam a borsos gázáraktól,a cég is ugyanigy gondolkodik......"

 

Szerintem több soron is jobb a plazma: nem robban, nem kell palackot cserélgetni, olcsóbb, akármi.

És hát valljuk be: azért a lánghoz kell egy rendes felkészültség. A plazmához meg annak a töredéke.

 

"Ez utóbbi nagyob gép,de érdekes a hálózati igénye meg kisebb."

 

Ettől nem kell hasraesni, mert aki az adatbázist gépre vitte, kábé szart se ért hozzá: összevissza firkált mindent (pl.: nincs 3X400V-os hálózat - 400V-os van, vagy 3X230-as.)

 

Mindazonáltal, ha annyira kell a teljesítmény, akkor a 120-as, nagyobb gépet ajánlanám. Megvan az a hátránya, hogy otthon nem használhatod ki, de otthon ne is vágj 35-ös vasat. Nnomeg annak 6 méteres a kábele.

Viszont az is igaz, hogy a kisebb jobban hordozható. Ha sokszor akarod ciperészni munkahelyre, vagy a rokonhoz, akkor azért jól jöhet.

Előzmény: Laci-59 (226)
Laci-59 Creative Commons License 2024.02.07 -4 0 226

MrJones512......

 

Szeva.

Irtál rozsdás konténerről. Ez a plazmacsoda,ha HF,vagy pilot gyújtású (ez a két jelző azonos,vagy két külömböző fogalmat takar?) holmi,hogy viselkedik a rozsdás,vagy festékes felületű anyagokkal ? A festéket megértem,mert szigetelő,gondolom elég csak a vágás kezdését lepucolni,és ha elindult a vágás,önmaga előtt leégeti a festéket !? Vagy rozsda esetén a vas felületéről elfújja ezt,vagy a rozsda örök ellenség ?Oxigén vágáskor a rozsda kis gyöngyökkel megolvadva elgurul,vagy átfolyik.........

 

Nem akarnék széf betörést,de a mezőgazdaságban előfordul 25 - 30mm-es anyag is,és ha felszámolom az oxigén aparátom,hiba lehet,ha a 25-ös körüli anyagokat "anyázás" gondolatok közepette tudnám vágni......

Bejárok egy céghez alkalmi munkákra,(ez legális bejelentett munkaviszony)igaz,itt max 20-as lemezek vannak,és ezért gondolkodtam plazmavágóba,mert ha én szivom a fogam a borsos gázáraktól,a cég is ugyanigy gondolkodik......

 

Ezt a két képet nézegettem,mivel mindkettő gyártó mig gépjeiből már volt....

 

https://www.mastroweld.hu/termek/mastro-cut-100-a141-plazmavago-inverter

 

https://soshegesztogep.hu/spd/H-997952/ALFAWELD-CUT-120-plazmavago-120A-400V Ez utóbbi nagyob gép,de érdekes a hálózati igénye meg kisebb. Gondolom,ha ithol használnám,úgy viselkedne mint a mig !? A megfelelő vágóáramigény = a 3x16A-al párosulhatna.......!?

A rokonom is lakatos,és úgy számolnánk,hogy összedobnánk az árát,és ketten használnánk..........

Laci-59 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 225

Zopperrmagnió  ,szeva

 

Milyen sik felületet szándékozol polirozni,fényesiteni,és mi az anyaga?

d_feco Creative Commons License 2024.01.17 0 0 224

Eldicsekedem már itt is, mert ilyen vagyok. Meg szvsz. nem sokan láttak a topiklakók közül hasonló gépet. Amely gépről a képzett, tapasztalt és igencsak világlátott lakatosok sem tudták bizton megmondani, hogy ez mi a jóisten kínja is lehet. Tippek: lemezegyengető, drótfonó, gyufatészta készítő gép, ect. Képeket inkább nem raknák fel ide, maradjon egy rövid (17 sec) videó linkje itt is (a próbaüzem után a burkolatok is visszakerültek a helyükre). Ez volt az első pékként teljesített munkám egy lakatosüzemben, mely a 'nagyon bízik benned, hogy megcsinálod' problémakörbe tartozott. Egyedül az elektromos rendszer, a mechanikai kivitel és a hidraulika nem volt benne túl kóser kivitelezésű, más baja nem volt. Frankenstein gép, kendácsolás, kendácsolás hátán.

 

https://youtu.be/smZnSjw8P_k

 

*Pár hónap szopóka, mert adatlap sehol, semelyik alkatrészről nem elérhető. Nemhogy a gépről. Egyik motor a 8,3 amper helyett zabált 92-95 ampériumot (fázisonként, öt méter másfeles kábel pukk), a másikban meg beállt a csapágy, de a füst az legalább nem állt meg benne. Három villanyreszelő és kettő lakatos engedte el nagy hirtelen a projektet - pedig csak ránéztek. A villanyreszelők szerint érdemtelenül sok az a három villanymotor - pedig az egyik csak egy kényszerhűtésű hajtómű... Szóval mint as a last resort megnyertem a projektet, amiről fingom sem volt - de legalább utánajártam. Sohasem gondoltam volna, hogy lehet ennyire meredek is a tanulási görbe (és még csak ezután kezdünk belemerülni ténylegesen a hegesztésbe - a lézerhegesztés, az más témakör).

itya Creative Commons License 2023.09.21 0 1 223

ez arra a kérdésemre lenne a válasz hogy a vakbélgyulladás miatt vagy hüje?

Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2023.09.21 -3 0 222

Bmrenault ! Bár Ityának is szólhat........

 

Érdekel bárkit is a te vakbeled !!!!????

E szerint nem olvastad a vakbélről szóló linkem !? Ezt féregnyúlványnak is hivják,ami ha az ember a talpán áll,egy zárt bélvég. Ide gyűlik össze a bélsár,ami fémekből eredhet,köszörűpor,a megégett festék,meg ezer éves roszda maradványtól elkezdve,minden méreg itt gyűlepszik. Ha megy előtted egy dizel,ennek mikroszemcsés korma,a fék,vagy kuplung ferodolmaradványától elkezdve,az út porán átt,akár csernobil nevű város név is itt landolt ,no persze nem néhány év végterméke ez. De,ha van bajszod,szerintem egyetlen szőrszál elakad a féregnyulvány útvesztőjében. Ez betokozódik,elgennyesedik,és csupán idő kérdése,hogy a vakbél mikor perforál,vagy mikor fogsz tőle vérmérgezést kapni !!! Mindezt a mondás szerinti szólással irtam : komojan beszéltem,mint egy vagbélgyulladás........!!!

 

Bmrenault ! Ha láttál központi fűtés csövezést,csak tippeltem,mert ha igaz, gegesztő vagy. Nos a csőhálózatban meleg viz cirkulál. Ugye milyen érdekes,ez akár magától is körforgásba indul,ha begyujtasz....!? Ha van szivattyú,ez intenzivebb.....

A vakbélben is vannak erek,ami teli van méreggel,vagyis a begyulladt vér............ugye számold már ki,hogy kb 60cm távolságban hány másodpercig jut az agyba,ahol végzi a pusztitó erejét !!!!

Ugye érdekes történet,és összefügg a hegesztéssel,összefügg minen,mindennel !!!????

Bocsi,nem károgni akartam,mondjuk egy évem van a nyugdijig,én megszivtam a vasas szakma,vagy a közlekedés rejtelmeiből a mérget rendesen,gondoltam leirom,hátha okul belőle,aki szeretne !!!

Máig nemértem,hogy egy frisslevegős pajzs miért kerül fél vagyonba,a munkaadóknak ezt ingyen kéne biztositani az ARANYAT érő hegesztők kezébeeeeeeeeee  !!!!!!

itya Creative Commons License 2023.09.18 0 2 221

Már ne is haragudj de nem értelek.

Ezzel azt akarod mondani hogy azért vezettél félre kérdezőket, azért szidtad a mérnököket, fiatalokat, találtál ki nem létező fogalmakat és összefüggéseket,nem vagy képes felfogni sokadszorra sem a saját géped működését... mert a vakbeled be volt gyulladva!?

...és egyébként is: szerinted érdekel bárkit is a te vakbeled?

Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2023.09.17 -2 0 220

A sok hülyézés,és elmém ingadozó állapota,ezek oka letisztázódott........vagyis kibeleztek.

No.....azért nem annyira,csak 8cm vágtak el ebből. https://www.webbeteg.hu/cikkek/emesztorendszer/1022/akut-vakbelgyulladas  Kb 15év nyűge,szenvedése szűnt meg e hét közepén műtöttek.

Egészséget és fényt kivánok mindannyiónk elé.......

Előzmény: itya (217)
ksanyi52 Creative Commons License 2023.01.24 0 0 219

Én mint volt debreceni lakos annyit tennék hozzá, hogy én sem helyeslem az akku gyár odatelepítését, már azért sem mert Debrecen a lavór alján van, és biztonság- nem biztonság, ha onnan valami kiszabadul , az onnan nehezen távozik. 

Előzmény: Bmrenault (218)
Bmrenault Creative Commons License 2023.01.24 0 0 218

Kínaiak között meg te ülnél 7 órát, vagy azt hiszed ért valamit?

Debreceniek meg örüljenek hogy oda lesz telepítve az akkugyár mert legalább munkahelyet teremt.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (216)
itya Creative Commons License 2023.01.24 0 0 217

te teljesen hüje vagy

 

elhiszel mindent amit a neten találsz!?

amit belinkeltél vmi reklámokkal telerakott, automatafordított idióta oldal

(lehet hogy az eredetiben azt írták hogy a hálózati kábel minimum 2,5mm2 keresztmetszet legyen)

te ezt simán benyeled!?

aztán ezt még fokozod azzal hogy köréfűzöl olyan összefüggéseket amik csak a fejedben léteznek

 

Előzmény: Törölt nick (216)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.24 0 0 216

Olvasd el mégegyszer a linket. Le korlátozta a kábel hosszát,de nem minden esetben........ Ugye érdekes!? Nincs utána semmiféle magyarázat,hogy miért lehet csak 2.5m kábelhossz.........!? Na.......ezért tartom nem normálisnak a kinait,de még az oroszt sem....!

Csak egy élő példa. Svábi András hétvégi műsorában,a debreceni akkugyár cirkuszában,a kinai 7órát végig ült,hallgatott,egyetlen szó nélkül. Miközben a lakosság vergölődött a maga igazáért.......!

Ugye,igy már nem kell csodálkozni,hogy a kinai miféle gerincnélküli emberi faj......!?

Előzmény: Bmrenault (215)
Bmrenault Creative Commons License 2023.01.23 0 0 215

Méretezés baze.

Kb350A tud 50mm²  60% kon. Tudod a 10 percbe.

480 at 35 tön.

 

A 16mm² amit adnak meg cca 150A ..

Előzmény: Törölt nick (214)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.23 0 0 214

Vagyis 50mm2 esetén lehet használni 5m hosszú kábelt......!?

Előzmény: Bmrenault (213)
Bmrenault Creative Commons License 2023.01.23 0 1 213

Bolond vagy azt kész.

Azért 2,5 méter mert még ép lehet vele dolgozni és kaptál is valamit.

Vezetéknél meg gondolj egy autópályára. Minél több a sáv annál több kocsi jut át.

Szóval ha azzal a keresztmetszettel 2,5 méternél hosszabb lenne valahol szétégne.

Másik hogy rézbevonatú acél. Mert ocsóóó.

 

 

Előzmény: Törölt nick (212)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.23 0 0 212

Azért itt irok,mert igaza van Itya társunknak...............nem értek az elektromossághoz.És pont ezért irok,mert némi alapvető dolgot még is tudni szeretnék.

Pl : frekvencia , vagy ha jól sejtem elektromosság rezgése ? 50hz például a 220v hálózaté. Az inverterekben is ez megy végbe,de jóval nagyobb számban.Itt legalábbis erről ir , ha jól sejtem,az Orosz : https://i.electricianexp.com/hu/main/news/573-chto-takoe-svarochnyy-invertor.html

 

Itt világosodott meg a fejemben,hogy miért adnak a gépjeikhez 2.5m hegesztőkábelt : "És még egy, az egyes hegesztőkábelek hossza a hegesztőgép csatlakoztatásakor nem haladhatja meg a 2,5 métert, csak meg kell szokni." Hogy a KETTES hegesztőkábelek miről szólnak,nem derül ki. Ugyanúgy nem derül ki a 2.5m határ jelentősége !!!!!! Sőt erről egyetlen gyártó sem ad bőveb felvilágositást !!!!    "csak meg kell szokni."   Igaz,még ezt is odairják,de ezt gyakorlatban kivitelezni..............nos ez a tudatlanságom leg jelentőseb kérdése !!!??? Aki ezt kitalálta,mármint az invertert,szerintem egy asztalhoz kötött széria munkás volt. Vagyis az inverterek helyhez kötött,kicsi helyhez kötött munkára valók. A megszokás,szerintem egy tudatlan ember kijelentése. Egy 6m-es kapukeret esetén,nem is a lakatos munka igényli a fizikai munkát,hanem a NAGYRA méltatott inverter megszámlálhatatlan odéb telepitése,rakosgatása !!!!

 

A frekvenciárol,vagy rezgésről. Azt értem,mert látom,hogy egy 2mm-es elektróda vége remeg,igy nyilván,ha ezt ketté vágom,kevésbé remeg. Igy működik a félbevágott mma kábel is,és ezért van 2.5m-ig határolva ? Ez remeghet,mert miért ne,kit izgat ! Vagy a kábel belsejében levő fémben haladó rezgés a lényeg ? Mert ugye az inverter frekvencia,vagy ha jól sejtem,rezgés által hegeszt !?

Szóval,ez a baj velem,amit nem látok,nehéz elképzelni is...................

Mi történik,ha 8m-es kábellal,de nem 15mm2-es-el,hanem 50mm2-essel dolgozok. Ez meg azért nemjó,mert a keresztmetszet nyeli el a hegesztőáramot ? Ugyanakkor a nagyob felület,meg biztosithatná a herc továbbitását,vezetését ?Vagy nagyob felületű kábel képes elszállitani azt,amit a 15,vagy 25mm2  2.5m hosszon !?

A 4m hosszú mig kábel hossza,miért szabályos az mma 2.5 m hosszhoz képest ???

Ugye érdekes a tudatlan kérdése !?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!